Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 11., csütörtök 14:52

Goldfinger írta:Érdeklődöm, mennyi fajta Magnum van forgalomban, különbség az egyes típusverzók között mi?
Van régi magnum meg újabb magnum.
A réginek kerek feje van meg nehéz( legalább is nekem) szára , ami nem olyan kompkat mint a mostani új magnumé.
Az új magnum pille könnyű összetolható stb egyszóval fasza , könnyített "tégla" alakú feje van ami állítólag jobb mint a régi.
Régi magnumot szoktak eladásra kínálni néha napján, új magnumot szökőévbe egyszer. :D
A legújabb szoftvert rá lehet tenni a régi magnumra is .
Maga a gép egy kis ezüst mágnes , kiszipolyozza a földet .Más gépek után is bőven szedeget.
Remélem tudtam segíteni.

Majd a vérbeli magnumos kollegák kiegészítik a leírásom. :)



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. február 12., péntek 11:32

buszos írta:
Goldfinger írta:Érdeklődöm, mennyi fajta Magnum van forgalomban, különbség az egyes típusverzók között mi?
Van régi magnum meg újabb magnum.
A réginek kerek feje van meg nehéz( legalább is nekem) szára , ami nem olyan kompkat mint a mostani új magnumé.
Az új magnum pille könnyű összetolható stb egyszóval fasza , könnyített "tégla" alakú feje van ami állítólag jobb mint a régi.
Régi magnumot szoktak eladásra kínálni néha napján, új magnumot szökőévbe egyszer. :D
A legújabb szoftvert rá lehet tenni a régi magnumra is .
Maga a gép egy kis ezüst mágnes , kiszipolyozza a földet .Más gépek után is bőven szedeget.
Remélem tudtam segíteni.

Majd a vérbeli magnumos kollegák kiegészítik a leírásom. :)
Van többféle is. Régóta van Magnumom és a régit lecseréltem egy újabbra tavaly. De a régi is ismerősi körben maradt és már annál régibb változat is volt. Amit tudok mondani, hogy a régi egy vastag alumínium szárral volt és kerek küllős fejjel. Jó volt, de kicsit nehéz volt. Az új ez az új nyél és az újabb hosszított fej, mindegyik nagyon könnyű.
A másik a mélykereső, tehát van ez a Brutus de nem egy másik gép, hanem egy nagyon nagy keresőfej tulajdonképpen, amihez a szár nem kell.
A szoftver is sokat változott azóta, hogy belevágtam. Van funkció amit még nekem is tanulni kell. Azt mindig lehet a legújabbra upgradelni.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 12., péntek 15:37

KingMidas írta:
buszos írta:
Goldfinger írta:Érdeklődöm, mennyi fajta Magnum van forgalomban, különbség az egyes típusverzók között mi?
Van régi magnum meg újabb magnum.
A réginek kerek feje van meg nehéz( legalább is nekem) szára , ami nem olyan kompkat mint a mostani új magnumé.
Az új magnum pille könnyű összetolható stb egyszóval fasza , könnyített "tégla" alakú feje van ami állítólag jobb mint a régi.
Régi magnumot szoktak eladásra kínálni néha napján, új magnumot szökőévbe egyszer. :D
A legújabb szoftvert rá lehet tenni a régi magnumra is .
Maga a gép egy kis ezüst mágnes , kiszipolyozza a földet .Más gépek után is bőven szedeget.
Remélem tudtam segíteni.

Majd a vérbeli magnumos kollegák kiegészítik a leírásom. :)
Van többféle is. Régóta van Magnumom és a régit lecseréltem egy újabbra tavaly. De a régi is ismerősi körben maradt és már annál régibb változat is volt. Amit tudok mondani, hogy a régi egy vastag alumínium szárral volt és kerek küllős fejjel. Jó volt, de kicsit nehéz volt. Az új ez az új nyél és az újabb hosszított fej, mindegyik nagyon könnyű.
A másik a mélykereső, tehát van ez a Brutus de nem egy másik gép, hanem egy nagyon nagy keresőfej tulajdonképpen, amihez a szár nem kell.
A szoftver is sokat változott azóta, hogy belevágtam. Van funkció amit még nekem is tanulni kell. Azt mindig lehet a legújabbra upgradelni.
Igazából egy Magnum van, és azt mindig fejlesztem, most is. Valamelyik része mindig javul, az újabbak jobbak valamivel természetesen. Plusz a szoftver is. De az egész úgy lett kitalálva kezdettől, hogy lehetőleg kompatibilisek legyenek egymással az egyes részek. Tehát a legelső Magnumon is fut a mostani legújabb szoftver, jó hozzá a legújabb keresőfej és nyél is.
Majd beírom részletesen, előszedem a képeket is hozzá.


www.metaldetector.hu

Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. február 13., szombat 11:34

A Brutusnak várható esetleg egy kisebbített változata?
Ha igen, javasolnék egy más színt neki.



Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2016. február 13., szombat 18:01

Simba írta:A Brutusnak várható esetleg egy kisebbített változata?
Ha igen, javasolnék egy más színt neki.
Fekete vagy sötétbarna vagy keki :)
Kiválóan szuperál a gép ;)



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. február 13., szombat 21:34

Marcus Antonius írta:
Simba írta:A Brutusnak várható esetleg egy kisebbített változata?
Ha igen, javasolnék egy más színt neki.

Fekete vagy sötétbarna vagy keki :)
Kiválóan szuperál a gép ;)
A fehér szerintem sem olyan szerencsés. Főleg sötétben. De lehet rajta segíteni. Festék, szigszalag.
Vannak azok a szürke csövek. Az annyira nem feltűnő.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 13., szombat 21:39

Pirate írta:
Marcus Antonius írta:
Simba írta:A Brutusnak várható esetleg egy kisebbített változata?
Ha igen, javasolnék egy más színt neki.

Fekete vagy sötétbarna vagy keki :)
Kiválóan szuperál a gép ;)
A fehér szerintem sem olyan szerencsés. Főleg sötétben. De lehet rajta segíteni. Festék, szigszalag.
Vannak azok a szürke csövek. Az annyira nem feltűnő.
tapasztalatom szerint sötétben nagyon jól látható közelről ami fehér és ezért akkor előnyös is.inkább nappal kell másik szín :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 14., vasárnap 10:48

ul69 írta:
Pirate írta:
Marcus Antonius írta:
Simba írta:A Brutusnak várható esetleg egy kisebbített változata?
Ha igen, javasolnék egy más színt neki.

Fekete vagy sötétbarna vagy keki :)
Kiválóan szuperál a gép ;)
A fehér szerintem sem olyan szerencsés. Főleg sötétben. De lehet rajta segíteni. Festék, szigszalag.
Vannak azok a szürke csövek. Az annyira nem feltűnő.
tapasztalatom szerint sötétben nagyon jól látható közelről ami fehér és ezért akkor előnyös is.inkább nappal kell másik szín :D
Azért ilyen színű a Brutus, mert a legerősebb PVC csőből készül és az fehér. Egyébként le szokták festeni terepszínűre vagy lefóliázzák, betekerik ragasztószalaggal. Szóval szabadon választható színű ;)

Van két mélykereső konstrukcióm is még a Magnumhoz fejlesztés alatt. Természetesen más színűek lesznek. Az egyik egy olyasmi nagyságú, mint a TM 808, illetve kezdettől eleve olyan a Magnum, hogy két keresőfejből össze lehet állítani egy ilyen two box típusü mélységi szondát. Tehát a másik megoldás tulajdonképpen csak egy nyél tekercsek nélkül. A menüben a fej ellenőrzés ezért van eredetileg.


www.metaldetector.hu

Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. február 14., vasárnap 13:58

Feri írta:
ul69 írta:
Pirate írta:
Marcus Antonius írta:
Simba írta:A Brutusnak várható esetleg egy kisebbített változata?
Ha igen, javasolnék egy más színt neki.

Fekete vagy sötétbarna vagy keki :)
Kiválóan szuperál a gép ;)
A fehér szerintem sem olyan szerencsés. Főleg sötétben. De lehet rajta segíteni. Festék, szigszalag.
Vannak azok a szürke csövek. Az annyira nem feltűnő.
tapasztalatom szerint sötétben nagyon jól látható közelről ami fehér és ezért akkor előnyös is.inkább nappal kell másik szín :D
Azért ilyen színű a Brutus, mert a legerősebb PVC csőből készül és az fehér. Egyébként le szokták festeni terepszínűre vagy lefóliázzák, betekerik ragasztószalaggal. Szóval szabadon választható színű ;)

Van két mélykereső konstrukcióm is még a Magnumhoz fejlesztés alatt. Természetesen más színűek lesznek. Az egyik egy olyasmi nagyságú, mint a TM 808, illetve kezdettől eleve olyan a Magnum, hogy két keresőfejből össze lehet állítani egy ilyen two box típusü mélységi szondát. Tehát a másik megoldás tulajdonképpen csak egy nyél tekercsek nélkül. A menüben a fej ellenőrzés ezért van eredetileg.
Jó lenne egy keskenyebb erdős helyre. Ami bozótban is jó esetleg. A TM 808 jó is lenne, de Magnum erősséggel ;)
Azt is szoktuk használni, de ha tudjuk, akkor bevisszük a Brutust. A TM jól bírja a gyűrődést bozótban, de a mélysége nagyon elmarad a Brutusétól és sok helyet lekerestek már vele. Valahol lehetne egy kompromisszum, hogy akkora mint a TM, de sokkal komolyabbb mélységgel.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. február 19., péntek 15:21

HUN73r írta:
Archer írta:
HUN73r írta:Ezt találtam meg nagy nehezen a típus alapján.
Ajánlották A Magnumhoz. Jó ez a mélykeresőzéshez (Brutus) is?
http://www.bestdigital.hu/fm-transmitte ... -p-85.html
Egy másik opció:
http://www.bestdigital.hu/bluetooth-aud ... p-205.html
Előre is köszönöm!
Az első transzmittert alkalmazom másfél éve. Az jó, nem késleltet egyáltalán. Sokáig megy kettő darab kis ceruzaelemmel. És nem zavarja a Magnumot.
Kocsiba viszont nem az igazi de hát nem arra kell.
Van pár előre programozható frekvencia, én kettőt használok mert a rádióadó bezavar ha távolabb vagyok.
Köszönöm!
Magnum Brutussal esetleg próbálta valaki? Vagy mindegy?
Azzal is ugyanolyan jó. Nekem nincs, de tudom, hogy alkalmazzák. Ott a rádió volna a gyenge pont, hogy a mélykereső ne szóljon rá, de rádiós mobillal csinálják és jó.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 19., péntek 21:21

A MAGNUM verziói, amiről szó volt. A szoftververziók fenn olvashatóak, a szoftver is nagyon sokat változott. Ezeket mindig lehet frissíteni és a legújabb szoftver is ugyanúgy fut a legrégebbi MAGNUM-on is.

A legelső verzió ez a régi háromrészes alumínium nyeles, kis kijelzős, alapból 25-ös kerek keresőfejes.
A kijelző háttérvilágítása zöld színű. Csak az első néhány hónapban készült 2010 őszéig.
Kép
A következő ugyanez, a kijelző nagyobb és narancsszínű a háttérvilágítása. Egyébként a tudása ugyanaz.
Kép
A következő a BRUTUS szondás, ez ugyanaz, mint az előző, a műszerdobozt és az akkutartót a nyélről át lehet tenni a BRUTUS szondára. A szonda miatt kissé változtatni kellett a hardveren. Tehát a korábbiak helyből nem teljesen kompatibilisek a BRUTUS-szal, de utólag is lehet módosítani őket. Ez 2011 ősztől létezik.
Kép
A következő az új, 28x22-es alapfej és a horgászbot alapú karbon/üvegszálas nyél. Ez lényegesen könnyebb, mint a korábbi megoldás, innentől kifejezetten könnyű a MAGNUM. Hátránya, hogy a nyél kétrészes és nem lehet igazán kicsire összetolni.
Kép
A jelenlegihez a háromrészes CARBONITE nyél van.
Kép


www.metaldetector.hu

Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. február 24., szerda 10:48

Bruti kicsiben. Következő verzió! ;) Ha szabad kérni!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 24., szerda 23:04

Felmerült az, hogy néha nem jó, hogy a MAGNUM túlságosan kis dolgokat is kimutat.
A sávszélesség csökkentésével lehet megoldani, hogy ezekre csökkenjen az érzékenység. Ami most tengeri üzemmód néven fut.
Simba írta:Bruti kicsiben. Következő verzió! ;) Ha szabad kérni!
Lesz olyan is.


www.metaldetector.hu

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. február 25., csütörtök 15:30

Feri írta:
KingMidas írta:
buszos írta:
Goldfinger írta:Érdeklődöm, mennyi fajta Magnum van forgalomban, különbség az egyes típusverzók között mi?
Van régi magnum meg újabb magnum.
A réginek kerek feje van meg nehéz( legalább is nekem) szára , ami nem olyan kompkat mint a mostani új magnumé.
Az új magnum pille könnyű összetolható stb egyszóval fasza , könnyített "tégla" alakú feje van ami állítólag jobb mint a régi.
Régi magnumot szoktak eladásra kínálni néha napján, új magnumot szökőévbe egyszer. :D
A legújabb szoftvert rá lehet tenni a régi magnumra is .
Maga a gép egy kis ezüst mágnes , kiszipolyozza a földet .Más gépek után is bőven szedeget.
Remélem tudtam segíteni.

Majd a vérbeli magnumos kollegák kiegészítik a leírásom. :)
Van többféle is. Régóta van Magnumom és a régit lecseréltem egy újabbra tavaly. De a régi is ismerősi körben maradt és már annál régibb változat is volt. Amit tudok mondani, hogy a régi egy vastag alumínium szárral volt és kerek küllős fejjel. Jó volt, de kicsit nehéz volt. Az új ez az új nyél és az újabb hosszított fej, mindegyik nagyon könnyű.
A másik a mélykereső, tehát van ez a Brutus de nem egy másik gép, hanem egy nagyon nagy keresőfej tulajdonképpen, amihez a szár nem kell.
A szoftver is sokat változott azóta, hogy belevágtam. Van funkció amit még nekem is tanulni kell. Azt mindig lehet a legújabbra upgradelni.
Igazából egy Magnum van, és azt mindig fejlesztem, most is. Valamelyik része mindig javul, az újabbak jobbak valamivel természetesen. Plusz a szoftver is. De az egész úgy lett kitalálva kezdettől, hogy lehetőleg kompatibilisek legyenek egymással az egyes részek. Tehát a legelső Magnumon is fut a mostani legújabb szoftver, jó hozzá a legújabb keresőfej és nyél is.
Majd beírom részletesen, előszedem a képeket is hozzá.
Ez nagyon tetszik: "ezüst mágnes". Jobbat én se tudnék kitalálni ha röviden kellene jellemeznem.
Feri írta:Felmerült az, hogy néha nem jó, hogy a MAGNUM túlságosan kis dolgokat is kimutat.
A sávszélesség csökkentésével lehet megoldani, hogy ezekre csökkenjen az érzékenység. Ami most tengeri üzemmód néven fut.
Simba írta:Bruti kicsiben. Következő verzió! ;) Ha szabad kérni!
Lesz olyan is.
Nagyon igaz. Az valóban bosszantó néha hogy sörétszemet is megtalálni vele. Helyfüggő. Ki fogom próbálni, mindig tanulok valamit ;)


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 26., péntek 9:48

Ha úgy hozza a szükség 1,5-es ceruzaelemeket be lehet tenni a magnumba az akkuk helyére? Gondolok itt pld. egy hosszabb esetleg többnapos túrára, ahol nincs alkalom a töltésre.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 26., péntek 23:40

kanbagoly írta:Ha úgy hozza a szükség 1,5-es ceruzaelemeket be lehet tenni a magnumba az akkuk helyére? Gondolok itt pld. egy hosszabb esetleg többnapos túrára, ahol nincs alkalom a töltésre.
Lehet.


www.metaldetector.hu

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2016. február 27., szombat 13:33

Feri írta:
kanbagoly írta:Ha úgy hozza a szükség 1,5-es ceruzaelemeket be lehet tenni a magnumba az akkuk helyére? Gondolok itt pld. egy hosszabb esetleg többnapos túrára, ahol nincs alkalom a töltésre.
Lehet.
Egy ilyen akksitartót lehet-e külön is rendelni?



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2016. február 28., vasárnap 9:41

Királykobra írta:
Feri írta:
kanbagoly írta:Ha úgy hozza a szükség 1,5-es ceruzaelemeket be lehet tenni a magnumba az akkuk helyére? Gondolok itt pld. egy hosszabb esetleg többnapos túrára, ahol nincs alkalom a töltésre.
Lehet.
Egy ilyen akksitartót lehet-e külön is rendelni?
Az akksitartót nem ajánlott eltávolitani a forrasztott,rögzitett vezeték miatt. Az akksi tartóból kell kivenned a lemerült akkukat és elemre cserélned. Ez kb maximum 2-3 perc és egy csavarhúzóval vagy bicskával könnyedén megoldható. Az elemek sokkal gyorsabban le fognak merülni mint a Gp 2700-as akkuk,főleg ha nem tartós elemet teszel bele.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 28., vasárnap 11:00

kincsvadász írta:
Királykobra írta:
Feri írta:
kanbagoly írta:Ha úgy hozza a szükség 1,5-es ceruzaelemeket be lehet tenni a magnumba az akkuk helyére? Gondolok itt pld. egy hosszabb esetleg többnapos túrára, ahol nincs alkalom a töltésre.
Lehet.
Egy ilyen akksitartót lehet-e külön is rendelni?
Az akksitartót nem ajánlott eltávolitani a forrasztott,rögzitett vezeték miatt. Az akksi tartóból kell kivenned a lemerült akkukat és elemre cserélned. Ez kb maximum 2-3 perc és egy csavarhúzóval vagy bicskával könnyedén megoldható. Az elemek sokkal gyorsabban le fognak merülni mint a Gp 2700-as akkuk,főleg ha nem tartós elemet teszel bele.
Az akksitartó egyben levehető. Van külön is, 4000-ért, de házilag is barkácsolhat aki akar, kell hozzá két jó minőségű banánhüvely, egy banándugó, egy 8-as elemtartó, két 25-ös bilincs és egy doboz.
Eredetileg azért ilyen, hogy lehessen tartalék akksit magunkkal vinni. De a gyakorlatban nem nagyon merül le egy keresőzés közben, illetve a mélykeresőre szoktak külön tenni egyet.
Az akksitartót szét is lehet csavarozni, akkor lehet közvetlenül kicserélni az egyes AA méretű akkucellákat az elemtartóban. Lehet ezt is, de akkor a csavarokat egyik oldalról célszerű lehet beleragasztani a távtartóba, mert alulról és felülről is van csavar.
8 db. TRONIC is jó bele, abból 4 db. kerül annyiba, mint egy GP. Normál akkunak a 2500-ast szoktam ajánlani, tartaléknak a zöld 2300-ast, aminek nagyon alacsony az önkisülése. Vagy a Recyko is alacsony önkisülésű.
A különböző akkukat és elemeket keverni viszont nem szabad, tehát nyolc egyforma legyen.


www.metaldetector.hu

Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. február 29., hétfő 18:33

Üdv! A mai napon én is csatlakoztam a Magnumosok táborához.

Érdekelne néhány dolog: - valaki használ-e védő tokot a műszeregységre és ha igen, akkor milyet? (gondolkodtam azon, hogy egy hasonló kialakítású gyári fémkeresőhöz hátha van gyári védőtok, ami jó lehet a Magnumhoz is, de nem tudom, hogy van e egyáltalán másik ilyen alakú fémkereső fejegység)
- van e valamilyen fajta fejvédő (akár házi barkács, ami jó lehet) az újabb típusú fejhez? Vagy nem kell ennyire félteni a gépet?
- az akksik kb. hány óra használatot tesznek lehetővé egy feltöltéssel?
- kb. mennyi idő mire feltöltenek az akksik?
- vasszemetes KK.-ra van valami jól bevált beállítás?

Így hirtelen ennyi lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 29., hétfő 20:03

Kossuth írta:Üdv! A mai napon én is csatlakoztam a Magnumosok táborához.

Érdekelne néhány dolog: - valaki használ-e védő tokot a műszeregységre és ha igen, akkor milyet? (gondolkodtam azon, hogy egy hasonló kialakítású gyári fémkeresőhöz hátha van gyári védőtok, ami jó lehet a Magnumhoz is, de nem tudom, hogy van e egyáltalán másik ilyen alakú fémkereső fejegység)
- van e valamilyen fajta fejvédő (akár házi barkács, ami jó lehet) az újabb típusú fejhez? Vagy nem kell ennyire félteni a gépet?
- az akksik kb. hány óra használatot tesznek lehetővé egy feltöltéssel?
- kb. mennyi idő mire feltöltenek az akksik?
- vasszemetes KK.-ra van valami jól bevált beállítás?

Így hirtelen ennyi lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!
ha sár van a kicsi kiflis zacsi pont jó a dobozra némi celluxal :D sötétben ki látja? :lol: a fejre meg jó a nagyobb zsemlés zacsi cellux kombi :lol: és ha be van fújva grafittal még védi is a réteget nem kopik le.
kk.ori helyen ha zavar a vashang (én nem csipem ) felveszem 7esre.szóval ami beállítás nekem bevált:
alap szántó lapos vashang 7 a talajkiegyenlítés manuálisan adja a legjobb mélységet.ez erre kb 630-640 körül van...zajszűrést nem csinálok.ha tul zajos a környék sok frekit kivesz.úgy vettem észre az butitja.ha be van grafitozva amúgy is szükségtelen.az érzékenység igy mehet 47-48ig sőt..



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. február 29., hétfő 20:15

ul69 írta:
Kossuth írta:Üdv! A mai napon én is csatlakoztam a Magnumosok táborához.

Érdekelne néhány dolog: - valaki használ-e védő tokot a műszeregységre és ha igen, akkor milyet? (gondolkodtam azon, hogy egy hasonló kialakítású gyári fémkeresőhöz hátha van gyári védőtok, ami jó lehet a Magnumhoz is, de nem tudom, hogy van e egyáltalán másik ilyen alakú fémkereső fejegység)
- van e valamilyen fajta fejvédő (akár házi barkács, ami jó lehet) az újabb típusú fejhez? Vagy nem kell ennyire félteni a gépet?
- az akksik kb. hány óra használatot tesznek lehetővé egy feltöltéssel?
- kb. mennyi idő mire feltöltenek az akksik?
- vasszemetes KK.-ra van valami jól bevált beállítás?

Így hirtelen ennyi lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!
ha sár van a kicsi kiflis zacsi pont jó a dobozra némi celluxal :D sötétben ki látja? :lol: a fejre meg jó a nagyobb zsemlés zacsi cellux kombi :lol: és ha be van fújva grafittal még védi is a réteget nem kopik le.
kk.ori helyen ha zavar a vashang (én nem csipem ) felveszem 7esre.szóval ami beállítás nekem bevált:
alap szántó lapos vashang 7 a talajkiegyenlítés manuálisan adja a legjobb mélységet.ez erre kb 630-640 körül van...zajszűrést nem csinálok.ha tul zajos a környék sok frekit kivesz.úgy vettem észre az butitja.ha be van grafitozva amúgy is szükségtelen.az érzékenység igy mehet 47-48ig sőt..
Hát szerintem a fejen nem sokáig bírná a zacsi, mert azért néha oda szoktam érinteni a fejet a földhöz és nyilván a zacsi ettől hamar kiszakadna. Emiatt is lenne jó egy fejvédő, hogy ne kopjon a fej. Bár a Deltán sem volt és nincs semmi baja, remélem a Magnum is bírni fogja. Csakhát még új, így védeném a drágaságot :)
Én éjszaka nem járok ki, bár a külcsín nappal sem releváns számomra.
Köszönöm a tippeket a beállításra, majd ha nem lesz angliai időjárás, akkor kipróbálom.

A grafitozásra kitaláltál már valami megoldást, hogy ne kopjon le? Amíg nincs rá valami tartós mód, addig nem fújom le.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 29., hétfő 20:28

Kossuth írta:
ul69 írta:
Kossuth írta:Üdv! A mai napon én is csatlakoztam a Magnumosok táborához.

Érdekelne néhány dolog: - valaki használ-e védő tokot a műszeregységre és ha igen, akkor milyet? (gondolkodtam azon, hogy egy hasonló kialakítású gyári fémkeresőhöz hátha van gyári védőtok, ami jó lehet a Magnumhoz is, de nem tudom, hogy van e egyáltalán másik ilyen alakú fémkereső fejegység)
- van e valamilyen fajta fejvédő (akár házi barkács, ami jó lehet) az újabb típusú fejhez? Vagy nem kell ennyire félteni a gépet?
- az akksik kb. hány óra használatot tesznek lehetővé egy feltöltéssel?
- kb. mennyi idő mire feltöltenek az akksik?
- vasszemetes KK.-ra van valami jól bevált beállítás?

Így hirtelen ennyi lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!
ha sár van a kicsi kiflis zacsi pont jó a dobozra némi celluxal :D sötétben ki látja? :lol: a fejre meg jó a nagyobb zsemlés zacsi cellux kombi :lol: és ha be van fújva grafittal még védi is a réteget nem kopik le.
kk.ori helyen ha zavar a vashang (én nem csipem ) felveszem 7esre.szóval ami beállítás nekem bevált:
alap szántó lapos vashang 7 a talajkiegyenlítés manuálisan adja a legjobb mélységet.ez erre kb 630-640 körül van...zajszűrést nem csinálok.ha tul zajos a környék sok frekit kivesz.úgy vettem észre az butitja.ha be van grafitozva amúgy is szükségtelen.az érzékenység igy mehet 47-48ig sőt..
Hát szerintem a fejen nem sokáig bírná a zacsi, mert azért néha oda szoktam érinteni a fejet a földhöz és nyilván a zacsi ettől hamar kiszakadna. Emiatt is lenne jó egy fejvédő, hogy ne kopjon a fej. Bár a Deltán sem volt és nincs semmi baja, remélem a Magnum is bírni fogja. Csakhát még új, így védeném a drágaságot :)
Én éjszaka nem járok ki, bár a külcsín nappal sem releváns számomra.
Köszönöm a tippeket a beállításra, majd ha nem lesz angliai időjárás, akkor kipróbálom.

A grafitozásra kitaláltál már valami megoldást, hogy ne kopjon le? Amíg nincs rá valami tartós mód, addig nem fújom le.
ismim lekente vizbázisú lakkal grafitozás után.állítólag jó lett.a lakkos festékek nem jók mert beissza a grafit és leszigeteli.kisérleteztem pár kötőanyaggal.ha grarit port keverek össze polyészter gyantával és lekenem vele viszonylag jó ha még le is fújom utána de közvetlenül a fejre nem kentem rá..sajna hideg van lassan köt.zacsiból sok van olcsó könnyű cserélni :lol: amúgy meg nem kopik ez se :D ja és ha kimegyek általában mindig újra inditom alap beállitással a gépet és utána beállitom amiket írtam.ha elkezd ugrálni a célkereszt a kijelzőn akkor már túl sok az érzékenység.visszább kell venni mert ez is zavarja.akkor jó ha nem cicereg :D elemek kb olyan gyorsan töltődnek fel ameddig használtad



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. február 29., hétfő 20:55

Akkor majd ha lesz infód a lakkozásról, hogy tartós e, megírhatnád.

A szimpla lefújás mennyire volt tartós, hamar lekopott?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 29., hétfő 21:08

Kossuth írta:Akkor majd ha lesz infód a lakkozásról, hogy tartós e, megírhatnád.

A szimpla lefújás mennyire volt tartós, hamar lekopott?
ha hozzáér a nővényekhez fű stb nem sokáig bírja a fej élein.kb ha 5-10% lekopik olyan mintha rajta se lenne.zacsival több alkalmat is kibírt csak a zacsi nem azt cserélni kell mert koszolódik :D viszont nem kell mosogatni a fejet :lol: célszerű ceruzával besatirozni majd lefújni és mehet rá a zacsi.ha esetleg rászánod magad lekenheted vízbázisú lakkal..sajna úgy vettem észre a szigszalaggal betekert fej fals jeleket produkál.azt nem ajánlom



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. február 29., hétfő 21:28

ul69 írta:
Kossuth írta:Akkor majd ha lesz infód a lakkozásról, hogy tartós e, megírhatnád.

A szimpla lefújás mennyire volt tartós, hamar lekopott?
ha hozzáér a nővényekhez fű stb nem sokáig bírja a fej élein.kb ha 5-10% lekopik olyan mintha rajta se lenne.zacsival több alkalmat is kibírt csak a zacsi nem azt cserélni kell mert koszolódik :D viszont nem kell mosogatni a fejet :lol: célszerű ceruzával besatirozni majd lefújni és mehet rá a zacsi.ha esetleg rászánod magad lekenheted vízbázisú lakkal..sajna úgy vettem észre a szigszalaggal betekert fej fals jeleket produkál.azt nem ajánlom
Még először ki akarom próbálni élesben, mielőtt bármit is csinálnék vele.

Te a vízbázisú lakkot rákented a fejre? Azt azért már elég nehéz lehet leszedni, ha mégsem jó.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. február 29., hétfő 21:37

Zacsit húzok rá én is ha esik az eső. Amikor a hátizsákba teszem akkor is ráhúzom, ne karistolja össze semmi.
Ez tulajdonképp mi? A grafit dolog? Már halottam hogy Deltán és Pron vagy Goldon csinálják.



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. február 29., hétfő 22:16

Archer írta:Zacsit húzok rá én is ha esik az eső. Amikor a hátizsákba teszem akkor is ráhúzom, ne karistolja össze semmi.
Ez tulajdonképp mi? A grafit dolog? Már halottam hogy Deltán és Pron vagy Goldon csinálják.
A grafitozás annyit jelent, hogy egy grafit réteget húzol a kereső fejre, így kapsz egy plusz árnyékolást.
Én Deltán próbáltam, de mivel az nem digitális gép nem tudom, hogy mennyit javult, de jobban fel lehetett tekerni az érzékenységet egy kicsivel, mint a grafit nélkül. Ul69 próbálta Magnummal, neki ha jól tudom, akkor hozott kb. 4-5 egység pluszt az érzékenységen. Az a gond vele, hogy könnyen lekopik és ha megszakad a teljes fedése, akkor már nem árnyékol.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 29., hétfő 22:42

Kossuth írta:
Archer írta:Zacsit húzok rá én is ha esik az eső. Amikor a hátizsákba teszem akkor is ráhúzom, ne karistolja össze semmi.
Ez tulajdonképp mi? A grafit dolog? Már halottam hogy Deltán és Pron vagy Goldon csinálják.
A grafitozás annyit jelent, hogy egy grafit réteget húzol a kereső fejre, így kapsz egy plusz árnyékolást.
Én Deltán próbáltam, de mivel az nem digitális gép nem tudom, hogy mennyit javult, de jobban fel lehetett tekerni az érzékenységet egy kicsivel, mint a grafit nélkül. Ul69 próbálta Magnummal, neki ha jól tudom, akkor hozott kb. 4-5 egység pluszt az érzékenységen. Az a gond vele, hogy könnyen lekopik és ha megszakad a teljes fedése, akkor már nem árnyékol.
ha följebb lapozol megtalálod a grafitozást :D a lakkot a grafitra kened és mivel vizbázisú nem issza be csak egy réteg keletkezik a grafiton nem pedig a fejen.persze több réteg lakk kell.hogy mennyire tartós nem tudom.majd az idő megmondja



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. március 3., csütörtök 17:23

Van valakinek tapasztalata hogy a nagy fejes magnum mit tud a nagy fejes cobrához képest vasakra mélyen?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. március 4., péntek 12:02

A magnum szoftverébe nem lehet a cobrát beletenni, hogy legyen egy külön cobra üzemmód, mint pld. a deusokban a gold max mód? Szerintem lenne rá igény. Részemről biztosan, de szerintem mások is örülnének neki. Lehet volt erről már szó, de nem emlékszem rá.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. március 4., péntek 16:32

mj620 írta:Van valakinek tapasztalata hogy a nagy fejes magnum mit tud a nagy fejes cobrához képest vasakra mélyen?
Ha csak kéziben lengeted, a Cobra a nyerő. Távvezeték közelben is.
A Magnum mélyebbet tud viszont akkor ha a kézi/mélykereső van beállítva. De akkor tudnod kell jól belőni. Ez az ami nem megy mindenkinek jól, a Cobrát sokkal könnyebb erre használni, azért tartják mélyebbnek. Van mind a kettő nekem és a Cobra jó ideje másodlagos. Az még mindig a legmélyebbre látó kézi gép ha úgy tekintem hogy a Magnum valójában ebben már mélykereső.



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. március 4., péntek 16:37

Ok,köszi.
Tehát a magnum nagyfejjel akkor mélyebb mint a 40 es cobra.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. március 4., péntek 16:45

Pirate írta:
mj620 írta:Van valakinek tapasztalata hogy a nagy fejes magnum mit tud a nagy fejes cobrához képest vasakra mélyen?
Ha csak kéziben lengeted, a Cobra a nyerő. Távvezeték közelben is.
A Magnum mélyebbet tud viszont akkor ha a kézi/mélykereső van beállítva. De akkor tudnod kell jól belőni. Ez az ami nem megy mindenkinek jól, a Cobrát sokkal könnyebb erre használni, azért tartják mélyebbnek. Van mind a kettő nekem és a Cobra jó ideje másodlagos. Az még mindig a legmélyebbre látó kézi gép ha úgy tekintem hogy a Magnum valójában ebben már mélykereső.
Üdv!

Adnál tippet, hogy szoktad kézi/mélybe beállítani? Nekem is van 41-es fejem, de eddig még nem nagyon használtam. Arra már rájöttem, hogy szemetes kk helyen nem nagyon érdemes erőltetni, ezért is mellőztem a kezdeti lelkesedésem ellenére.

Gondoltam normál üzemmód pinpontban kitisztítani egy négyzetméteres területet aztán állítgatni a földre. 1x próbálgattam, de nem nagyon hallottam ki ezt a plusz-mínusz hangot ezért mikor próbáltam nem tudtam eldönteni, hogy felfelé vagy lefelé vegyem az értéket. Jobb lenne ha egy gombot nyomvatartva állna be pumpálás közben ahogy régen volt.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. március 4., péntek 17:07

Kis fejek közül jobb az új ovál mint a régi 25 ös kerek?



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. március 6., vasárnap 10:49

mj620 írta:Kis fejek közül jobb az új ovál mint a régi 25 ös kerek?
Az új ovál sokkal jobb. Érzékelésben nem olyan nagyon jobb mint a régi, de a súlya miatt sokkal jobb.
A kijelzést kissé máshova teszi az ovál. Jobbra csúszik a kijelzés, én módosítottam is a szűrést.

A javasolt transzmitter jól működik, köszönöm mindenkinek a segítséget!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. március 6., vasárnap 18:10

kanbagoly írta:
Pirate írta:
mj620 írta:Van valakinek tapasztalata hogy a nagy fejes magnum mit tud a nagy fejes cobrához képest vasakra mélyen?
Ha csak kéziben lengeted, a Cobra a nyerő. Távvezeték közelben is.
A Magnum mélyebbet tud viszont akkor ha a kézi/mélykereső van beállítva. De akkor tudnod kell jól belőni. Ez az ami nem megy mindenkinek jól, a Cobrát sokkal könnyebb erre használni, azért tartják mélyebbnek. Van mind a kettő nekem és a Cobra jó ideje másodlagos. Az még mindig a legmélyebbre látó kézi gép ha úgy tekintem hogy a Magnum valójában ebben már mélykereső.
Üdv!

Adnál tippet, hogy szoktad kézi/mélybe beállítani? Nekem is van 41-es fejem, de eddig még nem nagyon használtam. Arra már rájöttem, hogy szemetes kk helyen nem nagyon érdemes erőltetni, ezért is mellőztem a kezdeti lelkesedésem ellenére.

Gondoltam normál üzemmód pinpontban kitisztítani egy négyzetméteres területet aztán állítgatni a földre. 1x próbálgattam, de nem nagyon hallottam ki ezt a plusz-mínusz hangot ezért mikor próbáltam nem tudtam eldönteni, hogy felfelé vagy lefelé vegyem az értéket. Jobb lenne ha egy gombot nyomvatartva állna be pumpálás közben ahogy régen volt.
Eredetileg úgy terveztem a Magnumot, hogy nem lehet kisebb az allmetal mélysége, mint a Cobráé egy elásott egyforintosra. Kb. öt centivel jobb is. Tehát elvileg be lehet állítani olyan jóra, vagy kézi mélykeresőben jobbra is. Közvetlenül még sose jutott eszembe összehasonlítani, de szerintem amióta a Magnum létezik, nem nagyon volt egyszerre kész Cobra és Magnum is, mert azonnal elviszik mindkettőt.
Ha nem lehet érzékelni hogy változik-e a hang, akkor jó. A hang változása azt jelenti, hogy a talaj ásványi vastartalmát fémként érzékeli. Ha nem, akkor jó, mert a kiegyenlítésnek éppen ez a célja. Az a lényeg, hogy keresés közben ne a talajra jelezzen, hanem a talajtól különböző fémekre. Lehet jó a beállítás egy széles tartományban is.
A mélykereső üzemmódban régen se volt automata talajbeállítás, a normál kéziben most is van. Úgy is lehet mélykeresőzni, ha maradsz kéziben és a tűponton belül a nonmotionba van átkapcsolva. Előtte kell a pumpálást megcsinálni. Ez kb. ugyanaz, mint a Cobra nonmotion, csak stabilabb. A rendes mélykereső az kicsit más, de abban még mélyebbre lát. De arról tettem fel videót.


www.metaldetector.hu

Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. március 8., kedd 14:57

Köszönet a segítségért!
Szombattól már Magnumosok táborát gyarapítom. Gyakorlat teszi a mestert, csak az alapokat tudom egyelőre, de az "ezüstmágnes" már így is bevonzott nemegy jó holmit.



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. március 10., csütörtök 10:46

Ilyet próbált valaki.már ?

m.ebay.com/itm/New-Wireless-Music-to-Car-Radio-FM-Transmitter-For-3-5mm-MP3-iPod-Phones-Tablets-/262159600071?nav=SEARCH

ilyennel :
m.ebay.com/itm/Sport-Wireless-Headset-Headphone-Earphone-MP3-Music-Player-Micro-SD-TF-FM-Radio-/371140566790?nav=SEARCH



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. március 10., csütörtök 18:51

Eddig csak a beállításokkal foglalkoztam,hogy kint terepen minden flottul menjen.
Manuális talajkiegyenlítés,zajszűrés stb. Nemrég feldobtam töltőre,de előtte
gondoltam ránézek az "extrákra" is. :D Hát besza,behu--
Fényerő beállítás,lopakodó üzemmód :D De a beépített led lámpa viszi a pálmát.Már szinte várom hogy áramszünet legyen.hi-hi
Nem emlékszem hogy a használatiba olvastam-e ezek bekapcsolásának a módjáról.:(
De lehet hogy csak én voltam figyelmetlen,kimerített az előtte olvasottak értelmezése. :D
Piszok jó ez a masina.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma