Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Leadtam a múzeumnak

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 14., vasárnap 21:48

kanbagoly írta:Ismeretlenül senkit sem fognak egyből a keblükre ölelni főleg, hogy tisztában vannak vele, hogy azok akik eddig nem keresték a kapcsolatot 99%-ban resztlikkel szeretnének közelebb kerülni az engedélyhez. De bármennyire is hihetetlen, vannak olyan "balekok", mint pld. Khepera akik nem magozzák ki a jobb holmit. De ezek az emberek már a törvmódi előtt is lokálpatriotizmustól hajtva önzetlenül leadták a leleteket, holott ebből akkor még semmi hasznuk nem származott.
nem bszogatás képpen de ez eléggé úgy hangzik mintha hiába adna be bárki kérelmet aki úgy dönt hogy együttműködve folytatná a hobbit esélytelen hogy kapjon is mivel ugy is csak fedezéknek használná..lassan a többi hivatallal együtt megszünik az örökségvédelem is annyi összevonás lesz meg elbocsájtások.mire beér egy kérelem nem marad aki elbirálja :D



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 14., vasárnap 22:53

ul69 írta:
kanbagoly írta:Ismeretlenül senkit sem fognak egyből a keblükre ölelni főleg, hogy tisztában vannak vele, hogy azok akik eddig nem keresték a kapcsolatot 99%-ban resztlikkel szeretnének közelebb kerülni az engedélyhez. De bármennyire is hihetetlen, vannak olyan "balekok", mint pld. Khepera akik nem magozzák ki a jobb holmit. De ezek az emberek már a törvmódi előtt is lokálpatriotizmustól hajtva önzetlenül leadták a leleteket, holott ebből akkor még semmi hasznuk nem származott.
nem bszogatás képpen de ez eléggé úgy hangzik mintha hiába adna be bárki kérelmet aki úgy dönt hogy együttműködve folytatná a hobbit esélytelen hogy kapjon is mivel ugy is csak fedezéknek használná..lassan a többi hivatallal együtt megszünik az örökségvédelem is annyi összevonás lesz meg elbocsájtások.mire beér egy kérelem nem marad aki elbirálja :D
Nemhiába...
Egyrészt letisztul a dolog neked is, hogy mi merre mennyi. :|
Az is valami , nem? :D
Csak sztem ne áruld el az itteni nickedet ott senkinek még véletlenül sem, hátha utánad érdeklődnek .Priusszal nehezebb egy pöttyet. :D :D :D
Azt tudod ugye, hogy , vannak, akik sokkal komolyabban veszik ezt, és még nekik sem jött össze? :?:
Elég esetről tudok, akik rendszeresen meglátogatják a múzeumot,(és nem látogatóként) mégis eddig még mellőzték őket.
De olyanról is, akit gyorsan elfogadtak. :!:
Nem csak rajtad áll, hogy meddig jutsz, múzeum és múzeum ,mint ég és föld. Mintha nem is egyféle típúsú intézetek lennének :?
Valszeg a vezetőség személyes hozzáállása a mérvadó, és hogy mennyire haladnak a korral.Vagy nem.
Szóval eléggé kiszámíthatatlan a dolog.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 14., vasárnap 23:38

talentum írta:
ul69 írta:
kanbagoly írta:Ismeretlenül senkit sem fognak egyből a keblükre ölelni főleg, hogy tisztában vannak vele, hogy azok akik eddig nem keresték a kapcsolatot 99%-ban resztlikkel szeretnének közelebb kerülni az engedélyhez. De bármennyire is hihetetlen, vannak olyan "balekok", mint pld. Khepera akik nem magozzák ki a jobb holmit. De ezek az emberek már a törvmódi előtt is lokálpatriotizmustól hajtva önzetlenül leadták a leleteket, holott ebből akkor még semmi hasznuk nem származott.
nem bszogatás képpen de ez eléggé úgy hangzik mintha hiába adna be bárki kérelmet aki úgy dönt hogy együttműködve folytatná a hobbit esélytelen hogy kapjon is mivel ugy is csak fedezéknek használná..lassan a többi hivatallal együtt megszünik az örökségvédelem is annyi összevonás lesz meg elbocsájtások.mire beér egy kérelem nem marad aki elbirálja :D
Nemhiába...
Egyrészt letisztul a dolog neked is, hogy mi merre mennyi. :|
Az is valami , nem? :D
Csak sztem ne áruld el az itteni nickedet ott senkinek még véletlenül sem, hátha utánad érdeklődnek .Priusszal nehezebb egy pöttyet. :D :D :D
Azt tudod ugye, hogy , vannak, akik sokkal komolyabban veszik ezt, és még nekik sem jött össze? :?:
Elég esetről tudok, akik rendszeresen meglátogatják a múzeumot,(és nem látogatóként) mégis eddig még mellőzték őket.
De olyanról is, akit gyorsan elfogadtak. :!:
Nem csak rajtad áll, hogy meddig jutsz, múzeum és múzeum ,mint ég és föld. Mintha nem is egyféle típúsú intézetek lennének :?
Valszeg a vezetőség személyes hozzáállása a mérvadó, és hogy mennyire haladnak a korral.Vagy nem.
Szóval eléggé kiszámíthatatlan a dolog.
ezzel eddig is nagyjából tisztában voltam csak tálalva nem igy lett eddig :D egyébként semmilyen priuszom nincs tehát ez nem állna a múzeum és közém :lol: sőt Monortól is messze lakok :lol: arról tudok hogy az itteni múzeumban még másik régésszel se szivesen állnak szóba és ha még is keresztben elnyelik vagy semmibe veszik de tudom hogy vannak páran akik eljárnak nekik keresőzni de olyanról szó sem esett hogy kaptak volna bármilyen engedélyt viszont ha füttyentenek azonnal ott kell lenniük.az illető saját szájából hallottam



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 14., vasárnap 23:51

ul69 írta:
talentum írta:
ul69 írta:
kanbagoly írta:Ismeretlenül senkit sem fognak egyből a keblükre ölelni főleg, hogy tisztában vannak vele, hogy azok akik eddig nem keresték a kapcsolatot 99%-ban resztlikkel szeretnének közelebb kerülni az engedélyhez. De bármennyire is hihetetlen, vannak olyan "balekok", mint pld. Khepera akik nem magozzák ki a jobb holmit. De ezek az emberek már a törvmódi előtt is lokálpatriotizmustól hajtva önzetlenül leadták a leleteket, holott ebből akkor még semmi hasznuk nem származott.
nem bszogatás képpen de ez eléggé úgy hangzik mintha hiába adna be bárki kérelmet aki úgy dönt hogy együttműködve folytatná a hobbit esélytelen hogy kapjon is mivel ugy is csak fedezéknek használná..lassan a többi hivatallal együtt megszünik az örökségvédelem is annyi összevonás lesz meg elbocsájtások.mire beér egy kérelem nem marad aki elbirálja :D
Nemhiába...
Egyrészt letisztul a dolog neked is, hogy mi merre mennyi. :|
Az is valami , nem? :D
Csak sztem ne áruld el az itteni nickedet ott senkinek még véletlenül sem, hátha utánad érdeklődnek .Priusszal nehezebb egy pöttyet. :D :D :D
Azt tudod ugye, hogy , vannak, akik sokkal komolyabban veszik ezt, és még nekik sem jött össze? :?:
Elég esetről tudok, akik rendszeresen meglátogatják a múzeumot,(és nem látogatóként) mégis eddig még mellőzték őket.
De olyanról is, akit gyorsan elfogadtak. :!:
Nem csak rajtad áll, hogy meddig jutsz, múzeum és múzeum ,mint ég és föld. Mintha nem is egyféle típúsú intézetek lennének :?
Valszeg a vezetőség személyes hozzáállása a mérvadó, és hogy mennyire haladnak a korral.Vagy nem.
Szóval eléggé kiszámíthatatlan a dolog.
ezzel eddig is nagyjából tisztában voltam csak tálalva nem igy lett eddig :D egyébként semmilyen priuszom nincs tehát ez nem állna a múzeum és közém :lol: sőt Monortól is messze lakok :lol: arról tudok hogy az itteni múzeumban még másik régésszel se szivesen állnak szóba és ha még is keresztben elnyelik vagy semmibe veszik de tudom hogy vannak páran akik eljárnak nekik keresőzni de olyanról szó sem esett hogy kaptak volna bármilyen engedélyt viszont ha füttyentenek azonnal ott kell lenniük.az illető saját szájából hallottam
Nos... a tálalás az fontos...
Írtam már, hogy nem Monor, hanem P. De mindegy :)Már ki sem merem írni, nehogy megint törlés legyen :?
Légyszi ne írj ide hülyeséget... tuti telefonálnak, nem füttyentenek. :roll:
A lényeg a gyorsaság. ;) Ennyi.
A rendszer már csak ilyen.
Mindenki kihasználja a lehetőségeit.A múzeum is.
És? Mindig kettőn áll a vásár.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 15., hétfő 8:53

ul69 írta: ..lassan a többi hivatallal együtt megszünik az örökségvédelem is annyi összevonás lesz meg elbocsájtások...
Nem is hinnéd mennyire valós a felvetésed.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 15., hétfő 8:58

A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:


:?:

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 15., hétfő 9:32

norman írta:A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:
Nagyon jogos felvetés, nekem is kissé egyoldalúnak tűnik a dolog! Bár úgy látszik ez az ára, hogy nyugodtan lengessen az ember.
Nem tudom, ha komolyabb értékű dologra lel az emberfia akkor némi találói jutalom, vagy úgyis az államé vót?
Ugyan nem vagyok rászorulva a jutalomra, de a fene tudja valahogy mégis jobb érzés ha érzem a dolog értékét ha már nem az enyém, ez valószínűleg a kincskeresős véna.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 15., hétfő 10:21

norman írta:A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:
Norman, itt egy kép...
http://s6.postimg.org/t0hkssbkh/fibula_2.jpg
http://s6.postimg.org/48hyljudt/fibula.jpg

Kérdésedre válaszolva, a baráti vállveregetésen kívül az engedélyezett keresőzés is hosszú "munka" gyümölcse. Ha kiállításra kerül akkor volt már, hogy láttam a nevem, de nem a kiállított tárgy alatt, hanem a kiállítás támogatói között. Az annyi a dolguk, hogy bekönyvelik az nem ennyire egyszerű, restaurálni kell, meghatározni, leltárba venni. Darabonként. Mégis ki ellenőrizné, hogy megvannak-e? Valahogy nem tudom elképzelni a szituációt, hogy bemegyek és tételesen kipakoltatom azt a néhány cumót amit 4 év alatt behordtam...
Ez az együttműködősdi a kölcsönös "haszonról" szól. Amit a leadó kap(hat) a legális keresés és hobbizás lehetősége, nagy dolog az is, hogy bármikor bemehetek a múzeumba, ahova a látogató nem. Látom a talált / leadott / feltárt leleteket úgy, ahogy más nem. Kimehetek egy ásatásra és simán beengednek, mást nem feltétlen. A gyerekem osztályát be tudom vinni egy raktárfoglalkozásra és restaurátor műhely látogatásra. Emellett mindannyian a saját lakóhelyünk környékén kapirgálunk és örülünk annak is, hogy hozzá tudunk tenni valamit a közös ismeretekhez. Hú ez elég nyálasan hangzott de részemről tényleg így van.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 15., hétfő 10:33

khepera írta:
norman írta:A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:
Norman, itt egy kép...
http://s6.postimg.org/t0hkssbkh/fibula_2.jpg
http://s6.postimg.org/48hyljudt/fibula.jpg

Kérdésedre válaszolva, a baráti vállveregetésen kívül az engedélyezett keresőzés is hosszú "munka" gyümölcse. Ha kiállításra kerül akkor volt már, hogy láttam a nevem, de nem a kiállított tárgy alatt, hanem a kiállítás támogatói között. Az annyi a dolguk, hogy bekönyvelik az nem ennyire egyszerű, restaurálni kell, meghatározni, leltárba venni. Darabonként. Mégis ki ellenőrizné, hogy megvannak-e? Valahogy nem tudom elképzelni a szituációt, hogy bemegyek és tételesen kipakoltatom azt a néhány cumót amit 4 év alatt behordtam...
Ez az együttműködősdi a kölcsönös "haszonról" szól. Amit a leadó kap(hat) a legális keresés és hobbizás lehetősége, nagy dolog az is, hogy bármikor bemehetek a múzeumba, ahova a látogató nem. Látom a talált / leadott / feltárt leleteket úgy, ahogy más nem. Kimehetek egy ásatásra és simán beengednek, mást nem feltétlen. A gyerekem osztályát be tudom vinni egy raktárfoglalkozásra és restaurátor műhely látogatásra. Emellett mindannyian a saját lakóhelyünk környékén kapirgálunk és örülünk annak is, hogy hozzá tudunk tenni valamit a közös ismeretekhez. Hú ez elég nyálasan hangzott de részemről tényleg így van.
Erre mifelénk /Borsod/ egy bizonyos múzeumba dolgozó ismerős szerint ne is próbálkozzak mert nem igazán kedvelik a keresősöket....
Van egy két emberük és ennyi.
Viszont legalább vannak olyan múzeumok ahol néhány "cumó" pár fibula stb elég hogy egy jó viszony alakuljon ki.
Persze Én se úgy gondoltam hogy bemész és tételesen számoljanak el mindennel amit bevittél.Csak a kíváncsiság.Hallani ezt azt fogyatkozó érmékről stb.De gondolom múzeuma válogatja.
Azt megfigyeltem hogy mintha a kisebb múzeumok jobban állnának a dolgokhoz,de lehet tévedek?


:?:

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 15., hétfő 11:00

üdv

Norman!
-Szerinted amennyi negatív megnyilvánulás,hsz jön,akkor amikor egy "múzeumbarát" véleményt ír,képet tölt fel,
még mer,vagy van kedve bármit is közszemlére tenni??
Nagyon sajnálom hogy ilyenné vállt ez a fórum.Óriási ellenszenvet vált ki némely felhasználóból ha pozitív
beszámolóról esik szó keresős és múzeum közt.

Ranger!
Igen,sajnos mondhatjuk hogy ez az ára a nyugodt lengetésnek.
De amikor felkérnek hogy vegyél részt egy feltáráson,bejáráson akkor látod igazán hogy
valamit-valamiért.
Szerinted besétálhattam volna vállamon egy keresővel mondjuk a Cseszneki várba?? vagy Alsóheténybe egy római birtokra?
Keszthely-fenékpusztára egy római erőd feltárására??
Nem.Na látod,ez a "fizetség".
Volt arra példa,hogy egy bejárás végén már nem igazán lett volna idő a találatok szemügyre venni,leadni és
a következő találkáig a birtokunkba volt. igaz nem eget verő,20-25db kisbronzról van szó.
Azt,hogy a leadottak közül mi kerül a leltárba,az már nem az én dolgom.Tőlem átveszik,aláírják,ennyi.
Nem az feladatom ezek ellenőrzése.DE ő sem kételkedik abban,hogy az esetleges begyűjtés találatai
nem estek át egy esetleges válogatáson. :D :D
A találás öröme a lényeg,és ha sikerül kialakítani egy jól működő kapcsolatot,olyan helyekre
is rámehetsz (hivatalosan)amiről sokan csak álmodoznak.

Remélem nem léptem bele senki lelkivilágába,szép hangokat-
üdv-kv-

Ja,és a pénteki fibit sem tartom meg.:D



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 15., hétfő 11:02

norman írta:
khepera írta:
norman írta:A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:
Norman, itt egy kép...
http://s6.postimg.org/t0hkssbkh/fibula_2.jpg
http://s6.postimg.org/48hyljudt/fibula.jpg

Kérdésedre válaszolva, a baráti vállveregetésen kívül az engedélyezett keresőzés is hosszú "munka" gyümölcse. Ha kiállításra kerül akkor volt már, hogy láttam a nevem, de nem a kiállított tárgy alatt, hanem a kiállítás támogatói között. Az annyi a dolguk, hogy bekönyvelik az nem ennyire egyszerű, restaurálni kell, meghatározni, leltárba venni. Darabonként. Mégis ki ellenőrizné, hogy megvannak-e? Valahogy nem tudom elképzelni a szituációt, hogy bemegyek és tételesen kipakoltatom azt a néhány cumót amit 4 év alatt behordtam...
Ez az együttműködősdi a kölcsönös "haszonról" szól. Amit a leadó kap(hat) a legális keresés és hobbizás lehetősége, nagy dolog az is, hogy bármikor bemehetek a múzeumba, ahova a látogató nem. Látom a talált / leadott / feltárt leleteket úgy, ahogy más nem. Kimehetek egy ásatásra és simán beengednek, mást nem feltétlen. A gyerekem osztályát be tudom vinni egy raktárfoglalkozásra és restaurátor műhely látogatásra. Emellett mindannyian a saját lakóhelyünk környékén kapirgálunk és örülünk annak is, hogy hozzá tudunk tenni valamit a közös ismeretekhez. Hú ez elég nyálasan hangzott de részemről tényleg így van.
Erre mifelénk /Borsod/ egy bizonyos múzeumba dolgozó ismerős szerint ne is próbálkozzak mert nem igazán kedvelik a keresősöket....
Van egy két emberük és ennyi.
Viszont legalább vannak olyan múzeumok ahol néhány "cumó" pár fibula stb elég hogy egy jó viszony alakuljon ki.
Persze Én se úgy gondoltam hogy bemész és tételesen számoljanak el mindennel amit bevittél.Csak a kíváncsiság.Hallani ezt azt fogyatkozó érmékről stb.De gondolom múzeuma válogatja.
Azt megfigyeltem hogy mintha a kisebb múzeumok jobban állnának a dolgokhoz,de lehet tévedek?
A "néhány cumót" láthatatlan idézőjelbe írtam... Én nem kis múzeummal vagyok kapcsolatban, megyeivel. Inkább attól függ mennyire érzik az előnyét az együttműködésnek. Nálunk van egy nagyon jófej srác aki rá(nk) szánja az idejét, és a múzeum sem felesleges nyűgnek fogja fel a behordott leleteket, pedig van velük munkájuk bőven. Lassan egy két ajtós szekrényt megtöltenek a leletek amik feldolgozásra várnak, egyelőre dobozokban, külön külön településekre bontva.
Itt is a fejétől bűzlik / vagy a mi esetünkben éppen illatozik a hal. Ha a vezetőség nyitott és látja a lehetőséget az együttműködésre akkor nyit. Ha meg nem akkor sajnos nem nyit. Sőt, bizonytalanságában elzárkózik.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 15., hétfő 11:07




Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 15., hétfő 12:33

norman írta:...
Szóval hol vannak a leadások és a képek?...
Többségükben más felületen vannak megosztva, ahonnét a kötekvők ki vannak rekesztve. + még azokon kívül is vannak még amik egyenlőre nem publikusak.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 15., hétfő 14:15

Marika:
"" ha elolvasod a törvényt nem igazán látom milyen jogcímen is ad múzeum engedélyt ráadásul mindenféle végzettség és alkalmazási papír nélkül egyedül védett területen keresgélni. Önkéntes munka címén legfeljebb földet talicskázni odamehetsz ásatásra. De szerintem ezt is el tudod dönteni magadnak!""

Jól látod,a múzeum nem állít(hat) ki engedélyt,és eddig is csak "megbízási szerződés" címszó alatt
volt lepapírozva.Ennek az volt az előnye,hogy bármikor mehettél,természetesen nem lelőhelyre,
egy előzetes bejelentést követve.Igaz még a szigorítások előtt mindenki így ment,szerintem
inkább a "jó helyek" bejárásánál volt formailag fontosabb a megbízási szerződés.
Már a nevében is bent van :D Megbízás,-Egy ismert terület bejárásakor sem lesték minden mozdulatod,
nem "zászlószurkáló"-nak hívtak,hanem gps birtokában szabadon bejártál,és ástál.
Ismert lelőhelyre egyedül eddig sem mehettél,megbízásival se!!ezután meg főleg.
Ha múzeumi dolgozóval sikerül bejárásra,feltárásra menni,akkor
úgy is a múzeum kér engedélyt,és abban rögzítve van a fémkereső műszer használata.Így mehetsz.-ha hívnak :(
Az ÖVH-tól kapottal mehetsz(természetesen védettre nem kapsz)csak ugye azt végig kell zongorázni.
Az engedély beszerzése azért nehézkes mert a bérlői hozzájárulást nem fogadják el. :( :(
(Ezért is óckodnak tőle oly sokan)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 15., hétfő 15:05

meddő vita ez nem vezet sehová :roll: remélem nem ennyivel akarsz beállítani a múzeumba? :D ne adjak hozzá párat? :D



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 15., hétfő 15:33

ul69 írta:
meddő vita ez nem vezet sehová :roll: remélem nem ennyivel akarsz beállítani a múzeumba? :D ne adjak hozzá párat? :D
Egyenlőre be kell hogy érjék ennyivel. :lol:
Sajnos idő szűkében csak ez jött,amúgy erdőből.
Szerény személyem által kiharcolt KÖH-ös engedély birtokában :mrgreen: :mrgreen:
úgy hogy nyugodt vérmérséklet mellett tolom be talicskán,
még ha MOST :D pici is az a taliga. =))



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 15., hétfő 15:44

Én meg azt mondom,egyik kutya...másik eb! :)
Egyik fél sem tud leállni! :))
Kellene nyitni egy topikot aminek a neve lehetne Adok-kapok!
Akkor a többi nem lenne szétbarmolva ilyen baromságokkal!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 15., hétfő 15:51

Bobbácsi írta:Én meg azt mondom,egyik kutya...másik eb! :)
Egyik fél sem tud leállni! :))
Kellene nyitni egy topikot aminek a neve lehetne Adok-kapok!
Akkor a többi nem lenne szétbarmolva ilyen baromságokkal!
Szlovák oldalról lehet mulatságos ez a cirkusz, de azért nem kellene a lovat adni alánk.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 15., hétfő 16:11

A Szlovákot nem értem....

Amúgy meg nézd meg! Bármelyik topikban tudtok egy perc alatt egymás nyakának esni!
Aztán Feri nem győz radírozni!
Ez a fémkeresős fórum?
Kezd az egész színvonaltalan lenni!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 15., hétfő 16:26

kis-vakond írta:
ul69 írta:
meddő vita ez nem vezet sehová :roll: remélem nem ennyivel akarsz beállítani a múzeumba? :D ne adjak hozzá párat? :D
Egyenlőre be kell hogy érjék ennyivel. :lol:
Sajnos idő szűkében csak ez jött,amúgy erdőből.
Szerény személyem által kiharcolt KÖH-ös engedély birtokában :mrgreen: :mrgreen:
úgy hogy nyugodt vérmérséklet mellett tolom be talicskán,
még ha MOST :D pici is az a taliga. =))
legalább azt a tizest tedd hozzá ha már a krajcit nem is :D
esetleg lehetne egy vita topik.oda aki vitatkozni akar belinkeli a többi topikból amire reagálni kíván és nosza :D még sokáig várható hogy ilyen esős idő lesz emiatt mindenki rá fog érni fórumozni :lol:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 15., hétfő 16:33

Van dühöngő is a fórumon, ha valaki mérgelődni akar. De ezen a témán már mindenki kimérgelődhette magát.
Újra vannak szabályok a fórumon, fenn el lehet olvasni.
Tényleg nagyon rontja a színvonalat a veszekedés. És nem visz semmit előbbre.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 15., hétfő 16:45

Bobbácsi írta:A Szlovákot nem értem....

Amúgy meg nézd meg! Bármelyik topikban tudtok egy perc alatt egymás nyakának esni!
Aztán Feri nem győz radírozni!
Ez a fémkeresős fórum?
Kezd az egész színvonaltalan lenni!
Egyszer okostelóról tettél fel bekapcsolt gps mellett képeket és a háttérinfókban ott volt a koordináta. Még én szóltam neked privátban a régi új törlődött fórumon, hogy szerkeszd, vagy vedd le a képet nehogy valaki visszaéljen vele. Feltéve persze ha te ugyanaz a Bobbácsi vagy aki a törlődött fórumon is volt. De lehet összekevertelek Papabearral. Na mindegy. Ezért írtam amit írtam. :D Most már mellőzném ami nem tartozik a topik témájához.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. február 15., hétfő 16:48-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 15., hétfő 16:48

Valakivel összekeversz. Sosem jártam szlovákban. Tőzsgyökeres Magyar vagyok!



Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2016. február 15., hétfő 17:05

Bobbácsi írta:Valakivel összekeversz. Sosem jártam szlovákban. Tőzsgyökeres Magyar vagyok!
Attól még lehetsz színmagyar :D



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 15., hétfő 17:19

kis-vakond írta:üdv

Norman!
-Szerinted amennyi negatív megnyilvánulás,hsz jön,akkor amikor egy "múzeumbarát" véleményt ír,képet tölt fel,
még mer,vagy van kedve bármit is közszemlére tenni??
Nagyon sajnálom hogy ilyenné vállt ez a fórum.Óriási ellenszenvet vált ki némely felhasználóból ha pozitív
beszámolóról esik szó keresős és múzeum közt.

Ranger!
Igen,sajnos mondhatjuk hogy ez az ára a nyugodt lengetésnek.
De amikor felkérnek hogy vegyél részt egy feltáráson,bejáráson akkor látod igazán hogy
valamit-valamiért.
Szerinted besétálhattam volna vállamon egy keresővel mondjuk a Cseszneki várba?? vagy Alsóheténybe egy római birtokra?
Keszthely-fenékpusztára egy római erőd feltárására??
Nem.Na látod,ez a "fizetség".
Volt arra példa,hogy egy bejárás végén már nem igazán lett volna idő a találatok szemügyre venni,leadni és
a következő találkáig a birtokunkba volt. igaz nem eget verő,20-25db kisbronzról van szó.
Azt,hogy a leadottak közül mi kerül a leltárba,az már nem az én dolgom.Tőlem átveszik,aláírják,ennyi.
Nem az feladatom ezek ellenőrzése.DE ő sem kételkedik abban,hogy az esetleges begyűjtés találatai
nem estek át egy esetleges válogatáson. :D :D
A találás öröme a lényeg,és ha sikerül kialakítani egy jól működő kapcsolatot,olyan helyekre
is rámehetsz (hivatalosan)amiről sokan csak álmodoznak.

Remélem nem léptem bele senki lelkivilágába,szép hangokat-
üdv-kv-

Ja,és a pénteki fibit sem tartom meg.:D
Köszönöm kis-vakond!
Értem és szeretnék én is ilyen kapcsolatot, de Normanhoz hasonlóan Borsodi vagyok, ráadásul nem túl fiatal és fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, nem tolhatok be egy talicska dénárt mert csak karperec lenne a vége, meg nincs is. Szóval várom a kellő alkalmat, hátha összehoz a jó sors egy régésszel. Mostanság nehéz szerintem csak úgy bevinni valamit, hogy belebotlottam vagy kiásta a kutya.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 15., hétfő 17:47

Marcus Antonius írta:
Bobbácsi írta:Valakivel összekeversz. Sosem jártam szlovákban. Tőzsgyökeres Magyar vagyok!
Attól még lehetsz színmagyar :D
Na akkor én is felnyomom a vérnyomásotokat: ha sokszor ilyet mond nekem az asszony - hogy ő gyökértől szlovák, akkor azt szokom bedobni hogy: jártak itt középeurópába a hunok, törökök, tatárok, aztán a francia hadsereg - Napóleonnal, aztán a németek, oroszok meg nem tudom még ki.....mind katona volt, és ha csak a fele baxni akart, akkor kivel? - hát csak az itteni lányokkal, amelyik nem mászot fel a fára, mind - vagy majdnem mind boldogítva volt.....közép európa már évek óta úgy meg van genetikailag keverve - mind a xar, és olyatt állítani hogy én vérbeli ez vagy az vagyok, kujva nagy bátorság - hacsak az elődjeik nem laktak valami elhagyott helyen...... :))



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 16., kedd 12:11

Sziasztok,

Bevittem ma egy halom cumót - volt benne egy két szíven csücske darab is, szvasztikás fibula, avar szíjvég, honfoglalás kori veret, buzogányfej stb... Ami érdekes, hogy egy dolog villanyozta fel igazán a régész urat, mégpedig ez:
Kép
Kb egy jó évvel ezelőtti találat, annó egy hónapig nem érkezett megfejtés, aztán valaki itt a fórumon világitott rá: plumbata darab.
na ilyen a környékről még nem került elő, ezért ha valóban az akkor azt mondják ez a legértékesebb a bevitt leletek közül.

Csak érdekességképp írtam le a sztorit, én majdnem eldobtam, az avar szíjvégnél meg majdnem beszartam...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 16., kedd 12:14

khepera írta:Sziasztok,

Bevittem ma egy halom cumót - volt benne egy két szíven csücske darab is, szvasztikás fibula, avar szíjvég, honfoglalás kori veret, buzogányfej stb... Ami érdekes, hogy egy dolog villanyozta fel igazán a régész urat, mégpedig ez:
Kép
Kb egy jó évvel ezelőtti találat, annó egy hónapig nem érkezett megfejtés, aztán valaki itt a fórumon világitott rá: plumbata darab.
na ilyen a környékről még nem került elő, ezért ha valóban az akkor azt mondják ez a legértékesebb a bevitt leletek közül.

Csak érdekességképp írtam le a sztorit, én majdnem eldobtam, az avar szíjvégnél meg majdnem beszartam...
Hali!
A szvasztikás fibiről légyszi dobj fel képet!
Köszi!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 16., kedd 12:24

talentum írta:
khepera írta:Sziasztok,

Bevittem ma egy halom cumót - volt benne egy két szíven csücske darab is, szvasztikás fibula, avar szíjvég, honfoglalás kori veret, buzogányfej stb... Ami érdekes, hogy egy dolog villanyozta fel igazán a régész urat, mégpedig ez:
Kép
Kb egy jó évvel ezelőtti találat, annó egy hónapig nem érkezett megfejtés, aztán valaki itt a fórumon világitott rá: plumbata darab.
na ilyen a környékről még nem került elő, ezért ha valóban az akkor azt mondják ez a legértékesebb a bevitt leletek közül.

Csak érdekességképp írtam le a sztorit, én majdnem eldobtam, az avar szíjvégnél meg majdnem beszartam...
Hali!
A szvasztikás fibiről légyszi dobj fel képet!
Köszi!
Kép
Kép


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 16., kedd 13:12

Hali.
Jó ez a súlyozás.Gondolom jobban és messzebbre repült a nyil ill.a dárda is.Használták elvileg ezt a megoldást bárminél. :?:


:?:

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 16., kedd 13:17

norman írta:Hali.
Jó ez a súlyozás.Gondolom jobban és messzebbre repült a nyil ill.a dárda is.Használták elvileg ezt a megoldást bárminél. :?:
https://www.google.hu/search?q=plumbata ... q=plumbata


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 5., kedd 10:06

S ziasztok,

Amiért érdemes a nagyobb vasakat megásni...
12-13. századi kengyel illetve pallos ellensúly (pallosgomb). Maga a szerszám valszeg egy elég nagy kétkezes piszkafa lehetett...
Kép
Kép
Kép


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Explorer
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. november 10., kedd 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Explorer » 2016. április 5., kedd 16:04

Ez olyan mintha 4 balta fibula lenne összekomponálva.[/quote]
Kép
Kép[/quote]



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. április 5., kedd 20:52

khepera írta:S ziasztok,

Amiért érdemes a nagyobb vasakat megásni...
12-13. századi kengyel illetve pallos ellensúly (pallosgomb). Maga a szerszám valszeg egy elég nagy kétkezes piszkafa lehetett...
Kép
Kép
Kép
A vak is látja, hogy az egy egykaros mérleg ellensúlya. :D
(Na jó ezt csak viccnek szántam )


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 6., szerda 8:32

kanbagoly írta:
khepera írta:S ziasztok,

Amiért érdemes a nagyobb vasakat megásni...
12-13. századi kengyel illetve pallos ellensúly (pallosgomb). Maga a szerszám valszeg egy elég nagy kétkezes piszkafa lehetett...
Kép
Kép
Kép
A vak is látja, hogy az egy egykaros mérleg ellensúlya. :D
(Na jó ezt csak viccnek szántam )
ááá jóvanna! Igen, ez volt az első ötletem :) Mert a pallosgomb valószínűtlenebb volt.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 9., szombat 18:40

Még nem, de a jövő héten...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 20., péntek 18:57

Kép
Mivel harmadik hete nem érkezett válasz a kapcsolatkereső levelemre ezért ma bevittem a múzeumba és otthagytam a portán -- azaz leadtam.
Ezennel nincs semmi olyan a birtokomban amit törvény szerint le kellene adni -- és be is fejeztem a lengetést. Én nem fogok áldozati báránya lenni a nagyok játékának. Én ezt vontam le elmúlt hetek eseményeiből és az ominózus újságcikkből.
Majd ha egyszer talán letisztul a hobbidetektorozás körül művi úton felkorbácsolt indulat akkor...addig viszlát! Maradok az Önök hű olvasója.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 28., szombat 8:50

KincskeresőKisködmön írta:Kép
Mivel harmadik hete nem érkezett válasz a kapcsolatkereső levelemre ezért ma bevittem a múzeumba és otthagytam a portán -- azaz leadtam.
Ezennel nincs semmi olyan a birtokomban amit törvény szerint le kellene adni -- és be is fejeztem a lengetést. Én nem fogok áldozati báránya lenni a nagyok játékának. Én ezt vontam le elmúlt hetek eseményeiből és az ominózus újságcikkből.
Majd ha egyszer talán letisztul a hobbidetektorozás körül művi úton felkorbácsolt indulat akkor...addig viszlát! Maradok az Önök hű olvasója.
Milyen újságcikk?


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. május 30., hétfő 21:37

Ranger67 írta:
norman írta:A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:
Nagyon jogos felvetés, nekem is kissé egyoldalúnak tűnik a dolog! Bár úgy látszik ez az ára, hogy nyugodtan lengessen az ember.
Nem tudom, ha komolyabb értékű dologra lel az emberfia akkor némi találói jutalom, vagy úgyis az államé vót?
Ugyan nem vagyok rászorulva a jutalomra, de a fene tudja valahogy mégis jobb érzés ha érzem a dolog értékét ha már nem az enyém, ez valószínűleg a kincskeresős véna.
Igen igen... én is azért nyitom meg a topikot hogy lássam mit adtatok le a múzeumnak. Persze vannak oldalak ahonnan a fanyalgók ki vannak rekesztve! Vaze ez kirekesztés! Jogvédööök! Kirekesztenek!! Bemondásra semmit se hiszünk el! Lássuk.... és azt is ahol ki van (lesz) állítva!
Őőő az ezt találtamba láttam hogy volt valaki aki felrakott pár sárgát...hogy nem ő találta de le van adva ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 30., hétfő 21:46

silverman írta: ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?
Ennyire nagyon nehéz elhinni, hogy valaki csak is azért csinálja, mert kedvét leli a találásban, a felfedezésben és semmi több? :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma