Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fórummal kapcsolatos kérdések

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 15., hétfő 11:28

A fórum szabályait feltöltöttem, fenn a GYIK előtt olvashatók.
Továbbra is lehet javaslatokat tenni ezzel kapcsolatban.


www.metaldetector.hu

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. február 15., hétfő 16:25

Feri írta:
yoember írta:
zoli írta:Nem értem miért nem lehet felfogni , a személyes problémákat privát üzenetben nem lehetne elintézni ?

Szerintem a Fórum 90 % nem erre kíváncsi , legalábbis én személy szerint nem azért járok ide ezeket a hozzászólásokat olvassam a mi tele van kötözködéssel , piszkálódással , hanem azért hogy tanuljak , fejlődjek , ha segítségre szorulok azt megkapjam és ha esetleg én tudok segíteni másoknak azt megtegyem . Pont most kell piszkálódni amikor a legjobban össze kellene hogy fogjunk ? 2015 óta nagyon megváltozott valami , szerintem nem kéne még tovább fokozni a problémát és egymást bökdösni mindenféle kötözködő megjegyzéssel és ezzel fokozni a feszültséget .

Remélem nem bántottam meg senkit , nem ez volt a szándékom de már személy szerint nekem kicsit kezdett elegem lenni ebből az állapotból , bár tenni ellene valószínűleg nem tudok , de gondoltam megosztom a véleményem hátha mások is hasonlóképpen gondolkoznak .
:text-+1:
Ki is töröltem. Ezentúl szigorúbb lesz a moderálás.
Köszi !



buktaede
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 16., kedd 8:55

Szia, Feri!

Úgy látom szabályok ide, vagy oda, nem nagyon sikerül az embereket kordában tartani. Sokan tesznek rá, úgy vannak vele, hogy azért vannak, hogy megszegjük őket. Tehetik ezt azért, mert nincs szankció. Így nem lehet elérni, kikényszeríteni valamit.

Nem tudom, arra van-e lehetőség, hogy valakitől a hozzáférést megtagadd bizonyos időre. Tegyük fel, hogy figyelmezteted, de nem ér semmit. Felfüggeszted mondjuk két hétre, majd ha újra vét egy hónapra, hagy gondolkodjon. Azután lehet véglegre kizárni.

Nem biztos, hogy célravezető, de az sem, hogy a napjaidat azzal töltöd, hogy törölgetsz az urak után.



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2016. február 16., kedd 9:49

Na végre kezd valami rend alakulni. Komolyan mondom már nem tudtam kiigazodni az oldalon. Érdemleges info 0, csak a mellébeszélés és mintha valami diliházi veszekedésnek a tanúja lenne az ember.
Értelmes hozzászólás, vagy érdemi adat, semmi vagy elveszett a rengeteg marhaság, személyeskedés között és jóformán az ember nem is akar ide feljönni.
Száz szónak egy a vége több mint egy éve megyen a marhaság és én személy szerint vagy 1 éve nem lengettem. és ahogy más is mondta nem bűntudattal, gyomorgörccsel szeretnék űzni ha van más lehetőség, és ha működik ezeket kellene taglalni.
Nem alávágni a másiknak.
Az ilyeneket nem is értem, szerintem orvosi esett és vagy egy jó pofánverés vagy gyógyszeres kezelés járna.
Reméljük javulás lesz a fórumon.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 16., kedd 10:53

Betyarka írta:Na végre kezd valami rend alakulni. Komolyan mondom már nem tudtam kiigazodni az oldalon. Érdemleges info 0, csak a mellébeszélés és mintha valami diliházi veszekedésnek a tanúja lenne az ember.
Értelmes hozzászólás, vagy érdemi adat, semmi vagy elveszett a rengeteg marhaság, személyeskedés között és jóformán az ember nem is akar ide feljönni.
Száz szónak egy a vége több mint egy éve megyen a marhaság és én személy szerint vagy 1 éve nem lengettem. és ahogy más is mondta nem bűntudattal, gyomorgörccsel szeretnék űzni ha van más lehetőség, és ha működik ezeket kellene taglalni.
Nem alávágni a másiknak.
Az ilyeneket nem is értem, szerintem orvosi esett és vagy egy jó pofánverés vagy gyógyszeres kezelés járna.
Reméljük javulás lesz a fórumon.
csak tanácsként hogy azért néha merjél keresgélni.bármelyik ismerősödnél az udvarán nyugodtan keresgéhetsz a kertben.lesz bőven ásni való de akadhat sok érdekes meglepi is.ha esetleg felbátorodnál és kimész nappal valahová.a fémkereső használata nem tilos.bárhová magaddal viheted és használhatod is csak az ásás nem megengedett és hogy elvidd amit találtál.tehát ha nincs nálad ásó és cucc és nem védett területen vagy netán még a tulaj is rábólint semmi akadálya :lol: a többit találd ki magad :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 16., kedd 13:58

buktaede írta:Szia, Feri!

Úgy látom szabályok ide, vagy oda, nem nagyon sikerül az embereket kordában tartani. Sokan tesznek rá, úgy vannak vele, hogy azért vannak, hogy megszegjük őket. Tehetik ezt azért, mert nincs szankció. Így nem lehet elérni, kikényszeríteni valamit.

Nem tudom, arra van-e lehetőség, hogy valakitől a hozzáférést megtagadd bizonyos időre. Tegyük fel, hogy figyelmezteted, de nem ér semmit. Felfüggeszted mondjuk két hétre, majd ha újra vét egy hónapra, hagy gondolkodjon. Azután lehet véglegre kizárni.

Nem biztos, hogy célravezető, de az sem, hogy a napjaidat azzal töltöd, hogy törölgetsz az urak után.
Lehet sokmindent. De itt nem az lényeg, hogy én bárkit bármire kényszerítsek, vagy szankciókat alkalmazzak. Ami a fórum szabályaival ellentétes, azt kitörlöm. Azért alakult ki a jelenlegi helyzet, mert ezt eddig nem tettem.


www.metaldetector.hu

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. február 16., kedd 15:40

Betyarka írta:Na végre kezd valami rend alakulni. Komolyan mondom már nem tudtam kiigazodni az oldalon. Érdemleges info 0, csak a mellébeszélés és mintha valami diliházi veszekedésnek a tanúja lenne az ember.
Értelmes hozzászólás, vagy érdemi adat, semmi vagy elveszett a rengeteg marhaság, személyeskedés között és jóformán az ember nem is akar ide feljönni.
Száz szónak egy a vége több mint egy éve megyen a marhaság és én személy szerint vagy 1 éve nem lengettem. és ahogy más is mondta nem bűntudattal, gyomorgörccsel szeretnék űzni ha van más lehetőség, és ha működik ezeket kellene taglalni.
Nem alávágni a másiknak.
Az ilyeneket nem is értem, szerintem orvosi esett és vagy egy jó pofánverés vagy gyógyszeres kezelés járna.
Reméljük javulás lesz a fórumon.
:text-goodpost:


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. február 16., kedd 16:37

Ennek nagyon ideje van most már. A 200 posztban egymással veszekedő emberkékre senki se kíváncsi.


A Whiter Shade of Pale

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 16., kedd 16:41

Feri írta:
buktaede írta:Szia, Feri!

Úgy látom szabályok ide, vagy oda, nem nagyon sikerül az embereket kordában tartani. Sokan tesznek rá, úgy vannak vele, hogy azért vannak, hogy megszegjük őket. Tehetik ezt azért, mert nincs szankció. Így nem lehet elérni, kikényszeríteni valamit.

Nem tudom, arra van-e lehetőség, hogy valakitől a hozzáférést megtagadd bizonyos időre. Tegyük fel, hogy figyelmezteted, de nem ér semmit. Felfüggeszted mondjuk két hétre, majd ha újra vét egy hónapra, hagy gondolkodjon. Azután lehet véglegre kizárni.

Nem biztos, hogy célravezető, de az sem, hogy a napjaidat azzal töltöd, hogy törölgetsz az urak után.
Lehet sokmindent. De itt nem az lényeg, hogy én bárkit bármire kényszerítsek, vagy szankciókat alkalmazzak. Ami a fórum szabályaival ellentétes, azt kitörlöm. Azért alakult ki a jelenlegi helyzet, mert ezt eddig nem tettem.
:-bd



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. február 16., kedd 16:51

Gabor írta:
Feri írta:
buktaede írta:Szia, Feri!

Úgy látom szabályok ide, vagy oda, nem nagyon sikerül az embereket kordában tartani. Sokan tesznek rá, úgy vannak vele, hogy azért vannak, hogy megszegjük őket. Tehetik ezt azért, mert nincs szankció. Így nem lehet elérni, kikényszeríteni valamit.

Nem tudom, arra van-e lehetőség, hogy valakitől a hozzáférést megtagadd bizonyos időre. Tegyük fel, hogy figyelmezteted, de nem ér semmit. Felfüggeszted mondjuk két hétre, majd ha újra vét egy hónapra, hagy gondolkodjon. Azután lehet véglegre kizárni.

Nem biztos, hogy célravezető, de az sem, hogy a napjaidat azzal töltöd, hogy törölgetsz az urak után.
Lehet sokmindent. De itt nem az lényeg, hogy én bárkit bármire kényszerítsek, vagy szankciókat alkalmazzak. Ami a fórum szabályaival ellentétes, azt kitörlöm. Azért alakult ki a jelenlegi helyzet, mert ezt eddig nem tettem.
:-bd
Igen, ez az egy jó út van. Mert kit érdekel, hogy már máshol is veszekedő emberek milyen sérelmeket hordoznak, itt hogyan találják meg egymást? Szétoffolják csak az adott topikot :( Nem is azért írnak, mert van véleményük, hanem mert a másik mondott valamit és abba muszáj belekötni :(


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Charlie Firpo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2016. február 16., kedd 18:25

Jamón Serrano írta:
Petrvs írta:
Jamón Serrano írta:Sziasztok! Jó a fórum!
Csak sok itt a kö...g...
Kikre gondolsz? A mindenkinél okasabbakra? Figyelmen kívül hagyom és a hasznosra koncentrálok. Olvasom egy ideje.
Nekem nagyon bejön. 8 perc alatt kaptam választ a kérdésemre. Nem rossz.
Hello Jamón! Különben megint dühbe jövünk? :D " A sportág nagy öregje, Jamon Serrano." :))



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 17., szerda 23:03

Úgy látszik, jól tettem, hogy elkezdtem moderálni, ma egyetlen személyeskedő vagy piszkálódó beírást se láttam ;)
Régebben szinte egyáltalán nem volt szükség ilyesmire, az előző fórumban talán tíz-tizenöt ilyen eset volt hét év alatt.

A chatet alig használja valaki. Keressek másikat, tegyem felülre, vagy jó így, csak nincs rá igény?


www.metaldetector.hu

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 18., csütörtök 6:41

Feri írta:Úgy látszik, jól tettem, hogy elkezdtem moderálni, ma egyetlen személyeskedő vagy piszkálódó beírást se láttam ;)
Régebben szinte egyáltalán nem volt szükség ilyesmire, az előző fórumban talán tíz-tizenöt ilyen eset volt hét év alatt.

A chatet alig használja valaki. Keressek másikat, tegyem felülre, vagy jó így, csak nincs rá igény?
Sajnálatos módon ez a személyeskedősdi az új törvény miatt jött elő. Volt a törvények - jogszabályok topic, ott kezdődött az egész. Alapjában úgy indult, hogy jött pár kérdés hogyan lehet engedélyhez jutni stb, aztán meg úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött... Aztán meg lementünk ovisba. Na örülök, hogy nincs folytatása.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 18., csütörtök 11:22

khepera írta:
Feri írta:Úgy látszik, jól tettem, hogy elkezdtem moderálni, ma egyetlen személyeskedő vagy piszkálódó beírást se láttam ;)
Régebben szinte egyáltalán nem volt szükség ilyesmire, az előző fórumban talán tíz-tizenöt ilyen eset volt hét év alatt.

A chatet alig használja valaki. Keressek másikat, tegyem felülre, vagy jó így, csak nincs rá igény?
Sajnálatos módon ez a személyeskedősdi az új törvény miatt jött elő. Volt a törvények - jogszabályok topic, ott kezdődött az egész. Alapjában úgy indult, hogy jött pár kérdés hogyan lehet engedélyhez jutni stb, aztán meg úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött... Aztán meg lementünk ovisba. Na örülök, hogy nincs folytatása.
Ennek én is örülök.
Nagyon a fején találtad szöget, az ilyen veszekedés az ún. gyermeki én műve, tényleg az van ilyenkor, hogy az emberek lemennek ovisba.
Sajnos ez az egész szabályozás valami nagyon durván eltolt dolog, úgyhogy nem csoda ha indulatokat kelt.
Nemrég néztem, hogy már 12 évvel ezelőtt leírtam, külön-külön felsorolva az érdekelteket, hogy az az akkori szabályozás semelyik érdekelt félnek sem jó, kivéve azokat, akik az illegális kereskedelemben érdekeltek. Ahhoz képest csak még jobban eltolták ebbe az irányba. Aki akart, korábban törvényesen bemehetett a múzeumba leadni leleteket, amit azért nagyon durván akadályozott mindig is, hogy ha régész, muzeológus nyilatkozott a fémkeresésről, szinte mindig ellenséges, megbélygző módon tette. Fenn van most is a honlapomon, még 2000-ben íródott ilyen cikket is idéztem akkor, ami egy fémkeresős gyűjtése, akkor is nagyon érdekelte a keresősöket, hogy mit írnak róluk és akkor is ugyanez ment.
Most már még durvább a helyzet, aki fémkeresősként lead, az egyben elismeri, hogy jogsértést követ el, és olyanok jóindulatában kell, hogy megbízzon, akik őt nyilvánosan fosztogató bűnözőnek nyilvánítják. Sőt, állítólag bizonyos helyeken igyekeznek múzeumi dolgozók a rendőröket és egyéb őröket felvilágosítani, hogy a femkeresés üldözendő. Vagyis diplomás, tehát az átlagnál intelligensebb emberek, pont az ellenkezőjét teszik annak amit kellene, mert így mindent megtesznek azért, hogy a leletek még véletlenül se a múzeumba kerüljenek. Ez az ellenséges magatartás ugyanolyan káros, mint a fordítottja, a régészek, pláne a fémkeresőzést nem ellenző régészek támadása. Pont ilyet töröltem nemrég.
Ez is benne van vastagon, hogy a múzeumbarát keresősöket miért támadják egyesek.
Elég logikus, hogy mi jön ezután. Én már 22 éve foglalkozom ilyesmivel, jól ismerem a helyzetet, de eddig egyetlen politikus keresett meg, hogy volna-e valamilyen értelmes javaslatom. Természetesen nem kormánypárti.


www.metaldetector.hu

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 18., csütörtök 11:43

Feri írta:
khepera írta:
Feri írta:Úgy látszik, jól tettem, hogy elkezdtem moderálni, ma egyetlen személyeskedő vagy piszkálódó beírást se láttam ;)
Régebben szinte egyáltalán nem volt szükség ilyesmire, az előző fórumban talán tíz-tizenöt ilyen eset volt hét év alatt.

A chatet alig használja valaki. Keressek másikat, tegyem felülre, vagy jó így, csak nincs rá igény?
Sajnálatos módon ez a személyeskedősdi az új törvény miatt jött elő. Volt a törvények - jogszabályok topic, ott kezdődött az egész. Alapjában úgy indult, hogy jött pár kérdés hogyan lehet engedélyhez jutni stb, aztán meg úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött... Aztán meg lementünk ovisba. Na örülök, hogy nincs folytatása.
Ennek én is örülök.
Nagyon a fején találtad szöget, az ilyen veszekedés az ún. gyermeki én műve, tényleg az van ilyenkor, hogy az emberek lemennek ovisba.
Sajnos ez az egész szabályozás valami nagyon durván eltolt dolog, úgyhogy nem csoda ha indulatokat kelt.
Nemrég néztem, hogy már 12 évvel ezelőtt leírtam, külön-külön felsorolva az érdekelteket, hogy az az akkori szabályozás semelyik érdekelt félnek sem jó, kivéve azokat, akik az illegális kereskedelemben érdekeltek. Ahhoz képest csak még jobban eltolták ebbe az irányba. Aki akart, korábban törvényesen bemehetett a múzeumba leadni leleteket, amit azért nagyon durván akadályozott mindig is, hogy ha régész, muzeológus nyilatkozott a fémkeresésről, szinte mindig ellenséges, megbélygző módon tette. Fenn van most is a honlapomon, még 2000-ben íródott ilyen cikket is idéztem akkor, ami egy fémkeresős gyűjtése, akkor is nagyon érdekelte a keresősöket, hogy mit írnak róluk és akkor is ugyanez ment.
Most már még durvább a helyzet, aki fémkeresősként lead, az egyben elismeri, hogy jogsértést követ el, és olyanok jóindulatában kell, hogy megbízzon, akik őt nyilvánosan fosztogató bűnözőnek nyilvánítják. Sőt, állítólag bizonyos helyeken igyekeznek múzeumi dolgozók a rendőröket és egyéb őröket felvilágosítani, hogy a femkeresés üldözendő. Vagyis diplomás, tehát az átlagnál intelligensebb emberek, pont az ellenkezőjét teszik annak amit kellene, mert így mindent megtesznek azért, hogy a leletek még véletlenül se a múzeumba kerüljenek. Ez az ellenséges magatartás ugyanolyan káros, mint a fordítottja, a régészek, pláne a fémkeresőzést nem ellenző régészek támadása. Pont ilyet töröltem nemrég.
Ez is benne van vastagon, hogy a múzeumbarát keresősöket miért támadják egyesek.
Elég logikus, hogy mi jön ezután. Én már 22 éve foglalkozom ilyesmivel, jól ismerem a helyzetet, de eddig egyetlen politikus keresett meg, hogy volna-e valamilyen értelmes javaslatom. Természetesen nem kormánypárti.
Igen... és emellett több sebből vérzik a nyaka a sztorinak, ugyanis a múzeum még ha be is veszi akkor ha úgy rögzíti, mint keresős leadás akkor egyből orgazdává válik, vagy nem ír nevet, vagy azt írja, hogy természetjárás közben, stb, ami elég nevetséges.
Nálunk van egy nagyon lelkiismeretes kolléga aki velünk foglalkozik, a megyében 10 megbízás (nem KÖH-ös engedély) van kiadva és úgy tudom nem is lesz több, értelemszerűen neki nem ez a feladata, ezt kb társadalmi munkában vállalta. Ettől a 10 embertől ömlik be hozzá az anyag, és mailen a jelentés, koordináták, track logok. Mindez lassan megtölt egy kétajtós szekrényt, kb 40 dobozzal városokra, területekre, lelőhelyekre bontva. nem lehet tőle sem elvárni többet. Meg a bizalom is egy kényes kérdés. A megbízáshoz kb megkérdőjelezhetetlen bizalom kell, hiszen itt a múzeum felelősséget vállal értünk. Volt, hogy már kiderült olyan, hogy valakiért nem kellett volna...
Emellett hallottam olyat, hogy a múzeum nem fogadja be az anyagot. Most képzeljünk el egy szélsőségesebb esetet, ott áll a becsületes (de sajnos papírral nem rendelkező keresős egy kuriózum lelettel, amit akár még ismert (de még jobb, ha ismeretlen) területen talált. A múzeum meg (szintén valahol érthető módon) azt mondja nem köll. Na akkor mi van? Vidd haza? Add el? Szóval ezt az egészet át kellene formálni, de valljuk be annyira pici szeletet érint ez, meg ugye politikai előnyt sem lehet belőle kovácsolni, hogy pont beleszarnak a döntéshozók.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 18., csütörtök 12:17

khepera írta:
Feri írta:
khepera írta:
Feri írta:Úgy látszik, jól tettem, hogy elkezdtem moderálni, ma egyetlen személyeskedő vagy piszkálódó beírást se láttam ;)
Régebben szinte egyáltalán nem volt szükség ilyesmire, az előző fórumban talán tíz-tizenöt ilyen eset volt hét év alatt.

A chatet alig használja valaki. Keressek másikat, tegyem felülre, vagy jó így, csak nincs rá igény?
Sajnálatos módon ez a személyeskedősdi az új törvény miatt jött elő. Volt a törvények - jogszabályok topic, ott kezdődött az egész. Alapjában úgy indult, hogy jött pár kérdés hogyan lehet engedélyhez jutni stb, aztán meg úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött... Aztán meg lementünk ovisba. Na örülök, hogy nincs folytatása.
Ennek én is örülök.
Nagyon a fején találtad szöget, az ilyen veszekedés az ún. gyermeki én műve, tényleg az van ilyenkor, hogy az emberek lemennek ovisba.
Sajnos ez az egész szabályozás valami nagyon durván eltolt dolog, úgyhogy nem csoda ha indulatokat kelt.
Nemrég néztem, hogy már 12 évvel ezelőtt leírtam, külön-külön felsorolva az érdekelteket, hogy az az akkori szabályozás semelyik érdekelt félnek sem jó, kivéve azokat, akik az illegális kereskedelemben érdekeltek. Ahhoz képest csak még jobban eltolták ebbe az irányba. Aki akart, korábban törvényesen bemehetett a múzeumba leadni leleteket, amit azért nagyon durván akadályozott mindig is, hogy ha régész, muzeológus nyilatkozott a fémkeresésről, szinte mindig ellenséges, megbélygző módon tette. Fenn van most is a honlapomon, még 2000-ben íródott ilyen cikket is idéztem akkor, ami egy fémkeresős gyűjtése, akkor is nagyon érdekelte a keresősöket, hogy mit írnak róluk és akkor is ugyanez ment.
Most már még durvább a helyzet, aki fémkeresősként lead, az egyben elismeri, hogy jogsértést követ el, és olyanok jóindulatában kell, hogy megbízzon, akik őt nyilvánosan fosztogató bűnözőnek nyilvánítják. Sőt, állítólag bizonyos helyeken igyekeznek múzeumi dolgozók a rendőröket és egyéb őröket felvilágosítani, hogy a femkeresés üldözendő. Vagyis diplomás, tehát az átlagnál intelligensebb emberek, pont az ellenkezőjét teszik annak amit kellene, mert így mindent megtesznek azért, hogy a leletek még véletlenül se a múzeumba kerüljenek. Ez az ellenséges magatartás ugyanolyan káros, mint a fordítottja, a régészek, pláne a fémkeresőzést nem ellenző régészek támadása. Pont ilyet töröltem nemrég.
Ez is benne van vastagon, hogy a múzeumbarát keresősöket miért támadják egyesek.
Elég logikus, hogy mi jön ezután. Én már 22 éve foglalkozom ilyesmivel, jól ismerem a helyzetet, de eddig egyetlen politikus keresett meg, hogy volna-e valamilyen értelmes javaslatom. Természetesen nem kormánypárti.
Igen... és emellett több sebből vérzik a nyaka a sztorinak, ugyanis a múzeum még ha be is veszi akkor ha úgy rögzíti, mint keresős leadás akkor egyből orgazdává válik, vagy nem ír nevet, vagy azt írja, hogy természetjárás közben, stb, ami elég nevetséges.
Nálunk van egy nagyon lelkiismeretes kolléga aki velünk foglalkozik, a megyében 10 megbízás (nem KÖH-ös engedély) van kiadva és úgy tudom nem is lesz több, értelemszerűen neki nem ez a feladata, ezt kb társadalmi munkában vállalta. Ettől a 10 embertől ömlik be hozzá az anyag, és mailen a jelentés, koordináták, track logok. Mindez lassan megtölt egy kétajtós szekrényt, kb 40 dobozzal városokra, területekre, lelőhelyekre bontva. nem lehet tőle sem elvárni többet. Meg a bizalom is egy kényes kérdés. A megbízáshoz kb megkérdőjelezhetetlen bizalom kell, hiszen itt a múzeum felelősséget vállal értünk. Volt, hogy már kiderült olyan, hogy valakiért nem kellett volna...
Emellett hallottam olyat, hogy a múzeum nem fogadja be az anyagot. Most képzeljünk el egy szélsőségesebb esetet, ott áll a becsületes (de sajnos papírral nem rendelkező keresős egy kuriózum lelettel, amit akár még ismert (de még jobb, ha ismeretlen) területen talált. A múzeum meg (szintén valahol érthető módon) azt mondja nem köll. Na akkor mi van? Vidd haza? Add el? Szóval ezt az egészet át kellene formálni, de valljuk be annyira pici szeletet érint ez, meg ugye politikai előnyt sem lehet belőle kovácsolni, hogy pont beleszarnak a döntéshozók.
Pontosan. De mindenre van megoldás. Sajnos Magyarországon az emberek többsége ahelyett, hogy a saját érdekében cselekedne, azt várja, hogy "fentről" megoldják. A politikusok meg természetesen a saját érdeküknek megfelelően viselkednek.
A helyzet az, hogy van ilyen nemhivatalos együttműködésre példa bőven. Mert aki akarja megtalálja a módját.
Nekem volna nemegy ötletem ezzel kapcsolatban. A lényeg az, hogy aki valóban akar, az képes megoldást találni. Szerintem nagyon egyszerű a dolog, csak pozitív hozzáállás kérdése. Mert lehet szidni és felelőssé tenni gyakorlatilag bárkit, de attól nem lesz jobb semmi.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 18., csütörtök 12:43

Feri írta: ... Sőt, állítólag bizonyos helyeken igyekeznek múzeumi dolgozók a rendőröket és egyéb őröket felvilágosítani, hogy a femkeresés üldözendő. Vagyis diplomás, tehát az átlagnál intelligensebb emberek, pont az ellenkezőjét teszik annak amit kellene, mert így mindent megtesznek azért, hogy a leletek még véletlenül se a múzeumba kerüljenek...
Ez amolyan féligazság. Nálunk pont így van, lehet a mi megyénk híre jutott el hozzád is. Viszont azt tudni kell, hogy a lehetőségeikhez mérten ki is állnak azon fémkeresősök mellett, akik leadnak még ha pld. nincs is engedélye az egyénnek. De arra mindig felhívják a figyelmet, ha valaki buzgó mégis eljárást indítana az engedéllyel nem rendelkező ellen, azzal nem tudnak mit csinálni, a köhnek hivatalból végig kell folytatnia az eljárást. Ezért aki kapcsolatot ápol és ezzel egyébként is előnyt élvez, jobban teszi ha benyújt 3000 Ft-os engedélykérelmet. Viszont az olyan keresőst kőkeményen üldözik, aki egyáltalán nincs a látószögükben és meg sem próbál kapcsolatot teremteni. Itt még azt is meg kell jegyeznem, hogy annak aki nem tart kapcsolatot, de engedély kérelemmel fordul ismeretlenül a múzeumhoz, azt természetszerűen igyekeznek leinformálni. Ilyenkor történhet meg, hogy akár 1 jóakaró is keresztbe tud tenni pld. egy negatív visszajelzéssel. Legyen az mezőőr, helyi múzeumi dolgozó, sógor-koma szomszéd, vagy konkurens fémkeresős.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 18., csütörtök 15:12

kanbagoly írta:
Feri írta: ... Sőt, állítólag bizonyos helyeken igyekeznek múzeumi dolgozók a rendőröket és egyéb őröket felvilágosítani, hogy a femkeresés üldözendő. Vagyis diplomás, tehát az átlagnál intelligensebb emberek, pont az ellenkezőjét teszik annak amit kellene, mert így mindent megtesznek azért, hogy a leletek még véletlenül se a múzeumba kerüljenek...
Ez amolyan féligazság. Nálunk pont így van, lehet a mi megyénk híre jutott el hozzád is. Viszont azt tudni kell, hogy a lehetőségeikhez mérten ki is állnak azon fémkeresősök mellett, akik leadnak még ha pld. nincs is engedélye az egyénnek. De arra mindig felhívják a figyelmet, ha valaki buzgó mégis eljárást indítana az engedéllyel nem rendelkező ellen, azzal nem tudnak mit csinálni, a köhnek hivatalból végig kell folytatnia az eljárást. Ezért aki kapcsolatot ápol és ezzel egyébként is előnyt élvez, jobban teszi ha benyújt 3000 Ft-os engedélykérelmet. Viszont az olyan keresőst kőkeményen üldözik, aki egyáltalán nincs a látószögükben és meg sem próbál kapcsolatot teremteni. Itt még azt is meg kell jegyeznem, hogy annak aki nem tart kapcsolatot, de engedély kérelemmel fordul ismeretlenül a múzeumhoz, azt természetszerűen igyekeznek leinformálni. Ilyenkor történhet meg, hogy akár 1 jóakaró is keresztbe tud tenni pld. egy negatív visszajelzéssel. Legyen az mezőőr, helyi múzeumi dolgozó, sógor-koma szomszéd, vagy konkurens fémkeresős.
Szerencsére nincs mindenütt így. Abban a megyében jó lehet neppernek lenni, mert ha ilyen keves emberrel állnak szóba a múzeumban és ennyire üldözik a többit, akkor utóbbiaknak nem lehet kétséges, hogy hová érdemesebb vinni leadásra a leleteket.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 18., csütörtök 15:25

Feri írta:
kanbagoly írta:
Feri írta: ... Sőt, állítólag bizonyos helyeken igyekeznek múzeumi dolgozók a rendőröket és egyéb őröket felvilágosítani, hogy a femkeresés üldözendő. Vagyis diplomás, tehát az átlagnál intelligensebb emberek, pont az ellenkezőjét teszik annak amit kellene, mert így mindent megtesznek azért, hogy a leletek még véletlenül se a múzeumba kerüljenek...
Ez amolyan féligazság. Nálunk pont így van, lehet a mi megyénk híre jutott el hozzád is. Viszont azt tudni kell, hogy a lehetőségeikhez mérten ki is állnak azon fémkeresősök mellett, akik leadnak még ha pld. nincs is engedélye az egyénnek. De arra mindig felhívják a figyelmet, ha valaki buzgó mégis eljárást indítana az engedéllyel nem rendelkező ellen, azzal nem tudnak mit csinálni, a köhnek hivatalból végig kell folytatnia az eljárást. Ezért aki kapcsolatot ápol és ezzel egyébként is előnyt élvez, jobban teszi ha benyújt 3000 Ft-os engedélykérelmet. Viszont az olyan keresőst kőkeményen üldözik, aki egyáltalán nincs a látószögükben és meg sem próbál kapcsolatot teremteni. Itt még azt is meg kell jegyeznem, hogy annak aki nem tart kapcsolatot, de engedély kérelemmel fordul ismeretlenül a múzeumhoz, azt természetszerűen igyekeznek leinformálni. Ilyenkor történhet meg, hogy akár 1 jóakaró is keresztbe tud tenni pld. egy negatív visszajelzéssel. Legyen az mezőőr, helyi múzeumi dolgozó, sógor-koma szomszéd, vagy konkurens fémkeresős.
Szerencsére nincs mindenütt így. Abban a megyében jó lehet neppernek lenni, mert ha ilyen keves emberrel állnak szóba a múzeumban és ennyire üldözik a többit, akkor utóbbiaknak nem lehet kétséges, hogy hová érdemesebb vinni leadásra a leleteket.
Ez van. Bizalom nélkül sajnos nem működik és ez szerintem valahol jogos. Sajnos még mindig több a negatív tapasztalat bár többen is azon vagyunk, hogy ez az arány változzon a jövőben. A most kezdők viszont hátrányban vannak. Aki meg x éve keresőzik, az meg miért nem adott le eddig semmit? Annyira a régészek sem hülyék, hogy az ember járja a határt, de sosem fut régészeti leletbe. A törvénymódi előtt mindenkinek adott volt a lehetőség, hogy szabadon besétáljon és felvegye a kapcsolatot, minden rizikó nélkül. Végeredményben még most is megteheti bárki, de most már benne van a pakliban, hogy csak a resztlit viszi be, hogy legyen engedélye.

Egyszóval változott a motiváció, ami által nehezebb lett szűrni ki az aki valóban önzetlen és ki az aki csak érdekből visz be valamit, hogy előnyösebb helyzetbe kerüljön.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 18., csütörtök 15:50

Nem akarom toldozgatni a mondandóm ezért írok új hozzászólást: A rendszer hibája véleményem szerint nem maga a fémkeresőzés vagy annak a szabályozása, hanem az hogy a tulajdoni jogviszony nincs megfelelően rendezve. Itt nem a fémkeresős törvényt kellene megdönteni, meg lázadni, stb. Hanem a háború előtti tulajdonviszonyok visszaállítására kellene törvényjavaslatot kezdeményezni, vagy aláírást gyűjteni. (Erre a témára véleményem szerint még egy képviselő is szívesebben ráharapna. Meg természetesen többen aláírnák, akiknek amúgy semmi közük a keresőzéshez.) Mert a gazda sincs vele tisztában ha kincs van a földjén einstand van. Meg úgy általában senki nincs vele tisztában milyen törvények vonatkoznak a földben rejlő dolgokra. Én ebben látom a probléma gyökerét. Ha lenne egy harmadoló törvény mindenki heppi lenne és a megélhetésiek is ki lennének minden erőfeszítés nélkül szorítva.

Ui: Bocs ha kicsit sokat dumáltam. Igyekszem fékezni magam, nem akarom senki elől elvenni a szót a továbbiakban tartózkodom a felesleges beírásoktól, csak most egy picit elragadtattam magam.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 18., csütörtök 17:07

kanbagoly írta:Nem akarom toldozgatni a mondandóm ezért írok új hozzászólást: A rendszer hibája véleményem szerint nem maga a fémkeresőzés vagy annak a szabályozása, hanem az hogy a tulajdoni jogviszony nincs megfelelően rendezve. Itt nem a fémkeresős törvényt kellene megdönteni, meg lázadni, stb. Hanem a háború előtti tulajdonviszonyok visszaállítására kellene törvényjavaslatot kezdeményezni, vagy aláírást gyűjteni. (Erre a témára véleményem szerint még egy képviselő is szívesebben ráharapna. Meg természetesen többen aláírnák, akiknek amúgy semmi közük a keresőzéshez.) Mert a gazda sincs vele tisztában ha kincs van a földjén einstand van. Meg úgy általában senki nincs vele tisztában milyen törvények vonatkoznak a földben rejlő dolgokra. Én ebben látom a probléma gyökerét. Ha lenne egy harmadoló törvény mindenki heppi lenne és a megélhetésiek is ki lennének minden erőfeszítés nélkül szorítva.

Ui: Bocs ha kicsit sokat dumáltam. Igyekszem fékezni magam, nem akarom senki elől elvenni a szót a továbbiakban tartózkodom a felesleges beírásoktól, csak most egy picit elragadtattam magam.
Igen nagyon egyetértek, de gondolj bele akkor mi lenne a zavarossal a feketekereskedelemmel, ez bizony az érdekük ellen menne. Pont a elmúlt napok történései támasztják alá, hogy a tényleges hatalomnak / + seuso dok.filmes beszélgetés, milyen vonzódása van a műkincs bizniszhez, úgy tűnik ez az érdeklődés örök.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 18., csütörtök 17:09

nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 18., csütörtök 17:52

ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
UL,

lett már belinkelve engedély, melyet olyan srác kért és kapott aki 1 éve keresőzik kb, már a sokadik engedélyét kapja meg a KÖH-től más-más területre. Tehát nem volt eddig együttműködő, mert nem is keresőzött.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 18., csütörtök 18:04

ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 18., csütörtök 18:45

kis-vakond írta:
ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B
honnan tudnám mire fognak hivatkozni? :D végül is egy valaki irta hogy kapott akinek elhiszem.mondjuk az ország másik vége de legalább létezik és nem olyan mint a szent grál :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 18., csütörtök 18:52

ul69 írta:
kis-vakond írta:
ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B
honnan tudnám mire fognak hivatkozni? :D végül is egy valaki irta hogy kapott akinek elhiszem.mondjuk az ország másik vége de legalább létezik és nem olyan mint a szent grál :lol:
Én két embert is ismerek akik kaptak ilyen engedélyt, két külön megyében, amik egyike sem azonos az én megyémmel. Tudomásom szerint egyik se régi motoros. Ja és nem vízi keresőzésre! Sőt, tudomásom szerint az egyiknek megengedték, hogy egy régió 10-15 hrsz-ét egy engedélykérelemre ráírja, hogy ne kelljen mindegyiket külön igényelnie.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. február 18., csütörtök 19:12

kanbagoly írta:
ul69 írta:
kis-vakond írta:
ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B
honnan tudnám mire fognak hivatkozni? :D végül is egy valaki irta hogy kapott akinek elhiszem.mondjuk az ország másik vége de legalább létezik és nem olyan mint a szent grál :lol:
Én két embert is ismerek akik kaptak ilyen engedélyt, két külön megyében, amik egyike sem azonos az én megyémmel. Tudomásom szerint egyik se régi motoros. Ja és nem vízi keresőzésre! Sőt, tudomásom szerint az egyiknek megengedték, hogy egy régió 10-15 hrsz-ét egy engedélykérelemre ráírja, hogy ne kelljen mindegyiket külön igényelnie.
Ul69, ha meg se próbálod, akkor kár itt már előre panaszkodnod, majd HA elutasították, akkor.
Ahova én járok, beérem a gazda szóbeli engedélyével. Hollandok az igazi tulajok és egy éve nem is látta őket a bérlő.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 18., csütörtök 19:18

Jajj,vazz Ul :D ne keressünk már a kákán is csomót. Adják és kész.-Bárkinek.Hidd már el végre. :D

Kanbagoly!-Én hiszek neked a hrsz-ekkel kapcsolatban.:D
Egy kérelem alatt beadtam sok-sok hrsz-t,és + 2 fő keresőst is írtam rá.Tőlük csak azt nyilatkozatot kérték
ami a szabálysértéssel kapcsolatos.Se illeték se más doku.
Mindhárman kézhez kaptuk az engedélyt,egyedül azokra a hrsz-ekre nem kaptunk ahova csak bérlőit
tudtam szerezni. :( Valahol azzal is adják. :?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 18., csütörtök 20:00

kis-vakond írta:Jajj,vazz Ul :D ne keressünk már a kákán is csomót. Adják és kész.-Bárkinek.Hidd már el végre. :D

Kanbagoly!-Én hiszek neked a hrsz-ekkel kapcsolatban.:D
Egy kérelem alatt beadtam sok-sok hrsz-t,és + 2 fő keresőst is írtam rá.Tőlük csak azt nyilatkozatot kérték
ami a szabálysértéssel kapcsolatos.Se illeték se más doku.
Mindhárman kézhez kaptuk az engedélyt,egyedül azokra a hrsz-ekre nem kaptunk ahova csak bérlőit
tudtam szerezni. :( Valahol azzal is adják. :?
szoclizmusban szocializálódtam.saját szememnek se hiszek :lol: szóval nem csomót keresek csak hogy egyáltalán létezzen ilyen.a többi megoldódik :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 22., hétfő 15:34

Most már van a fórumon Kép is!
Hozzászólás írásánál a balra lenn megjelenő linkre kattintva azonnal fel lehet tölteni egy kívánt képet vagy videót. Ehhez kapunk egy kódot, amit közvetlenül a beírásba lehet bemásolni a beszúrás a hozzászólásba gombbal, vagy a kód átmásolásával.
Ez kissé egyszerűbb mint a Képfeltöltés.
Természetesen ugyanúgy lehet közvetlenül is feltölteni csatolmányként mint eddig.


www.metaldetector.hu

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 22., hétfő 20:53

Feri! Van valami méret korlát feltőltéseknél?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 22., hétfő 23:55

00fonix írta:Feri! Van valami méret korlát feltőltéseknél?
A tinypicsen a korlát 1600 pixel, a videók 5 percesek lehetnek maximum és 100 Mbájt a limit. Ha 90 napig nem nézi senki, akkor automatikusan törlődik.
A fórumba közvetlenül maximum 500 kbájtos csatolmányt lehet feltölteni. Azok nem törlődnek automatikusan.


www.metaldetector.hu

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 23., kedd 13:25

Köszi az infót



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 1., kedd 13:57

Kedves Fémkeresők!

Először is köszönöm a befogadást. Olvastam pár témába vágó oldalt, de a legaktívabb ez a portál, amint látom. Én a témában teljesen kezdő lennék, de már nagyon rég óta foglalkoztat a dolog, maga a fémkeresőzés. Viszont most, ahogy a törvényi szabályozásokat olvasom, kb. a kedvem megy el az egésztől, hiszen ha jól látom, jóformán legálisan nem szabad sehol keresgélni. Persze, olvastam az 1711 utáni találatokról meg ilyenek, de azt sehol nem találom, ha pl. lemennék a dunapartra (nem tájvédelmi terület, nem ásatási terület, nem tulajdonos saját földje, csak sima dunapart) és van egy detektorom, hogy akkor azt használhatom-e a nélkül, hogy a körzeti megbízott keresztül ne lőne a szolgálati pisztolyával… Olvastam azt is, hogy GPS koordinátákkal megjelölt területen lehet keresni, de a jegyzőnek kell engedélyt benyújtani. Szóval akkor most mi az igazság? Előre bocsájtom (gondolom mindenki ezt írja elsőre)nem a nemzet aranyát akarom megtalálni, nem is Attila sírját, vagy a nácik rejtett kincseit, hanem jól akarom érezni magamat a gyerkőcökkel és velük a természetben barangolva „kincset keresni”. Így én is távol vagyok az asszonytól egy kicsit (  ) És a gyerekek is szabad levegőn vannak. Én amúgy informatikával foglalkozom, tehát nem ebből akarok gazdag lenni de mint kocka, jól esik a jó levegőn barangolni. Gondolkoztam még a szarvasgomba vadászaton is, de nincs kutyám, se disznóm és a közelben nincs olyan adottságú erdő, ahol megélne a gomba. Amúgy meg amilyen hülye vagyok, egyből találnék valami bazinagy b@mbát, aztán ez a hobbi füstbe szállna (rosszabb esetben velem együtt) Na a viccet félre téve még olyan is érdekelne, hogy összejönni a klub társakkal, és együtt keresőzni ha van itt ilyen lehetőség. Amúgy azt is most olvastam, hogy ügyfélkapun keresztül is lehet kérvényt benyújtani (ha kell egyáltalán az említett dunapartra) de linket, hivatkozást nem találok a témával kapcsolatban.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
Tom Fejér megyéből



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 1., kedd 14:18

Mtamas79 írta:Kedves Fémkeresők!

Először is köszönöm a befogadást. Olvastam pár témába vágó oldalt, de a legaktívabb ez a portál, amint látom. Én a témában teljesen kezdő lennék, de már nagyon rég óta foglalkoztat a dolog, maga a fémkeresőzés. Viszont most, ahogy a törvényi szabályozásokat olvasom, kb. a kedvem megy el az egésztől, hiszen ha jól látom, jóformán legálisan nem szabad sehol keresgélni. Persze, olvastam az 1711 utáni találatokról meg ilyenek, de azt sehol nem találom, ha pl. lemennék a dunapartra (nem tájvédelmi terület, nem ásatási terület, nem tulajdonos saját földje, csak sima dunapart) és van egy detektorom, hogy akkor azt használhatom-e a nélkül, hogy a körzeti megbízott keresztül ne lőne a szolgálati pisztolyával… Olvastam azt is, hogy GPS koordinátákkal megjelölt területen lehet keresni, de a jegyzőnek kell engedélyt benyújtani. Szóval akkor most mi az igazság? Előre bocsájtom (gondolom mindenki ezt írja elsőre)nem a nemzet aranyát akarom megtalálni, nem is Attila sírját, vagy a nácik rejtett kincseit, hanem jól akarom érezni magamat a gyerkőcökkel és velük a természetben barangolva „kincset keresni”. Így én is távol vagyok az asszonytól egy kicsit (  ) És a gyerekek is szabad levegőn vannak. Én amúgy informatikával foglalkozom, tehát nem ebből akarok gazdag lenni de mint kocka, jól esik a jó levegőn barangolni. Gondolkoztam még a szarvasgomba vadászaton is, de nincs kutyám, se disznóm és a közelben nincs olyan adottságú erdő, ahol megélne a gomba. Amúgy meg amilyen hülye vagyok, egyből találnék valami bazinagy b@mbát, aztán ez a hobbi füstbe szállna (rosszabb esetben velem együtt) Na a viccet félre téve még olyan is érdekelne, hogy összejönni a klub társakkal, és együtt keresőzni ha van itt ilyen lehetőség. Amúgy azt is most olvastam, hogy ügyfélkapun keresztül is lehet kérvényt benyújtani (ha kell egyáltalán az említett dunapartra) de linket, hivatkozást nem találok a témával kapcsolatban.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
Tom Fejér megyéből



Szia!
Engedély mindenhol kell! A Duna partjára nem hinném, hogy adnak. A Velencei tóra kaphatsz, oda kell először egy mederkezelői a vízügytől, aztán a megyei építés és örökségvédelmi hatóságnak benyújtod a kérelmet térképpel 3000Ft egy évre. Szántóföldre és egyéb területekre kell a tulajdonos engedélye és nem lehet védett terület, sem régészetileg, sem természetvédelmi területre nem adnak. Ha megvan a tulajdonos engedélye, akkor a kérelmet szintén a megyei örökségvédelemhez kell beadni az illetékkel együtt, elvileg lehet több területre is egy illetékkel egy megyén belül igényelni egy évre. Az Engedély konkrétumok topikban meg a Vízi keresős topikban megtalálod a további szükséges információkat. :-h



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 1., kedd 14:34

Szia,

Köszi a választ és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam. Mederkezelői, illeték, Jézusom. Ezzel szemben értem már, hogy a seftiben bogarászó alkalmi önjelölt kincsvadászok miért olyan károsak azon kívül, hogy illegálisan tevékenykednek. Értem én, hogy kellenek a szabályok de így a hétköznapi rendes embert is korlátok közé szorítják, nem is kicsit. Mondjuk a 3 E ft egy évre az vicc, és legalább lefedi, hogy kimegyünk pár alkalommal. Apámnak is van pár hektár földje, de majd iratok vele papírt, hogy engedélyezze a tevékenységet :-)



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 1., kedd 14:45

Mtamas79 írta:Szia,

Köszi a választ és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam. Mederkezelői, illeték, Jézusom. Ezzel szemben értem már, hogy a seftiben bogarászó alkalmi önjelölt kincsvadászok miért olyan károsak azon kívül, hogy illegálisan tevékenykednek. Értem én, hogy kellenek a szabályok de így a hétköznapi rendes embert is korlátok közé szorítják, nem is kicsit. Mondjuk a 3 E ft egy évre az vicc, és legalább lefedi, hogy kimegyünk pár alkalommal. Apámnak is van pár hektár földje, de majd iratok vele papírt, hogy engedélyezze a tevékenységet :-)

Szia!

Annyira nem bonyolult, a mederkezelőit ingyen adják, csak kérvényezni kell! 3000Ft egy évre több területre egy megyén belül nem akkora összeg, főleg, hogy egy technikai hobbi, ahol a középkategóriás gépek 100.000Ft körül kezdődnek.
Két-három hét alatt is megvan az engedély levelezéssel, személyesen gyorsabb lehet. A horgászathoz is kell engedély + ott vizsga is kell, napijegy, egyesületi tagság, stb., szóval annyira nem kell eltúlozni ezt az engedély dolgot, a horgászatinál pl. ezerszer egyszerűbb a fémkeresős engedély megszerzése és olcsóbb is.



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 1., kedd 14:57

Köszönöm az infókat. Akkor nincs más hátra mint előre. elolvasom amit csak lehet és utánajárok mindennek...



Avatar
Charlie Firpo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2016. március 6., vasárnap 14:43

Nem lehetne esetleg a rangot a fórumban úgy beállítani, hogy jobban tükrözze a hozzászólások minőségét?
Látok javulást a fórumban, de azért még lehetne emelni a színvonalat.
Gondolok arra, hogy a gyakori kérdéseken is vannak paraszt beszólások, de a tagok értékelhetik a hozzászólásokat a hasznosság függvényében. És ezért a bunkók, szórakozók kevesebb százalékot kapnak, az ember csak azt olvassa el, akit már a többiek pozitív értelemben díjaztak.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. március 6., vasárnap 17:48

Charlie Firpo írta:Nem lehetne esetleg a rangot a fórumban úgy beállítani, hogy jobban tükrözze a hozzászólások minőségét?
Látok javulást a fórumban, de azért még lehetne emelni a színvonalat.
Gondolok arra, hogy a gyakori kérdéseken is vannak paraszt beszólások, de a tagok értékelhetik a hozzászólásokat a hasznosság függvényében. És ezért a bunkók, szórakozók kevesebb százalékot kapnak, az ember csak azt olvassa el, akit már a többiek pozitív értelemben díjaztak.
Van olyan, hogy köszönés, kb. mint a lájkolás. Egy telepíthető kiterjesztés a fórumhoz. Az előző verzióban benne volt, de szerintem nem sokan vették észre. Gyakorlatilag az egyes hozzászólásokat lehet ezzel pozitív módon megjelölni és a hozzászóló nickje alatt megjelenik a szám, hogy hány ilyet kapott.
A fórumot hamarosan frissítem a legújabb verzióra, lesz némi módosítás is, akkor ezt is telepítem.

Kimoderáltam, amit kifogásoltál.


www.metaldetector.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma