Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Törvénymódosítás

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 28., hétfő 8:12

Továbbra is fenntartom az igazolvány szükségességét.Hogy ezt egyesületen keresztül,vagy okmányirodán,
esetleg kormányablakon át lehessen intézni az más kérdés,de az utóbbi kettőt nem lesz egyszerű beépíteni
valami rendeletbe.
Az igazolvány pont az alanyok beazonosításához,kell ,akit ismernek tisztában van vele,hogy többé nincs
sumákolás,jobban meggondolja mit tesz ,ha meg nem,előbb utóbb nem lesz igazolványa .
A rendszám sem dísz az autón,hanem a beazonosítás kelléke,ha nem lenne mindenki bátran száguldozhatna
,roncsderbit csinálhatna a közútakból.
Érdemes megnézni a működő angol példát ,egy googlezás az NCMD szóra és egy online fordító segíthet



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 28., hétfő 10:19

Krajczár írta:Olvasom itt a hozzászólásokat meg ennek az egész előzményét...gondolok itt arra hogy a jobbik hozakodott elő ezzel a dologgal miszerint ők mellénk állnak...persze nem szeretetből. Nyilván azért hogy politikai tőkét kovácsoljanak maguknak ebből is de ez most mellékes.
Kétfajta véleményt látok.
Az egyik miszerint hagy keresőzzek ott ahol akarok és amit találok azt vegye meg tőlem az állam jó pénzért vagy ha nem kell neki akkor hagy adjam el szintén jó pénzért. Ezt azok képviselik akik bár tagadják de megélhetési keresősök és köpnek rá hogy amit találnak az mindannyiunk nemzeti öröksége. Nyilván ez a nézet soha nem fog átmenni az országgyűlésen és mivel soha nem fog átmenni így lesz egy újabb ok arra hogy diktatúrázzanak meg zorbánozzanak azok akik kizárólag anyagi hasznot látnak a keresőzésben...ezzel párhuzamosan ugye a jobbik már kovácsolta is azt a bizonyos politikai tőkét amiről fentebb szóltam.
A másik véleményt azok képviselik akik valóban hobbiként űzik a keresőzést és a múltunk iránti felelősséggel a megoldást keresik. Olvastam értelmes és előrevivő gondolatokat is ezzel kapcsolatban. Mindenképp a legalitás felé kell terelni a keresőzést és a keresősöket de ezt a múzeumokkal való SZOROS és INTÉZMÉNYESÍTETT együttműködésben lehetséges csak. Egy olyan megoldás keretében amit a régész szakma is elfogad és a keresősök azon része is akik nem az anyagi hasznot lesik. Akik pedig ezt nem fogadják el az adott esetben szankcionálható lenne.
Kizárólag egy ilyen jellegű törvénymódosításnak van és lehet realitása.
Én magam ez utóbbi véleményt osztom.



Nem szívesen politizálnék itt. Szerintem a Jobbik esetében ez pont a róka fogta csuka esete, a Jobbik nemzeti és jobboldali párt, tehát teljesen ellentétes lenne az amit képviselnek azzal, hogy a nemzeti örökség szabad prédálását támogassák, azoknak a külföldre való eladását segítsék. Igazából, ha azt vesszük figyelembe mit is képvisel a Jobbik, akkor tőlük inkább a maximális szigorítás melletti kiállás lenne elképzelhető és az örökségünk védelme, ha valóban azt képviselik, amit állítanak.
Liberális pártoknál tartom elképzelhetőnek, a "mindenki azt csinál, amit akar" hozzáállást.

Szerintem az ésszerű legalizálás kell, igazolvánnyal, engedéllyel, egyesületekkel, régészekkel és múzeumokkal való együttműködéssel.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. március 28., hétfő 12:57

Krajczár írta: ....
Kétfajta véleményt látok.
Az egyik miszerint hagy keresőzzek ott ahol akarok és amit találok azt vegye meg tőlem az állam jó pénzért vagy ha nem kell neki akkor hagy adjam el szintén jó pénzért. Ezt azok képviselik akik bár tagadják de megélhetési keresősök és köpnek rá hogy amit találnak az mindannyiunk nemzeti öröksége. ....
Itt nem az egyénről van szó. Azt kell nézni a többségnek, a múzeumoknak és a leletek szemszögéből mi lenne jó. Engem hidegen hagy a jutalmazás. Nekem elég ha hagynak lengetni, viszont ahogy az idézett nyugdíjazott múzeumigazgató is írja az biztos nem ösztönzi a nagy többséget leadásra, ha még a nemesfémtartalom szerint sem fizetnek jutalmat. Egy másik régebbi írásban olvastam amit most nem találok, hogy a nem megfelelő jutalmazás miatt rengeteg nemesfémből készült kincs ment beolvasztásra. Itt persze nem a fémkeresősökről van szó, mert az írás még a fémkeresők megjelenése előtt született, de már akkor is voltak értelmes kútfők, akik ezt a hiányosságot felismerték és a leletek sorsának érdekében a jutalmazást ösztönöznék, de azt a legegyszerűbb mondani, hogy nincs rá keret, holott a Seuso visszavásárlása és az Értéktár program rá a bizonyíték, hogy mégis van csak akarni kell.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. március 28., hétfő 16:54

kanbagoly írta:
Krajczár írta: ....
Kétfajta véleményt látok.
Az egyik miszerint hagy keresőzzek ott ahol akarok és amit találok azt vegye meg tőlem az állam jó pénzért vagy ha nem kell neki akkor hagy adjam el szintén jó pénzért. Ezt azok képviselik akik bár tagadják de megélhetési keresősök és köpnek rá hogy amit találnak az mindannyiunk nemzeti öröksége. ....
Itt nem az egyénről van szó. Azt kell nézni a többségnek, a múzeumoknak és a leletek szemszögéből mi lenne jó. Engem hidegen hagy a jutalmazás. Nekem elég ha hagynak lengetni, viszont ahogy az idézett nyugdíjazott múzeumigazgató is írja az biztos nem ösztönzi a nagy többséget leadásra, ha még a nemesfémtartalom szerint sem fizetnek jutalmat. Egy másik régebbi írásban olvastam amit most nem találok, hogy a nem megfelelő jutalmazás miatt rengeteg nemesfémből készült kincs ment beolvasztásra. Itt persze nem a fémkeresősökről van szó, mert az írás még a fémkeresők megjelenése előtt született, de már akkor is voltak értelmes kútfők, akik ezt a hiányosságot felismerték és a leletek sorsának érdekében a jutalmazást ösztönöznék, de azt a legegyszerűbb mondani, hogy nincs rá keret, holott a Seuso visszavásárlása és az Értéktár program rá a bizonyíték, hogy mégis van csak akarni kell.

Teljesen igaz, csak a tallérok milliárdos irreális összegű vásárlására kell gondolni, és akkor senki ne mondja, hogy nincs keret, abból több száz vagy ezer leletet leadó embert is lehetett volna jutalmazni!



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. március 28., hétfő 18:30

Van egy álmom, hogy az új törvény talán úgy készül, hogy aki hobbi szinten szeretne keresőzni úgy mint a horgászok egyszerűen engedélyhez juthassanak. Nekem nem a múltunk megtalálása a lényeges dolog, ezt már feltárták eléggé, nem a múzeumokkal való együttműködés a fontos, hanem a keresőzés szépsége, öröme ami engem és valószínű, hogy sok más társamat érdekel. Jól érzem magam, ha keresőzhetek gondtalanul.
Felrakom a fejhallgatót, hallgatom a jeleket és közben a saját gondolataimba merülök. Az 50-es évem gyermekkorának emlékei törnek elő. Olyan helyen járok ahol valamikor emlékeim szerint szabadtéri mulatságokat tartottak. Előkerül a régi rendszer jelvénye, van itt 10 és 20 filléres a söröskupakok között. Persze, hiszen itt volt a május elsejei majális is. Leveszem a fejhallgatót és rám nehezedik a szigorúan szabályzott mai világ. Elszomorodom. Ezt a helyet ma semmire nem használják csak a füvet vágják alkalmanként a közmunkások. Összepakolok nehogy a szerv még a végén engem vigyen be hiszen én egy megáltalkodott aljas bűnöző vagyok.
Elmegyek nagyapám volt földjére, ami ma más tulajdona, mert én nem kaphattam vissza. Az új tulaj nem szól, egyszer mondta, hogy menjél csak nyugodtan. Amiket itt találok azokat mind az én felmenőim hagyták el verejtékes munkájuk közben, ez még ha az állam fejre áll akkor sem az övé! Itt nincs múzeális érték csak nekem értékes személyes emlékek.
Hát a mai törvény ettől is megfosztott. Ez a demokrácia.
Csak ennyit kívántam hozzászólni.



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2016. március 28., hétfő 18:39

Eugen írta:Van egy álmom, hogy az új törvény talán úgy készül, hogy aki hobbi szinten szeretne keresőzni úgy mint a horgászok egyszerűen engedélyhez juthassanak. Nekem nem a múltunk megtalálása a lényeges dolog, ezt már feltárták eléggé, nem a múzeumokkal való együttműködés a fontos, hanem a keresőzés szépsége, öröme ami engem és valószínű, hogy sok más társamat érdekel. Jól érzem magam, ha keresőzhetek gondtalanul.
Felrakom a fejhallgatót, hallgatom a jeleket és közben a saját gondolataimba merülök. Az 50-es évem gyermekkorának emlékei törnek elő. Olyan helyen járok ahol valamikor emlékeim szerint szabadtéri mulatságokat tartottak. Előkerül a régi rendszer jelvénye, van itt 10 és 20 filléres a söröskupakok között. Persze, hiszen itt volt a május elsejei majális is. Leveszem a fejhallgatót és rám nehezedik a szigorúan szabályzott mai világ. Elszomorodom. Ezt a helyet ma semmire nem használják csak a füvet vágják alkalmanként a közmunkások. Összepakolok nehogy a szerv még a végén engem vigyen be hiszen én egy megáltalkodott aljas bűnöző vagyok.
Elmegyek nagyapám volt földjére, ami ma más tulajdona, mert én nem kaphattam vissza. Az új tulaj nem szól, egyszer mondta, hogy menjél csak nyugodtan. Amiket itt találok azokat mind az én felmenőim hagyták el verejtékes munkájuk közben, ez még ha az állam fejre áll akkor sem az övé! Itt nincs múzeális érték csak nekem értékes személyes emlékek.
Hát a mai törvény ettől is megfosztott. Ez a demokrácia.
Csak ennyit kívántam hozzászólni.
Szívemből szóltál :)



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. március 28., hétfő 18:58

Joe66 írta:
Eugen írta:Van egy álmom, hogy az új törvény talán úgy készül, hogy aki hobbi szinten szeretne keresőzni úgy mint a horgászok egyszerűen engedélyhez juthassanak. Nekem nem a múltunk megtalálása a lényeges dolog, ezt már feltárták eléggé, nem a múzeumokkal való együttműködés a fontos, hanem a keresőzés szépsége, öröme ami engem és valószínű, hogy sok más társamat érdekel. Jól érzem magam, ha keresőzhetek gondtalanul.
Felrakom a fejhallgatót, hallgatom a jeleket és közben a saját gondolataimba merülök. Az 50-es évem gyermekkorának emlékei törnek elő. Olyan helyen járok ahol valamikor emlékeim szerint szabadtéri mulatságokat tartottak. Előkerül a régi rendszer jelvénye, van itt 10 és 20 filléres a söröskupakok között. Persze, hiszen itt volt a május elsejei majális is. Leveszem a fejhallgatót és rám nehezedik a szigorúan szabályzott mai világ. Elszomorodom. Ezt a helyet ma semmire nem használják csak a füvet vágják alkalmanként a közmunkások. Összepakolok nehogy a szerv még a végén engem vigyen be hiszen én egy megáltalkodott aljas bűnöző vagyok.
Elmegyek nagyapám volt földjére, ami ma más tulajdona, mert én nem kaphattam vissza. Az új tulaj nem szól, egyszer mondta, hogy menjél csak nyugodtan. Amiket itt találok azokat mind az én felmenőim hagyták el verejtékes munkájuk közben, ez még ha az állam fejre áll akkor sem az övé! Itt nincs múzeális érték csak nekem értékes személyes emlékek.
Hát a mai törvény ettől is megfosztott. Ez a demokrácia.
Csak ennyit kívántam hozzászólni.
Szívemből szóltál :)
Ezt az érzést jogalkotók soha nem fogják megérteni ill. átérezni!Bízom benne, hogy most jobb irányba megy el a szabályzás, mert a mostani egy kalap sz..!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 30., szerda 8:26

Most találtam,itt lehet kérdezni,javasolni:

Világhálós fogadóórát tartunk közszereplőkkel, elsőként Volner Jánossal, a Jobbik alelnökével. E cikk alatti hozzászólásokban további személyekre is várjuk a javaslatokat, akiktől szívesen kérdeznének olvasóink, s persze nemcsak országgyűlési képviselő, hanem akár egy színész vagy sportoló is lehet. Olvasóink elsőként tehát Volner Jánostól kérdezhetnek, illetve neki írhatják meg véleményüket e cikk alatti hozzászólásokban akár már most, de a válaszokat ugyanúgy hozzászólások formájában fogja megadni internetes fogadóórájának idején, március 30-án, szerdán 15 és 16 óra közöt
Ne feledjük! A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik, az ezzel visszaélőket szankcionálni fogjuk.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. március 30., szerda 8:36

Berez írta:Most találtam,itt lehet kérdezni,javasolni:

Világhálós fogadóórát tartunk közszereplőkkel, elsőként Volner Jánossal, a Jobbik alelnökével. E cikk alatti hozzászólásokban további személyekre is várjuk a javaslatokat, akiktől szívesen kérdeznének olvasóink, s persze nemcsak országgyűlési képviselő, hanem akár egy színész vagy sportoló is lehet. Olvasóink elsőként tehát Volner Jánostól kérdezhetnek, illetve neki írhatják meg véleményüket e cikk alatti hozzászólásokban akár már most, de a válaszokat ugyanúgy hozzászólások formájában fogja megadni internetes fogadóórájának idején, március 30-án, szerdán 15 és 16 óra közöt
Ne feledjük! A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik, az ezzel visszaélőket szankcionálni fogjuk.
.... A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik....


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 30., szerda 8:42

kanbagoly írta:
Berez írta:Most találtam,itt lehet kérdezni,javasolni:

Világhálós fogadóórát tartunk közszereplőkkel, elsőként Volner Jánossal, a Jobbik alelnökével. E cikk alatti hozzászólásokban további személyekre is várjuk a javaslatokat, akiktől szívesen kérdeznének olvasóink, s persze nemcsak országgyűlési képviselő, hanem akár egy színész vagy sportoló is lehet. Olvasóink elsőként tehát Volner Jánostól kérdezhetnek, illetve neki írhatják meg véleményüket e cikk alatti hozzászólásokban akár már most, de a válaszokat ugyanúgy hozzászólások formájában fogja megadni internetes fogadóórájának idején, március 30-án, szerdán 15 és 16 óra közöt
Ne feledjük! A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik, az ezzel visszaélőket szankcionálni fogjuk.
.... A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik....
Nem értem a kiemelést...



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. március 30., szerda 12:14

Berez írta:Most találtam,itt lehet kérdezni,javasolni:

Világhálós fogadóórát tartunk közszereplőkkel, elsőként Volner Jánossal, a Jobbik alelnökével. E cikk alatti hozzászólásokban további személyekre is várjuk a javaslatokat, akiktől szívesen kérdeznének olvasóink, s persze nemcsak országgyűlési képviselő, hanem akár egy színész vagy sportoló is lehet. Olvasóink elsőként tehát Volner Jánostól kérdezhetnek, illetve neki írhatják meg véleményüket e cikk alatti hozzászólásokban akár már most, de a válaszokat ugyanúgy hozzászólások formájában fogja megadni internetes fogadóórájának idején, március 30-án, szerdán 15 és 16 óra közöt
Ne feledjük! A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik, az ezzel visszaélőket szankcionálni fogjuk.
Bizonyára elfelejtetted a linket betenni: https://kuruc.info/r/2/156861/



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2016. március 30., szerda 16:34

Szerintem a vonatkozó korm.- rendeletet kellene módosítani.

KORM. RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRA JAVASLAT:

1. § A régészeti örökség és a műemléki értékvédelmével kapcsolatos szabályokról szóló 39/2015. (III. 11.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelt) 10. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
" (2) Fémkereső műszer hivatás gyakorlásához szükséges használatának minősül, ha a fémkereső műszer használója hitelt érdemlően bizonyítja, hogy feladatainak ellátásához szükséges a fémkereső műszer. Hitelt érdemlő bizonyításnak számít a munkaköri leírás, a cégszerűen aláírt megbízás vagy megrendelés vagy gyűjtőterületén érintett múzeummal kötött érvényes együttműködési megállapodás."

2. § A Korm. rendelet 46. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"46. § (1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani.
(2) A kérelemhez mellékelni kell:
a) a használattal érintett település(ek) megjelölését,
b) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki,
c) az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását.
(3) A fémkereső műszer használatára vonatkozó kérelmet el kell utasítani, ha
a) a kérelmező szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét a régészeti örökséggel összefüggésben megállapították,
b) a kérelmezővel szemben örökségvédelmi bírságot szabtak ki vagy ilyen eljárás van folyamatban.
(4) A fémkereső műszer használatára vonatkozó engedély tartalmazza
a) az engedély jogosultjának nevét és címét,
b) a fémkereső műszer használatával érintett települések felsorolását,
c) arra való figyelemfelhívást, hogy az engedély a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult vagy a jogosult földhasználó írásbeli hozzájárulása birtokában jogosít a fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatára,
d) arra való figyelemfelhívást, hogy az engedély nyilvántartott régészeti lelőhelyen és annak határától számított 500 méteren belül nem jogosít fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatára,
e) arra való figyelemfelhívást, ha a fémkereső műszerrel végzett bármilyen tevékenység során régészeti lelet vagy annak tűnő tárgy kerül elő, a kulturális örökség védelméről szóló 2001. évi LXIV. törvény 24. § (1)-(2) bekezdése szerint kell eljárni.

(5) A hatóság az (4) bekezdés szerinti jogerős határozatot megküldi
a) a gyűjtőterületén érintett múzeumoknak,
b) a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak.
(6) Az engedély a határozat jogerőre emelkedésétől számított egyéves időtartamban jogosít a tevékenység végzésére."



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. március 30., szerda 22:32

Berez írta:
kanbagoly írta:
Berez írta:Most találtam,itt lehet kérdezni,javasolni:

Világhálós fogadóórát tartunk közszereplőkkel, elsőként Volner Jánossal, a Jobbik alelnökével. E cikk alatti hozzászólásokban további személyekre is várjuk a javaslatokat, akiktől szívesen kérdeznének olvasóink, s persze nemcsak országgyűlési képviselő, hanem akár egy színész vagy sportoló is lehet. Olvasóink elsőként tehát Volner Jánostól kérdezhetnek, illetve neki írhatják meg véleményüket e cikk alatti hozzászólásokban akár már most, de a válaszokat ugyanúgy hozzászólások formájában fogja megadni internetes fogadóórájának idején, március 30-án, szerdán 15 és 16 óra közöt
Ne feledjük! A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik, az ezzel visszaélőket szankcionálni fogjuk.
.... A kérdések színvonala az azt feltevő közösség minőségéről is árulkodik....
Nem értem a kiemelést...
Az nem neked szólt, hanem az eszetlenül írogatóknak hogy lám erről papoltam már én is párszor (kérdések/hozzászólások).
Bocsa ha félreérthető volt! ;)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. március 31., csütörtök 12:02

Én gazdálkodó vagyok és a mostani szabályokkal a saját földemen se kereshetném meg mondjuk a saját tárcámat vagy telómat ha mondjuk kiesett és betárcsáztam. Azért ha valami nem kimondottan egy védett lelőhely ott hadd legyen már szabad és ne kelljen papírért kuncsorogni!
Ami pedig át van forgatva gépekkel rendszeresen, azon ugyan milyen régészeti kárt tud okozni valaki a kisásójával? Arról nem is beszélve hogy ami bennmarad azt eszi a trágya és sokszor a művelés közben is sérül ha kisebb. Ha nagyobb akkor már sokszor elkapta legalább az eke. A régi falakból, akár sírokból is szétszórt darabok lettek pl.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 1., péntek 13:23

A hozzászólásokat köszönettel elolvasták, imént beszéltem az illetékessel, és én is továbbítottam az e-mailben kapott javaslatokat.
Hamarosan változások várhatóak. Az elképzelés az, hogy egyesületi keretek között normális feltételekkel lehessen keresőzni, ugyanúgy mint pl. horgászni, illetve az együttműködésben érdekeltté kell tenni a keresősöket és a múzeumokat is.
Az nagyon valószínűtlen, hogy a kormány tovább szigorít, a már beharangozott szigorításból se lett semmi, ezen kívül viszont minden változás csak jó lehet.
Itt most nem politikáról van szó elsősorban, inkább arról, hogy egyrészt mindenhol vannak olyanok, akiket valóban érdekel a kulturális örökség, illetve mindenhol vannak fémkeresősök is.


www.metaldetector.hu

Frici
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. április 1., péntek 12:15
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Frici » 2016. április 1., péntek 13:39

Kedves Fórum Tagok!


Köszönöm az itt beérkezett javaslatokat, véleményeket. Akinek az üggyel kapcsolatban van még észrevétele kérem legkésőbb holnap délig tegye meg a fórumon. Egyeztettem az ügyben régészekkel és múzeumi dolgozókkal is, az ő meglátásaikat és észrevételeiket is figyelembe véve születik meg a végső koncepció. Ennek részleteiről a későbbiekben itt és egyéb médiumokban is tájékozódhattok.


Üdvözlettel:

Varga Dániel
Hobbi fémkereső
Jobbik IT országos alelnök



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2016. április 11., hétfő 15:02

Eugen írta:Van egy álmom, hogy az új törvény talán úgy készül, hogy aki hobbi szinten szeretne keresőzni úgy mint a horgászok egyszerűen engedélyhez juthassanak. Nekem nem a múltunk megtalálása a lényeges dolog, ezt már feltárták eléggé, nem a múzeumokkal való együttműködés a fontos, hanem a keresőzés szépsége, öröme ami engem és valószínű, hogy sok más társamat érdekel. Jól érzem magam, ha keresőzhetek gondtalanul.
Felrakom a fejhallgatót, hallgatom a jeleket és közben a saját gondolataimba merülök. Az 50-es évem gyermekkorának emlékei törnek elő. Olyan helyen járok ahol valamikor emlékeim szerint szabadtéri mulatságokat tartottak. Előkerül a régi rendszer jelvénye, van itt 10 és 20 filléres a söröskupakok között. Persze, hiszen itt volt a május elsejei majális is. Leveszem a fejhallgatót és rám nehezedik a szigorúan szabályzott mai világ. Elszomorodom. Ezt a helyet ma semmire nem használják csak a füvet vágják alkalmanként a közmunkások. Összepakolok nehogy a szerv még a végén engem vigyen be hiszen én egy megáltalkodott aljas bűnöző vagyok.
Elmegyek nagyapám volt földjére, ami ma más tulajdona, mert én nem kaphattam vissza. Az új tulaj nem szól, egyszer mondta, hogy menjél csak nyugodtan. Amiket itt találok azokat mind az én felmenőim hagyták el verejtékes munkájuk közben, ez még ha az állam fejre áll akkor sem az övé! Itt nincs múzeális érték csak nekem értékes személyes emlékek.
Hát a mai törvény ettől is megfosztott. Ez a demokrácia.
Csak ennyit kívántam hozzászólni.

Tökéletesen egyet értek.. Szívemből szóltál !
Kíváncsian várom a fejleményeket illetve az eredményeket.


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Hun or
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 17:14
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Hun or » 2016. április 11., hétfő 19:54

Valaki segítsen már légyszi! Azt hiszem itt olvastam a Jobbikos jogász nő elérhetőségét. Nem emlékszik valaki rá. Én nem találom. Nagyon fontos lenne. Köszi előre is! :-)



rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. április 12., kedd 9:04

Minden tiszteletem azoké, akik szántak rá időt és energiát, végigjárták a hivatalos utat, aztán megszerezték az engedélyt, de ezt a kincstári ajvékolást, meg beszari agitálást minden bejegyzésnél a leadásra, is be kellene már fejezni, mert ez legalább olyan idegesítő és visszatetsző mintha valaki vállalja a saját hülyeségeit, aztán kiüríti a nagymamától örökölt " varrós dobozát " .... amennyiben csinálnak egy normális törvényt, akkor vállalom és végigjárom én is a hivatalos utat, de ha ilyen nem lesz, akkor gyanítom, hogy a keresősök 90 % -a leszarja a kialakult helyzetet, ahogy eddig is tette .... de a legfontosabb, hogy azt kellene már megérteni a másik oldalnak, hogy az ilyen törvényekkel, meg a bűnözőnek kijáró hozzáállással, pontosan azokkal basznak ki, akikben esetleg megvan a jóindulat és az együttműködésre való hajlandóság, aki meg bűnöző hajlamú, vagy csak abból él, amit kikapirgál, az úgyis ki fog menni, ha kézlevágással fogják büntetni akkor is, ahogyan pl. a középkorban is hamisítottak pénzt, hiába járt érte halálbüntetés .... ami még nagyon fontos, és egy kolléga hívta fel rá a figyelmet, hogy ezekkel a lejárató és szenzációhajhász cikkekkel pontosan a törvénytelen keresőzést gerjesztik, mert amikor felértékelik a két marék szemetet muzeális meg felbecsülhetetlen értékre, akkor a laikus olvasó azt hiszi, hogy nézd már mekkora üzlet ez, micsoda érték, aztán mindjárt vesz egy garettet, hogy szarrá túrhassa a vetést, aztán pont ebből lesz a baj, mert mi már itt ezeket a dolgokat rég magunk mögött hagytuk. Gondolkodni is kell néha, mert lehet, hogy a pozitívnak gondolt, másokra ráerőszakolni kívánt magatartás néha sokkal károsabb ....
A hozzászólásommal nem vitát gerjeszteni akartam, hanem felhívni a figyelmet olyan dolgokra, ami sok másik "kolléga" véleménye is, akiket ismerek, és az "örököltem" topickon kívül, bemásolom a "törvénymódosítás" topicba is, hátha van értelme, aztán a magam részéről ezt a témát lezártam.
Aki teheti, meg ne itt vitázzon fölöslegesen, hanem vegye az irányt a természetbe, ezen a szép napsütéses napon!
Üdv - Rudis



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. április 15., péntek 12:51

Lehet a gondolat már megkésve jött, de legközelebb azt is bele kellene venni a törv.módosításba, hogy az engedélyeket kössék pszichológiai alkalmassági vizsgához! :D

Ui: az 5 év örökségvédelmi büntetlenség mellett, meg arról is nyilatkozni kéne, hogy a jogszabályokat ismeri, betartja, elfogadja! Mert ezek szerint ez se egyértelmű mindenki számára aki engedélyt kap!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. április 15., péntek 12:58-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 15., péntek 12:54

kanbagoly írta:Lehet a gondolat már megkésve jött, de legközelebb azt is bele kellene venni a törv.módosításba, hogy az engedélyeket kössék pszichológiai alkalmassági vizsgához! :D
nnna amit most ezé kapsz =)) =)) =))


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. április 15., péntek 13:12

rudis írta:Minden tiszteletem azoké, akik szántak rá időt és energiát, végigjárták a hivatalos utat, aztán megszerezték az engedélyt, de ezt a kincstári ajvékolást, meg beszari agitálást minden bejegyzésnél a leadásra, is be kellene már fejezni, mert ez legalább olyan idegesítő és visszatetsző mintha valaki vállalja a saját hülyeségeit, aztán kiüríti a nagymamától örökölt " varrós dobozát " .... amennyiben csinálnak egy normális törvényt, akkor vállalom és végigjárom én is a hivatalos utat, de ha ilyen nem lesz, akkor gyanítom, hogy a keresősök 90 % -a leszarja a kialakult helyzetet, ahogy eddig is tette .... de a legfontosabb, hogy azt kellene már megérteni a másik oldalnak, hogy az ilyen törvényekkel, meg a bűnözőnek kijáró hozzáállással, pontosan azokkal basznak ki, akikben esetleg megvan a jóindulat és az együttműködésre való hajlandóság, aki meg bűnöző hajlamú, vagy csak abból él, amit kikapirgál, az úgyis ki fog menni, ha kézlevágással fogják büntetni akkor is, ahogyan pl. a középkorban is hamisítottak pénzt, hiába járt érte halálbüntetés .... ami még nagyon fontos, és egy kolléga hívta fel rá a figyelmet, hogy ezekkel a lejárató és szenzációhajhász cikkekkel pontosan a törvénytelen keresőzést gerjesztik, mert amikor felértékelik a két marék szemetet muzeális meg felbecsülhetetlen értékre, akkor a laikus olvasó azt hiszi, hogy nézd már mekkora üzlet ez, micsoda érték, aztán mindjárt vesz egy garettet, hogy szarrá túrhassa a vetést, aztán pont ebből lesz a baj, mert mi már itt ezeket a dolgokat rég magunk mögött hagytuk. Gondolkodni is kell néha, mert lehet, hogy a pozitívnak gondolt, másokra ráerőszakolni kívánt magatartás néha sokkal károsabb ....
A hozzászólásommal nem vitát gerjeszteni akartam, hanem felhívni a figyelmet olyan dolgokra, ami sok másik "kolléga" véleménye is, akiket ismerek, és az "örököltem" topickon kívül, bemásolom a "törvénymódosítás" topicba is, hátha van értelme, aztán a magam részéről ezt a témát lezártam.
Aki teheti, meg ne itt vitázzon fölöslegesen, hanem vegye az irányt a természetbe, ezen a szép napsütéses napon!
Üdv - Rudis
Nagyon egyetértek veled! Az utolsó mondat különösen aktuális.


A Whiter Shade of Pale

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 29., vasárnap 8:25

Tegnap dumáltak valamit az ózon tv n a keresősökről meg törvényről.Valaki hallott erről valami konkrétumot? Én is csak havertól tudom!



ádám
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:39
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: ádám » 2016. május 29., vasárnap 8:58




Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 29., vasárnap 9:41



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ádám
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:39
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: ádám » 2016. május 29., vasárnap 9:55

Érdemes az összes anyagot elolvasni hozzá .....vannak roppant érdekes dolgok.
Amúgy miért csak?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. május 29., vasárnap 10:25

kanbagoly írta:
Csak ez van benne?

Kép
miért hagyták ki a vadőröket és a halőröket? :D



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2016. május 29., vasárnap 16:19

Sajátjukat sem tudják megvédeni azért.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. május 29., vasárnap 17:39

tejesember írta:Sajátjukat sem tudják megvédeni azért.
a többiek annyira fejlettek hogy meg tudják oldani? :D pl valahol utána nézhetne valaki aki rettentően ráér milyen hatáskörrel rendelkeznek a felsoroltak? :D



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2016. május 29., vasárnap 20:48

A mezőőrökkel több storym is volt,de erről most nem mesélnék.

Viszont! Van egy jóbarátom aki amolyan fővadász.
Mondta, hogy őket is "kikupálták" a témából (a gaz fémkeresősök elleni fellépésről) de valahogy ez nem érdekli. Az ő ellenségei a vadorzók. Azokat hajkurássza :)


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: mala » 2016. június 1., szerda 22:10

Idézet a törvényjavaslat indoklásából:
"A fémkereső műszer jogellenes használatának szabálysértéssé tétele érdekében szükséges
módosítás.
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló
2012. évi II. törvény módosításával a fémkereső műszer jogellenes használata szabálysértéssé válik.
A fémkereső műszer használatát a Kötv. 2014. év végi módosítása során szigorítottuk. Az elmúlt
másfél év tapasztalatai alapján ezt a szabályozást egészíti ki a tervezet azzal, hogy a fémkereső
műszer jogellenes használata szabálysértési esetkörré válik. Így azokban az esetben is lehetséges
lesz a régészeti örökséget veszélyeztetőkkel szembeni hatósági fellépés, ha örökségvédelmi bírságot
nem lehet kiróni, vagy büntető eljárást nem lehet kezdeményezni. A fémkeresőzők helyszíni
bírságolására jogosítvány kap a természetvédelmi őrszolgálat, az önkormányzati természetvédelmi
őr, az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője, valamint a mezőőr is."
Vagyis akit régészeti lelőhelyen kapnak el ott lopás vétsége, ill. örökségvédelmi birság, akit nem arra meg a közeljövőben
vitára bocsájtott fenti törvényjavaslatban leirt szabálysértési birság fog vonatkozni, ha jól értelmezem.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. június 2., csütörtök 10:50

mala írta:Idézet a törvényjavaslat indoklásából:
"A fémkereső műszer jogellenes használatának szabálysértéssé tétele érdekében szükséges
módosítás.
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló
2012. évi II. törvény módosításával a fémkereső műszer jogellenes használata szabálysértéssé válik.
A fémkereső műszer használatát a Kötv. 2014. év végi módosítása során szigorítottuk. Az elmúlt
másfél év tapasztalatai alapján ezt a szabályozást egészíti ki a tervezet azzal, hogy a fémkereső
műszer jogellenes használata szabálysértési esetkörré válik. Így azokban az esetben is lehetséges
lesz a régészeti örökséget veszélyeztetőkkel szembeni hatósági fellépés, ha örökségvédelmi bírságot
nem lehet kiróni, vagy büntető eljárást nem lehet kezdeményezni. A fémkeresőzők helyszíni
bírságolására jogosítvány kap a természetvédelmi őrszolgálat, az önkormányzati természetvédelmi
őr, az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője, valamint a mezőőr is."
Vagyis akit régészeti lelőhelyen kapnak el ott lopás vétsége, ill. örökségvédelmi birság, akit nem arra meg a közeljövőben
vitára bocsájtott fenti törvényjavaslatban leirt szabálysértési birság fog vonatkozni, ha jól értelmezem.
és a helyszínen lefoglalható a kereső, mint a bűncselekmény elkövetéséhez használt eszköz.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: mala » 2016. június 2., csütörtök 11:18

khepera írta:
mala írta:Idézet a törvényjavaslat indoklásából:
"A fémkereső műszer jogellenes használatának szabálysértéssé tétele érdekében szükséges
módosítás.
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló
2012. évi II. törvény módosításával a fémkereső műszer jogellenes használata szabálysértéssé válik.
A fémkereső műszer használatát a Kötv. 2014. év végi módosítása során szigorítottuk. Az elmúlt
másfél év tapasztalatai alapján ezt a szabályozást egészíti ki a tervezet azzal, hogy a fémkereső
műszer jogellenes használata szabálysértési esetkörré válik. Így azokban az esetben is lehetséges
lesz a régészeti örökséget veszélyeztetőkkel szembeni hatósági fellépés, ha örökségvédelmi bírságot
nem lehet kiróni, vagy büntető eljárást nem lehet kezdeményezni. A fémkeresőzők helyszíni
bírságolására jogosítvány kap a természetvédelmi őrszolgálat, az önkormányzati természetvédelmi
őr, az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője, valamint a mezőőr is."
Vagyis akit régészeti lelőhelyen kapnak el ott lopás vétsége, ill. örökségvédelmi birság, akit nem arra meg a közeljövőben
vitára bocsájtott fenti törvényjavaslatban leirt szabálysértési birság fog vonatkozni, ha jól értelmezem.
és a helyszínen lefoglalható a kereső, mint a bűncselekmény elkövetéséhez használt eszköz.
Hát ,azt próbálná elvenni tőlem a mezőőr ! De viccet félretéve remélem senki nem kerül ilyen helyzetbe itt közülünk .
Azért olyan sokszor nem kellett intézkedni ilyen űgyben , ahogy a háttéranyagokat olvasgatom, ezért aztán tényleg érdemes volt
rövid időn belül kétszer is törvényt módosítani. Az elrettentésről szól az egész...



ádám
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:39
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: ádám » 2016. június 2., csütörtök 12:27

Kedves mala!

Nem jól értelmezed . Pedig a magyarázatból világosan kitűnik miért akarnak változtatni a szabálysértési törvényen. Arról persze lehetne vitatkozni 14 vagy 15 eset miatt meg kell -e változtatni a törvényt. Sehol nem írnak arról ,hogy a helyszínt ezzel akarnák megkülönböztetni és ezután (ha megszavazzák) a regisztrált helyeken bűncselekmény ,a nem regisztrált helyen pedig szabálysértés! Nem nem.
Tehát az új törvényi szabályozás arra irányul ,hogy a helytől függetlenül, amikor nem tudnak kiszabni örökségvédelmi bírságot, sem büntetőeljárást kezdeményezni , akkor még mindig marad egy lehetőség a büntetésre. Ezzel meg lehet büntetni az engedéllyel rendelkezőket is (akik nem ott és nem akkor, nem úgy használják az eszközüket ahogy elő van írva) és azokat is akik egyáltalán semmilyen "jogosítvánnyal" nem rendelkeznek! S biza olyan sokféle hatóságnak lesz lehetősége a büntihez....hát meggondolandó!



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: mala » 2016. június 2., csütörtök 16:35

Kedves Ádám!
Lehet hogy Te látod jobban, de én úgy vélem, hogy akit nem regisztrált helyen csípnek meg az azért enyhébb büntire számithat. Személy szerint annak örülnék, ha az egész törvénymódosítást elfelejtenék. Már csak azért is mert szerintem mi miattunk nem érdemes bírságolási jogkört adni példul a mezőőröknek.



Frici
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. április 1., péntek 12:15
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Frici » 2016. június 2., csütörtök 21:09

Kedves Fórum tagok!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi beszámolót. Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, hogy a jelenleg hatályos fémkeresőzésre vonatkozó jogszabályokat megváltoztassák. A Kulturális Bizottság baloldali és kormánypárti fideszes tagjai viszont leszavazták a javaslatot mondván "mindenki maradjon meg a saját szakterületénél". További részletek és a határozati javaslat az alábbi linken olvashatók:




Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. június 3., péntek 6:38

Frici írta:Kedves Fórum tagok!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi beszámolót. Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, hogy a jelenleg hatályos fémkeresőzésre vonatkozó jogszabályokat megváltoztassák. A Kulturális Bizottság baloldali és kormánypárti fideszes tagjai viszont leszavazták a javaslatot mondván "mindenki maradjon meg a saját szakterületénél". További részletek és a határozati javaslat az alábbi linken olvashatók:

Hát ezt elolvasva egy igen összeszedetlen, tényekkel és adatokkal való alátámasztás nélküli fércmunka... Inkább be se adta volna, akkor még lenne lehetősége valaki olyannak is beadni aki normálisan megcsinálja...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. június 3., péntek 8:26

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. június 3., péntek 12:47-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. június 3., péntek 10:24

Frici írta:Kedves Fórum tagok!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi beszámolót. Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, hogy a jelenleg hatályos fémkeresőzésre vonatkozó jogszabályokat megváltoztassák. A Kulturális Bizottság baloldali és kormánypárti fideszes tagjai viszont leszavazták a javaslatot mondván "mindenki maradjon meg a saját szakterületénél". További részletek és a határozati javaslat az alábbi linken olvashatók:

"Jobbik 2018-ban, az ország irányításának átvételét követően meg fogja állítani ezt a folyamatot és meg fogja menteni a dicső magyar múlt még földben nyugvó emlékeit!"
Így legyen,a szavazournáknál is!



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Törvénymódosítás

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. június 3., péntek 10:39

kanbagoly írta:
khepera írta:
Frici írta:Kedves Fórum tagok!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi beszámolót. Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, hogy a jelenleg hatályos fémkeresőzésre vonatkozó jogszabályokat megváltoztassák. A Kulturális Bizottság baloldali és kormánypárti fideszes tagjai viszont leszavazták a javaslatot mondván "mindenki maradjon meg a saját szakterületénél". További részletek és a határozati javaslat az alábbi linken olvashatók:

Hát ezt elolvasva egy igen összeszedetlen, tényekkel és adatokkal való alátámasztás nélküli fércmunka... Inkább be se adta volna, akkor még lenne lehetősége valaki olyannak is beadni aki normálisan megcsinálja...
Felhozhatta volna példának a Limes projektet, vagy a közelmúltból a Nekünk Mohács kell fémkeresős összefogást, esetleg az orosházi együttműködés számadatait ...
Részben felülvizsgálom a régebbi álláspontomat, mert kanbagolynak is van igazsága, valóban történtek NAGYON ÖRVENDETES előrelépések együttműködés terén, ami mindenkinek jó.


"A Fidesz részéről Dunai Mónika az ülésen kifejtette, hogy véleménye szerint a jelenlegi szabályozás megfelelő és a képviselő asszony szerint leszűkíti a műtárgyak illegális kereskedelmét."
DE ez nem egyszerűen baromság, már elnézést a kifejezésért, hanem cinikus hazugság. ENNYIRE nem lehet senki elszállva, hogy ezt komolyan gondolja, még egy politikus se.
Mindenki tudja az ellenkezője az igaz, a feketekereskedelmet pont hogy segíti minden olyan törvény ami kriminalizálja a hobbi keresősöket, vagy keresztbe tesz nekünk. Mert nem a "feketéket" zavarja a tiltás, akik a pénzért szándékosan a tilosba mennek, hanem a törvénytisztelőket.

Berez írta:
Frici írta:Kedves Fórum tagok!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi beszámolót. Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, hogy a jelenleg hatályos fémkeresőzésre vonatkozó jogszabályokat megváltoztassák. A Kulturális Bizottság baloldali és kormánypárti fideszes tagjai viszont leszavazták a javaslatot mondván "mindenki maradjon meg a saját szakterületénél". További részletek és a határozati javaslat az alábbi linken olvashatók:

"Jobbik 2018-ban, az ország irányításának átvételét követően meg fogja állítani ezt a folyamatot és meg fogja menteni a dicső magyar múlt még földben nyugvó emlékeit!"
Így legyen,a szavazournáknál is!
Legyen így!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma