Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 3., kedd 14:07

KincskeresőKisködmön írta:Tegnap említettem a vadkamerákat.
Ma dacolva sárral és esővel kimentem egy olyan helyre ami pár éve telente a fatolvajok útvonala -- volt. Ma már nem az. Ott található ez a két nyugdíjas odvas fatörzs. A nagytestvér nem csak az országúton figyel, de ha akar akkor az erdőben is. És akar. Nem piti szájhősök figyelésére telepítenek technikát, de ha őket is rögzíti azt eltárolják. Ha idővel elszemtelenednek akkor mindig lesz "véletlenül pont ott" egy ügyeletes halőr vagy lakossági bejelentő, a további ügymenet pedig már ismert. El lehet gondolkodni. Kép Kép Kép
Ködmön, írtam privát üzenetet, nézd meg légyszíves!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 3., kedd 18:28

Még egy utolsó kiegészítés a vadkamerás témához.
Nem biztos, hogy mindegyik ilyen olcsó ami felé a gazdája ráadásul fehér esővédőt fog tenni. Egy drágább terepszínű esőálló kamera alatt kilombosodás után úgy elsétálsz, hogy nem is veszed észre.
Kép Nem látod?
Kép Pedig ott van, -na látod.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 3., kedd 18:47

KincskeresőKisködmön írta:Még egy utolsó kiegészítés a vadkamerás témához.
Nem biztos, hogy mindegyik ilyen olcsó ami felé a gazdája ráadásul fehér esővédőt fog tenni. Egy drágább terepszínű esőálló kamera alatt kilombosodás után úgy elsétálsz, hogy nem is veszed észre.
Kép Nem látod?
Kép Pedig ott van, -na látod.

Az egészben a legszebb amikor a méregdrága kamerákat begyűjtik a réti niggerek ;)



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. május 3., kedd 18:51

Ezeket be lehet mérni jelkeresővel, ugye? Egyszer láttam a biztonsági kamerásokat, és mutatták is a közeli kamerák képét a kis monitorjukon. Amelyik nem hozzájuk tartozott, azokat is. Nekem nagyon nem tetszik ez a nagy testvér dolog. Kamerák figyelik, hogy merre jársz és bejeleznek ha nincs bekötve az öved. És már az erdőben is figyelnek :(



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 19:17

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. május 3., kedd 19:51

Ricordo - nekem is van kettő darab ilyen kamera, modern típus, vettem bele egy mobil SIM kártát és még Hollandiába is elküldte a képet SMS formájában, csak hogy 20,-Eurót megett egy hét alat.....lehet tárolni a képeket max 16GB kártyára - ez már egy pár ezer kép, a gép 8 ellemel kb egy fél évig dolgozik....

HUN73r - amire Te gondolsz, azok beépített vezetékes kamerák, amelyek üzemekbe vagy városokba vannak felszerelve, sokról fent van az Interneten a hozzáférés - főleg városi kamerákhoz......



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 20:17

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 3., kedd 21:15

Jól kell viselkedni és akkor nézhet a nagytesó míg el nem fárad. :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 3., kedd 21:40

KincskeresőKisködmön írta:Jól kell viselkedni és akkor nézhet a nagytesó míg el nem fárad. :lol:
:-bd


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

csinga
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 16., péntek 11:23
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: csinga » 2016. május 3., kedd 21:43




Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. május 3., kedd 21:54

KincskeresőKisködmön írta:Jól kell viselkedni és akkor nézhet a nagytesó míg el nem fárad. :lol:
Miért van az az érzésem hogy beindult a paráztatás azoknak is akik inkább az erdőt járják?Ha valaki erdőbe megy akkor minden odvas fát nézzen meg :x


:?:

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 3., kedd 23:10

Azért van téves érzeted kedves norman kolléga mert nem az elejétől olvastad.
Keresd meg ebben a témában az első bejegyzésemet--nem kell sokat visszagörgetned. Paráznod sem kell az erdőben, odvas fát sem kell figyelned, --ha nem lelőhelyen sétálgatsz mert ha igen, akkor viszont előfordulhat hogy lesznek kitéve álcázott eszközök. ...Ennyi az egész. Figyelem, összpontosítás, szövegértés és nincs para.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KincskeresőKisködmön 2016. május 4., szerda 9:44-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 23:21

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 23:38

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 4., szerda 9:27

Ricordo írta:Nem alaptalan paráztatás. Van egy ismerősöm, aki erdőgazdaságban dolgozik és egész nap kinn van a terepen, tőle már tavaly nyáron hallottam, hogy náluk a vadászokon kívül az erdőbirtokossági társulat is vett jó pár vadkamerát, mert megunták az állandó falopásokat. Csak ott ment félre egy kicsit a dolog, hogy a rendőrségnek nem elég, ha olyan fotót csatolnak a feljelentéshez, amelyen a fával megrakott jármű látszik, mert csak azt fogadják el bizonyítékként, ha az is látszik, amikor a fát kivágják. Ezért már nem csak az utak mellé telepítik őket, hanem mindenfelé. És ezeket a cuccokat nem könnyű felfedezni. Olyan a működési elvük, hogy csak minimális kompromittáló elektromágneses kisugárzásuk van, tehát ez alapján reménytelen felderíteni őket. Passzív mozgásérzékelőjük van, tehát azt se lehet bemérni. Vannak olyan lézeres szkennerek, amivel a vadkamera optika tükröződése - vagy akár egy száloptikáé is - felderíthető, de ezeket jellemzően beltéri használatra tervezték, tehát erdőben nem igazán alkalmazhatók. Egy tuti módszer van: éjszaka a vadkamera infravörös tartományban dolgozó vakuval villant, ezt a jelet megfelelő eszközzel el lehet csípni.
D e ! ! !
A l a p t a l a n a p a r á z t a t á s, mert onnan és azzal a céllal indítottam a történetet, hogy a maguknak mindent megengedő, tilosban is járó lengetők nem lehetnek nyugodtak. Ennyi a mondanivaló. Te írod, hogy a f a l o p á s t unták meg azért rakták tele az erdőt kamerákkal. Lopni mégy?
Amit felvetettem nem azt a címet viseli, hogy variációk egy témára, tehát vonjuk le a tanulságot úgy, hogy maradjunk meg a valóság fonalánál. Ez nem teleregény ahol, hogy minél tovább tudják húzni, nyújtani, még a kanyarokba is tesznek kanyarokat. ... Köszönöm !



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. május 4., szerda 10:15

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabor 2016. május 5., csütörtök 15:21-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 4., szerda 11:37

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 4., szerda 11:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. május 4., szerda 13:33

,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabor 2016. május 5., csütörtök 15:21-kor.



rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. május 4., szerda 17:29

Ricordo írta:Huhh, Te valamit nagyon benéztél, vagy én értettem félre, tehát félreértés detected. Szerintem én nem támadtalak semmivel és kikérem magamnak, hogy tolvajokkal hasonlítasz össze. Légy szíves visszanézni a korábbi hozzászólásaimat és látni fogod, hogy mindig határozottan kiálltam a jogszerű keresőzés mellett. Tehát nem értem ezt az ingerült reakciót és nem is akarok ezzel többet foglalkozni. A részemről ez a téma határozottan lezárva. ha ez ügyben bármi továbbit írsz, arra nem fogok reagálni.
KincskeresőKisködmön írta:D e ! ! ! A l a p t a l a n a p a r á z t a t á s, mert onnan és azzal a céllal indítottam a történetet, hogy a maguknak mindent megengedő, tilosban is járó lengetők nem lehetnek nyugodtak. Ennyi a mondanivaló. Te írod, hogy a f a l o p á s t unták meg azért rakták tele az erdőt kamerákkal. Lopni mégy?
Amit felvetettem nem azt a címet viseli, hogy variációk egy témára, tehát vonjuk le a tanulságot úgy, hogy maradjunk meg a valóság fonalánál. Ez nem teleregény ahol, hogy minél tovább tudják húzni, nyújtani, még a kanyarokba is tesznek kanyarokat. ... Köszönöm !

Kérdezném, hogy csak én látom azt, hogy mennyire gusztustalan beszélgetések zajlanak mostanság a fórumon? Ferinek a múltkor már törölni is kellett az egyik topicból.... Ha ilyenek a nem tilosban járó, "jogszerű" emberek, akkor milyen a "sötét" oldal? Aki meg azért szerel fel vadkamerát, hogy a keresősöket figyelgesse, az meg nyilván valamilyen komoly mentális problémával küszködik, de szerintem le se szarja senki ezt, csak néhány embernek az itt az érdeke, hogy folyamatosan presszúrálja és paráztassa a többieket, mert így akar kitűnni a nagy szürke masszából. Jó lenne már, ha befejeznétek ezt a folyamatos hisztériakeltést, ezzel se szimpatikusabbak nem lesztek, se a jó útra nem tereltek több embert, mert bennem pl. visszatetszést kelt az ilyen dolog, mint ami pl. ebben a vadkamera ügyben zajlik!



garrettace150
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2016. május 4., szerda 20:09

rudis írta:
Ricordo írta:Huhh, Te valamit nagyon benéztél, vagy én értettem félre, tehát félreértés detected. Szerintem én nem támadtalak semmivel és kikérem magamnak, hogy tolvajokkal hasonlítasz össze. Légy szíves visszanézni a korábbi hozzászólásaimat és látni fogod, hogy mindig határozottan kiálltam a jogszerű keresőzés mellett. Tehát nem értem ezt az ingerült reakciót és nem is akarok ezzel többet foglalkozni. A részemről ez a téma határozottan lezárva. ha ez ügyben bármi továbbit írsz, arra nem fogok reagálni.
KincskeresőKisködmön írta:D e ! ! ! A l a p t a l a n a p a r á z t a t á s, mert onnan és azzal a céllal indítottam a történetet, hogy a maguknak mindent megengedő, tilosban is járó lengetők nem lehetnek nyugodtak. Ennyi a mondanivaló. Te írod, hogy a f a l o p á s t unták meg azért rakták tele az erdőt kamerákkal. Lopni mégy?
Amit felvetettem nem azt a címet viseli, hogy variációk egy témára, tehát vonjuk le a tanulságot úgy, hogy maradjunk meg a valóság fonalánál. Ez nem teleregény ahol, hogy minél tovább tudják húzni, nyújtani, még a kanyarokba is tesznek kanyarokat. ... Köszönöm !

Kérdezném, hogy csak én látom azt, hogy mennyire gusztustalan beszélgetések zajlanak mostanság a fórumon? Ferinek a múltkor már törölni is kellett az egyik topicból.... Ha ilyenek a nem tilosban járó, "jogszerű" emberek, akkor milyen a "sötét" oldal? Aki meg azért szerel fel vadkamerát, hogy a keresősöket figyelgesse, az meg nyilván valamilyen komoly mentális problémával küszködik, de szerintem le se szarja senki ezt, csak néhány embernek az itt az érdeke, hogy folyamatosan presszúrálja és paráztassa a többieket, mert így akar kitűnni a nagy szürke masszából. Jó lenne már, ha befejeznétek ezt a folyamatos hisztériakeltést, ezzel se szimpatikusabbak nem lesztek, se a jó útra nem tereltek több embert, mert bennem pl. visszatetszést kelt az ilyen dolog, mint ami pl. ebben a vadkamera ügyben zajlik!

nem csak te, unalmas már, régen azért jártam ide mert tanultam, örültem hogy osszák az észt, most azért járok ide az unatkozásom levezessem, erre ezt a sok marhaságot kell nézni.... mi van veletek? nem kell itt "okoskodni" egyszerűen huss... engedd el a füled mellett ami piszkál.... aki hazudik magának teszi, aki engedélyt kér, azért teszi mert szeretné csinálni, megkapja vagy sem nem a te bajod hanem az övé, nem kell szóvá tenni.... remélem nekem sikerülni fog, teszek majd fel mindent, leírom a menetét , hogy arról lehessen beszélgetni és nem másról...



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. május 4., szerda 22:55

Ne felejtse el senki, hogy ez nyilvános oldal, ami alapján téves képet kaphat egy teljesen laikus is a hobbiról... Nekem úgy tűnik, hogy egy pár embernek ez a szándékos kár okozása a fórummal.
Rajtam kívül sokaknál látom, hogy inkább már nem is kommentelnek, esztelen szélmalom harcnak tűnik az egész. Sajnálom a dolgot, én is vissza vonulok a háttérbe...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 5., csütörtök 6:48

kopasz79 írta:Ne felejtse el senki, hogy ez nyilvános oldal, ami alapján téves képet kaphat egy teljesen laikus is a hobbiról... Nekem úgy tűnik, hogy egy pár embernek ez a szándékos kár okozása a fórummal.
Rajtam kívül sokaknál látom, hogy inkább már nem is kommentelnek, esztelen szélmalom harcnak tűnik az egész. Sajnálom a dolgot, én is vissza vonulok a háttérbe...
Egyetértek, ezt a vadkamerás témát is felesleges boncolgatni. Nyilvánvalóan nem azért vannak kihelyezve, hogy minket figyeljenek, az erdőgazdaságot pont kicsit sem érdekli ha valaki túrkál, nem az ő dolguk. Az a vadak megfigyelésére van illetve mint lentebb olvasható tök jó a fatolvajok lefülelésére. Nem kell mást belelátni abba amibe nincs más :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. május 11., szerda 23:11

Hát szerintem is csak vihar a biliben ez a vadkamera parázás.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2016. május 13., péntek 17:46

Nekem is az a benyomásom támadt átolvasva sok hozzászólást, hogy egyesek valóban szándékosan ijesztegetnek. Nekem van már engedélyem, de amikor nem volt, akkor se volt soha semmi bajom. Erdőben még annyira se. A vadkamera a vadra van. Nem a Nagy Testvér rakatta ki, hogy minket üldözzön :D



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. május 13., péntek 22:36

Szép estét!
Minap többszőr találkoztam vadászokkal.Jó lesz vigyázni, mert hamar pótólhatják a vashiányt egyes hobytársaknál.. :mrgreen:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. május 14., szombat 0:03

reinold írta:Szép estét!
Minap többszőr találkoztam vadászokkal.Jó lesz vigyázni, mert hamar pótólhatják a vashiányt egyes hobytársaknál.. :mrgreen:
Egy kis éjjeli pálinkázás után :lol:



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. május 15., vasárnap 9:34

khepera írta:
kopasz79 írta:Ne felejtse el senki, hogy ez nyilvános oldal, ami alapján téves képet kaphat egy teljesen laikus is a hobbiról... Nekem úgy tűnik, hogy egy pár embernek ez a szándékos kár okozása a fórummal.
Rajtam kívül sokaknál látom, hogy inkább már nem is kommentelnek, esztelen szélmalom harcnak tűnik az egész. Sajnálom a dolgot, én is vissza vonulok a háttérbe...
Egyetértek, ezt a vadkamerás témát is felesleges boncolgatni. Nyilvánvalóan nem azért vannak kihelyezve, hogy minket figyeljenek, az erdőgazdaságot pont kicsit sem érdekli ha valaki túrkál, nem az ő dolguk. Az a vadak megfigyelésére van illetve mint lentebb olvasható tök jó a fatolvajok lefülelésére. Nem kell mást belelátni abba amibe nincs más :)
Így van, vad kamera már szinte minden vadásznak van, 20-30E-Ft ért lehet kapni a szórókat figyelik vele a les előtt, hogy milyen vadak mozognak és időben mikor, némely vadász elég hanyagul alacsonyra teszi de nem érdemes piszkálni némelyik típusban van gps jel adó, ha észre veszem a kamerát elfordulok és elkerülöm, nem a mi megfigyelésünkre van kihelyezve az biztos.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 2., szombat 20:51

Lloret de Mar, 20 perc alatt 5 keresős. Ebből 3 Garrett Ace, 1 Excalibur, 1 ismeretlen, vízálló gép. Na ezért nincs itt cucc :shock:

Kép



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 2., szombat 21:08

a.kezdo írta:Lloret de Mar, 20 perc alatt 5 keresős. Ebből 3 Garrett Ace, 1 Excalibur, 1 ismeretlen, vízálló gép. Na ezért nincs itt cucc :shock:

Kép
Még mindig az a durva érdes szúrós homok van ott? Amúgy meg elég hirtelen mélyül, nem lehet egyszerű a loretti öböl keresőzése.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 2., szombat 21:53

Igen és a környező strandokon is ez van. Kb 60 kilométerre északra voltam egy strandon, ott finom homok volt.
Közben beszéltem az egyik gyerekkel, orosz, de már itt lakik pár éve. 5 éve nyomja Excaliburrel. Tetszik neki, de érdekli a Magnum. Számot cseréltünk, lehet, hogy megejtünk egy gyors tesztet amíg itt vagyok. Ő is az elhagyott vékony láncokat szeretné kiszedni, mint minden vizes. :-) Azt mondja, az Excalibur érmére, gyűrűre és minden kerek dologra tökéletes. Bár néha beázik.
Jött a spanyol garrettos haverja is aztán. Mondták, hogy télen szoktak viharok lenni. Akkor szépen átrendeződik a part. Nagyobb viharok és hullámok után a nehezebb, nagyobb gyűrűk is feljönnek az alsó rétegekből. A sötét színű homokot kell keresni. Sokszor szemmel is lehet találni. Az orosz gyerek is úgy kezdte.



Rendy
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. július 18., hétfő 23:18
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Rendy » 2016. július 19., kedd 14:56

Sziasztok!

lelkesen végigolvastam a témában írottakat. nem kétlem, hogy bizonyos esetekben, területeken flottul , gyorsan beszerezhetőek az engedélyek, de sajnos az én esetemben nagyon keserves a helyzet.
Megpróbálom összegezni az én esetemet, hátha segít a leírásom valakit, netán volna Valamelyikőtöknek ötlete, jó tanácsa ami elmozdíthatja ügyemet a holtpontról.
Röviden --Tehát engem kifejezetten a kitörés útvonalai érdekelnének. Ezek ma is leginkább erdős területek, részben Budapest kül- és belterületén elhelyezkedő természetvédelmi területek. Ezen területek 95%-a a Pilisi parkerdő Zrt. kezelésében vannak.
Azért, hogy ne kezdjek felesleges körökbe, ne induljak lehetetlen feladatnak, ezt elkerülendő első érdeklődésemet az engedélyek megszerzése témában ezért a Pilisi Parkerdő Zrt . illetékeseinek telefonos megkérdezésével kezdtem.
Egyértelműen megmondták, hogy amennyiben a területileg illetékes Nemzeti Parkok, Kormányhivatalok és minden érintett Tájvédelmi Körzet engedélyét beszerzem, akkor engedélyezik ők is az általam bejelölt területen a fémkeresőzést.
Az összes érintett hivatal illetékesét végigtelefonáltam. Mindenki nagyon kedvesen és készségesen állt az ügyem mellé. Segítő tanácsaikat megfogadva megírtam kérelmeimet, amely így végső terjedelmében a 3db térképmellékletekkel együtt elérte a 10 oldal terjedelmet.
Minden elismerésem az illetékeseknek, mert -- láss csodát-- a törvényben előírt eljárási határidők lejárta előtt megérkeztek az engedélyeim.
Igaz, egy kisebb kézikönyvnyi kitétellel, megkötéssel és némely területek kizárásával is, -- de megjött.
A különböző Kormányhivatalok és a megyei illetékességek útvesztőiben való néhány órányi telefonos bolyongás után már röpítettem is az legfelsőbb Örökségvédelmi Grémiumhoz friss engedélyeimet, hogy a Régészet és az Örökségvédelem szempontjai szerint is elbírálhassák immár egyre terjedelmesebb ügyemet. Meglepetésemre példás kedvességgel és nagyon nagy megértéssel kezelték beadványaimat, amely az eredeti kérelmem és a megkapott engedélyek teljes anyagát tekintve bőven a 20 oldalt meghaladó beadvány. Pár nap múlva már jött is a telefon, hogy mellékeljem a Pilisi Parkerdő Zrt. beleegyező nyilatkozatát, miszerint évente kevesebb , mint 10 (!) alkalommal , de kapirgálhatok a Pilisi Parkerdő területein.
Na, innen jön a lényeg. Az a Pilisi parkerdő Zrt., aki még áprilisban lelkesen úgy nyilatkozott, hogy amennyiben a területileg illetékes Kormány Hivatalok, és az Érintett Nemzeti Parkok áldását tartalmazó engedélyeim megvannak,akkor ők is, mint a terület egyszerű kezelői -- nem gördítenek akadályt.
Csak , hogy világosan értse mindenki a gubancot. Van egy hatalmas terület, amit kezel , hasznosít a Pilisi Parkerdő Zrt. Semmilyen hatósági jogkörrel nincs felruházva, de ő kezeli, hasznosítja. A felettesei a Nemzeti Park, a Budai Tájvédelmi Hivatal, a Pest Megyei Kormányhivatal.
Tehát, minden engedélyem megvan, de mégsem érek velük semmit, mert hiába engedélyezné még az Örökségvédelem is a tevékenységemet, időközben a PilisiParkerdő Zrt. , vagy ott valaki egyszerűen meggondolta magát, és az áprilisban tett ígérete ellenére nem ad ki ilyen hozzájárulást!. Hangsúlyozom -- annak ellenére sem, hogy az összes -- ergo -- felettes szervezet azt már jóváhagyta.
És mivel az egész engedélyezési eljárás három pilléren nyugszik -- azaz -- a terület használóján, a Járási vagy Országos Kormányhivatalon, és nem utolsó sorban a területileg illetékes Örökségvédelmen -- e szerint a három elem bármelyikének hiányában a többi tehetetlen, semmit sem ér!És mivel esetemben a terület hasznosítói jogosultságát bíró Pilisi Parkerdő az ígérete ellenére nem méltóztatik, ezért ugyan ott tartok, mint 4 hónappal ezelőtt!
Nyilván joggal kérdezhetnétek, hogy miért nem fordulok a területen magán földbirtokok gazdához? Sajnos a válasz egyszerű. Részben azért, mert azok a területek jórészt érdektelenek a szempontomból, másfelől -- és ez a nyomósabbik érv -- ezek a földterületek jellemzően osztatlan közös birtokok, ahol akár egyetlen hektárnyi földbirtok is több tucatnyi tulajdonos kezén van. Több száz érintett földtulajdonos HelyRajzi Számát és adatait megszerezve kellene tudnom tőlük hozzájáruló nyilatkozatot kicsikarni. Több hét nyomozás és a eszméletlen mennyiségű szabadidő feláldozásával eddig kb. 15.000Nm földterületre van hozzájáruló nyilatkozatom -- amit , mint tudjuk -- kb. pár óra alatt lenget végig az ember.
Bocsánat, a hosszas esetleírásért, de szerintem ez kiválóan megmutatja, hogy a Kormány terveit akár egyetlen érintettje is annak ellenére húzhatja pillanatok alatt keresztbe,-- ilyetén módon teljesen működő képtelenné téve a szándékot a tervet is -- hogy az amúgy minden érintett résztvevő ultra korrektül tette a dolgát, és csillagos ötösre díjazom hozzáállásukat, segítőkészségüket.
Az életemből eddig több mint 3 hónap röppent el erre, és ott tartok, ahol elindultam áprilisban. Illegális, megbüntethető, engedélyekkel nem rendelkező társadalmi hulladék vagyok. Egy naiv fémkereső detektoros akit minden jogkövető magatartása ellenére egyetlen főerdész taccsvonalon kívülre tehet.
Minden megoldás , ötlet, tipp érdekel..

Üdv --R



Avatar
Cobra
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 12:17
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Cobra » 2016. július 19., kedd 15:56

1. Példaértékű a hozzáállásod ! full respect !
2. kevesebb mint 10 nap? öljetek meg ! :(
3. Ez itt a Balkán ne felejtsd, a "Piros telefon" a mai napig a legjobb megoldás. Ha bedobod FB-n, hogy keresel kapcsolatot a 'céggel' - kis leírással és hogy minden share-t köszönsz - akkor előbb utóbb kiderül h van egy ismerősöd akinek a rokonának az ivócimborája ott dolgozik és tud segíteni...egyből olajozottabban megy majd igénylés... Sok sikert !


Túl rövid az élet, hogy rossz borokat igyunk.

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. július 19., kedd 17:46

Rendy írta:Sziasztok!

lelkesen végigolvastam a témában írottakat. nem kétlem, hogy bizonyos esetekben, területeken flottul , gyorsan beszerezhetőek az engedélyek, de sajnos az én esetemben nagyon keserves a helyzet.
Megpróbálom összegezni az én esetemet, hátha segít a leírásom valakit, netán volna Valamelyikőtöknek ötlete, jó tanácsa ami elmozdíthatja ügyemet a holtpontról.
Röviden --Tehát engem kifejezetten a kitörés útvonalai érdekelnének. Ezek ma is leginkább erdős területek, részben Budapest kül- és belterületén elhelyezkedő természetvédelmi területek. Ezen területek 95%-a a Pilisi parkerdő Zrt. kezelésében vannak.
Azért, hogy ne kezdjek felesleges körökbe, ne induljak lehetetlen feladatnak, ezt elkerülendő első érdeklődésemet az engedélyek megszerzése témában ezért a Pilisi Parkerdő Zrt . illetékeseinek telefonos megkérdezésével kezdtem.
Egyértelműen megmondták, hogy amennyiben a területileg illetékes Nemzeti Parkok, Kormányhivatalok és minden érintett Tájvédelmi Körzet engedélyét beszerzem, akkor engedélyezik ők is az általam bejelölt területen a fémkeresőzést.
Az összes érintett hivatal illetékesét végigtelefonáltam. Mindenki nagyon kedvesen és készségesen állt az ügyem mellé. Segítő tanácsaikat megfogadva megírtam kérelmeimet, amely így végső terjedelmében a 3db térképmellékletekkel együtt elérte a 10 oldal terjedelmet.
Minden elismerésem az illetékeseknek, mert -- láss csodát-- a törvényben előírt eljárási határidők lejárta előtt megérkeztek az engedélyeim.
Igaz, egy kisebb kézikönyvnyi kitétellel, megkötéssel és némely területek kizárásával is, -- de megjött.
A különböző Kormányhivatalok és a megyei illetékességek útvesztőiben való néhány órányi telefonos bolyongás után már röpítettem is az legfelsőbb Örökségvédelmi Grémiumhoz friss engedélyeimet, hogy a Régészet és az Örökségvédelem szempontjai szerint is elbírálhassák immár egyre terjedelmesebb ügyemet. Meglepetésemre példás kedvességgel és nagyon nagy megértéssel kezelték beadványaimat, amely az eredeti kérelmem és a megkapott engedélyek teljes anyagát tekintve bőven a 20 oldalt meghaladó beadvány. Pár nap múlva már jött is a telefon, hogy mellékeljem a Pilisi Parkerdő Zrt. beleegyező nyilatkozatát, miszerint évente kevesebb , mint 10 (!) alkalommal , de kapirgálhatok a Pilisi Parkerdő területein.
Na, innen jön a lényeg. Az a Pilisi parkerdő Zrt., aki még áprilisban lelkesen úgy nyilatkozott, hogy amennyiben a területileg illetékes Kormány Hivatalok, és az Érintett Nemzeti Parkok áldását tartalmazó engedélyeim megvannak,akkor ők is, mint a terület egyszerű kezelői -- nem gördítenek akadályt.
Csak , hogy világosan értse mindenki a gubancot. Van egy hatalmas terület, amit kezel , hasznosít a Pilisi Parkerdő Zrt. Semmilyen hatósági jogkörrel nincs felruházva, de ő kezeli, hasznosítja. A felettesei a Nemzeti Park, a Budai Tájvédelmi Hivatal, a Pest Megyei Kormányhivatal.
Tehát, minden engedélyem megvan, de mégsem érek velük semmit, mert hiába engedélyezné még az Örökségvédelem is a tevékenységemet, időközben a PilisiParkerdő Zrt. , vagy ott valaki egyszerűen meggondolta magát, és az áprilisban tett ígérete ellenére nem ad ki ilyen hozzájárulást!. Hangsúlyozom -- annak ellenére sem, hogy az összes -- ergo -- felettes szervezet azt már jóváhagyta.
És mivel az egész engedélyezési eljárás három pilléren nyugszik -- azaz -- a terület használóján, a Járási vagy Országos Kormányhivatalon, és nem utolsó sorban a területileg illetékes Örökségvédelmen -- e szerint a három elem bármelyikének hiányában a többi tehetetlen, semmit sem ér!És mivel esetemben a terület hasznosítói jogosultságát bíró Pilisi Parkerdő az ígérete ellenére nem méltóztatik, ezért ugyan ott tartok, mint 4 hónappal ezelőtt!
Nyilván joggal kérdezhetnétek, hogy miért nem fordulok a területen magán földbirtokok gazdához? Sajnos a válasz egyszerű. Részben azért, mert azok a területek jórészt érdektelenek a szempontomból, másfelől -- és ez a nyomósabbik érv -- ezek a földterületek jellemzően osztatlan közös birtokok, ahol akár egyetlen hektárnyi földbirtok is több tucatnyi tulajdonos kezén van. Több száz érintett földtulajdonos HelyRajzi Számát és adatait megszerezve kellene tudnom tőlük hozzájáruló nyilatkozatot kicsikarni. Több hét nyomozás és a eszméletlen mennyiségű szabadidő feláldozásával eddig kb. 15.000Nm földterületre van hozzájáruló nyilatkozatom -- amit , mint tudjuk -- kb. pár óra alatt lenget végig az ember.
Bocsánat, a hosszas esetleírásért, de szerintem ez kiválóan megmutatja, hogy a Kormány terveit akár egyetlen érintettje is annak ellenére húzhatja pillanatok alatt keresztbe,-- ilyetén módon teljesen működő képtelenné téve a szándékot a tervet is -- hogy az amúgy minden érintett résztvevő ultra korrektül tette a dolgát, és csillagos ötösre díjazom hozzáállásukat, segítőkészségüket.
Az életemből eddig több mint 3 hónap röppent el erre, és ott tartok, ahol elindultam áprilisban. Illegális, megbüntethető, engedélyekkel nem rendelkező társadalmi hulladék vagyok. Egy naiv fémkereső detektoros akit minden jogkövető magatartása ellenére egyetlen főerdész taccsvonalon kívülre tehet.
Minden megoldás , ötlet, tipp érdekel..

Üdv --R
olyasmi ez mint a 22-es csapdája.mire valahol találsz járható kaput a másik becsukódik.lehet nem elég ha telefonálgatsz és levelezel.talán azt várják hogy személyesen megjelenj..talán valóban kellene pár mecénás aki pártfogol..mondjuk most jó a holdállás.talán egyikre sincs szükséged esetleg egy jó cimborára :D legjobb barátod az ásód.nem beszél csak teszi a dolgát mig el nem törik :lol:



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. július 19., kedd 20:21

Szia, èn csak egyet tudnèk javasolni: ghillie ruha. :?



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. július 19., kedd 20:30

totya írta:Szia, èn csak egyet tudnèk javasolni: ghillie ruha. :?
Amíg egy helyben állsz addig frankó.Szántón ha frissen szántottak elég feltűnő a semmiben egy bokor ami mozog. :D
De erdőben is észrevenni ha a lomb ásni kezd.....


:?:

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. július 30., szombat 12:16

A lenti esetnek két tanulsága van:
1, igen is le kell jelenteni, de ha nincs papír akkor gombásztunk.
2, inkább reggel, talán a nappalos kollégák nem annyira morcosak...

Egy disznótor margójára...
Szerdán malacom volt... Nem nagy, egy 76 mm-es. Délután 4 körül kimentem lengetni, gyakorlatilag ezen túl más nem is került. Este 8 kor már otthon, természetesen a malacot visszatemettem és ahogy hazaértem megtettem a bejelentést a 107 es számon. A bejelentések egy új rendszer miatt vagy Miskolcra vagy Szombathelyre futnak be, ez épp vas és acél városának jutott...a beszélgetés röviden így zajlott (csak a fontosabb részeket írom le
- Jó estét jó estét stb
- Találtam egy tüzérségi lőszert ennek és ennek a falunak a közelében a pusztában.
- Rendben. Mondjon utcanevet!
- Hölgyem, a falutól kb 5 kilóméterre a semmi közepén, az egykori középkori falu valamikori neve: xyz, na annak a környékén.
- Pillanat, keresem, X...Y...Z...
-Hölgyem nem fogja megtalálni, az 1200 as években volt ott a falu.
- Értem. Mégis melyik a legközelebbi utca?
- Nem tudom. Messze van, teljesen mindegy.
- Rendben, kapcsolok valakit...
Nos a "valaki" végre felvette az adatokat.
Ennek örömére leküldtem a torkomon egy kellemes hideg Sopronit, közben elmerengtem rajta, hogy Tibor Fábián barátomnak jó is meg rossz is, mert közel lakik a sörgyárhoz, de nem iszik, bemerültem a kádba amikor fél 9 körül csörög a telefon.
- Jóestét jóestét stb... Ön tett bejelentést, magyarázza el merre van! Há mondom oszt hogy... Majd holnap kimegyek magukkal, úgyis mindjárt sötét van, GPS koordináták vannak de mással nem jelöltem meg, pont azért, ne tűnjön fel senkinek.
- Nekünk ma kell kimenni.
- Ok akkor megyek... Oda 20 km, 9 körül kint voltunk,. erősen sötétedett, két yard és én.
Az első kérdések egyike: Aztán a jogszabályokkal ugye tisztában van? Hol lehet keresőzni, hrsz, engedély stb. Kérem az engedélyét!
Na rögtön bűnözőnek éreztem magam és ez az érzés nem is hagyott el a beszélgetés és az ottlét végéig. Az engedélyt megnézte, számát felírta, a térképmetszeteknél feladta a helyszín azonosítását. Beszúrt egy botot és rákötött egy szalagot és 3/4 10 körül el is engedtek. Végtelenül hálás voltam, hogy nem nézte meg az izzókészletem és nem szondáztatott meg, valszeg már nem lenne jogsim...
Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt. Azt sajnálom, hogy nem kérdeztem vissza, hogy ugyan melyik múzeumnak adta le az 1711 előtti dolgokat, lehet az lett volna a válasz, hogy ő olyat nem talált :)
Tegnap a tűzszerészeket kísértem ki, vidám, barátságos csapat, legalább háromszor köszönték meg, hogy bejelentést tettem, máskor is így járjak el. Hatástalan szerkezet volt, rosszul volt eredetileg megtöltve robbanóanyaggal és kilövés után lerobbant a feje. Tisztítás, azonosítás, lejelentés, beszélgetés, pacsi és haza.
Kíváncsi vagyok a rendőrségünk átlagának kommunikációs és hozzáállásbeli színvonala mikor fog végre túllépni a hetvenes éveken...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. július 30., szombat 14:07

Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 30., szombat 16:00

norman írta:Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.
"Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt."

Itt volt a kutya elásva!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. július 30., szombat 17:24

És van még egy tanulság, valóban van olyan zsaru aki tisztában van a jogszabályokkal velünk kapcsolatban (bár lehet csak az ex keresős) - amennyiben valóban szögre akasztotta a műszert, erre azért nem vennék mérget...
kanbagoly írta:
norman írta:Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.
"Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt."

Itt volt a kutya elásva!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma