Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. április 9., szombat 10:32

Török írta:
ul69 írta:
reinold írta:
mj620 írta:A régi fejet tudja zavarni a vizes fű?
Nem tartom lehetetlennek, ezért próbáld meg a tengerpart üzemmódot.Akkor biztosan nem fogja! :?
tapasztalatom szerint ezen a csipogáson amit a vizes búz..őő fű okoz sokat segit ha egy közönséges zacskót a fejre aplikálsz :D oldalát alját megerősited széles ragszalaggal még koszos sem lesz.gyanitom hogy a statikus kisülés okozhatja a csipogást mivel a vizes fű vezetőként viselkedik.ami még segit ha zacskózás előtt besatirozod ceruzával a fej minden porcikáját.igy nem kell másik program.40-44 es érzékenységgel nyugodtan csapkodhatod a vetést :lol: :lol:
Ez most komoly? Ez a megoldás rá?
Biztos, hogy erre vágytál MJ620? Ha a Delta beállítását vicckategóriába soroltad akkor ez a zacskós megoldás hová kerül?
minden gépnek van hibája.még tökéleteset nem láttam.mivel már volt a kezemben Argus hát akad ott is probléma :D de ki kell mindent tapasztalni akkor nincs baj.már amúgy is hosszú a fű vagy mi ilyenkor már nem jó benne keresgélni :D ezen a csipogáson amúgy sokat segitene egy szigetelő műanyag bevonat ami teljesen körbeveszi.persze azt meg ki kell találni hogy lehetne rátenni..



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. április 9., szombat 10:34

Török írta:
ul69 írta:
reinold írta:
mj620 írta:A régi fejet tudja zavarni a vizes fű?
Nem tartom lehetetlennek, ezért próbáld meg a tengerpart üzemmódot.Akkor biztosan nem fogja! :?
tapasztalatom szerint ezen a csipogáson amit a vizes búz..őő fű okoz sokat segit ha egy közönséges zacskót a fejre aplikálsz :D oldalát alját megerősited széles ragszalaggal még koszos sem lesz.gyanitom hogy a statikus kisülés okozhatja a csipogást mivel a vizes fű vezetőként viselkedik.ami még segit ha zacskózás előtt besatirozod ceruzával a fej minden porcikáját.igy nem kell másik program.40-44 es érzékenységgel nyugodtan csapkodhatod a vetést :lol: :lol:
Ez most komoly? Ez a megoldás rá?
Biztos, hogy erre vágytál MJ620? Ha a Delta beállítását vicckategóriába soroltad akkor ez a zacskós megoldás hová kerül?
Egy vasfazekat körbe levágsz és azt húzod rá. Néhány helyen ráhegeszted, többet semmi nem zavarja. :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. április 9., szombat 10:36

Csak egy ötlet: számító gépes alkatrészt egy anti sztatikus zsackóba szokják csomagolni, mi volna egy ilyennel beburkolni a fejet? :)



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. április 9., szombat 10:47

Azért ez elég gáz!



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. április 9., szombat 11:07

Viccet félretéve, az enyémet nem zavarja be a vizes fű. Ütődésre van hogy becsippan, nagyfeszt se igen kultiválja, de ilyen vizes füves dologról csak hallottam.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. április 9., szombat 11:24

Pirate írta:Viccet félretéve, az enyémet nem zavarja be a vizes fű. Ütődésre van hogy becsippan, nagyfeszt se igen kultiválja, de ilyen vizes füves dologról csak hallottam.
hogy értsed.szóval ha mész a vizes fűben és a fejre rákenődik az elázott por és a tételezzük fel a fűnek már erősebb a szára és az már jobban megüti a fejet becsipog.alig kikelt fű ami csak kb 5 cm nem zavarja vizesen sem :D olyan 10cm-es fű már birizgálja de még erőltetve lehet keresgélni benne bár az apróbb dolgokat már nem igazán találni ilyenkor mert el kell emelni a fejet.nagyfeszt nem szereti de mivel grafitoztam igy 34es érzékenységgel még tudok alatta járkálni és kb 50m re még 43-44 esen is.100ról egyáltalán nem zavarja igy



Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. április 9., szombat 11:53

Magnumos haverjaim a régebbi kerek fejre panaszkodtak, hogy vizes fűben használhatatlan a gép annyi a fals jel, viszont az új 28-as fejjel már teljesen jól működik a Magnum, az már kapott valami plusz árnyékolást úgy tudom.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. április 9., szombat 11:58

Boba Fett írta:Magnumos haverjaim a régebbi kerek fejre panaszkodtak, hogy vizes fűben használhatatlan a gép annyi a fals jel, viszont az új 28-as fejjel már teljesen jól működik a Magnum, az már kapott valami plusz árnyékolást úgy tudom.
Igen, én is ezt hallottam. Nekem 28-as van most, annyira nem zavar be a fű, amikor igen azt a keményebb ütődésnek belenyomásnak tulajdonítom. De vizesben mostanában nem is szeretek nagyon menni egészségügyi okokból.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. április 13., szerda 14:29

Kép
Kép
megszültem a Magnum nyelét.nekem igy kényelmes.1.48kg lett.lehet fanyalogni :D



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. április 13., szerda 15:34

ul69 írta:Kép
Kép
megszültem a Magnum nyelét.nekem igy kényelmes.1.48kg lett.lehet fanyalogni :D
Gratulálok! Miből van?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. április 13., szerda 16:19

HUN73r írta:
ul69 írta:Kép
Kép
megszültem a Magnum nyelét.nekem igy kényelmes.1.48kg lett.lehet fanyalogni :D
Gratulálok! Miből van?
köszi!üvegszálszövet epoxi lamináló gyanta.fém két tollrugó van benne ami a pöcköket kinyomja meg két csavar a nyélben ami az elemtartó fedlapját fogja



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. április 20., szerda 10:46

Boba Fett írta:Magnumos haverjaim a régebbi kerek fejre panaszkodtak, hogy vizes fűben használhatatlan a gép annyi a fals jel, viszont az új 28-as fejjel már teljesen jól működik a Magnum, az már kapott valami plusz árnyékolást úgy tudom.
Megkérdeztem ezt a dolgot és a régi fejnek is van egy ilyen változata. Nekem is az van, szerencsére.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. április 20., szerda 18:47

Goldfinger írta:
Boba Fett írta:Magnumos haverjaim a régebbi kerek fejre panaszkodtak, hogy vizes fűben használhatatlan a gép annyi a fals jel, viszont az új 28-as fejjel már teljesen jól működik a Magnum, az már kapott valami plusz árnyékolást úgy tudom.
Megkérdeztem ezt a dolgot és a régi fejnek is van egy ilyen változata. Nekem is az van, szerencsére.
Nekem a régi fej stabil fűben húzgálva az új nem.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. április 23., szombat 14:04

Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. április 23., szombat 14:10

Indy1000 írta:Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.


:lol: Miért gondolod? Van elég pénzed - épp fel akarok tenni egy Magnumot, három fejjel, már egy éve nem tudom eladni.... :((


tibko58@gmail.com



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. április 23., szombat 14:19

tibike írta:
Indy1000 írta:Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.


:lol: Miért gondolod? Van elég pénzed - épp fel akarok tenni egy Magnumot, három fejjel, már egy éve nem tudom eladni.... :((


tibko58@gmail.com
Nem a pénz számít. Engem lepke fejes, carbon száras érdekelne, ami egy évnél nem öregebb. Aligha ilyen a tied, de ha ilyen, lehet szó róla. De már beszéltem a forgalmazóval is, két hét múlva lesz csak új, előbb még felárért se. Azt a két hetet megéri azért kivárni, hogy a legújabbat kapjam.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. április 23., szombat 14:32

Az igaz, az enyém kb 5 éves és Tesoró száron van....de ha olvasod a Feri beírásait, a Mgnum első verzióját is fel lehett tuningolni a legújabb szofverre, tehát a használati szempontból nincs külömbség a réggebbi és újjab Magnum közt....



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. április 23., szombat 14:44

Éppen ez az, h van. Végigolvastam a leírást, itt lejjebb. Meg nekem nagyon tetszik a carbon szár. Az h carbon is tetszik, nagyon szép is lenne ha a szocreál kocka doboz nem rontaná le esztétikailag, de ami valóban fontos, h könnyű. És be van kábelezve, mutatta is valaki. Azt nem lehet ugyanúgy megcsinálni egy más nyélbe. Egy sok éve kereső barátom mostanában vett és nem publikus a konkrétum, de ha forintosítanánk, már úgy is jócskán pozitív a mérleg.
Előbb írtam privátot valakinek, olvasta, de no reply, nem válaszolt. Most nézem, ő is tavaly óta árulja és az összes beírása az hogy eladó a Magnumja. Régi Magnum persze. Előbb is utánanézhettem volna, de tanulnom kell még.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. április 23., szombat 14:58

Indy1000 írta:Éppen ez az, h van. Végigolvastam a leírást, itt lejjebb. Meg nekem nagyon tetszik a carbon szár. Az h carbon is tetszik, nagyon szép is lenne ha a szocreál kocka doboz nem rontaná le esztétikailag, de ami valóban fontos, h könnyű. És be van kábelezve, mutatta is valaki. Azt nem lehet ugyanúgy megcsinálni egy más nyélbe. Egy sok éve kereső barátom mostanában vett és nem publikus a konkrétum, de ha forintosítanánk, már úgy is jócskán pozitív a mérleg.
Előbb írtam privátot valakinek, olvasta, de no reply, nem válaszolt. Most nézem, ő is tavaly óta árulja és az összes beírása az hogy eladó a Magnumja. Régi Magnum persze. Előbb is utánanézhettem volna, de tanulnom kell még.
nekem meg van egy eladó olyan állítólag karbon szálas száram.összerakod a Tibike dobozával és már mehetsz is a tuti helyre :D :D



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. április 23., szombat 20:24

ul69 írta:
Indy1000 írta:Éppen ez az, h van. Végigolvastam a leírást, itt lejjebb. Meg nekem nagyon tetszik a carbon szár. Az h carbon is tetszik, nagyon szép is lenne ha a szocreál kocka doboz nem rontaná le esztétikailag, de ami valóban fontos, h könnyű. És be van kábelezve, mutatta is valaki. Azt nem lehet ugyanúgy megcsinálni egy más nyélbe. Egy sok éve kereső barátom mostanában vett és nem publikus a konkrétum, de ha forintosítanánk, már úgy is jócskán pozitív a mérleg.
Előbb írtam privátot valakinek, olvasta, de no reply, nem válaszolt. Most nézem, ő is tavaly óta árulja és az összes beírása az hogy eladó a Magnumja. Régi Magnum persze. Előbb is utánanézhettem volna, de tanulnom kell még.
nekem meg van egy eladó olyan állítólag karbon szálas száram.összerakod a Tibike dobozával és már mehetsz is a tuti helyre :D :D
Biztos nagyon jó lenne, mint amikor sokféle alkatrészből összedobnak egy "barkács" kocsit. Vagy mert olcsóbb, vagy mert jobb. Vagy egyik se ha nem sikerül. De akkor is érteni kell hozzá. Én nem vagyok abszolúte kezdő, de saját csúcsgépem nem volt, csak kölcsönbe a barátomtól, akinek viszont több is van. Ő mondta azt is, hogy ha tudok, Magnumot, az új fajtát, vagy még jobb a teljesen új.
Egy ilyen öszvér gépet meg hogy vinnék javíttatni, ha esetleg kell?
Mindegy, imént rendeltem egy újat, addig megtanít a barátom a kezelésre, az alapokra már úgyis megtanított, így sok időt nem veszítek.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 26., kedd 15:11

A MAGNUM-nál van egy olyan jelenség, hogy néhányan elhagyják a töltőt. Ezt lehet pótolni egy MW-79 típusú tápegységgel, mivel korábban én is ezt használtam. Most már nem gyártják, elvileg nem is kapható. A különbség csak annyi, hogy én a kereszt alakú univerzális csatlakozót, amin még egy 9V-os csatlakozó is lóg, mindig kicseréltem egy db. 5,5/2,5-ösre és a kapcsolókat leragasztottam.
Abból komoly baj lehet, ha rajta marad az eredeti csatlakozó, mert akkor annak az egyik vége hozzáérhet töltés közben az egyik fejcsatlakozó fém részéhez és akkor rossz helyre megy egy jó nagy áram és a műszer meghibásodik. Ez más készülékeknél is gond lehet, mivel akár a 9V-os csatlakozó is szabadon hozzáérhet fém részekhez, pl. fejhallgató aljzathoz.
Tehát akinek ilyen pót töltője van, az cserélje ki a csatlakozót, vagy legalább tekerje be szigetelőszalaggal, hogy ne érintkezhessen máshova is. A csatlakozó belseje a pozitív.
Az újabb verziós töltő 15V-os, annál ilyen jelenség nincs.
Elveszett töltőt egy 15V és legalább 800 mA-essel lehet pótolni még, a laptopé is jó 15-19 V-ig. Természetesen a csatlakozónak 5,5/2,5-esnek és belül pozitívnak kell lennie.


www.metaldetector.hu

HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. május 3., kedd 18:55

Ezen nem csodálkozom. Nekem is ez van, én se adnám el :D
Indy1000 írta:Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. május 3., kedd 23:02

Sziasztok

Vízi keresésre használ valaki Magnumot?



The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. május 4., szerda 20:29

Laci5000 írta:Sziasztok

Vízi keresésre használ valaki Magnumot?
Persze... a magnum a strandon AT meg a 2m-es vízben :D
Csak vicc volt :)
Üdv Mogyi



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. május 11., szerda 23:06

Laci5000 írta:Sziasztok

Vízi keresésre használ valaki Magnumot?
Használtam egyszer, de akkor sokat. A nagybátyám a vízben a vastag arany karláncát dobta el labdázás közben. Derékig érő vízben.
Az nem lett meg, pedig nagyon alaposak voltunk. Valaki más előbb megtalálhatta aki látta hogy valami elveszett, de nagyon sokféle mást szedtünk viszont. Aranyat is. Aprópénztől a tubusig minden sz@rt találtuk, mindenfajta horgászholmit, bizsut, hajcsatokat, nyakláncot, egy fejszét, sörös dobozt, egy réz távcső nézőkéjét lencsével. Egy régi gyerek búvárszemüveg is lett alu szegélyes üveggel. Egy riasztópisztolyt is találtunk, ami sajnos nem volt jó. A kis jelekre nem is mentünk mert a karláncra "hangoltunk". A "legjobb" egy csipszes zacskó volt. Arra is jelzett mert fém bevonatos volt, de az mindig arrébb ment ahogy mozogtunk a vízben és szívatott rendesen mire rájöttünk.
Az új Magnum volt már, az alsó két szár volt a fejjel, azzal kutattam én, a nagybátyám hozta a többit becsavarva folpackba.
Jó volt, még fogok menni, de felkészültebben. Kell valami kaparó vagy kanál amivel felvehetők a dolgok az iszapból és nem lyukas reklámszatyorba kell tenni a leletet ahogy mi. Aki ráér és van ilyen kanala, megéri, mert tízezreket érhet az ékszer amit egy nap alatt találtunk. És jó szórakozás mert tényleg sok minden jön. Meg is fagyiztam az apróból, kicsit csúnyán nézték a feketedett pénzre de elfogadták :) Viszont le lehet égni könnyen.
HUN73r írta:Ezen nem csodálkozom. Nekem is ez van, én se adnám el :D
Indy1000 írta:Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.
Én se. Pontosabban csak akkor ha megint jön egy sokkal újabb Magnum.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. május 17., kedd 16:09

Megvan az új Magnum. Nagyon tetszik h könnyű, és az eredmények is a várakozásnak megfelelnek. még sokat kell még tanulni, de elsőre is jól ment alapbeállításokkal amikor épp nem volt zápor. Sajnos a saját felfedezésű titkos helyemről bebizonyosodott h sok éve ismerik és kutatják, de ott is hozott számos darabot.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 17., kedd 16:22

Indy1000 írta:Megvan az új Magnum. Nagyon tetszik h könnyű, és az eredmények is a várakozásnak megfelelnek. még sokat kell még tanulni, de elsőre is jól ment alapbeállításokkal amikor épp nem volt zápor. Sajnos a saját felfedezésű titkos helyemről bebizonyosodott h sok éve ismerik és kutatják, de ott is hozott számos darabot.
A titkos helyekkel az a baj , hogy 10 ből 9 et már 30 éve ismernek és legalább 20 éve járják.
Sok szerencsét a géphez , jól választottál!



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. május 17., kedd 16:29

buszos írta:
Indy1000 írta:Megvan az új Magnum. Nagyon tetszik h könnyű, és az eredmények is a várakozásnak megfelelnek. még sokat kell még tanulni, de elsőre is jól ment alapbeállításokkal amikor épp nem volt zápor. Sajnos a saját felfedezésű titkos helyemről bebizonyosodott h sok éve ismerik és kutatják, de ott is hozott számos darabot.
A titkos helyekkel az a baj , hogy 10 ből 9 et már 30 éve ismernek és legalább 20 éve járják.
Sok szerencsét a géphez , jól választottál!
Köszönöm! Már az első hétvége nagyon jó volt vele. A barinőm máris féltékeny :lol:
A titkos helyen jót nevettek is a barátok amikor elmondtam h gyanús nyomokat láttam. Pontosan akkor (is) voltak ott amikor én nem tudtam velük menni. És valóban régóta tudták.



Mormo15
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. május 17., kedd 18:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Mormo15 » 2016. május 19., csütörtök 18:15

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Géppark fejlesztés előtt állok. Jelenleg egy magnumot használok kis fejjel. Pár éve megvan már a gép és nagyon szeretem, szelektálásban és középkorban nagyon jó, vasat szinte soha nem ások vele.
Viszont szeretnék egy kicsit mélyebben is körülnézni, jobbára rómás helyeken. Láttam Feri készített egy új fejet, amivel már az újabb magnumokat szereli. Arra lennék kíváncsi hogy mélységre mennyivel tud többet mint a régi ( természetesen nem levegőtesztnél) ? vagy inkább vegyek erre a célra egy cobrát, a Magnum mellé, esetleg nagy fejjel, amit már volt szerencsém kipróbálni egy másik magyar gyártmányú analóg géppel együtt.
Tehát, NEM az a kérdésem hogy jobban szelektál-e, nemis az hogy mennyivel könnyebb (nekem ezekkel a régi fejnél sincs problémám), hanem hogy nőtt-e a mélység, ha igen mennyire..
Előre is köszönöm a válaszokat



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 19., csütörtök 18:40

Mormo15 írta:Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Géppark fejlesztés előtt állok. Jelenleg egy magnumot használok kis fejjel. Pár éve megvan már a gép és nagyon szeretem, szelektálásban és középkorban nagyon jó, vasat szinte soha nem ások vele.
Viszont szeretnék egy kicsit mélyebben is körülnézni, jobbára rómás helyeken. Láttam Feri készített egy új fejet, amivel már az újabb magnumokat szereli. Arra lennék kíváncsi hogy mélységre mennyivel tud többet mint a régi ( természetesen nem levegőtesztnél) ? vagy inkább vegyek erre a célra egy cobrát, a Magnum mellé, esetleg nagy fejjel, amit már volt szerencsém kipróbálni egy másik magyar gyártmányú analóg géppel együtt.
Tehát, NEM az a kérdésem hogy jobban szelektál-e, nemis az hogy mennyivel könnyebb (nekem ezekkel a régi fejnél sincs problémám), hanem hogy nőtt-e a mélység, ha igen mennyire..
Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv!
Nekem új fejes magnum van. Én is kérdeztem már ezt a mélység dolgot , azt írták a többiek , hogy nincs külömbség a régi kerek meg az új kocka fej közt mélységben.
Szerintem vegyél rá egy nagyfejet az újabbik fajtából!
Vagy vegyél egy nagyfejes cobrát , esetleg delta arguzt!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 23., hétfő 21:12

buszos írta:
Mormo15 írta:Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Géppark fejlesztés előtt állok. Jelenleg egy magnumot használok kis fejjel. Pár éve megvan már a gép és nagyon szeretem, szelektálásban és középkorban nagyon jó, vasat szinte soha nem ások vele.
Viszont szeretnék egy kicsit mélyebben is körülnézni, jobbára rómás helyeken. Láttam Feri készített egy új fejet, amivel már az újabb magnumokat szereli. Arra lennék kíváncsi hogy mélységre mennyivel tud többet mint a régi ( természetesen nem levegőtesztnél) ? vagy inkább vegyek erre a célra egy cobrát, a Magnum mellé, esetleg nagy fejjel, amit már volt szerencsém kipróbálni egy másik magyar gyártmányú analóg géppel együtt.
Tehát, NEM az a kérdésem hogy jobban szelektál-e, nemis az hogy mennyivel könnyebb (nekem ezekkel a régi fejnél sincs problémám), hanem hogy nőtt-e a mélység, ha igen mennyire..
Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv!
Nekem új fejes magnum van. Én is kérdeztem már ezt a mélység dolgot , azt írták a többiek , hogy nincs külömbség a régi kerek meg az új kocka fej közt mélységben.
Szerintem vegyél rá egy nagyfejet az újabbik fajtából!
Vagy vegyél egy nagyfejes cobrát , esetleg delta arguzt!
Valamivel jobb az újabb, 28x22 cm-es fejjel a tudása a visszajelzések szerint, de nincs komoly különbség. Igazán nagy különbség a súlyban van.
Létezik még nagyobb 41 cm átmérőjű keresőfej is: http://www.metaldetector.hu/magnum.html#keresofej
Illetve egy 36x28-as keresőfej készül már hónapok óta, ami ugyanolyan, mint a 28x22-es, csak nagyobb méretben.
Vannak még mélykereső programrészek is, amelyekkel sokkal mélyebbre lát, de a diszkrimináció rovására. A normál keresési üzemmódban a MAGNUM arra lett optimalizálva, hogy minél jobb diszkriminációja legyen, és azzal érjen el minél nagyobb mélységet, illetve olyat is megtaláljon, amit más keresők nem, mert annyira rossz pozícióban helyezkedik el, pl. vasak között vagy élén áll egy érme.


www.metaldetector.hu

Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. június 16., csütörtök 10:37

Már nekem is van az új fejből. Elsőre sokkal könnyebb, szokatlan, mintha másik gépet fognék kézbe. Ha nem lesz sok eső, hétvégén használatban lesz és megírom az eredményt.



hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. június 19., vasárnap 17:12

1x voltam kinn kaszálni a magnummal és 3x hagytam el az anyákat! 1x a fejcsavarét, 2x a szárét! jól sejtem hogy M5 ös műanyag csavarok vannak a magnum új szárában? hol tudok olyat vagy hasonlót beszerezni? (M5x50mm vagy 60mm hengeres fejű/hatlapfejű műanyag fehér színben anyával) az anya lenne a fontos inkább! kerestem már a neten de csak feketét találtam... előre is köszi!



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. június 20., hétfő 9:39

hangya írta:1x voltam kinn kaszálni a magnummal és 3x hagytam el az anyákat! 1x a fejcsavarét, 2x a szárét! jól sejtem hogy M5 ös műanyag csavarok vannak a magnum új szárában? hol tudok olyat vagy hasonlót beszerezni? (M5x50mm vagy 60mm hengeres fejű/hatlapfejű műanyag fehér színben anyával) az anya lenne a fontos inkább! kerestem már a neten de csak feketét találtam... előre is köszi!
Én mikor anno eltörtem a garrett csavarját wc-ülőke csavarral helyettesítettem.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. június 20., hétfő 10:36

billybad74 írta:
hangya írta:1x voltam kinn kaszálni a magnummal és 3x hagytam el az anyákat! 1x a fejcsavarét, 2x a szárét! jól sejtem hogy M5 ös műanyag csavarok vannak a magnum új szárában? hol tudok olyat vagy hasonlót beszerezni? (M5x50mm vagy 60mm hengeres fejű/hatlapfejű műanyag fehér színben anyával) az anya lenne a fontos inkább! kerestem már a neten de csak feketét találtam... előre is köszi!
Én mikor anno eltörtem a garrett csavarját wc-ülőke csavarral helyettesítettem.
Az enyémen 6-os van és egy 8-ás. Nekem mind fekete, de csak a régi ACE csavarját hagytam el, de azt végleg. A Faborynál lehet venni, vagy modellező boltban, vagy billybad ötlete is jó. WC kefét is javasolok mellé sáros helyre. :D



hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. június 20., hétfő 15:09

igen M6-os nem 5-ös! wc ülőkét nem szedem szét mert még akarjuk használni! :-D modellező boltban láttam 10db-os csomagban de mind elfogyott! :-/ a nagy cégek meg csak nagy tételben árulnak, min: 100 db meg ilyesmi... (fabory is)



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 20., hétfő 16:10

hangya írta:igen M6-os nem 5-ös! wc ülőkét nem szedem szét mert még akarjuk használni! :-D modellező boltban láttam 10db-os csomagban de mind elfogyott! :-/ a nagy cégek meg csak nagy tételben árulnak, min: 100 db meg ilyesmi... (fabory is)
Ha ilyen ütemben hagyod el kelleni fog a 100db . :lol:



hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. június 20., hétfő 16:33

rövidek a csavarok, tekerek kettőt és potty le... ha jól számolom akkor még kevés is lesz a 100 db erre az évre! :-D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 24., péntek 19:09

Hali. Vannak aktív Magnumosok itt a fórumon akiktől kérdezni lehet?? :)



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. június 24., péntek 20:25

Nowy írta:Hali. Vannak aktív Magnumosok itt a fórumon akiktől kérdezni lehet?? :)
fél aktív, igen van.
csak olvasod, de nem tudok menni sajnos :roll:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma