Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DELTA

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 22., kedd 18:42

valamitviszavíz írta:
talentum írta:
Feri írta:
Manta írta:
talentum írta:Sziasztok!
Csináltam egy összehasonlító videót a kerek 30-as, és a H.G. által készített 41x34-es fejhez.
HD-ban töltöttem fel, sajna valamiért mégsem az lett, hogy miért, azt nem tudom!!! :( Na mindegy, remélem a lényeg látszik azért.
Ha valami nem érthető benne, úgyis megkérd(őjel)ezitek :)
Egy kicsit hosszúra sikerült, de hát több érmével próbálkoztam...

https://youtu.be/o5G14itUNUk

Jó lett a teszt, gratulálok, elég combos a masina ezzel a nagy fejjel.
Nagyon szép! Gratulálok Bandinak és H.G-nek is!
Én meg neked grat Feri a carbon szárért, jó kis anyag!
Így tényleg jobban bírja az ütődéseket , nem jelzi be a felső szárat, na meg nem utolsósorban hátizsákos szerkó lett szétszedés nélkül :) ráadásul könnyű... Egyszóval faca!
Mekkorára tudod így összecsukni?
Hali!
72 cm-re, a képen szereplő 70 cm-nél túl még egy kicsit hátradől a kartámasz, kb 2 cm-t.
A kisebb fejjel egy picit még rövidebb...

http://kepfeltoltes.hu/151222/20151222_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/151222/20151222_ ... es.hu_.jpg


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. december 23., szerda 15:41

Valaki tudna adni egy email címet, amin el lehet érni a H G Zolit(aki a nagyfejet készíti)
Köszönöm előre is!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 23., szerda 18:57

buszos írta:Valaki tudna adni egy email címet, amin el lehet érni a H G Zolit(aki a nagyfejet készíti)
Köszönöm előre is!
Hali!

Tehát Hobby Gépítő elérhetősége :

mdheads@freemail.hu

További szép napot, és találatokat!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

becherovka
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. december 27., vasárnap 9:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: becherovka » 2015. december 27., vasárnap 10:37

Sziasztok,

Eladó sorba került 16,6 KHZ-es ARGUS fémkeresőm.

Első tulajdonosként árulom, a gép 2014.10.12-es gyártású, 4 potis (treshold, discrimination, ground balance, hangerő) és két billenőkapcsolós (mélykereső-normál, all metal-disc), könnyített 30-as RX fejjel. A gép szép állapotú, hibátlan működésű, a műszeregységen az elejétől kezdve dupla rétegű védőzsák van. Jelenleg egy AT PRO kartámasz van rajta, de adom hozzá a gyárit is. Adok hozzá egy saját készítésű, bélelt hátizsákot, külön a gépnek és az ásónak. Ebben a gép 3 részre szedve fér el. Aksit, töltőt NEM adok hozzá, azok jók a gyerekeim játékaihoz is. :)

Nem másik gépre kell az ára, régebben volt AT PRO-m, DEUS-om, de (nekem) ez jött be a legjobban, ezt a találati átlagaim is igazolják. Egyszerű kezelhetőség, 100%-ban én dönthetem el, hogy ássak vagy ne, jó szerviz (bár soha nem volt rá szükségem).

Szimplán beleuntam a bujkálásba, hogy folyton azt lessem ki ne szúrjon valaki, az esti műszak meg nem az én világom... Le --"akarom"-- tenni a hobbit, de amíg itt a gép, nem tudom megállni, hogy kimenjek...

ÁRA: 100.000-, se több, se kevesebb!

Privátban elértek.

Üdv:
becher



buktaede
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 28., hétfő 16:30

Üdv Deltások!

Afelől érdeklődnék tőletek, hogy az Alföldre, szemetes csárda, kora újkori, esetleg kk. tanyák helyeinek érmék utáni átvizslatására javasoljátok-e a Deltát? Amennyiben igen, úgy milyen fejjel, mekkora frekivel?

Köszönöm!



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2015. december 28., hétfő 18:34

Nekem szemetes helyen nem teljesít túl jól. Két éve nyúzom a magyar csodát de még így is sokszor beszippantom a nagyobb vasakat.
Ha meg sok a vas szemét akkor csak nagyon lassan lehet vele menni,mert jelez Mindenre.
Szerintem a szelektálása nem a legjobb. Nekem 14 khz es van.



buktaede
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 28., hétfő 20:00

Bobbácsi írta:Nekem szemetes helyen nem teljesít túl jól. Két éve nyúzom a magyar csodát de még így is sokszor beszippantom a nagyobb vasakat.
Ha meg sok a vas szemét akkor csak nagyon lassan lehet vele menni,mert jelez Mindenre.
Szerintem a szelektálása nem a legjobb. Nekem 14 khz es van.
Szia! Köszönöm válaszod!

Pont erre lettem volna kíváncsi, mert ahová nekem kellene érmézni, na ott nem sok ókori cucc van. Mari Teca idején, meg már egy kicsit korábban is, elég széles körben használták a vasat a házak, kocsmák építésénél is. Egyébként a vasat nem lehet vele rendesen szűretni? Mert a nagyobb vasak még hagyján, de a szögekből azért elég sok előfordul az ilyen helyeken. Lehet félreérthető voltam, de szemét alatt a rissz-rossz vasdarabokat, drótokat, szögeket értettem. Ha ezt tudja szűrni, azt a napi egy két boronatárcsa darabot kibírnám. ;)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 28., hétfő 21:03

buktaede írta:
Bobbácsi írta:Nekem szemetes helyen nem teljesít túl jól. Két éve nyúzom a magyar csodát de még így is sokszor beszippantom a nagyobb vasakat.
Ha meg sok a vas szemét akkor csak nagyon lassan lehet vele menni,mert jelez Mindenre.
Szerintem a szelektálása nem a legjobb. Nekem 14 khz es van.
Szia! Köszönöm válaszod!

Pont erre lettem volna kíváncsi, mert ahová nekem kellene érmézni, na ott nem sok ókori cucc van. Mari Teca idején, meg már egy kicsit korábban is, elég széles körben használták a vasat a házak, kocsmák építésénél is. Egyébként a vasat nem lehet vele rendesen szűretni? Mert a nagyobb vasak még hagyján, de a szögekből azért elég sok előfordul az ilyen helyeken. Lehet félreérthető voltam, de szemét alatt a rissz-rossz vasdarabokat, drótokat, szögeket értettem. Ha ezt tudja szűrni, azt a napi egy két boronatárcsa darabot kibírnám. ;)
Dehogynem szűri a szeget...a patkót már nem...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2015. december 28., hétfő 21:47

Nem írtam szeget! De a kissebb-nagyobb kovácsoltvas szeget becumizza!
Nekem szokott olyan is lenni,hogy elsőre jót csipog,aztán lerecsegi vasnak.
Ezek mindíg vasak. Ha sok a vasszemét akkor lassan szoktam menni,és minden jó jelet többször visszalengetek.
Amúgy én minden terepen elégedett vagyok vele. Azt a pár fölös gödröt kárpótolja a többi jó! :)



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. december 29., kedd 9:17

buktaede írta:
Bobbácsi írta:Nekem szemetes helyen nem teljesít túl jól. Két éve nyúzom a magyar csodát de még így is sokszor beszippantom a nagyobb vasakat.
Ha meg sok a vas szemét akkor csak nagyon lassan lehet vele menni,mert jelez Mindenre.
Szerintem a szelektálása nem a legjobb. Nekem 14 khz es van.
Szia! Köszönöm válaszod!

Pont erre lettem volna kíváncsi, mert ahová nekem kellene érmézni, na ott nem sok ókori cucc van. Mari Teca idején, meg már egy kicsit korábban is, elég széles körben használták a vasat a házak, kocsmák építésénél is. Egyébként a vasat nem lehet vele rendesen szűretni? Mert a nagyobb vasak még hagyján, de a szögekből azért elég sok előfordul az ilyen helyeken. Lehet félreérthető voltam, de szemét alatt a rissz-rossz vasdarabokat, drótokat, szögeket értettem. Ha ezt tudja szűrni, azt a napi egy két boronatárcsa darabot kibírnám. ;)
Szia!
A szeggel nem lesz problémád, szűri! A kovácsolt dolgokat a többi gép is szereti! A jó jelet mindíg több irányból lengesed meg mielőtt ásni kezdenél, akár egy kis földet félrerúgsz úgy is!
Árkategoriába mások szerint is a legjobb(azok mondják akik fogtak más gépet is a kezükbe)!



buktaede
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 29., kedd 10:23

Uraim, köszönöm!
Elég meggyőzőnek tűnik. :)



M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 10., vasárnap 6:44

Nem a legjobb a Delta vasszűrése arról már nem is beszélve, hogy alapvetően is nagyon instabil plusz akkor még keresztezgesse le az ember a jeleit, hogy tudja mi van háát.. sokan istenítitek, de szerintem közelében nincs a jobb gyári gépeknek. A mélységét illetően meg sok helyen vissza kell ám tekerni azt a groundot szóval szépen mutat a teszteken, hogy durva mélységekből mindent hoz csak terepen ez már egészen másképp működik. Leginkább halvérű időmilliomosoknak ajánlanám, de nyilván emberfüggő már csak megszokás tekintetében is. :geek:



lénárd
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:28
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: lénárd » 2016. január 10., vasárnap 7:49

M'XT írta:Nem a legjobb a Delta vasszűrése arról már nem is beszélve, hogy alapvetően is nagyon instabil plusz akkor még keresztezgesse le az ember a jeleit, hogy tudja mi van háát.. sokan istenítitek, de szerintem közelében nincs a jobb gyári gépeknek. A mélységét illetően meg sok helyen vissza kell ám tekerni azt a groundot szóval szépen mutat a teszteken, hogy durva mélységekből mindent hoz csak terepen ez már egészen másképp működik. Leginkább halvérű időmilliomosoknak ajánlanám, de nyilván emberfüggő már csak megszokás tekintetében is. :geek:
Így is van!A halvérű ember a régi (5 éves) lötyögős, nyekergős, kopott, Detájával kimegy szépen lassan mint az öregek, az olyan földekre amit a drága gépekkel hirtelen gyorsan lerántottak.
A régi Deltával cammogva kapirgálva veszegeted elő az ott felejtett apróságokat.
Igaz nem tökéletes a vas szűrése de lesz...om. Inkább meg kapirgálom a kétes jeleket.

Szép napot!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 10., vasárnap 10:26

lénárd írta:
M'XT írta:Nem a legjobb a Delta vasszűrése arról már nem is beszélve, hogy alapvetően is nagyon instabil plusz akkor még keresztezgesse le az ember a jeleit, hogy tudja mi van háát.. sokan istenítitek, de szerintem közelében nincs a jobb gyári gépeknek. A mélységét illetően meg sok helyen vissza kell ám tekerni azt a groundot szóval szépen mutat a teszteken, hogy durva mélységekből mindent hoz csak terepen ez már egészen másképp működik. Leginkább halvérű időmilliomosoknak ajánlanám, de nyilván emberfüggő már csak megszokás tekintetében is. :geek:
Így is van!A halvérű ember a régi (5 éves) lötyögős, nyekergős, kopott, Detájával kimegy szépen lassan mint az öregek, az olyan földekre amit a drága gépekkel hirtelen gyorsan lerántottak.
A régi Deltával cammogva kapirgálva veszegeted elő az ott felejtett apróságokat.
Igaz nem tökéletes a vas szűrése de lesz...om. Inkább meg kapirgálom a kétes jeleket.

Szép napot!
most a halvér nem lesz elég Lénárd.kellenek pikkelyek is meg főleg halfarok :D



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. január 10., vasárnap 10:43

lénárd írta:
M'XT írta:Nem a legjobb a Delta vasszűrése arról már nem is beszélve, hogy alapvetően is nagyon instabil plusz akkor még keresztezgesse le az ember a jeleit, hogy tudja mi van háát.. sokan istenítitek, de szerintem közelében nincs a jobb gyári gépeknek. A mélységét illetően meg sok helyen vissza kell ám tekerni azt a groundot szóval szépen mutat a teszteken, hogy durva mélységekből mindent hoz csak terepen ez már egészen másképp működik. Leginkább halvérű időmilliomosoknak ajánlanám, de nyilván emberfüggő már csak megszokás tekintetében is. :geek:
Így is van!A halvérű ember a régi (5 éves) lötyögős, nyekergős, kopott, Detájával kimegy szépen lassan mint az öregek, az olyan földekre amit a drága gépekkel hirtelen gyorsan lerántottak.
A régi Deltával cammogva kapirgálva veszegeted elő az ott felejtett apróságokat.
Igaz nem tökéletes a vas szűrése de lesz...om. Inkább meg kapirgálom a kétes jeleket.

Szép napot!

Ez így van! Már csak azért is, mert a kétes jeleknél sok érdekesség jött már ki. A gyári gépek inkább nem is jelzik, nehogy az uraságnak szemét jöjjön elő - majd egy Deltas megnézi



Avatar
RG-59
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:18
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: RG-59 » 2016. január 10., vasárnap 13:29

M'XT írta:Nem a legjobb a Delta vasszűrése arról már nem is beszélve, hogy alapvetően is nagyon instabil plusz akkor még keresztezgesse le az ember a jeleit, hogy tudja mi van háát.. sokan istenítitek, de szerintem közelében nincs a jobb gyári gépeknek. A mélységét illetően meg sok helyen vissza kell ám tekerni azt a groundot szóval szépen mutat a teszteken, hogy durva mélységekből mindent hoz csak terepen ez már egészen másképp működik. Leginkább halvérű időmilliomosoknak ajánlanám, de nyilván emberfüggő már csak megszokás tekintetében is. :geek:
Helló!
Szerény véleményem szerint és más deltás szerint is elég jó a vas szűrése a deltáknak :!: ^:)^ Ezidáig még akikkel lengettem, meg láttam videót azok is mind le keresztezik a jelet mivel így mondja meg a frankót(vas-e vagy jó jel,,TE ezt nem érted mert nincs deltád :lol: Pár hete egy vas jel mellől szedtem ki egy kis dénárt,és akkor nem a legjobb a vas szűrése :?: Szerintem közelében sincsenek a sok százezres gépek a deltáknak :D Mélységet illetően elég stabil, nem nagyon kell állogatni,és minden deltás tudja mire képes a gépje :ympeace:


"Aki keres az talál"

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 10., vasárnap 16:30

RG-59 írta:
M'XT írta:Nem a legjobb a Delta vasszűrése arról már nem is beszélve, hogy alapvetően is nagyon instabil plusz akkor még keresztezgesse le az ember a jeleit, hogy tudja mi van háát.. sokan istenítitek, de szerintem közelében nincs a jobb gyári gépeknek. A mélységét illetően meg sok helyen vissza kell ám tekerni azt a groundot szóval szépen mutat a teszteken, hogy durva mélységekből mindent hoz csak terepen ez már egészen másképp működik. Leginkább halvérű időmilliomosoknak ajánlanám, de nyilván emberfüggő már csak megszokás tekintetében is. :geek:
Helló!
Szerény véleményem szerint és más deltás szerint is elég jó a vas szűrése a deltáknak :!: ^:)^ Ezidáig még akikkel lengettem, meg láttam videót azok is mind le keresztezik a jelet mivel így mondja meg a frankót(vas-e vagy jó jel,,TE ezt nem érted mert nincs deltád :lol: Pár hete egy vas jel mellől szedtem ki egy kis dénárt,és akkor nem a legjobb a vas szűrése :?: Szerintem közelében sincsenek a sok százezres gépek a deltáknak :D Mélységet illetően elég stabil, nem nagyon kell állogatni,és minden deltás tudja mire képes a gépje :ympeace:
A jel keresztezését minden DD fejes gépnél érdemes elvégezni még drága gépekkel is nem csak a deltánál, ez a DD fej miatt van. %%-



szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. január 10., vasárnap 18:13

Kb 4 éve használom... kks helyen egész nap 3-4 vasat ások... egyik sem szög.... ilyen helyen valóban veszít a mélységéből , mint ahogy minden más gép is. Én is keresztezem. Hozzam nőtt :) dupla áron sem válnék meg tőle :!:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 10., vasárnap 18:39

szigetlako írta:Kb 4 éve használom... kks helyen egész nap 3-4 vasat ások... egyik sem szög.... ilyen helyen valóban veszít a mélységéből , mint ahogy minden más gép is. Én is keresztezem. Hozzam nőtt :) dupla áron sem válnék meg tőle :!:
végre már beszóltak a deltásoknak :lol: Szigi engedélyt igényeltél már sárgára? :D



M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 11., hétfő 6:21

Lénárd: Meg is érdemled akkor, hogy kiszedd, de maga után is szed az ember, más gépekkel is találsz a többi után és a Deltával is ugyan úgy hagysz el.. :)

RG-59: Akkor még nem mentél olyan géppel, aminek jó a discje. Kétes jelnél természetesen más gépekkel is kereszteznek, de a Deltával ezt azért jóval többször kell előadni, ami idő. Több Deltám is volt szóval mellélőttél, de tény, hogy már nincs. Megnézném ezt a vas mellől dénár szedést.. Mennyire volt egy méterre? Kis fejes Deltával talán.

Szigetlakó: Én elhiszem, hogy vannak akik sikeresek vele, megszerették. Ahogy írtam ez felhasználó és ugye gépfüggő is, ami a Delta esetében hatványozottan igaz.

Általánosságban ezektől független én egy kissé túlértékelt gépnek találom pedig nem vagyok ellene a hazai dolgoknak. A kezdő többségnek pl. egyáltalán nem ajánlom, főleg látatlanba, mert sokaknak nem jött be.



Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 11., hétfő 15:37

M'XT írta:Lénárd: Meg is érdemled akkor, hogy kiszedd, de maga után is szed az ember, más gépekkel is találsz a többi után és a Deltával is ugyan úgy hagysz el.. :)

RG-59: Akkor még nem mentél olyan géppel, aminek jó a discje. Kétes jelnél természetesen más gépekkel is kereszteznek, de a Deltával ezt azért jóval többször kell előadni, ami idő. Több Deltám is volt szóval mellélőttél, de tény, hogy már nincs. Megnézném ezt a vas mellől dénár szedést.. Mennyire volt egy méterre? Kis fejes Deltával talán.

Szigetlakó: Én elhiszem, hogy vannak akik sikeresek vele, megszerették. Ahogy írtam ez felhasználó és ugye gépfüggő is, ami a Delta esetében hatványozottan igaz.

Általánosságban ezektől független én egy kissé túlértékelt gépnek találom pedig nem vagyok ellene a hazai dolgoknak. A kezdő többségnek pl. egyáltalán nem ajánlom, főleg látatlanba, mert sokaknak nem jött be.

A Delta valóban nem kezdő gép, mint ahogy egy kőkemény versenyautó sem való tanuló vezetőnek és olyannak sem aki antitalentum a gépezéshez. Egy átlag Delta jóval mélyebb bármely gyári érmezőgépnél, még csatak lebutított beállításokkal is, ennek minden előnyével és hátrányával. A nagyobb mélység miatt több jelet lát a gép, viszont nem csak a jó jelekből van több, hanem a kétes és vasas jelekből is, ezért tűnik idegesnek a Delta egy gyengébb gyári géphez képest.
A másik dolog a vasszűrés, megint csak a mélységgel függ össze, mivel a nagyon mély, nagyobb vas jelek becsaphatják a gépet, ezért gondolják sokan, hogy gyengébb a vasszűrése, de a ez a jelenség szinte minden gépnél jelen van csak a gyári gépeknél a kisebb mélység miatt ez nem olyan feltűnő, mivel a felszín közeli vasakat minden gép könnyebben kiszűri.
A Deus, ami most az etalon a géppiacon is olyan, hogy gyári programokkal nagyon stabil, nyugodt, remek vasszűréssel, viszont kissé harmatos-átlagos mélységgel. Ha elkezded kihegyezni a beállításokat (sens fel, groud le, silencer kikapcs, audio resp fel), akkor olyan Deltásan idegbeteg lesz a gép, romlik a vasszűrése és a komfortja, viszont cserébe megjön a mélység és vele együtt a több találat is.



Avatar
RG-59
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:18
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: RG-59 » 2016. január 11., hétfő 17:17

M'XT írta:Lénárd: Meg is érdemled akkor, hogy kiszedd, de maga után is szed az ember, más gépekkel is találsz a többi után és a Deltával is ugyan úgy hagysz el.. :)

RG-59: Akkor még nem mentél olyan géppel, aminek jó a discje. Kétes jelnél természetesen más gépekkel is kereszteznek, de a Deltával ezt azért jóval többször kell előadni, ami idő. Több Deltám is volt szóval mellélőttél, de tény, hogy már nincs. Megnézném ezt a vas mellől dénár szedést.. Mennyire volt egy méterre? Kis fejes Deltával talán.

Szigetlakó: Én elhiszem, hogy vannak akik sikeresek vele, megszerették. Ahogy írtam ez felhasználó és ugye gépfüggő is, ami a Delta esetében hatványozottan igaz.

Általánosságban ezektől független én egy kissé túlértékelt gépnek találom pedig nem vagyok ellene a hazai dolgoknak. A kezdő többségnek pl. egyáltalán nem ajánlom, főleg látatlanba, mert sokaknak nem jött be.
Helló :!:
Az biztos hogy nem mentem még olyan géppel aminek jó a diszkje,és le merem fogadni hogy még nem gyártották le még azt a tudású gépet ami tuti megmondja a frankót :naughty: Akkor hiába volt több deltád ha nem tudtad használni,figyelni a hangját hogy mit jelez =)) azt azért túlzás az egy méter,de tudhatnád hogy max:15-20cm-nél nem nagyon vannak mélyebben az érmék.Ha jól beállítod a diszket akkor a vas mellől ki lehet szedni a jó jeleket már ha értesz hozzá :-B


"Aki keres az talál"

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 11., hétfő 18:43

Boba Fett írta:

A Delta valóban nem kezdő gép, mint ahogy egy kőkemény versenyautó sem való tanuló vezetőnek és olyannak sem aki antitalentum a gépezéshez. Egy átlag Delta jóval mélyebb bármely gyári érmezőgépnél, még csatak lebutított beállításokkal is, ennek minden előnyével és hátrányával. A nagyobb mélység miatt több jelet lát a gép, viszont nem csak a jó jelekből van több, hanem a kétes és vasas jelekből is, ezért tűnik idegesnek a Delta egy gyengébb gyári géphez képest.
A másik dolog a vasszűrés, megint csak a mélységgel függ össze, mivel a nagyon mély, nagyobb vas jelek becsaphatják a gépet, ezért gondolják sokan, hogy gyengébb a vasszűrése, de a ez a jelenség szinte minden gépnél jelen van csak a gyári gépeknél a kisebb mélység miatt ez nem olyan feltűnő, mivel a felszín közeli vasakat minden gép könnyebben kiszűri.
A Deus, ami most az etalon a géppiacon is olyan, hogy gyári programokkal nagyon stabil, nyugodt, remek vasszűréssel, viszont kissé harmatos-átlagos mélységgel. Ha elkezded kihegyezni a beállításokat (sens fel, groud le, silencer kikapcs, audio resp fel), akkor olyan Deltásan idegbeteg lesz a gép, romlik a vasszűrése és a komfortja, viszont cserébe megjön a mélység és vele együtt a több találat is.
Tisztelt "Boba Fett" kolléga! Igazad van.
Már szigetlakó kolléga és én is jeleztem többször, hogy a Delta nem való a digitális kijelzésű gépeken felnőtt kollégáknak, mert mindig a pontos kiválasztást várják. Mint szigi írta a régi fórumon legalább 400 óra Deltázás szükséges ahhoz, hogy kiismerd a Deltádat. Ne a gép mondja meg, hogy mi van a földben, hanem te halld ki. Én a kezdetektől fogva analóg gépet használok.
A digitális kijelzésű gép vagy jó jelet ad vagy rosszat és te ha rossz jelet adott a gép nem ásod meg. A Garrett AtPro az arany (24 karátos) érmére vasat jelez. Ezt több kolléga is igazolhatja. Nem a Garrett leszólására szántam.
A Delta viszont jó jelet ad rá!
Kicsit a vitatémát nem csak a vasszűrésnek arra a felére kellene terelni, hogy a vasat minek jelzi, hanem abba az irányba is, hogy a jó jelet vasnak jelzi!
Na ez a Deltánál nem történik meg. Inkább ások többet, mint elmenjek egy szép érme mellett.
Vizsgáljuk ezt az oldalát is.



M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 11., hétfő 19:20

RG: Én nem is a mélységre gondoltam.. ;)

Boba Fett, Eugen: Meglehet, hogy jó mélységet tud, de szerintem visszatekert grounddal egyáltalán nem kiemelkedő a tudása. A többivel én is egyetértek, nyilván egy kihegyezett beállítással másként viselkedik az adott gép, mint egy alappal. A Garrettekről már régóta tudjuk, hogy elég silány konstrukciók, a kis sárgák is szépen vasnak hozzák az aranyat. Akinek van egy hónapja csak gépet tesztelgetni, hogy éppen mit hall ki annak lehet, hogy hosszútávon kifizetődő ennek ellenére én még mindig azt mondom, hogy egy kiforratlan, instabil gép, de ezek szerint van aki kiigazodik rajta.

Valaki amúgy éppen azért adta el innen a fórumról a Deltáját, mert olyan mélységen ahol még szépen hoznia kellett volna vasnak recsegte le többek között homokon az érmét. Személyes tapasztalat, hogy különböző alakzatokra is másképp reagál, amire más gyári gépek igaz, hogy gyengén, de azért adtak jelet.. Néha tegyetek félre vegyesen tárgyakat, mert amellett, hogy sok mindent biztos jobban hoz, sok mindent meg pont nem.



Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 11., hétfő 20:14

M'XT írta:RG: Én nem is a mélységre gondoltam.. ;)

Boba Fett, Eugen: Meglehet, hogy jó mélységet tud, de szerintem visszatekert grounddal egyáltalán nem kiemelkedő a tudása. A többivel én is egyetértek, nyilván egy kihegyezett beállítással másként viselkedik az adott gép, mint egy alappal. A Garrettekről már régóta tudjuk, hogy elég silány konstrukciók, a kis sárgák is szépen vasnak hozzák az aranyat. Akinek van egy hónapja csak gépet tesztelgetni, hogy éppen mit hall ki annak lehet, hogy hosszútávon kifizetődő ennek ellenére én még mindig azt mondom, hogy egy kiforratlan, instabil gép, de ezek szerint van aki kiigazodik rajta.

Valaki amúgy éppen azért adta el innen a fórumról a Deltáját, mert olyan mélységen ahol még szépen hoznia kellett volna vasnak recsegte le többek között homokon az érmét. Személyes tapasztalat, hogy különböző alakzatokra is másképp reagál, amire más gyári gépek igaz, hogy gyengén, de azért adtak jelet.. Néha tegyetek félre vegyesen tárgyakat, mert amellett, hogy sok mindent biztos jobban hoz, sok mindent meg pont nem.


Nincs olyan gép ami mindenkinek bejön, van aki a Deusban csalódik és eladja, van aki a Minelab csúcs érmező gépét a Ctx-et adta el csalódottan pillanatok alatt.
Anno amíg készült a Deltám volt nálam kölcsön egy hónapig egy Expi Se 30-as sef fejjel, siralmasan gyenge gép volt a Deus után, egy megválltás volt utána a Delta, mégis van akinek meg valamiért a Minelab jön be.
Azért az nem lehet véletlen, hogy ennyire elterjed a Delta a többség nagyon elégedett vele, persze ez sem csodagép, de találati arányban nem marad el semelyik gyári csúcs gép mellett sem, a gyári középkategóriát egy jó kézben meg magasan veri találati arányban.



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. január 11., hétfő 20:37

Na beindult a topik! Ezeket olvasva a kezdő kollégák is tanulnak, pro-kontra! Ez visz előre, nem a csúnya vagdalkozás! Mindenki leírja amit tapasztalt. Az olvasó meg azt fogad meg amit akar!
Sok bizonytaan ezüstöt...! ;-)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 12., kedd 1:48

Eugen írta:
Boba Fett írta:

A Delta valóban nem kezdő gép, mint ahogy egy kőkemény versenyautó sem való tanuló vezetőnek és olyannak sem aki antitalentum a gépezéshez. Egy átlag Delta jóval mélyebb bármely gyári érmezőgépnél, még csatak lebutított beállításokkal is, ennek minden előnyével és hátrányával. A nagyobb mélység miatt több jelet lát a gép, viszont nem csak a jó jelekből van több, hanem a kétes és vasas jelekből is, ezért tűnik idegesnek a Delta egy gyengébb gyári géphez képest.
A másik dolog a vasszűrés, megint csak a mélységgel függ össze, mivel a nagyon mély, nagyobb vas jelek becsaphatják a gépet, ezért gondolják sokan, hogy gyengébb a vasszűrése, de a ez a jelenség szinte minden gépnél jelen van csak a gyári gépeknél a kisebb mélység miatt ez nem olyan feltűnő, mivel a felszín közeli vasakat minden gép könnyebben kiszűri.
A Deus, ami most az etalon a géppiacon is olyan, hogy gyári programokkal nagyon stabil, nyugodt, remek vasszűréssel, viszont kissé harmatos-átlagos mélységgel. Ha elkezded kihegyezni a beállításokat (sens fel, groud le, silencer kikapcs, audio resp fel), akkor olyan Deltásan idegbeteg lesz a gép, romlik a vasszűrése és a komfortja, viszont cserébe megjön a mélység és vele együtt a több találat is.
Tisztelt "Boba Fett" kolléga! Igazad van.
Már szigetlakó kolléga és én is jeleztem többször, hogy a Delta nem való a digitális kijelzésű gépeken felnőtt kollégáknak, mert mindig a pontos kiválasztást várják. Mint szigi írta a régi fórumon legalább 400 óra Deltázás szükséges ahhoz, hogy kiismerd a Deltádat. Ne a gép mondja meg, hogy mi van a földben, hanem te halld ki. Én a kezdetektől fogva analóg gépet használok.
A digitális kijelzésű gép vagy jó jelet ad vagy rosszat és te ha rossz jelet adott a gép nem ásod meg. A Garrett AtPro az arany (24 karátos) érmére vasat jelez. Ezt több kolléga is igazolhatja. Nem a Garrett leszólására szántam.
A Delta viszont jó jelet ad rá!
Kicsit a vitatémát nem csak a vasszűrésnek arra a felére kellene terelni, hogy a vasat minek jelzi, hanem abba az irányba is, hogy a jó jelet vasnak jelzi!
Na ez a Deltánál nem történik meg. Inkább ások többet, mint elmenjek egy szép érme mellett.
Vizsgáljuk ezt az oldalát is.
Hali Boba Fett!
Köszönöm, hogy ezt ilyen jól, és tömören összefoglaltad! Sokan nem látják át, hogy a mélyre látása miatt az ott lévő vasakat már nem tudja úgy discelni, és megásatja. Kiássák, és: hoppá, ez is vas! Gyengébb géppel nem fogod,mert oda le sem lát.De ha le is látna,ugyanúgy jónak látná, nem vasnak. Természetesen lehetne még bőven fokozni a disc hatékonyságát,de főleg a kezelő füle állhatna rá jobban a hangokra,mert mindig van különbség...csak nem vesszük figyelembe, sajnos.
A kihegyezett üzemmód meg idegessé teszi, igen. Sokan nem tűrik ezt, pedig megszokható.Ha valaki próbált már erősebb blisstoolt,ami ugye eléggé mélységbajnok , ott is efféle "problémák" merülnek fel, nem egyedi jelenség ez kérem szépen ...
Az elején, a betanulási időszakban nyáron ajánlott 3 sör előtte, hogy csak a gép legyen ideges, ne a kezelője :roll: hűvösebb időben 2 féldekás is megteszi,lazításnak :whistle:
Aki belejött a kezelésébe,az élből, figyelés nélkül átsiklik a fals felett , és csak a jóra kapja fel a fejét, és megy vissza keresztezni, pontosítani.
Nem ajánlanám viszont olyan embernek, aki havonta megy csak ki játszani, mert nem fogja valószínüleg kitanulni idő hiányában. Pl: én sem adom a fiam kezébe,aki néha kikísér, mert nem tudná a kis türelmetlen fejével a jót kihámozni a fals jelek közül...meg nem is kell,van egyszerűbb gép,szokja azzal a stresszt :twisted:
Hallottam én is olyan Deltáról, ami levasazta a mély ezüstöt, ez hibás egyértelműen, javíttatni kell. De hallottam már 260 000 Ft-os gépről is ugyanezt... :oops: Valószínüleg az is hibás volt...
Hogy ne mondjak erőset, úgy mondanám, hogy: ennyi pénzért nincs párja.
Akármilyen géppel, de szép jeleket nektek továbbra is!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. január 12., kedd 17:58

Véleményem szerint ....
Árulnak 80ért is Deltát ... ez túl értékelt gép lenne? Ha valaki kezdőként Deltát használ az ne szemetes helyen kezdje. Ilyen helyeken csak akkor lesz eredményes az ember ha már ismeri a gépét. De ha ismered bátran odaállhatsz a legdrágább gépek mellé is. És mint ahogy előttem is írták itt nem a gép dönt hanem a füled. Türelem kell hozzá, és idő... meghálálja!



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. január 12., kedd 20:02

Mindenre van megoldás egy Deltánál ha esetleg valakinek hiányzik a kijelző , H.G. kolléga varázsol neki egyet és akkor már csak a külső marad , utána csak azt lehet esetleg kritizálni :-) a teljesítményét azt biztos nem , főleg ezzel az új fejjel nagyon jól összhangban van az egész gép .



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 12., kedd 21:35

Azért a 400 óra deltázás egy kicsit túlzás, akinek ennyi kell az ne keresőzzön nem ennyire bonyolult a delta hangja, ne állíts ilyet met a kezdő keresősök akik deltával kezdenének el ilyednek, és Bandinak is vissza eshet a forgalma. :) (vicc volt)
Ha 400 órával számolok és naponta 10 órát megy ki az ember (ennyire kevesen jutunk ki egy nap de legyen) az 40 nap majdnem másfél hónap, ha ezt lebontom heti két napra akkor az 20 hét ami kis híján fél év, én ezt sokallom ennyie nem bonyolult, ennyi ideig nem kell tanulni szerintem.
Van a jó csippanás amiről tudjuk, hogy jó fém, van a recsegés ropogás amiről tudjuk, hogy apró vasdarab, és van a harmadik amit sokan nem hallanak az a jó csippanás ami kicsit furcsábban buggyanva csippan na ez a nagy vas, ezt is ki lehet hallani, de ehez kell egy kis idő de van aki soha nem hallja.
Mi ebben a bonyolult amit 400 óráig kell tanulni, van kettő de aki kéri három poti a gépen (hangerőt nem számolom) ezért a be állítása egyszerű.
Bocs, hogy beleszólok de a delta és Bandi védelmében teszem legfőképpen, igaz már nincs deltám jó gépnek tartom élvonalbelinek de én nem lettem bele szerelmes.
Bandi a deltát egyszerűnek, és gyorsnak és mélynek szánta az is lett, de azt tegyük hozzá, hogy a gyártásban becsúsznak nagyon jól sikerült delták és egy kicsit kevésbé jók, (fej öntés, és fej összehangolása az elektronikával, stb) nagyon nem egyszerű fejet önteni, nagyon nem.
Tény, hogy a delta gyárilag túl van húzva de ezt Bandi a vevőkért teszi, hogy a gép minél mélyebbre lásson, a groundot nem kell nagyon felcsavarni és akkor nem lesz annyira ideges a gép, akit zavar a ciripelés hát tekrjen a tesholdon és már nem is ciripel, (én szeretem ha hallom a gépem hangját akármilyen tipus) és Bandi azért javasolja a fülest, hogy hallja az ember rendesen azt a hangot mert itt az agy szelektál és nem a digit kijelző, és utoljára csak annyit, hogy ezt az egyszerűen használható gépet nem kell 400 órát tanulni de ez az én véleményem.
Ennyi lettem volna, egy volt deltás. (senkit nem akartam megbántani) %%-



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 13., szerda 8:10

Tisztelt Kolléga!

Ahhoz, hogy jól kiismerd a Deltádat, pl: meg tudd különböztetni a hangjából, hogy a tárgy közelít e az érme formához vagy nem, bizony kell ennyi idő.
Nem a sima keresőzésre vas nem vasra gondoltam, hanem a géped teljes kiismerésére. Az ezüstnél például a hang vége egy kicsi felemelkedik.
Kis apró cirrenésekből meg lehet találni a mélyebben fekvő tárgyakat. Egyik kolléga "talentum" számára a mélyebben fekvő hangok voltak a megfelelőek, módosíttatta is a Bandival a Deltája hangszínét, hangmagasságát. Bizony nagyon jó fül kell a Deltához! Én az ilyen dolgokra gondoltam amikor a 400 órát írtam. Ez a 400 óra nem tanulás, hanem a géped kiismerése! Ezt "szigetlako" kolléga, aki keni vágja a Deltát szintén így gondolta mikor a régi fórumon leírta.



Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 13., szerda 15:52

Eugen írta:Tisztelt Kolléga!

Ahhoz, hogy jól kiismerd a Deltádat, pl: meg tudd különböztetni a hangjából, hogy a tárgy közelít e az érme formához vagy nem, bizony kell ennyi idő.
Nem a sima keresőzésre vas nem vasra gondoltam, hanem a géped teljes kiismerésére. Az ezüstnél például a hang vége egy kicsi felemelkedik.
Kis apró cirrenésekből meg lehet találni a mélyebben fekvő tárgyakat. Egyik kolléga "talentum" számára a mélyebben fekvő hangok voltak a megfelelőek, módosíttatta is a Bandival a Deltája hangszínét, hangmagasságát. Bizony nagyon jó fül kell a Deltához! Én az ilyen dolgokra gondoltam amikor a 400 órát írtam. Ez a 400 óra nem tanulás, hanem a géped kiismerése! Ezt "szigetlako" kolléga, aki keni vágja a Deltát szintén így gondolta mikor a régi fórumon leírta.

Én azt gondolom ez nem csak a Deltára igaz, hanem minden gépre. Alapjáraton bármilyen géppel elboldogulok, de az igazi kis finomságokhoz tényleg rengeteg idő kell, viszont ha egy géppel az ember összenőtt az a találatok számában is látszani fog. De nem vagyunk egyformák, van aki gyorsabban ráérez egy gépre, van aki lassabban és van akinek egy élet is kevés hozzá. :)



Avatar
DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: DELTA1967 » 2016. január 13., szerda 18:31

Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 13., szerda 22:32

DELTA1967 írta:Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.
Nem arról van szó, hogy szedsz e, (mindenki szed vele) hanem arról, hogy a jelből meg tudod e különböztetni, hogy érme alak vagy nem.
Na ide kell a 400 óra gyakorlás.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 14., csütörtök 0:57

DELTA1967 írta:Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.
Megtanultam autót vezetni 35-40 óra után, levizsgáztam, de nagy odafigyelést követelt akkoriban a balesetmentes vezetés. Ma már egyszerűbb, nem kell odafigyelnem minden idegszálammal, tudok mellette Pl: telefonálni :) is ... pedig a forgalom erősödött, a követési távolság csökkent, az emberek sem toleránsabbak egymással, a gyerekek is randalíroznak a hátsó-első üléseken , traffi is több van. :(
Rutinnak hívják azt az állapotot, amikor az agyunk erőltetése, ill. odafigyelés nélkül meg tudunk csinálni olyan dolgokat, amit addig nem, vagy csak nagyon nehezen.
Pl. biciklizés, nyelvtudás, hangszeren játszás, 10 ujjal gépelés, stb., végül is MINDEN, amit rendszeresen csinálunk.
Nem alakult ki nálam rutin 40 óra deltázás után, noha találtam ezt-azt akkor is... . Talán 200 óra(vagy több!) után vált egyértelműbbé a folyamat, amikor is már élből tudtam (nagyjából!), hogy mi van a fej alatt...és figyelmen kívül tudtam hagyni, ill. kirekeszteni az észleléseimből azokat a hangokat, amiket mások úgy jellemeznek: elektromos káosz :P Sajnos ebben a dologban nem kényeztet minket a Bandi gépe, de ami elveszik a réven, az bejön a vámon...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 14., csütörtök 12:58

Eugen írta:
DELTA1967 írta:Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.
Nem arról van szó, hogy szedsz e, (mindenki szed vele) hanem arról, hogy a jelből meg tudod e különböztetni, hogy érme alak vagy nem.
Na ide kell a 400 óra gyakorlás.
Igazad van de a kerek vagy nem kerek hangok kihallása az olyan ínyencek játéka mint te vagy (és ezt JÓ INDULATBÓL ÍROM) a keresősök 80%-a jó vagy nem jó a hang, az érdekli, ne rémísztgessük a kezdőket akik a delta vásárlásán gondolkodnak, mert egy jó indulatú analóg gépről beszélünk amely egy jó indulatú jó szándékú ember keze munkája álltal jön létre. %%- ^:)^
Jó indulattal írok a deltáról de már nem lengetek vele, %%-



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 14., csütörtök 16:57

Garou írta:
Eugen írta:
DELTA1967 írta:Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.
Nem arról van szó, hogy szedsz e, (mindenki szed vele) hanem arról, hogy a jelből meg tudod e különböztetni, hogy érme alak vagy nem.
Na ide kell a 400 óra gyakorlás.
Igazad van de a kerek vagy nem kerek hangok kihallása az olyan ínyencek játéka mint te vagy (és ezt JÓ INDULATBÓL ÍROM) a keresősök 80%-a jó vagy nem jó a hang, az érdekli, ne rémísztgessük a kezdőket akik a delta vásárlásán gondolkodnak, mert egy jó indulatú analóg gépről beszélünk amely egy jó indulatú jó szándékú ember keze munkája álltal jön létre. %%- ^:)^
Jó indulattal írok a deltáról de már nem lengetek vele, %%-
Köszönöm, köszönjük, hogy a Deltáról jó indulattal írsz. Igazad van, hogy az "ínyenceknek" való. Én már nagyon régóta keresőzök és nagyon sok gépet (analógot) elfogyasztottam a kezdetektől. Nem is változtatok rajta, hogy digitre váltsak. Talán a koromnál fogva már nem is lesz több gépem, ha csak a Bandi nem alkot valami nagyot.
Nem kívánom a kezdőket elriasztani, ha van kellő kitartásuk akkor nagyon jól megtanulhatják vele a keresőzést, sőt ajánlom is nekik. Nem azt jelenti, hogy elsőre nem találnak, nem lesz sikerélményük. Biztos vagyok benn, hogy sok szép találatban lesz részük.
Sok sikert mindenkinek!



jano008
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 13:45
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: jano008 » 2016. január 14., csütörtök 16:57

....hàt Garou kolléga még mielőtt feltettem volna a kérdést màr meg is adtad rà a vàlaszt ☺Én is delta vàsàrlásán gondolkodom és a korábbi hozzászólások olvasása közben màr-màr kezdtem megíjedni, hogy a deltàt csak is kimondottan szuper hallásal megáldott emberek tudjàk használni☺,de mint írtad sok keresős csak jó vagy nem jó jel között szelektál...hàt ezzel èn is így vagyok,nekem mindegy,hogy a jó jel most egy töltény hüvelyről,gombról, pipa kupakról avagy érmèről jön én megásom☺Ezek alapján akkor gondolom annyira nem lehet rossz döntés egy delta vásárlása....Tudom,hogy van "melyik a jobb kereső " topic is,de mivel itt a deltáról van szó így gondolom nem köveztek meg érte ha megkérdezem, hogy ti melyiket ajánlanátok Delta vagy Golden Mask 4 pro 30 cm-fejjel /most ezt elég jó àron be lehet szerezni a németorszàgi forgalmazótól/ Előre is köszönöm a választ!☺☺☺



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 14., csütörtök 17:04

jano008 írta:....hàt Garou kolléga még mielőtt feltettem volna a kérdést màr meg is adtad rà a vàlaszt ☺Én is delta vàsàrlásán gondolkodom és a korábbi hozzászólások olvasása közben màr-màr kezdtem megíjedni, hogy a deltàt csak is kimondottan szuper hallásal megáldott emberek tudjàk használni☺,de mint írtad sok keresős csak jó vagy nem jó jel között szelektál...hàt ezzel èn is így vagyok,nekem mindegy,hogy a jó jel most egy töltény hüvelyről,gombról, pipa kupakról avagy érmèről jön én megásom☺Ezek alapján akkor gondolom annyira nem lehet rossz döntés egy delta vásárlása....Tudom,hogy van "melyik a jobb kereső " topic is,de mivel itt a deltáról van szó így gondolom nem köveztek meg érte ha megkérdezem, hogy ti melyiket ajánlanátok Delta vagy Golden Mask 4 pro 30 cm-fejjel /most ezt elég jó àron be lehet szerezni a németorszàgi forgalmazótól/ Előre is köszönöm a választ!☺☺☺
Delta.
Azt hiszem, hogy félreértettétek az írásaimat. Egy árva szóval sem írtam azt, hogy nem való a Delta kezdőknek, hanem azt, hogy sokat kell vele menni, hogy valaki profin kiérezze. Más (digitális) géppel ezt nem lehet. Ezért is jobb gépnek tartom az analógokat, mint a digitet.
Majd belejöttök. Annyit biztos szedtek vele, mint más géppel.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. január 14., csütörtök 17:49

...és a Delta jól hozza a dolgokat szántásban is-a mélyebb szántásban is!Nem úgy ,mint a Deus például...



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma