Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DELTA

Fémkereséshez való eszközök
tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 14., csütörtök 18:03

Van olyan kifejezés hogy "tanulási idő".....minden aktivitásra érvényes, és nem mindegy, hogy valaki kezdő vagy már tapasztalt, vagy profi.....kocsi vezetés is eltarthatt valakinek egy évig, valaki nem tanul meg soha rendesen vezetni, ugyan így van a keresőzéssel is, aki már dolgozot keresővel, hamarább belejőn mind egy újjonc.....nagyon tetszik nekem, amikor valaki az ACE 150-es keresőre tanácsott kér...... :D



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 14., csütörtök 18:40

Leopold írta:...és a Delta jól hozza a dolgokat szántásban is-a mélyebb szántásban is!Nem úgy ,mint a Deus például...
Még ilyen szántásban is jól dolgozott a Delta.
IMG_20141214_095504.jpg
IMG_20141214_095504.jpg (463.46 KiB) Megtekintve 15252 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Eugen 2016. január 14., csütörtök 20:35-kor.



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Manta » 2016. január 14., csütörtök 18:47

A Bandi egyénre szabottan is tud Deltát csinálni. Kezdőknek valót is ami nyugodt mint hal a szatyorban és vájt fülű haladóknak való kihegyezett mélység bajnok gépet is. Szóval nem kell parázni a kezdőknek sem a Deltától.


Argus-Delta

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 14., csütörtök 20:06

Eugen írta:
jano008 írta:....hàt Garou kolléga még mielőtt feltettem volna a kérdést màr meg is adtad rà a vàlaszt ☺Én is delta vàsàrlásán gondolkodom és a korábbi hozzászólások olvasása közben màr-màr kezdtem megíjedni, hogy a deltàt csak is kimondottan szuper hallásal megáldott emberek tudjàk használni☺,de mint írtad sok keresős csak jó vagy nem jó jel között szelektál...hàt ezzel èn is így vagyok,nekem mindegy,hogy a jó jel most egy töltény hüvelyről,gombról, pipa kupakról avagy érmèről jön én megásom☺Ezek alapján akkor gondolom annyira nem lehet rossz döntés egy delta vásárlása....Tudom,hogy van "melyik a jobb kereső " topic is,de mivel itt a deltáról van szó így gondolom nem köveztek meg érte ha megkérdezem, hogy ti melyiket ajánlanátok Delta vagy Golden Mask 4 pro 30 cm-fejjel /most ezt elég jó àron be lehet szerezni a németorszàgi forgalmazótól/ Előre is köszönöm a választ!☺☺☺
Delta.
Azt hiszem, hogy félreértettétek az írásaimat. Egy árva szóval sem írtam azt, hogy nem való a Delta kezdőknek, hanem azt, hogy sokat kell vele menni, hogy valaki profin kiérezze. Más (digitális) géppel ezt nem lehet. Ezért is jobb gépnek tartom az analógokat, mint a digitet.
Majd belejöttök. Annyit biztos szedtek vele, mint más géppel.
Vegyél Deltát ár érték arányban ő a legjobb, ha nem tetszene ezen a gépen bux a leg kevesebbet. %%-



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 14., csütörtök 20:14

Eugen írta:
Leopold írta:...és a Delta jól hozza a dolgokat szántásban is-a mélyebb szántásban is!Nem úgy ,mint a Deus például...
Még ilyen szántásban is jól dolgozott a Delta.
IMG_20141214_095504.jpg
Ilyen szántáson sétálgassanak a megélhetési keresősök, :mrgreen: megvárom a tárcsázást amíg síma lesz aztán hajrá, "nem úgy mint a deus" attól függ az a deus hogyan volt be állítva, ismerek néhány deusost aki évek óta használja és fogalma nincs mit jelent a deuson a reactivitás, nem hozzá értő kezekben el állítgatva le lehet rontani, egy deus pl deus fast progin fele olyan mély mint a delta. %%-



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 14., csütörtök 20:37

Garou írta:
Eugen írta:
Leopold írta:...és a Delta jól hozza a dolgokat szántásban is-a mélyebb szántásban is!Nem úgy ,mint a Deus például...
Még ilyen szántásban is jól dolgozott a Delta.
IMG_20141214_095504.jpg
Ilyen szántáson sétálgassanak a megélhetési keresősök, :mrgreen: megvárom a tárcsázást amíg síma lesz aztán hajrá, "nem úgy mint a deus" attól függ az a deus hogyan volt be állítva, ismerek néhány deusost aki évek óta használja és fogalma nincs mit jelent a deuson a reactivitás, nem hozzá értő kezekben el állítgatva le lehet rontani, egy deus pl deus fast progin fele olyan mély mint a delta. %%-
Sok szép érmét fordított fel mélyről az eke. ;) Egyébként én nem vagyok megélhetési keresős! :evil: Ha ismernél? :?:



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 14., csütörtök 21:03

Eugen írta:
Garou írta:
Eugen írta:
Leopold írta:...és a Delta jól hozza a dolgokat szántásban is-a mélyebb szántásban is!Nem úgy ,mint a Deus például...
Még ilyen szántásban is jól dolgozott a Delta.
IMG_20141214_095504.jpg
Ilyen szántáson sétálgassanak a megélhetési keresősök, :mrgreen: megvárom a tárcsázást amíg síma lesz aztán hajrá, "nem úgy mint a deus" attól függ az a deus hogyan volt be állítva, ismerek néhány deusost aki évek óta használja és fogalma nincs mit jelent a deuson a reactivitás, nem hozzá értő kezekben el állítgatva le lehet rontani, egy deus pl deus fast progin fele olyan mély mint a delta. %%-
Sok szép érmét fordított fel mélyről az eke. ;) Egyébként én nem vagyok megélhetési keresős! :evil: Ha ismernél? :?:
Nem rád mondtam, (ha ismernél) csak ilyet kívánok az olyanoknak, akinek inge csak az vegye magára. %%-



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 14., csütörtök 21:23

Garou írta:
Eugen írta:
Garou írta:
Eugen írta:
Leopold írta:...és a Delta jól hozza a dolgokat szántásban is-a mélyebb szántásban is!Nem úgy ,mint a Deus például...
Még ilyen szántásban is jól dolgozott a Delta.
IMG_20141214_095504.jpg
Ilyen szántáson sétálgassanak a megélhetési keresősök, :mrgreen: megvárom a tárcsázást amíg síma lesz aztán hajrá, "nem úgy mint a deus" attól függ az a deus hogyan volt be állítva, ismerek néhány deusost aki évek óta használja és fogalma nincs mit jelent a deuson a reactivitás, nem hozzá értő kezekben el állítgatva le lehet rontani, egy deus pl deus fast progin fele olyan mély mint a delta. %%-
Sok szép érmét fordított fel mélyről az eke. ;) Egyébként én nem vagyok megélhetési keresős! :evil: Ha ismernél? :?:
Nem rád mondtam, (ha ismernél) csak ilyet kívánok az olyanoknak, akinek inge csak az vegye magára. %%-
Én nem kívánok megbántani senkit, sőt mindenkinek segítek még az olyanoknak is akinek nem kellene.



Avatar
DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: DELTA1967 » 2016. január 14., csütörtök 21:37

Eugen írta:
DELTA1967 írta:Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.
Nem arról van szó, hogy szedsz e, (mindenki szed vele) hanem arról, hogy a jelből meg tudod e különböztetni, hogy érme alak vagy nem.
Na ide kell a 400 óra gyakorlás.
Szia..Ne haragudj de nem tudok igazat adni .Volt az első deltám ,a Fiam próbálgatta( jel) na ez mi fater hüvely aztán a többit is megmondtam neki ..Most van egy másik deltám..A minap együtt keresőztünk (jel) de ordít mint ha sörös doboz lenne a fiam 2 métere tőlem na ez valami nagy lesz ,mély szántás fagyos föld és egy 7 mm érme.És ezt csinálja folyamatosan . Na ennél a gépnél hal ja ki valamelyik profinak mondott delta nyúzó hogy érmét talált...... :lol: :lol: :lol:



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. január 14., csütörtök 21:48

DELTA1967 írta:
Eugen írta:
DELTA1967 írta:Sziasztok....Delta-40-óra ok.....400 -óra vicc. Első órába már szedtem is vele ...Egyből ilyen gépel kezdtem,azóta is delta van.
Nem arról van szó, hogy szedsz e, (mindenki szed vele) hanem arról, hogy a jelből meg tudod e különböztetni, hogy érme alak vagy nem.
Na ide kell a 400 óra gyakorlás.
Szia..Ne haragudj de nem tudok igazat adni .Volt az első deltám ,a Fiam próbálgatta( jel) na ez mi fater hüvely aztán a többit is megmondtam neki ..Most van egy másik deltám..A minap együtt keresőztünk (jel) de ordít mint ha sörös doboz lenne a fiam 2 métere tőlem na ez valami nagy lesz ,mély szántás fagyos föld és egy 7 mm érme.És ezt csinálja folyamatosan . Na ennél a gépnél hal ja ki valamelyik profinak mondott delta nyúzó hogy érmét talált...... :lol: :lol: :lol:
Van Delta amit vissza kell vinni a Bandihoz mert valami hibája van. A tied pont ezek közé esett. Az én Deltám saját kérésre hangolt és gyártott Delta. Sok mindenben nem azonos az átlaggal. Még a beállítások sem azonosak, van amelyik fordított. Nincs egyforma Delta ezért a fejek sem csereszabatosak.
A Bandi mindig önzetlenül áll a javítás elé. Éljetek vele. Ő egy kitűnő mesterember.



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. január 17., vasárnap 11:45

Üdv!
Elcserélném 2014 decemberi Deltámat,hasonló árkategóriás gépre. Esetleg picit még ráfizetek.
Magas frekis gépek előnyben.
A Delta rx fejjel van,három állású disc.
Minden ajánlatot meghallgatok.
Köszi.



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. február 3., szerda 12:19

Endre száma még mindig a +3630/976... ?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 3., szerda 12:27

yoember írta:Endre száma még mindig a +3630/976... ?
Igen


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. február 3., szerda 13:04

talentum írta:
yoember írta:Endre száma még mindig a +3630/976... ?
Igen
:banana-dance:



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 3., szerda 21:23

A fene vinné el az esőt! H.G megküldte a nagy fejet és az éles próbát nem tudom elvégezni! :-(



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 3., szerda 21:32

00fonix írta:A fene vinné el az esőt! H.G megküldte a nagy fejet és az éles próbát nem tudom elvégezni! :-(
Holnapra nem mondja az esőt!
Írd meg majd a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok!



mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: mauser » 2016. február 9., kedd 11:47

Sziasztok!
A Delta gyártójának elérhetősége érdekelne! ha valaki meg tudná adni megköszönném!!
Haverom szeretne venni egyet... Előtte sovereign gt-je volt!
ha valaki tudna segíteni hogy mi a két kép közti különbség? illetve melyik frekvenciás Delta a legjobb nagyobb érmékre dénárokra... illetve kk pénzekre?
üdv



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2016. február 9., kedd 13:29

buszos írta:
00fonix írta:A fene vinné el az esőt! H.G megküldte a nagy fejet és az éles próbát nem tudom elvégezni! :-(
Holnapra nem mondja az esőt!
Írd meg majd a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok!

Engem is érdekelne a tapasztalat az új H.G. fejjel.. mekkora (fajta) fejet csináltattál hozzá ?


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 9., kedd 18:36

Marlow írta:
buszos írta:
00fonix írta:A fene vinné el az esőt! H.G megküldte a nagy fejet és az éles próbát nem tudom elvégezni! :-(
Holnapra nem mondja az esőt!
Írd meg majd a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok!

Engem is érdekelne a tapasztalat az új H.G. fejjel.. mekkora (fajta) fejet csináltattál hozzá ?
Szia!
Amit készített 41*34 fej!
Amit tapasztaltam;
nekem a két fej között sajnos nem sok különbség volt 1-2 cm. Amit különösen jobban, mélyebbről hozott az a kis ezüst dénár 0,4g.
Zolinak jeleztem a problémát, említette hogy sajnos gép függő, ezek szerint nem tudja meghajtani a nagy fejet!
Említette 4 ből 1 tudja meghajtani a nagy fejet ezért fel is függeszti a nagy fej készítését. Nem szeretné, hogy Bandi minden egyes fejéhez hozzá kéne igazítania az elektronikát. Bandival beszéltem, hozzá igazítja az elektroniámat!
Ami nagyon jó volt a fejen kibasz.tt csendes, max érzékenységen kaszálni lehetett vele és jól kivehető volt a jel!
A szelektálása is jó.
Ami szerintem hátránya, hogy fejnehéz! Hiába könnyebb a nagy fej.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. február 12., péntek 10:59

00fonix írta:
Marlow írta:
buszos írta:
00fonix írta:A fene vinné el az esőt! H.G megküldte a nagy fejet és az éles próbát nem tudom elvégezni! :-(
Holnapra nem mondja az esőt!
Írd meg majd a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok!

Engem is érdekelne a tapasztalat az új H.G. fejjel.. mekkora (fajta) fejet csináltattál hozzá ?
Szia!
Amit készített 41*34 fej!
Amit tapasztaltam;
nekem a két fej között sajnos nem sok különbség volt 1-2 cm. Amit különösen jobban, mélyebbről hozott az a kis ezüst dénár 0,4g.
Zolinak jeleztem a problémát, említette hogy sajnos gép függő, ezek szerint nem tudja meghajtani a nagy fejet!
Említette 4 ből 1 tudja meghajtani a nagy fejet ezért fel is függeszti a nagy fej készítését. Nem szeretné, hogy Bandi minden egyes fejéhez hozzá kéne igazítania az elektronikát. Bandival beszéltem, hozzá igazítja az elektroniámat!
Ami nagyon jó volt a fejen kibasz.tt csendes, max érzékenységen kaszálni lehetett vele és jól kivehető volt a jel!
A szelektálása is jó.
Ami szerintem hátránya, hogy fejnehéz! Hiába könnyebb a nagy fej.
Hali !

Próbáltad már élesben is ?
Mert nekem is 1-2 cm - t dobot a levegőteszten , de élesben lejárt területen igen csak rácáfolt arra az 1-2 centire , jó az is lehetséges hogy ezt nem mélységbe tette , de szerintem teljesen mindegy a végeredmény a fontos . Azóta is nagyon jók a tapasztalataim , én nem bántam meg egyáltalán , pedig nem is a totális brutális fajtájú , hanem a kecsesebb .
Az enyémen Bandinak sem kellett utána állítani így is jól dolgozik persze volt olyan terület nálam is ahol valamilyen oknál fogva össze vissza jelzett fogalmam sincs miért talán kissé szemetesebb volt az átlagnál , vagy talán túl nedves volt a föld nem tudom , előkaptam egy ötvenest és addig állítgattam a potikat amíg ki nem tisztult a hang és attól fogva ismét élmény volt tovább keresgélni .

Az hogy fejnehéz lett szerintem inkább attól van hogy előrébb került a súlypontja , mert az enyémnek kisebb is lett a súlya , viszont hosszabb , szerintem a tiedén is hasonlóak az arányok , mármint a hosszúságban .

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 12., péntek 17:02

Szia!
Persze, élesbe teszteltem! A tesztgödörnél nem mutatott kiugró teljesítményt, de volt olyan amikor nem volt nálam semmi(mérőszalag más érme) egy 2 hellert találtam és ott megnéztem a régi fejjel is! Jó erős 10 cm rel jobb volt az új!
Különböző helyeken próbáltam, hiába. Hordtam mindkét fejet, ott érdekes módon jól dolgozott!
Ma kaptam vissza Banditól! Persze szakad az eső! Ahogy tudok további infót, eredményt megosztom!
Persze a fej nagyobb, felfogatási ponttól messzebb van a széle.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. február 12., péntek 18:03

00fonix írta:Szia!
Persze, élesbe teszteltem! A tesztgödörnél nem mutatott kiugró teljesítményt, de volt olyan amikor nem volt nálam semmi(mérőszalag más érme) egy 2 hellert találtam és ott megnéztem a régi fejjel is! Jó erős 10 cm rel jobb volt az új!
Különböző helyeken próbáltam, hiába. Hordtam mindkét fejet, ott érdekes módon jól dolgozott!
Ma kaptam vissza Banditól! Persze szakad az eső! Ahogy tudok további infót, eredményt megosztom!
Persze a fej nagyobb, felfogatási ponttól messzebb van a széle.

Pont ez a lényeg élesben jól dolgozzon , levegőteszten mit mutat az kit érdekel :-)
Remélem sok örömöd lesz benne neked is :-)

Azért már nagyon elég volt ebből a rohadt sok esőből jöhetne már a tavasz, napsütés , tárcsázás , talaj-előkészítés hhmmmmm..........



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 14., vasárnap 17:41

Nagyon el vagyok keseredve, bíztam az állításban, de nagyon......!
Most még a régi fej sem olyan!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 14., vasárnap 19:33

00fonix írta:Nagyon el vagyok keseredve, bíztam az állításban, de nagyon......!
Most még a régi fej sem olyan!
Még olyan sem lett, mint volt régen? :shock:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 14., vasárnap 19:52

Úgy bizony!



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 14., vasárnap 20:10

A régi fejjel csak levegőtesztet csináltam, II.Ferdinánd dénárral 10 cm! Esik, esik esik!
Nem tudom lehet mások lettek a beállítások? Két potis! Nagyon nem tudok mellé nyúlni! Ez akkor is nagyon kevés!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 14., vasárnap 20:20

00fonix írta:A régi fejjel csak levegőtesztet csináltam, II.Ferdinánd dénárral 10 cm! Esik, esik esik!
Nem tudom lehet mások lettek a beállítások? Két potis! Nagyon nem tudok mellé nyúlni! Ez akkor is nagyon kevés!
Hát ha roszabb, mint volt, akkor vissza kell küldeni. Nehogymá...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 14., vasárnap 21:17

talentum írta:
00fonix írta:A régi fejjel csak levegőtesztet csináltam, II.Ferdinánd dénárral 10 cm! Esik, esik esik!
Nem tudom lehet mások lettek a beállítások? Két potis! Nagyon nem tudok mellé nyúlni! Ez akkor is nagyon kevés!
Hát ha roszabb, mint volt, akkor vissza kell küldeni. Nehogymá...
Persze, vissza megy, vagy megyünk!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 14., vasárnap 22:34

00fonix írta:
talentum írta:
00fonix írta:A régi fejjel csak levegőtesztet csináltam, II.Ferdinánd dénárral 10 cm! Esik, esik esik!
Nem tudom lehet mások lettek a beállítások? Két potis! Nagyon nem tudok mellé nyúlni! Ez akkor is nagyon kevés!
Hát ha roszabb, mint volt, akkor vissza kell küldeni. Nehogymá...
Persze, vissza megy, vagy megyünk!
Jaja, ha kell, hát kell... ha közel laksz jobb személyesen, jobban megérti a problémádat :idea:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2016. február 16., kedd 16:06

Remélem még nem futottam ki az időből és csinál még H G abból az új fejből :D
Ha nem sikerülne a fej H G-nek ,és Bandi utána állít akkor mennyivel lesz jobb az új fej mélységben kb ? Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat ?


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. február 16., kedd 18:00

Marlow írta:Remélem még nem futottam ki az időből és csinál még H G abból az új fejből :D
Ha nem sikerülne a fej H G-nek ,és Bandi utána állít akkor mennyivel lesz jobb az új fej mélységben kb ? Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat ?
Szerintem Fönixnél is az a baj hogy nincs tökéletesen összehangolva a fej és a gép. Haveri körben volt már olyan hogy valamiért elhangolódott az egyik gép és kb 5-10cmre látott. Vagy volt olyan is pl Tejonnál kábeltörésnél 3 cmnél látta az érmet. Mindenképp érdemes Bandinál átnézetni!



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 16., kedd 19:58

szigetlako írta:
Marlow írta:Remélem még nem futottam ki az időből és csinál még H G abból az új fejből :D
Ha nem sikerülne a fej H G-nek ,és Bandi utána állít akkor mennyivel lesz jobb az új fej mélységben kb ? Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat ?
Szerintem Fönixnél is az a baj hogy nincs tökéletesen összehangolva a fej és a gép. Haveri körben volt már olyan hogy valamiért elhangolódott az egyik gép és kb 5-10cmre látott. Vagy volt olyan is pl Tejonnál kábeltörésnél 3 cmnél látta az érmet. Mindenképp érdemes Bandinál átnézetni!
Én nem csináltatok hozzá nagyobb fejet. Így is elég mélyre lát, elég brutál a gép.
Azt is hasonlítsátok össze, ha kérhetem, hogy egy élére állított érmét melyik fejjel látja jobban. Az a megérzésem, hogy az Árpit a "gyári" fej jobban látja.
A földben az érmék nem fekszenek mindig vizszintesen, vagy csak nagyon ritkán.
Maradok a régi bevált fejnél.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 16., kedd 20:50

Eugen írta:
szigetlako írta:
Marlow írta:Remélem még nem futottam ki az időből és csinál még H G abból az új fejből :D
Ha nem sikerülne a fej H G-nek ,és Bandi utána állít akkor mennyivel lesz jobb az új fej mélységben kb ? Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat ?
Szerintem Fönixnél is az a baj hogy nincs tökéletesen összehangolva a fej és a gép. Haveri körben volt már olyan hogy valamiért elhangolódott az egyik gép és kb 5-10cmre látott. Vagy volt olyan is pl Tejonnál kábeltörésnél 3 cmnél látta az érmet. Mindenképp érdemes Bandinál átnézetni!
Én nem csináltatok hozzá nagyobb fejet. Így is elég mélyre lát, elég brutál a gép.
Azt is hasonlítsátok össze, ha kérhetem, hogy egy élére állított érmét melyik fejjel látja jobban. Az a megérzésem, hogy az Árpit a "gyári" fej jobban látja.
A földben az érmék nem fekszenek mindig vizszintesen, vagy csak nagyon ritkán.
Maradok a régi bevált fejnél.
A nagy fej értelem szerüen nagy tárgyakra való. Értem ezalatt a 15 krajcárost meg a roham sisakot.
Ahol árpit lehet szedni álltalában dugig van vassal( én is csak hallomásból tudom) , ott a kis fej a nyerő , de ez minden gépre igaz szerintem!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 16., kedd 23:17

buszos írta:
Eugen írta:
szigetlako írta:
Marlow írta:Remélem még nem futottam ki az időből és csinál még H G abból az új fejből :D
Ha nem sikerülne a fej H G-nek ,és Bandi utána állít akkor mennyivel lesz jobb az új fej mélységben kb ? Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat ?
Szerintem Fönixnél is az a baj hogy nincs tökéletesen összehangolva a fej és a gép. Haveri körben volt már olyan hogy valamiért elhangolódott az egyik gép és kb 5-10cmre látott. Vagy volt olyan is pl Tejonnál kábeltörésnél 3 cmnél látta az érmet. Mindenképp érdemes Bandinál átnézetni!
Én nem csináltatok hozzá nagyobb fejet. Így is elég mélyre lát, elég brutál a gép.
Azt is hasonlítsátok össze, ha kérhetem, hogy egy élére állított érmét melyik fejjel látja jobban. Az a megérzésem, hogy az Árpit a "gyári" fej jobban látja.
A földben az érmék nem fekszenek mindig vizszintesen, vagy csak nagyon ritkán.
Maradok a régi bevált fejnél.
A nagy fej értelem szerüen nagy tárgyakra való. Értem ezalatt a 15 krajcárost meg a roham sisakot.
Ahol árpit lehet szedni általában dugig van vassal( én is csak hallomásból tudom) , ott a kis fej a nyerő , de ez minden gépre igaz szerintem!
Jaja, kopasz helyeken hozhat fel mélyebbről még, csak ne legyen túl szemetes.Na meg tényleg haladósabb.

Marlow: Ez nem ilyen sablonos dolog. Tudni kéne, milyen a géped.(magyarán, mennyit tud.)De földben is tartja a 3-5 cm különbséget kis érménél. :shock:
Szigi:
NEM ott a probléma, hogy H.G.Zoli milyen jól passzítja az új fejet az elektronikához.(Azt simán megoldja)
A delták sokszínűsége, variáltsága a bukkanó.
Ezt Főnix fejezte ki valahogy úgy, hogy :"nem mindegyik Delta tudja kihajtani a nagy fejet"... Természetesen nem azért, mert gyengébbre, vagy erősebbre készültek, hanem a működésük nem teljesen egyforma.
Ennek részleteibe most nem mennék bele, viszont megoldásként javasolnák valamit:
Aki akar nagyfejet a gépére, írja le a fejen található számokat egy papírra, majd küldje el H.G. Zolinak valami efféle szöveggel:

Üdv!
X.Y. vagyok, szándékomban állna egy nagy fejet készíttetni önnel/ veled.
Miután tudom, hogy nem minden delta egyforma építésű, (legyen az 2 vagy 3 potis akár) , elküldeném Önnek/neked ezeket a fejen található számokat, betűket,hieroglifákat, légyszi nézze meg/nézd meg Bandinál, hogy ezzel a géppel érdemes-e foglalkozni, vagy nem ? Jó lenne a végeredmény, vagy NAGY átalakítást kívánna az elektronika?

Nos, H.G. áttelefonál/ átugrik Bandibához, secperc alatt kiderül minden,hogy pontosan milyen rendszerű a gépe, és nem fut bele senki egy olyan csúnya történetbe, mint főnix.
Megjegyzem, ez velem is megtörtént, az első videót azért nem is publikáltam, mert kb. olyan gyenge lett, mint főnixé talán. A másodikat töltöttem fel a jútúbra, az már tűrhető lett, ehhez viszont Bandihoz még egyszer le kellett utaztatnom a masinát, és átalakíttatni.
Nyomatékosan felhívom a figyelmeteket arra, hogy NEM két órás műveletről van szó, és én sem kértem ingyen tőle...

Ha azt mondja majd H.G., hogy nem lehet rátenni a nagyfejet,(mert komoly átalakítás nélkül nem lenne értelme) legegyszerűbb eladnod a gépet, és csináltatni Bandival egy újat, amire fájdalom, nyűglődés nélkül H.G. Zoli felpattintja az új fejet 25 ropiért!

Ne várja el senki Banditól, hogy elektronikákat szerel át majd , csak hogy H.G. készíthessen nagyfejet egy-egy problémásabb gépre!
Ezért is mondta H.G., hogy inkább befejezi...
Egyszerűbb mindenkinek egy új , legalább lesz rajta 2 év gari.
Az eladott régi delta meg jól fog szolgálni majd az új gazdinál, nem rossz attól még, éppen csak nem lehet rátenni a nagyfejet átalakítás nélkül. Ennyi.
Persze ha valakinek a szívéhez nőtt a gépe,és arra akar más fejet(és kiderül, hogy ez átalakítással járna), megkérdezheti, hogy Bandi megcsinálná e a melót, de ennek ára van.
És itt az idő sztem, hogy mindenki megértse végre, nincs olyan, hogy Pl: élettartam garancia!(némelyek ezt híresztelik)
Ha letelt a két év, Bandi megcsinálja, amit kell (legyen az kábeltörés, elhangolódás, stb),de mindenki vigyen magával pénzt is a zsebben!
Nem fejőstehén, avagy birka Ő, és csak azért, mert hallgat, nem jelenti azt, hogy nincs már elege ebből. Krisztus sírját sem őrízték ingyen...
Ja, és természetesen nem beszéltem most vele ilyenekről, de látom a sok ingyenélőt, hogy kihasználják a jóindulatát :evil: csak akinek inge!...

Eugen: tapasztalatom szerint az élén állót is jobban látja! Asszem a videóban is volt ilyen.
Nem, nem próbáltam még vasszeg melletti kisezüst-teszteket, nem tudom , hogy viselkedne ott, de úgysem kk-ra való, hanem tisztább helyekre.

Köszi a figyelmet, remélem lejött, amit el akartam mondani.
Ja, H.G.-vel sem értekeztem erről, csak úgy beugrott, talán működne a dolog. Bandinak minden eladott gépről van doku.
Jó éjt.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 17., szerda 21:28

Jól beszélsz Talentum!
Sziasztok!
Végre ma nem esett, lehetett próbálni!
Nagyon kíváncsi voltam az új beállításokra ezért a régi 30-as fejet vittem!!
Helyszín ugyan ott, ahol előtte is próbáltam, keresztbe kasba lejárt 10*10 kk hely! HG fejével is átjártam állítás előtt, azzal még kiszedtem 2 dénárt!
Ma kimentem behangoltam a gépet, jóval érzékenyebbnek hallom! Lejártam a területet és ezek után KÖPÖK EGYET ÉS ALÁ ÁLLOK! :oops:
Csak azért mert egy gyors próbát csináltam egy "idegen" géppel! A mai napon higgadtan, mindenre odafigyelve a RÉGI fejjel 7 db ugrott ki a földből! Ebből 2 ásott gödör még mélyebb részéről!!
Tehát Én voltam pénisz!
Letesztelem HG fejét azt is megírom!
Még egyszer bocsánat



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. március 25., péntek 20:16

Februári, 3 alkalommal használt Argus eladó. Ha most rendelnél és nem szeretnél várni rá akkor ez a tiéd!
Ára egy százas, fülessel aksi nélkül vagy 110 aksival és töltővel.
Érdeklődni privátban kérném!
Köszönöm!



Április úr
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. február 23., kedd 19:38
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Április úr » 2016. március 27., vasárnap 9:20

Amúgy mennyibe kerül 1 vadi új Delta nagy fejjel?



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. március 27., vasárnap 9:35

Április úr írta:Amúgy mennyibe kerül 1 vadi új Delta nagy fejjel?
Én úgy tudom , hogy nagyfejet már nem készít HG. Nekem azt mondta , hogy nem éri meg neki.



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2016. március 27., vasárnap 9:47

buszos írta:
Április úr írta:Amúgy mennyibe kerül 1 vadi új Delta nagy fejjel?
Én úgy tudom , hogy nagyfejet már nem készít HG. Nekem azt mondta , hogy nem éri meg neki.
Így van.A napokban beszéltem vele én is.Nagyon kevesen voltak akik vettek nagy fejet.Úgyhogy nem fog csinálni.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. március 27., vasárnap 9:51

Pedig olyan eredményeket produkál , hogy a nagyfejes cobra igen csak megizzad mellette.
Ha valakit érdekel , pm....



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma