Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

ORION mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. január 28., péntek 14:44

ORION mélykereső téma
Kép


www.metaldetector.hu

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2022. január 29., szombat 10:35

Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!

Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. február 1., kedd 23:17

toni írta:
2022. január 29., szombat 10:35
Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!

Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
Hamarosan lesz új, mert újra gyártani fogjuk, kissé továbbfejlesztve.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. február 2., szerda 0:15

Tavasztól újra kapható lesz a jól bevált ORION impulzusüzemű, vagyis PI rendszerű mélykereső műszernek egy új verziója. Még mindig az egyik legjobbnak számít a tudása, ezért annak ellenére is sokan keresik, hogy már sok éve megszűnt a gyártása.
Az ORION a hagyományos "keretes" fémkeresők egy igen jól sikerült típusa. Egyik különlegessége, hogy a régebbi mélykeresőkön megszokott módon forgatógombokkal és mutatós műszerrel van ellátva, miközben belül mikroprocesszoros digitális készülék, valódi digitális jelfeldolgozással. Mélysége jóval átlag feletti.
A műszernek korábban két verziója készült, a régebbin a hangerőt lehetett beállítani egy forgatógombbal, az újabb változaton az alaphang frekvenciáját. A legújabbon meglesz mindkét beállítási lehetőség.
Az ORION-hoz való keresőtekercsek áttervezésre kerülnek, először a képen látható két új hengeres szonda készült el, 28 és 35 mm átmérővel. Ezeket furatokba, kutakba, üregekbe lehet leengedni. Hatótávolságuk önmagukban egy kb. 0,5m sugarú körre terjed ki nagyobb fémtárgyakra, és 5m hosszú kábellel vannak ellátva.
Készül egy nagy, 50-60 cm átmérőjű, kerek keresőfej, ami a régi 40 cm-es keresőfejet váltja le, és ehhez egy új, egyszerű és olcsó PVC nyél is készül. Mivel nagyobb lesz mint a régi, a nagy keretekkel megtalált fémtárgyak behatárolásán kívül önálló mélykeresőként is használható lesz olyan nehéz terepen, ahol a nagy keretek nem férnek el jól. Illetve ennek lesz egy kisebb, 25-30 cm átmérőjű verziója is.
A legfontosabbak, a négyszögletes keret alakú keresőtekercsek is megújításra kerülnek, a régiekhez képest még jobb mélységgel és többféle variációban. Az ilyen műszereknél alapnak számító 1x1m-es kereten felül a 2x1m-es is lesz megint. Ezeken felül új, 2x2m-es és 1,5x1,5m-es is lesz. Illetve igény szerint többféle, mivel az impulzusüzemű készülékekhez nagyon változatos formában készíthetők tekercsek; pl. hajlékony, PVC cső nélküli tekercsek, amelyek házilagosan elkészített keretre erősíthetők. Az ilyenek nyolcas alakúra is formálhatók, ami kevésbé lát mélyre mint a normál, de olyan helyeken, ahol az elektromos hálózat nagyon zavarja a műszert, a nyolcas forma nagyon jó zavarszűrést biztosít. Ugyanez az "emeletes" kivitel előnye is, amikor két normál keret egymás felett helyezkedik el.
ketorionszonda.jpg
ketorionszonda.jpg (163.89 KiB) Megtekintve 5535 alkalommal


www.metaldetector.hu

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2022. február 8., kedd 11:55

Feri írta:
2022. február 1., kedd 23:17
toni írta:
2022. január 29., szombat 10:35
Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!

Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
Hamarosan lesz új, mert újra gyártani fogjuk, kissé továbbfejlesztve.
Hát ezt még annyit se találni használtan eladót mint Magnumot amit nagy szerencsével lehet kifogni. Oriont látom rákeresve, már sok éve keresik hiába még hibást és töröttet is.Nem ismerem, de akkor ez se lehet egy rossz darab. :-bd


:auto-sportbike:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. február 27., vasárnap 17:54

Eladó egy új ORION mélykereső egy db. 28 és egy db. 35 mm átmérőjű hengeres szondával (a korábbi képen), 1 db. 2x2m-es mélykereső kerettel és egy db. 58 cm átmérőjű nyolcszögletű kézi keresőfejjel 450 000 Ft-ért. Ez egy újabb verzió, amin van hangerő- és alaphang szabályzó gomb is.
Érdeklődni ezen a telefonszámon lehet: 06 70 7773231
20220223_112757.jpg
20220223_112757.jpg (2.94 MiB) Megtekintve 5147 alkalommal


www.metaldetector.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma