Kép
Hírek:
- Új használati útmutató a Cobra XT-hez: https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
- Új, 28x22 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Rövidített MAGNUM beállítási útmutató: Útmutató
- Új Facebook-csoport: Metaldetector.hu
- Új, 36x28 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.

ORION mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. január 28., péntek 14:44

ORION mélykereső téma
Kép


www.metaldetector.hu

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2022. január 29., szombat 10:35

Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!

Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. február 1., kedd 23:17

toni írta:
2022. január 29., szombat 10:35
Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!

Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
Hamarosan lesz új, mert újra gyártani fogjuk, kissé továbbfejlesztve.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. február 2., szerda 0:15

Tavasztól újra kapható lesz a jól bevált ORION impulzusüzemű, vagyis PI rendszerű mélykereső műszernek egy új verziója. Még mindig az egyik legjobbnak számít a tudása, ezért annak ellenére is sokan keresik, hogy már sok éve megszűnt a gyártása.
Az ORION a hagyományos "keretes" fémkeresők egy igen jól sikerült típusa. Egyik különlegessége, hogy a régebbi mélykeresőkön megszokott módon forgatógombokkal és mutatós műszerrel van ellátva, miközben belül mikroprocesszoros digitális készülék, valódi digitális jelfeldolgozással. Mélysége jóval átlag feletti.
A műszernek korábban két verziója készült, a régebbin a hangerőt lehetett beállítani egy forgatógombbal, az újabb változaton az alaphang frekvenciáját. A legújabbon meglesz mindkét beállítási lehetőség.
Az ORION-hoz való keresőtekercsek áttervezésre kerülnek, először a képen látható két új hengeres szonda készült el, 28 és 35 mm átmérővel. Ezeket furatokba, kutakba, üregekbe lehet leengedni. Hatótávolságuk önmagukban egy kb. 0,5m sugarú körre terjed ki nagyobb fémtárgyakra, és 5m hosszú kábellel vannak ellátva.
Készül egy nagy, 50-60 cm átmérőjű, kerek keresőfej, ami a régi 40 cm-es keresőfejet váltja le, és ehhez egy új, egyszerű és olcsó PVC nyél is készül. Mivel nagyobb lesz mint a régi, a nagy keretekkel megtalált fémtárgyak behatárolásán kívül önálló mélykeresőként is használható lesz olyan nehéz terepen, ahol a nagy keretek nem férnek el jól. Illetve ennek lesz egy kisebb, 25-30 cm átmérőjű verziója is.
A legfontosabbak, a négyszögletes keret alakú keresőtekercsek is megújításra kerülnek, a régiekhez képest még jobb mélységgel és többféle variációban. Az ilyen műszereknél alapnak számító 1x1m-es kereten felül a 2x1m-es is lesz megint. Ezeken felül új, 2x2m-es és 1,5x1,5m-es is lesz. Illetve igény szerint többféle, mivel az impulzusüzemű készülékekhez nagyon változatos formában készíthetők tekercsek; pl. hajlékony, PVC cső nélküli tekercsek, amelyek házilagosan elkészített keretre erősíthetők. Az ilyenek nyolcas alakúra is formálhatók, ami kevésbé lát mélyre mint a normál, de olyan helyeken, ahol az elektromos hálózat nagyon zavarja a műszert, a nyolcas forma nagyon jó zavarszűrést biztosít. Ugyanez az "emeletes" kivitel előnye is, amikor két normál keret egymás felett helyezkedik el.
ketorionszonda.jpg
ketorionszonda.jpg (163.89 KiB) Megtekintve 8708 alkalommal


www.metaldetector.hu

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2022. február 8., kedd 11:55

Feri írta:
2022. február 1., kedd 23:17
toni írta:
2022. január 29., szombat 10:35
Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!

Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
Hamarosan lesz új, mert újra gyártani fogjuk, kissé továbbfejlesztve.
Hát ezt még annyit se találni használtan eladót mint Magnumot amit nagy szerencsével lehet kifogni. Oriont látom rákeresve, már sok éve keresik hiába még hibást és töröttet is.Nem ismerem, de akkor ez se lehet egy rossz darab. :-bd


:auto-sportbike:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. március 1., vasárnap 12:28

A klasszikus ORION mélykeresőből elkészült a legutolsó példány. Egyben készül az újabb verzió.
Az ORION eredeti honlapja 2006-ból: https://metaldetector.hu/orion.html

Már kb. 15 éve megszűnt az ORION gyártása, de mivel azóta is kedvelik és keresik, és vannak, akik nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy nekik csakis ez kell, azóta készült még egy-egy utolsó utáni példány a maradék alkatrészek felhasználásával.

"Senki nem adja el az Orionnyát? Nem is csodálkozok. Kár hogy abba hagyta Feri a gyártását,fejlesztését. Ki tudja mit tudna most az Orion. Már amikor kijött, jobb volt az X3 tól 1x1m kerettel. (mélység és a fém vezetőképesség mérésének ..."

Ez a legutolsó példány egyedi igények alapján készült. Egyben egy feljavított verzió is többek között azért, hogy az új változathoz kikísérletezzem a jobb megoldásokat. Az alkatrészek jelentős része ki lett cserélve, ez a műszer jelentősen megnövelt impulzusteljesítményű, Li-ion akkumulátoros, az akkumulátorok kivehetők és cserélhetők (a fekete rész a tetején a nyitható akkumulátortartó). A képen 2,5x2,5 méteres és 1,25x1,25 méteres hollanderes csatlakozású keretekkel látható. A megrendelő kérésére ezúttal kívül helyezkedik el a tekercsként szolgáló kábel. Balra lenn egy utólagos plusz forgatógomb a hangerőt szabályozza. Ez az legrégebbi ORION-okban is megvolt, de később egy sokkal hasznosabb alaphang-állító lett helyette.

Klasszikus forgatógombos-mutatós kivitelű, szemben a nyomógombos-LCD-s készülékekkel. Viszont belül teljesen digitális, az analóg fémkeresőkkel ellentétben a forgatógombok ezen nem közvetlenül hatnak, hanem a mikrokontrollert vezérlik (kivéve a hangerőszabályzót), és a mikrokontroller intéz mindent. A mutatós műszer is csak látszólag analóg, az is digitálisan vezérelt. (A fekete csík a képen a karcolódás elleni védőfóliát tartja műszeren, nem tartozék :) )

Az ORION-2 is alapvetően forgatógombos-mutatós lesz, ami sokkal könnyebben megérthető és beállítható, de legmodernebb technikát is felhasználva lesznek digitális beállítási és szoftverfrissítési lehetőségek is.

Sajnos itt nemigen lehet rendesen letesztelni a közeli adótorony miatt, de már itt is látszott, hogy jelentősen megnőtt az érzékelési távolsága a korábbi ORION-okhoz képest. Viszont egy közismerten nagy szakértelmű fémkeresős tesztpályáján kiválóan teljesített.

Az ilyen keretes mélykeresők előnye, hogy viszonylag könnyűek, a keresőkeret igen változatos méretű és formájú lehet. Néhány cm-től több méterig terjedhet a méretük. Az ORION-hoz az alap eredetileg az 1x1 méteres klasszikus keret volt. Készült még 40 cm-es keresőfej, 2x1 méteres, 2x2 méteres, 3m x 70cm-es hosszúkás tekercs speciális kérésre tűzszerészeknek, különféle fúrt lyukakba leereszthető hengeres szondák is készültek, többek között 28 és 35mm átmérőben, 58 cm-es keresőfej, terepjáróval vontatott verziók is (a képeken) - a lehetőségek kimeríthetetlenek.
20260206_104721.jpg
20260206_104721.jpg (3.77 MiB) Megtekintve 1352 alkalommal
20260206_113810.jpg
20260206_113810.jpg (4.43 MiB) Megtekintve 1352 alkalommal
20260301_114536.jpg
20260301_114536.jpg (104.68 KiB) Megtekintve 1352 alkalommal
20260301_114624.jpg
20260301_114624.jpg (143.08 KiB) Megtekintve 1352 alkalommal
image.jpeg
image.jpeg (140.47 KiB) Megtekintve 1352 alkalommal


www.metaldetector.hu

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2026. március 4., szerda 15:22

Engem érdekel 1 ilyen! Voltam orionosokkal és nagyon dicsérték.


:auto-sportbike:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 2., szombat 20:43

Alakul az új mélykereső, az ORION 2.
orion_20.jpg
orion_20.jpg (953.97 KiB) Megtekintve 974 alkalommal


www.metaldetector.hu

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2026. május 4., hétfő 21:47

Feri írta:
2026. május 2., szombat 20:43
Alakul az új mélykereső, az ORION 2.
orion_20.jpg
Jól néz ki. Akkor nem mutatós lesz az Orion-2? Jobb tetszik nekem ez az Lcd kijelző. Esetleg lehetne úgy, hogy aki mutatóst akar, annak egy műszer ábrát mutasson.


:auto-sportbike:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 7., csütörtök 9:52

Kawasaki írta:
2026. május 4., hétfő 21:47
Feri írta:
2026. május 2., szombat 20:43
Alakul az új mélykereső, az ORION 2.
orion_20.jpg
Jól néz ki. Akkor nem mutatós lesz az Orion-2? Jobb tetszik nekem ez az Lcd kijelző. Esetleg lehetne úgy, hogy aki mutatóst akar, annak egy műszer ábrát mutasson.
Erre én is gondoltam. Eredetileg azért lett forgatógombos-mutatós megoldású a belül egyébként teljesen digitális ORION, mert akkor még az analóg mélykeresők voltak elterjedve és ezt szokták meg a felhasználók.
Mindenesetre ennek a kijelzőnek egy kisebb verzióját tervezem inkább, mert ennek csak hasznos felülete is több mint 10 cm széles és egyszerűen túl nagy, nem fér el rendesen semmi dobozban és a nyomógombok se férnek el tőle. Csak maga a kijelző akkora mint egy telefon. A legegyszerűbb megoldás persze ennél is az érintőképernyő volna, vagyis hogy magán a kijelzőn legyenek a gombok, de az fémkeresőnél enyhén szólva nem praktikus.


www.metaldetector.hu

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2026. május 8., péntek 13:51

Feri írta:
2026. május 7., csütörtök 9:52
Kawasaki írta:
2026. május 4., hétfő 21:47
Feri írta:
2026. május 2., szombat 20:43
Alakul az új mélykereső, az ORION 2.
orion_20.jpg
Jól néz ki. Akkor nem mutatós lesz az Orion-2? Jobb tetszik nekem ez az Lcd kijelző. Esetleg lehetne úgy, hogy aki mutatóst akar, annak egy műszer ábrát mutasson.
Erre én is gondoltam. Eredetileg azért lett forgatógombos-mutatós megoldású a belül egyébként teljesen digitális ORION, mert akkor még az analóg mélykeresők voltak elterjedve és ezt szokták meg a felhasználók.
Mindenesetre ennek a kijelzőnek egy kisebb verzióját tervezem inkább, mert ennek csak hasznos felülete is több mint 10 cm széles és egyszerűen túl nagy, nem fér el rendesen semmi dobozban és a nyomógombok se férnek el tőle. Csak maga a kijelző akkora mint egy telefon. A legegyszerűbb megoldás persze ennél is az érintőképernyő volna, vagyis hogy magán a kijelzőn legyenek a gombok, de az fémkeresőnél enyhén szólva nem praktikus.
Gombok ha lehet nagyok legyenek. ;-) És ne nagyon sok. Kezdő beállítás is legyen, amihez nem kell leizzadni terepen és bújni a leírást h mit csinálok rosszul. A Magnum alap programhoz hasonlóan pl. szántóföldi érmézés. Mélység kb. mi várható?


:auto-sportbike:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 11., hétfő 13:45

Kawasaki írta:
2026. május 8., péntek 13:51
Feri írta:
2026. május 7., csütörtök 9:52
Kawasaki írta:
2026. május 4., hétfő 21:47
Feri írta:
2026. május 2., szombat 20:43
Alakul az új mélykereső, az ORION 2.
orion_20.jpg
Jól néz ki. Akkor nem mutatós lesz az Orion-2? Jobb tetszik nekem ez az Lcd kijelző. Esetleg lehetne úgy, hogy aki mutatóst akar, annak egy műszer ábrát mutasson.
Erre én is gondoltam. Eredetileg azért lett forgatógombos-mutatós megoldású a belül egyébként teljesen digitális ORION, mert akkor még az analóg mélykeresők voltak elterjedve és ezt szokták meg a felhasználók.
Mindenesetre ennek a kijelzőnek egy kisebb verzióját tervezem inkább, mert ennek csak hasznos felülete is több mint 10 cm széles és egyszerűen túl nagy, nem fér el rendesen semmi dobozban és a nyomógombok se férnek el tőle. Csak maga a kijelző akkora mint egy telefon. A legegyszerűbb megoldás persze ennél is az érintőképernyő volna, vagyis hogy magán a kijelzőn legyenek a gombok, de az fémkeresőnél enyhén szólva nem praktikus.
Gombok ha lehet nagyok legyenek. ;-) És ne nagyon sok. Kezdő beállítás is legyen, amihez nem kell leizzadni terepen és bújni a leírást h mit csinálok rosszul. A Magnum alap programhoz hasonlóan pl. szántóföldi érmézés. Mélység kb. mi várható?
Oké, igyekszem. Már rég megrendeltem sokféle gombot és egész jók vannak. Akkor kijelzős lesz, de inkább egy kisebbet teszek rá. 180 fokos beállítható fordítás is lesz rajta. Emiatt fejtetőre fordítva is olvasható és így lehetnek a gombok jobbra vagy balra is attól függően, kinek mi a kényelmes.
Mélység. Ez az, amit én nem igazán tudok itt lemérni. Sajnos az én tesztpályámat egyrészt már beépítették, másrészt beüzemeltek egy olyan rádióadót egész közel, ami nagyon bezavar. Részben ezért is hagytam abba az ORION-t. Régen egyszerűen felakasztottuk egy fára a keretet és úgy igen könnyen próbálgathatták a vevők, mit mennyiről tud, amikor viszont beüzemelték az adót, azt hittem hibás a műszer.
Az előző, a régi fajta, de már erősen feljavított ORION-ról igen jó hírek vannak, nagyon mélyet tud még a 40 centis keresőfejjel is. Egy ismert keresős tesztpályáján számomra is meglepő jó eredmények születtek.
Idézem: "Amit az én ORION-om tud, ami annál mélyebben van, az maradjon is ott."


www.metaldetector.hu

Csibész
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2026. május 12., kedd 21:17
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csibész » 2026. május 12., kedd 21:47

Jó estét!
Eladó Orion mélykereső 1mx1m-es keresőfejjel, karcmentes.
Az ok kihasználatlanság
Ár. 250 ezer Ft
Elérni a következő e-mail címen tudnak: lokalpatriota60@freemail.hu

Üdvözlettel.

Kép

Kép

Kép



Cujo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 9:40
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Cujo » 2026. május 16., szombat 14:24

Állítólag pénzleletre a legjobb épp ez az 1m keresőfejjel. like!

Az új Orion miben fog tudni többet?
Mélységet lehet tudni hozzávetőleg? Pénzlelet, roncsozás?
Ára mennyi lesz? Remélem nem horror? :))@



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 17., vasárnap 11:26

Cujo írta:
2026. május 16., szombat 14:24
Állítólag pénzleletre a legjobb épp ez az 1m keresőfejjel. like!

Az új Orion miben fog tudni többet?
Mélységet lehet tudni hozzávetőleg? Pénzlelet, roncsozás?
Ára mennyi lesz? Remélem nem horror? :))@
Mélységben lesz jobb elsősorban és LCD kijelzős is lesz, nem mutatós. Mindenki az utóbbit javasolta inkább. A kijelzőt visszavettem kisebbre, mivel a nagy "tepsi" kijelző nem fér el semmilyen normális dobozban. Egyben kissé még nagyobb felbontású is ez a kijelző.
Mélységről vannak visszajelzések az utolsó, egyben továbbfejlesztett ORION-1-ről, miszerint még számomra is hihetetlen mélységeket tud egy komoly tesztpályán. ;) Felírtam mélységeket, a legkisebb, 40-es keresőfejjel 1,5 m mélyen kimutatott 10x10-es rézlemezt, 50cm mélyen egy sestertiust, 80 mélyen sok nikkel kétforintost.
Ára szokás szerint magyar pénztárcához méretezett lesz, jobb és olcsóbb mint pl. a közismert Pulse Star, ami 1700 Euro, pláne az X3-hoz képest, ami még sokkal drágább.
20260516_202847.jpg
20260516_202847.jpg (2.24 MiB) Megtekintve 629 alkalommal
20260516_202855.jpg
20260516_202855.jpg (1.78 MiB) Megtekintve 629 alkalommal


www.metaldetector.hu

Halifax
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023. július 1., szombat 12:58
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Halifax » 2026. május 17., vasárnap 17:52

Feri írta:
2026. május 17., vasárnap 11:26
Cujo írta:
2026. május 16., szombat 14:24
Állítólag pénzleletre a legjobb épp ez az 1m keresőfejjel. like!

Az új Orion miben fog tudni többet?
Mélységet lehet tudni hozzávetőleg? Pénzlelet, roncsozás?
Ára mennyi lesz? Remélem nem horror? :))@
Mélységben lesz jobb elsősorban és LCD kijelzős is lesz, nem mutatós. Mindenki az utóbbit javasolta inkább. A kijelzőt visszavettem kisebbre, mivel a nagy "tepsi" kijelző nem fér el semmilyen normális dobozban. Egyben kissé még nagyobb felbontású is ez a kijelző.
Mélységről vannak visszajelzések az utolsó, egyben továbbfejlesztett ORION-1-ről, miszerint még számomra is hihetetlen mélységeket tud egy komoly tesztpályán. ;) Felírtam mélységeket, a legkisebb, 40-es keresőfejjel 1,5 m mélyen kimutatott 10x10-es rézlemezt, 50cm mélyen egy sestertiust, 80 mélyen sok nikkel kétforintost.
Ára szokás szerint magyar pénztárcához méretezett lesz, jobb és olcsóbb mint pl. a közismert Pulse Star, ami 1700 Euro, pláne az X3-hoz képest, ami még sokkal drágább.

20260516_202847.jpg
20260516_202855.jpg
Én is hallottam, hogy különleges, éremleletre legjobb és nem lehet beszerezni. Örülök, hogy lesz megint. A mutatós se néz ki rosszul, de a tudása a fontos.



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2026. május 18., hétfő 7:55

Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 19., kedd 11:20

Kaszáló írta:
2026. május 18., hétfő 7:55
Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
Megjött a kipróbálandó műszerdoboz és pár alkatrész. Úgy néz ki ez a doboz pont megfelelő is lesz. Kisebb, mint a régi ORION doboza, de minden elfér benne. Rátettem néhány nyomógombot próbaképpen, hogyan férnek el. Természetesen nem feltétlenül ilyen formájú és színű gombok lesznek. Szóba jöhet még a digitális potméter is, ami nyomógomb is, és forgatható is, így abból egy darab is kb. négy ilyen nyomógombonak felel meg.
702516416_122220627194562898_7758542692258408699_n.jpg
702516416_122220627194562898_7758542692258408699_n.jpg (483.01 KiB) Megtekintve 538 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Schönherz
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2025. április 16., szerda 17:14
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Schönherz » 2026. május 22., péntek 7:10

Feri írta:
2026. május 19., kedd 11:20
Kaszáló írta:
2026. május 18., hétfő 7:55
Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
Megjött a kipróbálandó műszerdoboz és pár alkatrész. Úgy néz ki ez a doboz pont megfelelő is lesz. Kisebb, mint a régi ORION doboza, de minden elfér benne. Rátettem néhány nyomógombot próbaképpen, hogyan férnek el. Természetesen nem feltétlenül ilyen formájú és színű gombok lesznek. Szóba jöhet még a digitális potméter is, ami nyomógomb is, és forgatható is, így abból egy darab is kb. négy ilyen nyomógombonak felel meg.
702516416_122220627194562898_7758542692258408699_n.jpg
Jól néz ki. Mikor várható?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 23., szombat 16:13

Schönherz írta:
2026. május 22., péntek 7:10
Feri írta:
2026. május 19., kedd 11:20
Kaszáló írta:
2026. május 18., hétfő 7:55
Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
Megjött a kipróbálandó műszerdoboz és pár alkatrész. Úgy néz ki ez a doboz pont megfelelő is lesz. Kisebb, mint a régi ORION doboza, de minden elfér benne. Rátettem néhány nyomógombot próbaképpen, hogyan férnek el. Természetesen nem feltétlenül ilyen formájú és színű gombok lesznek. Szóba jöhet még a digitális potméter is, ami nyomógomb is, és forgatható is, így abból egy darab is kb. négy ilyen nyomógombonak felel meg.
702516416_122220627194562898_7758542692258408699_n.jpg
Jól néz ki. Mikor várható?
Még a nyáron meglesz. Szerintem nagyon hamar, mert az igazán fontos részek már megvannak, amivel még foglalkozni kell, az az új mikrokontroller és annak a programozása. Megrendeltem hozzá az egyik legerősebb mikrokontrollert. Nem mintha nem volna elég egy kisebb a számítások elvégzéséhez, hanem mert ennek vannak olyan plusz tulajdonságai, amelyekért megéri.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 23., szombat 16:21

Encoder, azaz "digitális potméter". Ez egy jeladó, ami teljesen körbeforog és a fel-le nyomógombokhoz hasonló a hatása, de gyorsabban beállítható. Nyomógomb is, mert benyomható, sőt benyomva is lehet forgatni és akkor akár egy teljesen más értéket is állíthat. Pl. a hangerő gombja benyomva már zavarszűrőt állítja.
Az eredeti ORION-on négy fontos beállítandó van alapból: az alaphang frekvenciája, a hangerő, üzemmód és a zavarszűrő. Plusz egy nullázó nyomógomb. Mivel ez digitális, lesznek mások is, de azok menüben. Az előző ORION-nál csak három potméter volt, a hangerő lemaradt, illetve a LED-ek fényereje állítható a nullázó gomb kétszeri működtetésével. Két ilyen encoder négy potméternek felel meg plusz a menü kezelése is megy velük.
Képernyőkép 2026-05-23 161410.jpg
Képernyőkép 2026-05-23 161410.jpg (31.73 KiB) Megtekintve 298 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Simba
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: ORION mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2026. május 27., szerda 13:07

Feri írta:
2026. május 23., szombat 16:21
Encoder, azaz "digitális potméter". Ez egy jeladó, ami teljesen körbeforog és a fel-le nyomógombokhoz hasonló a hatása, de gyorsabban beállítható. Nyomógomb is, mert benyomható, sőt benyomva is lehet forgatni és akkor akár egy teljesen más értéket is állíthat. Pl. a hangerő gombja benyomva már zavarszűrőt állítja.
Az eredeti ORION-on négy fontos beállítandó van alapból: az alaphang frekvenciája, a hangerő, üzemmód és a zavarszűrő. Plusz egy nullázó nyomógomb. Mivel ez digitális, lesznek mások is, de azok menüben. Az előző ORION-nál csak három potméter volt, a hangerő lemaradt, illetve a LED-ek fényereje állítható a nullázó gomb kétszeri működtetésével. Két ilyen encoder négy potméternek felel meg plusz a menü kezelése is megy velük.
Képernyőkép 2026-05-23 161410.jpg
Ez jó, fontos hogy terepmunkán azonnal látszódjon, mit hova állított az ember. Terepen ne is kelljen nagyon állogatni de amit beállítottál az látszódjon hogy hol áll.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma