
Hírek:
- Új használati útmutató a Cobra XT-hez: https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
- Új, 28x22 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Rövidített MAGNUM beállítási útmutató: Útmutató
- Új Facebook-csoport: Metaldetector.hu
- Új, 36x28 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
- Új használati útmutató a Cobra XT-hez: https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
- Új, 28x22 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Rövidített MAGNUM beállítási útmutató: Útmutató
- Új Facebook-csoport: Metaldetector.hu
- Új, 36x28 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
ORION mélykereső
Re: ORION mélykereső
Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!
Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!
Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Hamarosan lesz új, mert újra gyártani fogjuk, kissé továbbfejlesztve.toni írta: ↑2022. január 29., szombat 10:35Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!
Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.
www.metaldetector.hu
- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Tavasztól újra kapható lesz a jól bevált ORION impulzusüzemű, vagyis PI rendszerű mélykereső műszernek egy új verziója. Még mindig az egyik legjobbnak számít a tudása, ezért annak ellenére is sokan keresik, hogy már sok éve megszűnt a gyártása.
Az ORION a hagyományos "keretes" fémkeresők egy igen jól sikerült típusa. Egyik különlegessége, hogy a régebbi mélykeresőkön megszokott módon forgatógombokkal és mutatós műszerrel van ellátva, miközben belül mikroprocesszoros digitális készülék, valódi digitális jelfeldolgozással. Mélysége jóval átlag feletti.
A műszernek korábban két verziója készült, a régebbin a hangerőt lehetett beállítani egy forgatógombbal, az újabb változaton az alaphang frekvenciáját. A legújabbon meglesz mindkét beállítási lehetőség.
Az ORION-hoz való keresőtekercsek áttervezésre kerülnek, először a képen látható két új hengeres szonda készült el, 28 és 35 mm átmérővel. Ezeket furatokba, kutakba, üregekbe lehet leengedni. Hatótávolságuk önmagukban egy kb. 0,5m sugarú körre terjed ki nagyobb fémtárgyakra, és 5m hosszú kábellel vannak ellátva.
Készül egy nagy, 50-60 cm átmérőjű, kerek keresőfej, ami a régi 40 cm-es keresőfejet váltja le, és ehhez egy új, egyszerű és olcsó PVC nyél is készül. Mivel nagyobb lesz mint a régi, a nagy keretekkel megtalált fémtárgyak behatárolásán kívül önálló mélykeresőként is használható lesz olyan nehéz terepen, ahol a nagy keretek nem férnek el jól. Illetve ennek lesz egy kisebb, 25-30 cm átmérőjű verziója is.
A legfontosabbak, a négyszögletes keret alakú keresőtekercsek is megújításra kerülnek, a régiekhez képest még jobb mélységgel és többféle variációban. Az ilyen műszereknél alapnak számító 1x1m-es kereten felül a 2x1m-es is lesz megint. Ezeken felül új, 2x2m-es és 1,5x1,5m-es is lesz. Illetve igény szerint többféle, mivel az impulzusüzemű készülékekhez nagyon változatos formában készíthetők tekercsek; pl. hajlékony, PVC cső nélküli tekercsek, amelyek házilagosan elkészített keretre erősíthetők. Az ilyenek nyolcas alakúra is formálhatók, ami kevésbé lát mélyre mint a normál, de olyan helyeken, ahol az elektromos hálózat nagyon zavarja a műszert, a nyolcas forma nagyon jó zavarszűrést biztosít. Ugyanez az "emeletes" kivitel előnye is, amikor két normál keret egymás felett helyezkedik el.
Az ORION a hagyományos "keretes" fémkeresők egy igen jól sikerült típusa. Egyik különlegessége, hogy a régebbi mélykeresőkön megszokott módon forgatógombokkal és mutatós műszerrel van ellátva, miközben belül mikroprocesszoros digitális készülék, valódi digitális jelfeldolgozással. Mélysége jóval átlag feletti.
A műszernek korábban két verziója készült, a régebbin a hangerőt lehetett beállítani egy forgatógombbal, az újabb változaton az alaphang frekvenciáját. A legújabbon meglesz mindkét beállítási lehetőség.
Az ORION-hoz való keresőtekercsek áttervezésre kerülnek, először a képen látható két új hengeres szonda készült el, 28 és 35 mm átmérővel. Ezeket furatokba, kutakba, üregekbe lehet leengedni. Hatótávolságuk önmagukban egy kb. 0,5m sugarú körre terjed ki nagyobb fémtárgyakra, és 5m hosszú kábellel vannak ellátva.
Készül egy nagy, 50-60 cm átmérőjű, kerek keresőfej, ami a régi 40 cm-es keresőfejet váltja le, és ehhez egy új, egyszerű és olcsó PVC nyél is készül. Mivel nagyobb lesz mint a régi, a nagy keretekkel megtalált fémtárgyak behatárolásán kívül önálló mélykeresőként is használható lesz olyan nehéz terepen, ahol a nagy keretek nem férnek el jól. Illetve ennek lesz egy kisebb, 25-30 cm átmérőjű verziója is.
A legfontosabbak, a négyszögletes keret alakú keresőtekercsek is megújításra kerülnek, a régiekhez képest még jobb mélységgel és többféle variációban. Az ilyen műszereknél alapnak számító 1x1m-es kereten felül a 2x1m-es is lesz megint. Ezeken felül új, 2x2m-es és 1,5x1,5m-es is lesz. Illetve igény szerint többféle, mivel az impulzusüzemű készülékekhez nagyon változatos formában készíthetők tekercsek; pl. hajlékony, PVC cső nélküli tekercsek, amelyek házilagosan elkészített keretre erősíthetők. Az ilyenek nyolcas alakúra is formálhatók, ami kevésbé lát mélyre mint a normál, de olyan helyeken, ahol az elektromos hálózat nagyon zavarja a műszert, a nyolcas forma nagyon jó zavarszűrést biztosít. Ugyanez az "emeletes" kivitel előnye is, amikor két normál keret egymás felett helyezkedik el.
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Hát ezt még annyit se találni használtan eladót mint Magnumot amit nagy szerencsével lehet kifogni. Oriont látom rákeresve, már sok éve keresik hiába még hibást és töröttet is.Nem ismerem, de akkor ez se lehet egy rossz darab.Feri írta: ↑2022. február 1., kedd 23:17Hamarosan lesz új, mert újra gyártani fogjuk, kissé továbbfejlesztve.toni írta: ↑2022. január 29., szombat 10:35Sziasztok!
Orion mélykeresőt keresek, reális áron!
Köszönöm!
Ezt a hirdetést feladtam egy párszor a Jófogáson is. Érdekes senki nem jelentkezik. Pedig egy jó pár létezhet kint.Nem tudom mi az oka!
Ferinek is írtam,nincs e valahol a sarokba felesleges,de még csak vissza se írt.
Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le.

- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
A klasszikus ORION mélykeresőből elkészült a legutolsó példány. Egyben készül az újabb verzió.
Az ORION eredeti honlapja 2006-ból: https://metaldetector.hu/orion.html
Már kb. 15 éve megszűnt az ORION gyártása, de mivel azóta is kedvelik és keresik, és vannak, akik nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy nekik csakis ez kell, azóta készült még egy-egy utolsó utáni példány a maradék alkatrészek felhasználásával.
"Senki nem adja el az Orionnyát? Nem is csodálkozok. Kár hogy abba hagyta Feri a gyártását,fejlesztését. Ki tudja mit tudna most az Orion. Már amikor kijött, jobb volt az X3 tól 1x1m kerettel. (mélység és a fém vezetőképesség mérésének ..."
Ez a legutolsó példány egyedi igények alapján készült. Egyben egy feljavított verzió is többek között azért, hogy az új változathoz kikísérletezzem a jobb megoldásokat. Az alkatrészek jelentős része ki lett cserélve, ez a műszer jelentősen megnövelt impulzusteljesítményű, Li-ion akkumulátoros, az akkumulátorok kivehetők és cserélhetők (a fekete rész a tetején a nyitható akkumulátortartó). A képen 2,5x2,5 méteres és 1,25x1,25 méteres hollanderes csatlakozású keretekkel látható. A megrendelő kérésére ezúttal kívül helyezkedik el a tekercsként szolgáló kábel. Balra lenn egy utólagos plusz forgatógomb a hangerőt szabályozza. Ez az legrégebbi ORION-okban is megvolt, de később egy sokkal hasznosabb alaphang-állító lett helyette.
Klasszikus forgatógombos-mutatós kivitelű, szemben a nyomógombos-LCD-s készülékekkel. Viszont belül teljesen digitális, az analóg fémkeresőkkel ellentétben a forgatógombok ezen nem közvetlenül hatnak, hanem a mikrokontrollert vezérlik (kivéve a hangerőszabályzót), és a mikrokontroller intéz mindent. A mutatós műszer is csak látszólag analóg, az is digitálisan vezérelt. (A fekete csík a képen a karcolódás elleni védőfóliát tartja műszeren, nem tartozék
)
Az ORION-2 is alapvetően forgatógombos-mutatós lesz, ami sokkal könnyebben megérthető és beállítható, de legmodernebb technikát is felhasználva lesznek digitális beállítási és szoftverfrissítési lehetőségek is.
Sajnos itt nemigen lehet rendesen letesztelni a közeli adótorony miatt, de már itt is látszott, hogy jelentősen megnőtt az érzékelési távolsága a korábbi ORION-okhoz képest. Viszont egy közismerten nagy szakértelmű fémkeresős tesztpályáján kiválóan teljesített.
Az ilyen keretes mélykeresők előnye, hogy viszonylag könnyűek, a keresőkeret igen változatos méretű és formájú lehet. Néhány cm-től több méterig terjedhet a méretük. Az ORION-hoz az alap eredetileg az 1x1 méteres klasszikus keret volt. Készült még 40 cm-es keresőfej, 2x1 méteres, 2x2 méteres, 3m x 70cm-es hosszúkás tekercs speciális kérésre tűzszerészeknek, különféle fúrt lyukakba leereszthető hengeres szondák is készültek, többek között 28 és 35mm átmérőben, 58 cm-es keresőfej, terepjáróval vontatott verziók is (a képeken) - a lehetőségek kimeríthetetlenek.
Az ORION eredeti honlapja 2006-ból: https://metaldetector.hu/orion.html
Már kb. 15 éve megszűnt az ORION gyártása, de mivel azóta is kedvelik és keresik, és vannak, akik nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy nekik csakis ez kell, azóta készült még egy-egy utolsó utáni példány a maradék alkatrészek felhasználásával.
"Senki nem adja el az Orionnyát? Nem is csodálkozok. Kár hogy abba hagyta Feri a gyártását,fejlesztését. Ki tudja mit tudna most az Orion. Már amikor kijött, jobb volt az X3 tól 1x1m kerettel. (mélység és a fém vezetőképesség mérésének ..."
Ez a legutolsó példány egyedi igények alapján készült. Egyben egy feljavított verzió is többek között azért, hogy az új változathoz kikísérletezzem a jobb megoldásokat. Az alkatrészek jelentős része ki lett cserélve, ez a műszer jelentősen megnövelt impulzusteljesítményű, Li-ion akkumulátoros, az akkumulátorok kivehetők és cserélhetők (a fekete rész a tetején a nyitható akkumulátortartó). A képen 2,5x2,5 méteres és 1,25x1,25 méteres hollanderes csatlakozású keretekkel látható. A megrendelő kérésére ezúttal kívül helyezkedik el a tekercsként szolgáló kábel. Balra lenn egy utólagos plusz forgatógomb a hangerőt szabályozza. Ez az legrégebbi ORION-okban is megvolt, de később egy sokkal hasznosabb alaphang-állító lett helyette.
Klasszikus forgatógombos-mutatós kivitelű, szemben a nyomógombos-LCD-s készülékekkel. Viszont belül teljesen digitális, az analóg fémkeresőkkel ellentétben a forgatógombok ezen nem közvetlenül hatnak, hanem a mikrokontrollert vezérlik (kivéve a hangerőszabályzót), és a mikrokontroller intéz mindent. A mutatós műszer is csak látszólag analóg, az is digitálisan vezérelt. (A fekete csík a képen a karcolódás elleni védőfóliát tartja műszeren, nem tartozék
Az ORION-2 is alapvetően forgatógombos-mutatós lesz, ami sokkal könnyebben megérthető és beállítható, de legmodernebb technikát is felhasználva lesznek digitális beállítási és szoftverfrissítési lehetőségek is.
Sajnos itt nemigen lehet rendesen letesztelni a közeli adótorony miatt, de már itt is látszott, hogy jelentősen megnőtt az érzékelési távolsága a korábbi ORION-okhoz képest. Viszont egy közismerten nagy szakértelmű fémkeresős tesztpályáján kiválóan teljesített.
Az ilyen keretes mélykeresők előnye, hogy viszonylag könnyűek, a keresőkeret igen változatos méretű és formájú lehet. Néhány cm-től több méterig terjedhet a méretük. Az ORION-hoz az alap eredetileg az 1x1 méteres klasszikus keret volt. Készült még 40 cm-es keresőfej, 2x1 méteres, 2x2 méteres, 3m x 70cm-es hosszúkás tekercs speciális kérésre tűzszerészeknek, különféle fúrt lyukakba leereszthető hengeres szondák is készültek, többek között 28 és 35mm átmérőben, 58 cm-es keresőfej, terepjáróval vontatott verziók is (a képeken) - a lehetőségek kimeríthetetlenek.
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Jól néz ki. Akkor nem mutatós lesz az Orion-2? Jobb tetszik nekem ez az Lcd kijelző. Esetleg lehetne úgy, hogy aki mutatóst akar, annak egy műszer ábrát mutasson.

- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Erre én is gondoltam. Eredetileg azért lett forgatógombos-mutatós megoldású a belül egyébként teljesen digitális ORION, mert akkor még az analóg mélykeresők voltak elterjedve és ezt szokták meg a felhasználók.
Mindenesetre ennek a kijelzőnek egy kisebb verzióját tervezem inkább, mert ennek csak hasznos felülete is több mint 10 cm széles és egyszerűen túl nagy, nem fér el rendesen semmi dobozban és a nyomógombok se férnek el tőle. Csak maga a kijelző akkora mint egy telefon. A legegyszerűbb megoldás persze ennél is az érintőképernyő volna, vagyis hogy magán a kijelzőn legyenek a gombok, de az fémkeresőnél enyhén szólva nem praktikus.
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Gombok ha lehet nagyok legyenek.Feri írta: ↑2026. május 7., csütörtök 9:52Erre én is gondoltam. Eredetileg azért lett forgatógombos-mutatós megoldású a belül egyébként teljesen digitális ORION, mert akkor még az analóg mélykeresők voltak elterjedve és ezt szokták meg a felhasználók.
Mindenesetre ennek a kijelzőnek egy kisebb verzióját tervezem inkább, mert ennek csak hasznos felülete is több mint 10 cm széles és egyszerűen túl nagy, nem fér el rendesen semmi dobozban és a nyomógombok se férnek el tőle. Csak maga a kijelző akkora mint egy telefon. A legegyszerűbb megoldás persze ennél is az érintőképernyő volna, vagyis hogy magán a kijelzőn legyenek a gombok, de az fémkeresőnél enyhén szólva nem praktikus.

- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Oké, igyekszem. Már rég megrendeltem sokféle gombot és egész jók vannak. Akkor kijelzős lesz, de inkább egy kisebbet teszek rá. 180 fokos beállítható fordítás is lesz rajta. Emiatt fejtetőre fordítva is olvasható és így lehetnek a gombok jobbra vagy balra is attól függően, kinek mi a kényelmes.Kawasaki írta: ↑2026. május 8., péntek 13:51Gombok ha lehet nagyok legyenek.Feri írta: ↑2026. május 7., csütörtök 9:52Erre én is gondoltam. Eredetileg azért lett forgatógombos-mutatós megoldású a belül egyébként teljesen digitális ORION, mert akkor még az analóg mélykeresők voltak elterjedve és ezt szokták meg a felhasználók.
Mindenesetre ennek a kijelzőnek egy kisebb verzióját tervezem inkább, mert ennek csak hasznos felülete is több mint 10 cm széles és egyszerűen túl nagy, nem fér el rendesen semmi dobozban és a nyomógombok se férnek el tőle. Csak maga a kijelző akkora mint egy telefon. A legegyszerűbb megoldás persze ennél is az érintőképernyő volna, vagyis hogy magán a kijelzőn legyenek a gombok, de az fémkeresőnél enyhén szólva nem praktikus.És ne nagyon sok. Kezdő beállítás is legyen, amihez nem kell leizzadni terepen és bújni a leírást h mit csinálok rosszul. A Magnum alap programhoz hasonlóan pl. szántóföldi érmézés. Mélység kb. mi várható?
Mélység. Ez az, amit én nem igazán tudok itt lemérni. Sajnos az én tesztpályámat egyrészt már beépítették, másrészt beüzemeltek egy olyan rádióadót egész közel, ami nagyon bezavar. Részben ezért is hagytam abba az ORION-t. Régen egyszerűen felakasztottuk egy fára a keretet és úgy igen könnyen próbálgathatták a vevők, mit mennyiről tud, amikor viszont beüzemelték az adót, azt hittem hibás a műszer.
Az előző, a régi fajta, de már erősen feljavított ORION-ról igen jó hírek vannak, nagyon mélyet tud még a 40 centis keresőfejjel is. Egy ismert keresős tesztpályáján számomra is meglepő jó eredmények születtek.
Idézem: "Amit az én ORION-om tud, ami annál mélyebben van, az maradjon is ott."
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Jó estét!
Eladó Orion mélykereső 1mx1m-es keresőfejjel, karcmentes.
Az ok kihasználatlanság
Ár. 250 ezer Ft
Elérni a következő e-mail címen tudnak: lokalpatriota60@freemail.hu
Üdvözlettel.



Eladó Orion mélykereső 1mx1m-es keresőfejjel, karcmentes.
Az ok kihasználatlanság
Ár. 250 ezer Ft
Elérni a következő e-mail címen tudnak: lokalpatriota60@freemail.hu
Üdvözlettel.



Re: ORION mélykereső
Állítólag pénzleletre a legjobb épp ez az 1m keresőfejjel.
Az új Orion miben fog tudni többet?
Mélységet lehet tudni hozzávetőleg? Pénzlelet, roncsozás?
Ára mennyi lesz? Remélem nem horror?
Az új Orion miben fog tudni többet?
Mélységet lehet tudni hozzávetőleg? Pénzlelet, roncsozás?
Ára mennyi lesz? Remélem nem horror?
- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Mélységben lesz jobb elsősorban és LCD kijelzős is lesz, nem mutatós. Mindenki az utóbbit javasolta inkább. A kijelzőt visszavettem kisebbre, mivel a nagy "tepsi" kijelző nem fér el semmilyen normális dobozban. Egyben kissé még nagyobb felbontású is ez a kijelző.
Mélységről vannak visszajelzések az utolsó, egyben továbbfejlesztett ORION-1-ről, miszerint még számomra is hihetetlen mélységeket tud egy komoly tesztpályán. ;) Felírtam mélységeket, a legkisebb, 40-es keresőfejjel 1,5 m mélyen kimutatott 10x10-es rézlemezt, 50cm mélyen egy sestertiust, 80 mélyen sok nikkel kétforintost.
Ára szokás szerint magyar pénztárcához méretezett lesz, jobb és olcsóbb mint pl. a közismert Pulse Star, ami 1700 Euro, pláne az X3-hoz képest, ami még sokkal drágább.
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Én is hallottam, hogy különleges, éremleletre legjobb és nem lehet beszerezni. Örülök, hogy lesz megint. A mutatós se néz ki rosszul, de a tudása a fontos.Feri írta: ↑2026. május 17., vasárnap 11:26Mélységben lesz jobb elsősorban és LCD kijelzős is lesz, nem mutatós. Mindenki az utóbbit javasolta inkább. A kijelzőt visszavettem kisebbre, mivel a nagy "tepsi" kijelző nem fér el semmilyen normális dobozban. Egyben kissé még nagyobb felbontású is ez a kijelző.
Mélységről vannak visszajelzések az utolsó, egyben továbbfejlesztett ORION-1-ről, miszerint még számomra is hihetetlen mélységeket tud egy komoly tesztpályán. ;) Felírtam mélységeket, a legkisebb, 40-es keresőfejjel 1,5 m mélyen kimutatott 10x10-es rézlemezt, 50cm mélyen egy sestertiust, 80 mélyen sok nikkel kétforintost.
Ára szokás szerint magyar pénztárcához méretezett lesz, jobb és olcsóbb mint pl. a közismert Pulse Star, ami 1700 Euro, pláne az X3-hoz képest, ami még sokkal drágább.
20260516_202847.jpg
20260516_202855.jpg
Re: ORION mélykereső
Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Megjött a kipróbálandó műszerdoboz és pár alkatrész. Úgy néz ki ez a doboz pont megfelelő is lesz. Kisebb, mint a régi ORION doboza, de minden elfér benne. Rátettem néhány nyomógombot próbaképpen, hogyan férnek el. Természetesen nem feltétlenül ilyen formájú és színű gombok lesznek. Szóba jöhet még a digitális potméter is, ami nyomógomb is, és forgatható is, így abból egy darab is kb. négy ilyen nyomógombonak felel meg.Kaszáló írta: ↑2026. május 18., hétfő 7:55Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Jól néz ki. Mikor várható?Feri írta: ↑2026. május 19., kedd 11:20Megjött a kipróbálandó műszerdoboz és pár alkatrész. Úgy néz ki ez a doboz pont megfelelő is lesz. Kisebb, mint a régi ORION doboza, de minden elfér benne. Rátettem néhány nyomógombot próbaképpen, hogyan férnek el. Természetesen nem feltétlenül ilyen formájú és színű gombok lesznek. Szóba jöhet még a digitális potméter is, ami nyomógomb is, és forgatható is, így abból egy darab is kb. négy ilyen nyomógombonak felel meg.Kaszáló írta: ↑2026. május 18., hétfő 7:55Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
702516416_122220627194562898_7758542692258408699_n.jpg
- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Még a nyáron meglesz. Szerintem nagyon hamar, mert az igazán fontos részek már megvannak, amivel még foglalkozni kell, az az új mikrokontroller és annak a programozása. Megrendeltem hozzá az egyik legerősebb mikrokontrollert. Nem mintha nem volna elég egy kisebb a számítások elvégzéséhez, hanem mert ennek vannak olyan plusz tulajdonságai, amelyekért megéri.Schönherz írta: ↑2026. május 22., péntek 7:10Jól néz ki. Mikor várható?Feri írta: ↑2026. május 19., kedd 11:20Megjött a kipróbálandó műszerdoboz és pár alkatrész. Úgy néz ki ez a doboz pont megfelelő is lesz. Kisebb, mint a régi ORION doboza, de minden elfér benne. Rátettem néhány nyomógombot próbaképpen, hogyan férnek el. Természetesen nem feltétlenül ilyen formájú és színű gombok lesznek. Szóba jöhet még a digitális potméter is, ami nyomógomb is, és forgatható is, így abból egy darab is kb. négy ilyen nyomógombonak felel meg.Kaszáló írta: ↑2026. május 18., hétfő 7:55Legjobbakra számítok. Fentebb találtam: "Én az Orionhoz annyit tudok,egyszerű,nagyszerű mélykereső.Kár hogy abba maradt a gyártása, Fejlesztése.
A gyártás,fejlesztés elmaradásával el se tudom képzelni a Feri adottságaihoz képest,hogy miről maradtam le."
Ezt kár volt abbahagyni egyáltalában. A 3 gomb + műszer már szinte faék egyszerű. Valami ilyen kéne digiben is.
702516416_122220627194562898_7758542692258408699_n.jpg
www.metaldetector.hu
- Feri
- Adminisztrátor

- Hozzászólások: 552
- Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
- Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
- Status: Offline
Re: ORION mélykereső
Encoder, azaz "digitális potméter". Ez egy jeladó, ami teljesen körbeforog és a fel-le nyomógombokhoz hasonló a hatása, de gyorsabban beállítható. Nyomógomb is, mert benyomható, sőt benyomva is lehet forgatni és akkor akár egy teljesen más értéket is állíthat. Pl. a hangerő gombja benyomva már zavarszűrőt állítja.
Az eredeti ORION-on négy fontos beállítandó van alapból: az alaphang frekvenciája, a hangerő, üzemmód és a zavarszűrő. Plusz egy nullázó nyomógomb. Mivel ez digitális, lesznek mások is, de azok menüben. Az előző ORION-nál csak három potméter volt, a hangerő lemaradt, illetve a LED-ek fényereje állítható a nullázó gomb kétszeri működtetésével. Két ilyen encoder négy potméternek felel meg plusz a menü kezelése is megy velük.
Az eredeti ORION-on négy fontos beállítandó van alapból: az alaphang frekvenciája, a hangerő, üzemmód és a zavarszűrő. Plusz egy nullázó nyomógomb. Mivel ez digitális, lesznek mások is, de azok menüben. Az előző ORION-nál csak három potméter volt, a hangerő lemaradt, illetve a LED-ek fényereje állítható a nullázó gomb kétszeri működtetésével. Két ilyen encoder négy potméternek felel meg plusz a menü kezelése is megy velük.
www.metaldetector.hu
Re: ORION mélykereső
Ez jó, fontos hogy terepmunkán azonnal látszódjon, mit hova állított az ember. Terepen ne is kelljen nagyon állogatni de amit beállítottál az látszódjon hogy hol áll.Feri írta: ↑2026. május 23., szombat 16:21Encoder, azaz "digitális potméter". Ez egy jeladó, ami teljesen körbeforog és a fel-le nyomógombokhoz hasonló a hatása, de gyorsabban beállítható. Nyomógomb is, mert benyomható, sőt benyomva is lehet forgatni és akkor akár egy teljesen más értéket is állíthat. Pl. a hangerő gombja benyomva már zavarszűrőt állítja.
Az eredeti ORION-on négy fontos beállítandó van alapból: az alaphang frekvenciája, a hangerő, üzemmód és a zavarszűrő. Plusz egy nullázó nyomógomb. Mivel ez digitális, lesznek mások is, de azok menüben. Az előző ORION-nál csak három potméter volt, a hangerő lemaradt, illetve a LED-ek fényereje állítható a nullázó gomb kétszeri működtetésével. Két ilyen encoder négy potméternek felel meg plusz a menü kezelése is megy velük.
Képernyőkép 2026-05-23 161410.jpg





