Kép
Hírek:
- Új használati útmutató a Cobra XT-hez: https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
- Új, 28x22 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Rövidített MAGNUM beállítási útmutató: Útmutató
- Új Facebook-csoport: Metaldetector.hu
- Új, 36x28 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Dexter
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. március 9., csütörtök 2:10
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Dexter » 2025. december 11., csütörtök 12:41

Feri írta:
2025. december 9., kedd 23:02
Így néz ki a Cobra XT a 28x22 cm-es keresőfejjel, ami mélységben kb. a régi, kerek 25 cm-esnek felel meg, de hosszabb és sokkal könnyebb is, így sokkal jobb. A lenti képen a 38x28-as keresőfejjel felszerelve látható.
CXT2822.jpg
CXT36281_1.jpg
Az enyém az alsó, 36-os. Sokkal jobb mint a 25-ös. A 28*22 miben különbözik tőle?



Tony Soprano
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2025. december 11., csütörtök 16:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Tony Soprano » 2025. december 11., csütörtök 16:31

Dexter írta:
2025. december 11., csütörtök 12:41
Feri írta:
2025. december 9., kedd 23:02
Így néz ki a Cobra XT a 28x22 cm-es keresőfejjel, ami mélységben kb. a régi, kerek 25 cm-esnek felel meg, de hosszabb és sokkal könnyebb is, így sokkal jobb. A lenti képen a 38x28-as keresőfejjel felszerelve látható.
CXT2822.jpg
CXT36281_1.jpg
Az enyém az alsó, 36-os. Sokkal jobb mint a 25-ös. A 28*22 miben különbözik tőle?
Csatlakozom. Enyém is kerek 25. De a gép XT. Upgradelni érdemes?



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2025. december 12., péntek 23:03

Tony Soprano írta:
2025. december 11., csütörtök 16:31
Dexter írta:
2025. december 11., csütörtök 12:41
Feri írta:
2025. december 9., kedd 23:02
Így néz ki a Cobra XT a 28x22 cm-es keresőfejjel, ami mélységben kb. a régi, kerek 25 cm-esnek felel meg, de hosszabb és sokkal könnyebb is, így sokkal jobb. A lenti képen a 38x28-as keresőfejjel felszerelve látható.
CXT2822.jpg
CXT36281_1.jpg
Az enyém az alsó, 36-os. Sokkal jobb mint a 25-ös. A 28*22 miben különbözik tőle?
Csatlakozom. Enyém is kerek 25. De a gép XT. Upgradelni érdemes?
36x28-ra biztos oké az upgrade. A másik nekem nincsen. Csak meg ne bánd! :D Egy irigy ismerős szerint nem jó ez a gép mert túl mélyen lát, túl sok az ásás. :D


A Whiter Shade of Pale

Halifax
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023. július 1., szombat 12:58
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Halifax » 2025. december 14., vasárnap 17:01

Procol Harum írta:
2025. december 12., péntek 23:03
Tony Soprano írta:
2025. december 11., csütörtök 16:31
Dexter írta:
2025. december 11., csütörtök 12:41
Feri írta:
2025. december 9., kedd 23:02
Így néz ki a Cobra XT a 28x22 cm-es keresőfejjel, ami mélységben kb. a régi, kerek 25 cm-esnek felel meg, de hosszabb és sokkal könnyebb is, így sokkal jobb. A lenti képen a 38x28-as keresőfejjel felszerelve látható.
CXT2822.jpg
CXT36281_1.jpg
Az enyém az alsó, 36-os. Sokkal jobb mint a 25-ös. A 28*22 miben különbözik tőle?
Csatlakozom. Enyém is kerek 25. De a gép XT. Upgradelni érdemes?
36x28-ra biztos oké az upgrade. A másik nekem nincsen. Csak meg ne bánd! :D Egy irigy ismerős szerint nem jó ez a gép mert túl mélyen lát, túl sok az ásás. :D
Nekem van a 28cm-es fej is. Ha nem annyira fér el a 36cm-es fej terepviszonyok végett, azt rakom fel és a kisebb dolgokra jobb. Relic és hadira a 36-os.
Volt a régi fajta Cobrám is, az új gép nagy megkönnyebbülés szó szoros értelmében mondva.



MG-42
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2025. december 31., szerda 5:49
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: MG-42 » 2026. január 9., péntek 15:48

Hadira a 36×28 cm fej szerintem is jobb már a 40 cm fejnél. Az egy fikarcnyit talán mélyebb, de mint írtátok nehéz és nekem nem éri meg azert egy nehezet cipelni. 25 cm fej van még nekem de most már mindenre a 36×28 fejjel megyek. A 28×22 cm nekem nincs.



ChiliPepper
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. november 12., szombat 13:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: ChiliPepper » 2026. január 16., péntek 12:57

Fejlődik a technika! A 2016-os iPhone 7-hez képest is a maiak jobbak. Nem olyan sokkal, mert azon is volt már minden az internettől a fotózásig de annyira nem lettek jobbak, hogy amíg ez jól működik, újat vegyek. De ha nem volna, nem vennék 2026-ban 2016-os telefont. A Cobra is javult, viszont abból a régit sajnos eladtuk. Jó volt, de közös ló. Nem a régi Cobrából vettem egy használtat helyette, hanem lett ez az új. Szerintem többet fejlődött mint a telefonok. Fontosabb javulás a fej könnyűség, vashang, akksi, nem vezetékes fejhallgató, mélység. Sajna nem hallok igazán jól, de ez füles okés, a kábeles bozótosban, gazosban bosszantó tudott lenni.



Avatar
Dexter
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. március 9., csütörtök 2:10
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Dexter » 2026. január 17., szombat 11:38

Én is unatkozom. :D Sajna lefagy nekem is mindenem, ilyen időben nem megyek öööö gombászni. :D Én is a fórumot és többi online dolgot nézem a melegben. :D Viszont gratulálok azoknak, akik ilyenkor is kinn a terepen űzik az ipart!



Avatar
Simba
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Simba » 2026. január 18., vasárnap 12:06

Dexter írta:
2026. január 17., szombat 11:38
Én is unatkozom. :D Sajna lefagy nekem is mindenem, ilyen időben nem megyek öööö gombászni. :D Én is a fórumot és többi online dolgot nézem a melegben. :D Viszont gratulálok azoknak, akik ilyenkor is kinn a terepen űzik az ipart!
30 felett és 0 alatt én se megyek. Csak virtuálisan. :))@



MG-42
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2025. december 31., szerda 5:49
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: MG-42 » 2026. január 19., hétfő 2:21

Simba írta:
2026. január 18., vasárnap 12:06
Dexter írta:
2026. január 17., szombat 11:38
Én is unatkozom. :D Sajna lefagy nekem is mindenem, ilyen időben nem megyek öööö gombászni. :D Én is a fórumot és többi online dolgot nézem a melegben. :D Viszont gratulálok azoknak, akik ilyenkor is kinn a terepen űzik az ipart!
30 felett és 0 alatt én se megyek. Csak virtuálisan. :))@
Befagyott tavi, vagy mocsaras helyeket lehet ilyenkor felderíteni. ;-)



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2026. január 28., szerda 18:12

Ismerős a hang egyből!
Igazi kincs az ilyen asszony! Sörkereső!
:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
:))@ :mrgreen: :lol: like! :clap: :dance: ^:)^ :-bd :greetings-clapyellow: :music-listening: :music-rockon: :romance-kisscheek: :romance-heartsmiley: :obscene-sexualdoggy:

https://www.youtube.com/watch?v=ueHpVR1fJi0
Kép



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2026. január 30., péntek 19:49

Királykobra írta:
2026. január 28., szerda 18:12
Ismerős a hang egyből!
Igazi kincs az ilyen asszony! Sörkereső!
:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
:))@ :mrgreen: :lol: like! :clap: :dance: ^:)^ :-bd :greetings-clapyellow: :music-listening: :music-rockon: :romance-kisscheek: :romance-heartsmiley: :obscene-sexualdoggy:

https://www.youtube.com/watch?v=ueHpVR1fJi0
Kép
Vótmár! De jó! :lol:


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Schönherz
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2025. április 16., szerda 17:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Schönherz » 2026. február 7., szombat 12:50

Darwin írta:
2026. január 30., péntek 19:49
Királykobra írta:
2026. január 28., szerda 18:12
Ismerős a hang egyből!
Igazi kincs az ilyen asszony! Sörkereső!
:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
:))@ :mrgreen: :lol: like! :clap: :dance: ^:)^ :-bd :greetings-clapyellow: :music-listening: :music-rockon: :romance-kisscheek: :romance-heartsmiley: :obscene-sexualdoggy:

https://www.youtube.com/watch?v=ueHpVR1fJi0
Kép
Vótmár! De jó! :lol:
Ez MEKKORA! :D Nekem új. Köszi!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. február 8., vasárnap 19:46

Életkép egy lelkes Cobrástól (Facebookról)
Cobralatkép.jpg
Cobralatkép.jpg (430.62 KiB) Megtekintve 3365 alkalommal


www.metaldetector.hu

Timber
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2026. február 10., kedd 11:00

Jubileum. 10 éve van meg és azóta is használatban, bár újabb. A sors keze furcsa tud lenni, mert sose fémkeresőztem volna magamtól. Szinte kényszer volt aztán nagyon rákaptam. Tartozás fejében lett a Cobra, gondoltam eladom és pénzemnél vagyok. És rá is beszélt egy garrettes h kell az és menjünk együtt a lövészárkokhoz. Meg is vette volna amikor látta mit tud de akkor már rákaptam és én nem adtam. :D Szerzett máshonnan.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. március 1., vasárnap 13:13

A COBRA XT-vel kapcsolatosan néhány új észrevétel jőtt be, amelyek lényege, hogy nagyon könnyű és meghökkentően nagy mélységeket tud. Illetve aki tűzszerészeti célra használja, elmondta, hogy nagyon mélyre kell ásnia sokszor, illetve egy bizonyos rugó/spiráltestű világháborús botlóaknát, amit egyébként nehéz kimutatni, de egy helyen rengeteg van, ezzel szintén kiválóan meg lehet találni. Ez nem a felugró típusú rugós akna, hanem a robbanóanyag körül van egy spirál repeszkepzés céljából.


www.metaldetector.hu

Avatar
Me-109
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024. november 16., szombat 22:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Me-109 » 2026. március 6., péntek 12:17

Meg is érdemli a dicséretet. A Silver után a Cobrám lett és most XT és a nyugati csoda min kétszer, sőt töbször annyiba fájó csúcsgépeket is leveri mélységben még a régi Cobra is. Ásni kell, az biztos. De az a jó! Ha tudod h hol. Szombaton fogok is. Gép maxra töltve. Nem meglepő h a Garrettes is azonnal cserét akart.
A speckó Orion aksitartóról jut eszembe, h lehetne olyan Cobrára is. A 3 darab 18650 lítium zsebben is szépen elfér. Nem hagyott soha cserben még, általában ezt is két nap használat után töltöm mint a régit. De olyan vadregényes helyekre ahol nincsen töltési lehetőség, az ember vihetne magával extra akksit. Csak egy tipp.

Jó munkát és a keresős kollégáknak jó leleteket kívánok és szép időt!



Avatar
Charlie Firpo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2026. március 17., kedd 19:53

Schönherz írta:
2026. február 7., szombat 12:50
Darwin írta:
2026. január 30., péntek 19:49
Királykobra írta:
2026. január 28., szerda 18:12
Ismerős a hang egyből!
Igazi kincs az ilyen asszony! Sörkereső!
:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
:))@ :mrgreen: :lol: like! :clap: :dance: ^:)^ :-bd :greetings-clapyellow: :music-listening: :music-rockon: :romance-kisscheek: :romance-heartsmiley: :obscene-sexualdoggy:

https://www.youtube.com/watch?v=ueHpVR1fJi0
Kép
Vótmár! De jó! :lol:
Ez MEKKORA! :D Nekem új. Köszi!
:lol: Egyszer ajánlottam én is ezt a videót. Azért is tettem fel mert valami különleges kis dd fej van rajta amit egy Cobra utángyártó csinált és csak 17 centiméteres. Hunor nevű és még volt egy Hunter nevű utánzat is. Közben találkoztam ilyen gépessel az se rossz de nem az eredeti kivitel, olyan gagyi utánzat. Új Legend 2 gépes kiröhögött, túl sokat ások meg minden, de aztán maradt az a helyzet amiről volt már régebben szólva, hogy Cobra természetesen marad, mert az eredmény számít.
Most vehetek új fejet a Cobra XT gépemhez mert még a régi 25-ös van. Mondjuk gyakrabban veszek autót mint fémkeresőt :D Ez a Cobra örök darab, sajna a régitől meg kellett váljak, de két éve megvan ez és tavasztól őszig nem pihen.
PS: kiírta hogy ez a 777-ik hozzászólás - plussz szerencsét jelent! A Mázli Faktor! Nem hiába vagyok Charlie Firpo, Miss Mázli velem van! Nekem legyen mondva! %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- :dance:
462112583_3812513512305121_5829311023402352349_n.jpeg
462112583_3812513512305121_5829311023402352349_n.jpeg (26.42 KiB) Megtekintve 2895 alkalommal



Avatar
C-3PO
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2026. március 17., kedd 21:50
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: C-3PO » 2026. március 17., kedd 21:52

Még Szent Patrik napja is van! Sok szerencsét minden Cobrás sporttársnak! %%-



Avatar
Charlie Firpo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2026. március 18., szerda 11:19

C-3PO írta:
2026. március 17., kedd 21:52
Még Szent Patrik napja is van! Sok szerencsét minden Cobrás sporttársnak! %%-
Nekünk legyen mondva!



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2026. március 20., péntek 16:12

Ez jó, tényleg 777. Szerencsés szám! :clap:



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2026. március 20., péntek 16:26

Egy új Cobra XT 36*28 megoldható azon a módon hogy a régi Cobrába tavaly beépített fülest át tesszük? Magnumom is van. Volt szó párosításról, uaz a füles az új Cobra+Magnum géphez is passzítható egyben?



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zeus » 2026. március 20., péntek 21:58

Cobrával kezdtem a Feritől jóóó régen mindég az első gép adja a legszebb emlékeket!! ,,azóta a tizedik gépemnél tartok és típusonként is!!..De az autókkal is így vagyok 67 évesen most egy 4x4 --gyel terpezek..remélem még sokáig.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. március 27., péntek 20:38

T.Csaba írta:
2026. március 20., péntek 16:26
Egy új Cobra XT 36*28 megoldható azon a módon hogy a régi Cobrába tavaly beépített fülest át tesszük? Magnumom is van. Volt szó párosításról, uaz a füles az új Cobra+Magnum géphez is passzítható egyben?
Megoldható, az újabb fajtát párosítani lehet. Ezért ugyanaz a fejhallgató több fémkeresővel is használható. Csak akkor a másik fémkeresőben is kell, hogy legyen adó modul.
Me-109 írta:
2026. március 6., péntek 12:17
Meg is érdemli a dicséretet. A Silver után a Cobrám lett és most XT és a nyugati csoda min kétszer, sőt töbször annyiba fájó csúcsgépeket is leveri mélységben még a régi Cobra is. Ásni kell, az biztos. De az a jó! Ha tudod h hol. Szombaton fogok is. Gép maxra töltve. Nem meglepő h a Garrettes is azonnal cserét akart.
A speckó Orion aksitartóról jut eszembe, h lehetne olyan Cobrára is. A 3 darab 18650 lítium zsebben is szépen elfér. Nem hagyott soha cserben még, általában ezt is két nap használat után töltöm mint a régit. De olyan vadregényes helyekre ahol nincsen töltési lehetőség, az ember vihetne magával extra akksit. Csak egy tipp.

Jó munkát és a keresős kollégáknak jó leleteket kívánok és szép időt!
Igazából ugyanazt a fedeles akkutartót teszem most már a Cobrákba is, mert abból sehogy nem tudnak az akkuk kiesni. De az teljesen belül van, a műszerdoboz aljára csavarozva. Lehetne úgy is, hogy kívülről nyitható legyen, de akkor pont a doboz alján lenne az akkutartó nyitható fedele, ami nem szerencsés. Esetleg külső akkutartó lehetne, amit akkor lehet csatlakoztatni, amikor a belső akkuk már lemerültek.


www.metaldetector.hu

Avatar
Schönherz
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2025. április 16., szerda 17:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Schönherz » 2026. március 28., szombat 16:13

Egyik nagy szerencsém volt, hogy a nagybátyám régi Cobráját megkaptam egy éve. Ő is szépen talált vele és nekem is bevált. like! Örülök hogy ilyen fejhallgatója lehet ennek is, majd jelzek telefonon.



Avatar
C-3PO
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2026. március 17., kedd 21:50
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: C-3PO » 2026. március 31., kedd 13:57

Schönherz írta:
2026. március 28., szombat 16:13
Egyik nagy szerencsém volt, hogy a nagybátyám régi Cobráját megkaptam egy éve. Ő is szépen talált vele és nekem is bevált. like! Örülök hogy ilyen fejhallgatója lehet ennek is, majd jelzek telefonon.
Nekem részben olyan ez, mintha lottóznék. :D Mikor milyen szerencsém van, kivéve, hogy nagyon ritkán nyeretlen ez a szerencsejáték. Kettes szinte mindig van, hármas, négyes ritkábban, ötössel egyenértékű még nem volt, de előbb-utóbb lesz!



Avatar
Schönherz
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2025. április 16., szerda 17:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Schönherz » 2026. április 8., szerda 17:16

C-3PO írta:
2026. március 31., kedd 13:57
Schönherz írta:
2026. március 28., szombat 16:13
Egyik nagy szerencsém volt, hogy a nagybátyám régi Cobráját megkaptam egy éve. Ő is szépen talált vele és nekem is bevált. like! Örülök hogy ilyen fejhallgatója lehet ennek is, majd jelzek telefonon.
Nekem részben olyan ez, mintha lottóznék. :D Mikor milyen szerencsém van, kivéve, hogy nagyon ritkán nyeretlen ez a szerencsejáték. Kettes szinte mindig van, hármas, négyes ritkábban, ötössel egyenértékű még nem volt, de előbb-utóbb lesz!
Húsvétkor elszedték a Cobrámat. Nem hatóság, rokonok. :D Már tavaly nagyon ment a kincskeresés és kindertojás vadászat és idén is vinnem kellett. Gyerkőcök nagyon rákaptak, egy ment a Cobrával, egy pointerrel, egy gyal. ásóval, egy kerti ásóval. A tavaszi szünet végéig marad is falun a kincskereső gép. :D



Avatar
C-3PO
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2026. március 17., kedd 21:50
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: C-3PO » 2026. április 9., csütörtök 10:58

Ladda akkumulátor ikeában jó a cobrához?



Avatar
Metal
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2016. február 3., szerda 11:27
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Metal » 2026. április 9., csütörtök 19:50

C-3PO írta:
2026. április 9., csütörtök 10:58
Ladda akkumulátor ikeában jó a cobrához?
Igen, én is vettem a 2450-ast és oké. Volt egy kisebb és olcsóbb is, de minél nagyobb a jobb.



Avatar
C-3PO
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2026. március 17., kedd 21:50
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: C-3PO » 2026. április 11., szombat 8:35

Metal írta:
2026. április 9., csütörtök 19:50
C-3PO írta:
2026. április 9., csütörtök 10:58
Ladda akkumulátor ikeában jó a cobrához?
Igen, én is vettem a 2450-ast és oké. Volt egy kisebb és olcsóbb is, de minél nagyobb a jobb.
Köszi, utolsó pillanatban még sikerült tegnap venni. És műkszik, feltöltve! Amíg a politikusokkal van mindenki elfoglalva, nekem hasznosabb dolgom lesz.



Avatar
Dexter
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. március 9., csütörtök 2:10
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Dexter » 2026. április 12., vasárnap 20:20

C-3PO írta:
2026. április 11., szombat 8:35
Metal írta:
2026. április 9., csütörtök 19:50
C-3PO írta:
2026. április 9., csütörtök 10:58
Ladda akkumulátor ikeában jó a cobrához?
Igen, én is vettem a 2450-ast és oké. Volt egy kisebb és olcsóbb is, de minél nagyobb a jobb.
Köszi, utolsó pillanatban még sikerült tegnap venni. És műkszik, feltöltve! Amíg a politikusokkal van mindenki elfoglalva, nekem hasznosabb dolgom lesz.
Én is a fémkeresést támogatókra szavaztam. Az erdőre és a jó időre. like!



Skyline
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2026. április 6., hétfő 16:49
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Skyline » 2026. április 20., hétfő 16:43

15" Coiltek All Terrain fej passzítható Cobra XT géphez? Vagy felejtős? Dugó nem passzol, de 5 kilohertzes, hátha át lehet konvertálni.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. április 22., szerda 10:38

Skyline írta:
2026. április 20., hétfő 16:43
15" Coiltek All Terrain fej passzítható Cobra XT géphez? Vagy felejtős? Dugó nem passzol, de 5 kilohertzes, hátha át lehet konvertálni.
A csatlakozó valóban nem passzol, de valószínűleg megoldható.


www.metaldetector.hu

94m3r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2023. július 1., szombat 12:25
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: 94m3r » 2026. április 27., hétfő 12:12

Dexter írta:
2026. április 12., vasárnap 20:20
C-3PO írta:
2026. április 11., szombat 8:35
Metal írta:
2026. április 9., csütörtök 19:50
C-3PO írta:
2026. április 9., csütörtök 10:58
Ladda akkumulátor ikeában jó a cobrához?
Igen, én is vettem a 2450-ast és oké. Volt egy kisebb és olcsóbb is, de minél nagyobb a jobb.
Köszi, utolsó pillanatban még sikerült tegnap venni. És műkszik, feltöltve! Amíg a politikusokkal van mindenki elfoglalva, nekem hasznosabb dolgom lesz.
Én is a fémkeresést támogatókra szavaztam. Az erdőre és a jó időre. like!
Van Tronic is és LADDA nekünk a Magnumhoz, de alighanem mindegy. Troniccal két éve megy sok használattal, LADDA a tartalék. Cobrát néztem ki köv. gépnek, de a lítiumosat. Magnumnál azt tapasztaltuk, hogy tovább bírja a lítium. De utánanéztem akku teszteknek, az AI összegzése ezt mondja:
  • A Lidl Tronic és az IKEA LADDA akkumulátorok tesztjei alapján a LADDA (különösen a 2450 mAh-s változat) kiemelkedő teljesítményt nyújt, gyakran a Panasonic Eneloop Pro szintjét hozza. A Tronic akkuk jó ár/érték arányúak, de a felhasználói tapasztalatok szerint a LADDA tartósabb, kevésbé önkisülő, így intenzívebb használatra (vakuk, egerek) jobb választás.

    IKEA LADDA akkumulátorok (2450 mAh - 2022-es tesztek alapján):
    Teljesítmény: Nagyon magas, Japánban gyártott cellák, hasonlóak az Eneloop Pro-hoz.
    Kapacitás: Hozzák a névleges értéket, tartósabbak a Tronic-nál.
    Előny: Kiváló ár/teljesítmény arány, alacsony önkisülés.
    Hátrány: Az újabb változatok kapacitása némileg alacsonyabb lehet, mint a korábbi "fehér" szériáé.

    Lidl Tronic akkumulátorok:
    Teljesítmény: Átlagos, hobby használatra (távirányító, játékok) megfelelő.
    Tartósság: Megbízható, de gyorsabban merülhet intenzív használat mellett.
    Előny: Nagyon kedvező ár, könnyen elérhető.

    Összegzés: Ha tartós, nagy kapacitású akkut keresel fotózáshoz vagy kontrollerbe, a LADDA jobb választás. Általános otthoni használatra a Tronic is jó ár/érték arányú lehet.



Avatar
C-3PO
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2026. március 17., kedd 21:50
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: C-3PO » 2026. április 27., hétfő 18:19

Laddát raktam bele. Azt írják csúcsminőség a méregdrágát is lenyomja :))@ Akkor jó lesz. :))@



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. április 28., kedd 10:11

Frissítettem a Cobra XT használati útmutatót, ami már eléggé régi és elavult volt. Ez egy átdolgozott verzió, még nem teljesen végleges, de sokkal jobb. Plusz képek, érthetőbb és bővebb leírás, magyarázat. Koppány engedélyével az ő nagy sikert aratott útmutatóját is tartalmazza.
https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
CXTutmutatokep.jpg
CXTutmutatokep.jpg (84.39 KiB) Megtekintve 1840 alkalommal


www.metaldetector.hu

Ladko
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2026. május 11., hétfő 12:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ladko » 2026. május 12., kedd 16:09

Kezdőnek melyiket ajánlanátok jobban? Van tapasztalatom, de csak kezdő alap keresővel.
28 x 22 cm DD (COBRA)
36 x 28 cm DD (COBRA)

Kép
Kép

AI is ezt ajánlja

Kép
A Falcon jobb mint a Cobra?



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2026. május 12., kedd 20:30

Ladko írta:
2026. május 12., kedd 16:09
Kezdőnek melyiket ajánlanátok jobban? Van tapasztalatom, de csak kezdő alap keresővel.
28 x 22 cm DD (COBRA)
36 x 28 cm DD (COBRA)

Kép
Kép

AI is ezt ajánlja

Kép
A Falcon jobb mint a Cobra?
A nagyobb a jobb. A méret számít!
A falcon egy régebbi gép.


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2026. május 12., kedd 21:27

Procol Harum írta:
2026. május 12., kedd 20:30
Ladko írta:
2026. május 12., kedd 16:09
Kezdőnek melyiket ajánlanátok jobban? Van tapasztalatom, de csak kezdő alap keresővel.
28 x 22 cm DD (COBRA)
36 x 28 cm DD (COBRA)

Kép
Kép

AI is ezt ajánlja

Kép
A Falcon jobb mint a Cobra?
A nagyobb a jobb. A méret számít!
A falcon egy régebbi gép.
Igen, a Cobra egyszerűsített és koncentrikus fejes változata volt a Falcon. Egy kivétellel, ami szintén DD fejes lett.
A 36x28-as mélyebb, szennyezettebb helyen lehet a 28x22-es jobb.


www.metaldetector.hu

Cujo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 9:40
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Cujo » 2026. május 16., szombat 14:52

94m3r írta:
2026. április 27., hétfő 12:12
Dexter írta:
2026. április 12., vasárnap 20:20
C-3PO írta:
2026. április 11., szombat 8:35
Metal írta:
2026. április 9., csütörtök 19:50
C-3PO írta:
2026. április 9., csütörtök 10:58
Ladda akkumulátor ikeában jó a cobrához?
Igen, én is vettem a 2450-ast és oké. Volt egy kisebb és olcsóbb is, de minél nagyobb a jobb.
Köszi, utolsó pillanatban még sikerült tegnap venni. És műkszik, feltöltve! Amíg a politikusokkal van mindenki elfoglalva, nekem hasznosabb dolgom lesz.
Én is a fémkeresést támogatókra szavaztam. Az erdőre és a jó időre. like!
Van Tronic is és LADDA nekünk a Magnumhoz, de alighanem mindegy. Troniccal két éve megy sok használattal, LADDA a tartalék. Cobrát néztem ki köv. gépnek, de a lítiumosat. Magnumnál azt tapasztaltuk, hogy tovább bírja a lítium. De utánanéztem akku teszteknek, az AI összegzése ezt mondja:
  • A Lidl Tronic és az IKEA LADDA akkumulátorok tesztjei alapján a LADDA (különösen a 2450 mAh-s változat) kiemelkedő teljesítményt nyújt, gyakran a Panasonic Eneloop Pro szintjét hozza. A Tronic akkuk jó ár/érték arányúak, de a felhasználói tapasztalatok szerint a LADDA tartósabb, kevésbé önkisülő, így intenzívebb használatra (vakuk, egerek) jobb választás.

    IKEA LADDA akkumulátorok (2450 mAh - 2022-es tesztek alapján):
    Teljesítmény: Nagyon magas, Japánban gyártott cellák, hasonlóak az Eneloop Pro-hoz.
    Kapacitás: Hozzák a névleges értéket, tartósabbak a Tronic-nál.
    Előny: Kiváló ár/teljesítmény arány, alacsony önkisülés.
    Hátrány: Az újabb változatok kapacitása némileg alacsonyabb lehet, mint a korábbi "fehér" szériáé.

    Lidl Tronic akkumulátorok:
    Teljesítmény: Átlagos, hobby használatra (távirányító, játékok) megfelelő.
    Tartósság: Megbízható, de gyorsabban merülhet intenzív használat mellett.
    Előny: Nagyon kedvező ár, könnyen elérhető.

    Összegzés: Ha tartós, nagy kapacitású akkut keresel fotózáshoz vagy kontrollerbe, a LADDA jobb választás. Általános otthoni használatra a Tronic is jó ár/érték arányú lehet.
Ikeást raktam bele legutoljára és hideget-meleget jól bírta sok használattal évekig.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2026. május 23., szombat 15:30

Ide is írok akkor, ha már. :))@ Annak ellenére, hogy minden fontosat elmondtak már. Régi Cobrát csak ideiglenesen használtam és tetszett, és egy éve alkalmazom ezt a CobraXT gépet és érthető hogy mélysége legendás lett. Ahogy mondani szokás, Ár-Érték aránya is kiváló.
Tényleg sokat számít a mélység és egyre jobban mert ki lettek fosztva a területek de csak a felszín. Egyre kevesebb az olyan ahol nem kell a mélység. Nekem nagyon bejön sokat ások, de szedek is.
Szelektálása nem olyan jó mint a Magnumomnak. Viszont a BT füles mind a kettővel jó és ahhoz képest az is igen kevés pénz. Nyilván az akku is, de még csak a Magnumban kellett cserélni, az nem volt sok.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma