Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Minelab

Fémkereséshez való eszközök
berti
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019. május 4., szombat 18:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: berti » 2019. december 26., csütörtök 18:20

Kedvemet biztos nem tudjàk elvenni . Próbàlgatom , jàtszok , àsok , stb . Ha van időm kimegyek , ha nincs , nem romlik meg . Nem akartam ebből vitàt . Ez egy hobby . Nem vérre megy !!!!!



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. december 26., csütörtök 18:37

berti írta:
2019. december 26., csütörtök 17:20
Én teljesen kezdő vagyok . Volt 100 ezer forinton egy gépre . Nincs veszteni valóm . Kicsit sétàlgatok , lengetek . Jól érzem magam kint . Jó helyen lakom . ( Tokaj- Hegyalja .
Az ár érték aránya szerintem is teljesen rendben van, és a garrett 150-250 párost, meg tényleg jó, hogy kihagytad :-) , csak ennek az "alázza a deust és segberugja az nox 800-at" szövegnek ne dőljél be, meg a százezredik kamu tesztnek, mert majd úgyis a terepen válik el, hogy mit tud egy gép, és mit tud a gazdája. Ez a 20 forintosok, a most hoztam a vasboltból, fémtiszta szegek közt, meg az ingyombingyomok mélyfúrásban, faszomtudja milyen földön, és milyen beállítással, szórakozásnak jó, de kb. annyi is az értelme, max. viszonyítási alapnak jó, ha korhű dolgokkal, és szakszerűen van megcsinálva.



berti
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019. május 4., szombat 18:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: berti » 2019. december 26., csütörtök 18:45

Szerintem ez egy helyes vàlasz volt . Hiàba tud a gép bàrmit , ha béna vagyok hozzà . De mondom , kezdő vagyok . Szórakozni akarok . Ezért vagyok itt . Én elfogadok minden véleményt . Valamiből építkeznek kell



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. december 26., csütörtök 20:08

berti írta:
2019. december 26., csütörtök 18:45
Szerintem ez egy helyes vàlasz volt . Hiàba tud a gép bàrmit , ha béna vagyok hozzà . De mondom , kezdő vagyok . Szórakozni akarok . Ezért vagyok itt . Én elfogadok minden véleményt . Valamiből építkeznek kell
nekem is van simplexem.volt deusom is.a deus max akkor tudja amit a simplex alapból ha agyon állítgatod meg ásod a vasat közben.birja a nagyfeszt nyugodtan nálad lehet a mobilod nem zavarja kényelmes bluetoth fülese van semmit nem késik vízálló könnyű és olcsó.kkoron lazán szedi akár a legapróbb érmét is.a nagy vasakat mélyről sajna beeszi de amúgy teljesen rendben van.az ace sorozat ehhez képest kőbalta



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. december 26., csütörtök 20:39

ul69 írta:
2019. december 26., csütörtök 20:08
berti írta:
2019. december 26., csütörtök 18:45
Szerintem ez egy helyes vàlasz volt . Hiàba tud a gép bàrmit , ha béna vagyok hozzà . De mondom , kezdő vagyok . Szórakozni akarok . Ezért vagyok itt . Én elfogadok minden véleményt . Valamiből építkeznek kell
nekem is van simplexem.volt deusom is.a deus max akkor tudja amit a simplex alapból ha agyon állítgatod meg ásod a vasat közben.birja a nagyfeszt nyugodtan nálad lehet a mobilod nem zavarja kényelmes bluetoth fülese van semmit nem késik vízálló könnyű és olcsó.kkoron lazán szedi akár a legapróbb érmét is.a nagy vasakat mélyről sajna beeszi de amúgy teljesen rendben van.az ace sorozat ehhez képest kőbalta
Deussal vasat? Akkor ott valami komoly gond van, vagy a beállítással, vagy a felhasználó fülével, mert még nagyon kihegyezett beállítással se szedtem vasat soha, max. talán vaskarikát, de 4 hangon, kicsit módosított hangfrekvenciával, még azt is ki lehet hallani, és olyankor jobb rajta hagyni kicsit a vashangot is, mert hiába a zavarónak tűnő katatónia, az ember füle tud szelektálni a hasonló hangok közül, míg némított vashangnál kevesebb a jel, de hiányzik a viszonyítási alap. A mélyebb vasak benyelése meg tipikusan alsó-középkategóriás probléma. Ez volt a gond pl. a golden mask 5+ SE gépemmel is, ami egy igen komoly, jó gép, de érzékenyebb, mély beállítással vagy +powerral, a lapos, rozsdás, vagy mélyebben fekvő vasakat rendszeresen megette.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. december 26., csütörtök 20:49

unikornis írta:
2019. december 26., csütörtök 20:39
ul69 írta:
2019. december 26., csütörtök 20:08
berti írta:
2019. december 26., csütörtök 18:45
Szerintem ez egy helyes vàlasz volt . Hiàba tud a gép bàrmit , ha béna vagyok hozzà . De mondom , kezdő vagyok . Szórakozni akarok . Ezért vagyok itt . Én elfogadok minden véleményt . Valamiből építkeznek kell
nekem is van simplexem.volt deusom is.a deus max akkor tudja amit a simplex alapból ha agyon állítgatod meg ásod a vasat közben.birja a nagyfeszt nyugodtan nálad lehet a mobilod nem zavarja kényelmes bluetoth fülese van semmit nem késik vízálló könnyű és olcsó.kkoron lazán szedi akár a legapróbb érmét is.a nagy vasakat mélyről sajna beeszi de amúgy teljesen rendben van.az ace sorozat ehhez képest kőbalta
Deussal vasat? Akkor ott valami komoly gond van, vagy a beállítással, vagy a felhasználóval, mert még nagyon kihegyezett beállítással se szedtem vasat soha, max. talán vaskarikát, de 4 hangon, kicsit módosított hangfrekvenciával, még azt is ki lehet hallani, és olyankor jobb rajta hagyni kicsit a vashangot is, mert hiába a zavarónak tűnő katatónia, az ember füle tud szelektálni a hasonó hangok közül, míg némított vashangnál kevesebb a jel, de hiányzik a viszonyítási alap. A mélyebb vasak benyelése meg tipikusan alsó-középkategóriás probléma. Ez volt a gond pl. a golden mask 5+ SE gépemmel is, ami egy igen komoly, jó gép, de érzékenyebb, mély beállítással vagy +powerral, a lapos, rozsdás, vagy mélyebben fekvő vasakat rendszeresen megette.
ezért írtam h ha agyon állítgatod a deust ennyi hang amolyan reakt disk ennyiannyi akkor ha hallgatózol a jel fölött talán tudja azt amit ez a gép alapból mindenféle tekergetések nélkül.a nagyobb vasakról meg annyit h azért már tudom az lesz de csak megásom kicsit hát ha nem mert még új a gép nekem is nem hiszek neki :D a deusnál gyarabban volt h nem hittem el pláne mivel akkor van mélyége ha leveszem a discet ebből aztán lett kakofónia bőven.. ki kell próbálni szerintem meg fogsz lepődni mert nem alap gép csak az ára.szegény minilab topik :D :D



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. december 26., csütörtök 21:41

ul69 írta:
2019. december 26., csütörtök 20:49
unikornis írta:
2019. december 26., csütörtök 20:39
ul69 írta:
2019. december 26., csütörtök 20:08
berti írta:
2019. december 26., csütörtök 18:45
Szerintem ez egy helyes vàlasz volt . Hiàba tud a gép bàrmit , ha béna vagyok hozzà . De mondom , kezdő vagyok . Szórakozni akarok . Ezért vagyok itt . Én elfogadok minden véleményt . Valamiből építkeznek kell
nekem is van simplexem.volt deusom is.a deus max akkor tudja amit a simplex alapból ha agyon állítgatod meg ásod a vasat közben.birja a nagyfeszt nyugodtan nálad lehet a mobilod nem zavarja kényelmes bluetoth fülese van semmit nem késik vízálló könnyű és olcsó.kkoron lazán szedi akár a legapróbb érmét is.a nagy vasakat mélyről sajna beeszi de amúgy teljesen rendben van.az ace sorozat ehhez képest kőbalta
Deussal vasat? Akkor ott valami komoly gond van, vagy a beállítással, vagy a felhasználóval, mert még nagyon kihegyezett beállítással se szedtem vasat soha, max. talán vaskarikát, de 4 hangon, kicsit módosított hangfrekvenciával, még azt is ki lehet hallani, és olyankor jobb rajta hagyni kicsit a vashangot is, mert hiába a zavarónak tűnő katatónia, az ember füle tud szelektálni a hasonó hangok közül, míg némított vashangnál kevesebb a jel, de hiányzik a viszonyítási alap. A mélyebb vasak benyelése meg tipikusan alsó-középkategóriás probléma. Ez volt a gond pl. a golden mask 5+ SE gépemmel is, ami egy igen komoly, jó gép, de érzékenyebb, mély beállítással vagy +powerral, a lapos, rozsdás, vagy mélyebben fekvő vasakat rendszeresen megette.
ezért írtam h ha agyon állítgatod a deust ennyi hang amolyan reakt disk ennyiannyi akkor ha hallgatózol a jel fölött talán tudja azt amit ez a gép alapból mindenféle tekergetések nélkül.a nagyobb vasakról meg annyit h azért már tudom az lesz de csak megásom kicsit hát ha nem mert még új a gép nekem is nem hiszek neki :D a deusnál gyarabban volt h nem hittem el pláne mivel akkor van mélyége ha leveszem a discet ebből aztán lett kakofónia bőven.. ki kell próbálni szerintem meg fogsz lepődni mert nem alap gép csak az ára.szegény minilab topik :D :D
Ennyiért egy próbát megér, az biztos, csak nem szeretek venni semmit az első szériából, mert pl. állítólag az equinoxok is sokkal jobbak lettek az első széria óta.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. december 27., péntek 8:50

Az első széria nagyon gyorsan elment, és ami tetszett benne, hogy a Detectival után már változott- jobbult a szoft... most valahol a 2.68-as van.... otthon is lehet upgrade-t csinálni, tehát ha fejlesztik, mindig új szoft lehett rajta...kezdőnek nagyon is megfelel, de menő keresősnek is mind a második kereső jó befektetés... nyáron jönnek majd az új fejek - kissebb... nekem a kis patakokba igen jó lessz, ha bele esik is, vizáló.... :D



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. december 27., péntek 13:59

tibike írta:
2019. december 27., péntek 8:50
Az első széria nagyon gyorsan elment, és ami tetszett benne, hogy a Detectival után már változott- jobbult a szoft... most valahol a 2.68-as van.... otthon is lehet upgrade-t csinálni, tehát ha fejlesztik, mindig új szoft lehett rajta...kezdőnek nagyon is megfelel, de menő keresősnek is mind a második kereső jó befektetés... nyáron jönnek majd az új fejek - kissebb... nekem a kis patakokba igen jó lessz, ha bele esik is, vizáló.... :D
Tegnap én is feltettem a nox600-ra 2.0.1 szoftot, a vasszűrés jobb lett. Míg a gyári szoft-al 0-ás vasszűréssel és patkó aktív mellet látta az ezüst patrónát két vízszintes rozsdás kk patkószeg közt. Míg a 2.0.1-es szoftal már a vasszűrést feljebb lehetett tenni.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. december 28., szombat 17:37

tibike írta:
2019. december 27., péntek 8:50
Az első széria nagyon gyorsan elment, és ami tetszett benne, hogy a Detectival után már változott- jobbult a szoft... most valahol a 2.68-as van.... otthon is lehet upgrade-t csinálni, tehát ha fejlesztik, mindig új szoft lehett rajta...kezdőnek nagyon is megfelel, de menő keresősnek is mind a második kereső jó befektetés... nyáron jönnek majd az új fejek - kissebb... nekem a kis patakokba igen jó lessz, ha bele esik is, vizáló.... :D
https://www.youtube.com/watch?v=msKM-S3pU6Y

Azért a jó fekete kis talaj, mindjárt megmutatja, hogy mi is a helyzet. Az a legkisebb ruszki ezüst, ha jól látom, kb. egy kk. obulus méret. Ettől függetlenül egyébként a középkategóriában fel kell kötni a gatyát a többi gyártónak, a felső kategóriában meg ideje lenne egy új szintet lépni, mert egy pár év alatt a törökök meg a bolgárok, úgy feljöttek a semmiből a nagy régi gyártók mellé, hogy törhetik a fejüket a jövőn.



Mackó
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. május 9., szerda 21:58
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Mackó » 2019. december 28., szombat 19:46

https://www.youtube.com/watch?v=msKM-S3pU6Y

Azért a jó fekete kis talaj, mindjárt megmutatja, hogy mi is a helyzet. Az a legkisebb ruszki ezüst, ha jól látom, kb. egy kk. obulus méret. Ettől függetlenül egyébként a középkategóriában fel kell kötni a gatyát a többi gyártónak, a felső kategóriában meg ideje lenne egy új szintet lépni, mert egy pár év alatt a törökök meg a bolgárok, úgy feljöttek a semmiből a nagy régi gyártók mellé, hogy törhetik a fejüket a jövőn.
[/quote]

Amikor megjelent a Simplex megnéztem mit tud és nem is törődtem vele. Nem értettem minek egy alapgép
amikor rengeteg van belőle. Eltelt két év jött a plus. Közben kijött az Anfibio ami a mélységi teszten elverte a
Nox 800-at. Utána a minelab frissített és vissza állt a rend. A detectíválon minden a simplex plus-ról szólt.
Itt a kis fórumon nagy csend. Azért az durva hogy egy 300 eurós gépet szinte csak az 1000 eurós vagy drágább gépekkel tesztelik. És nem bőg le. Szennyezett földben is kiváló.
Szóval a Nokta azért ült a gépen két évet, mert egy olcsó, de kiváló gépet akart a piacra dobni. És a felhasználók igényeit megvalósítani. Azért mert török nem kell fikázni jó magyar szokás szerint. Ez a gép kész van, szupi a vezeték nélküli füles, nem késik, nem hangolódik el a fej, stabil, és nem kel mars szárat venni, hogy valahogy kinézzen a dolog. Frissítések lesznek. Valóban köthetik fel a gatyát a "nagy cégek".
Bocs, hogy offoltam(tuk) a MINELAB topikot.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. december 28., szombat 20:10

Mackó írta:
2019. december 28., szombat 19:46
https://www.youtube.com/watch?v=msKM-S3pU6Y

Azért a jó fekete kis talaj, mindjárt megmutatja, hogy mi is a helyzet. Az a legkisebb ruszki ezüst, ha jól látom, kb. egy kk. obulus méret. Ettől függetlenül egyébként a középkategóriában fel kell kötni a gatyát a többi gyártónak, a felső kategóriában meg ideje lenne egy új szintet lépni, mert egy pár év alatt a törökök meg a bolgárok, úgy feljöttek a semmiből a nagy régi gyártók mellé, hogy törhetik a fejüket a jövőn.
Amikor megjelent a Simplex megnéztem mit tud és nem is törődtem vele. Nem értettem minek egy alapgép
amikor rengeteg van belőle. Eltelt két év jött a plus. Közben kijött az Anfibio ami a mélységi teszten elverte a
Nox 800-at. Utána a minelab frissített és vissza állt a rend. A detectíválon minden a simplex plus-ról szólt.
Itt a kis fórumon nagy csend. Azért az durva hogy egy 300 eurós gépet szinte csak az 1000 eurós vagy drágább gépekkel tesztelik. És nem bőg le. Szennyezett földben is kiváló.
Szóval a Nokta azért ült a gépen két évet, mert egy olcsó, de kiváló gépet akart a piacra dobni. És a felhasználók igényeit megvalósítani. Azért mert török nem kell fikázni jó magyar szokás szerint. Ez a gép kész van, szupi a vezeték nélküli füles, nem késik, nem hangolódik el a fej, stabil, és nem kel mars szárat venni, hogy valahogy kinézzen a dolog. Frissítések lesznek. Valóban köthetik fel a gatyát a "nagy cégek".
Bocs, hogy offoltam(tuk) a MINELAB topikot.
[/quote]

Nem szeretek egyet érteni, de most egyet értek :-) ennyi pénzért többé nem érdemes átlag felhasználásra 2x 3x ennyit kiadni, főleg azután, hogy pl. az alsó és középső szegmenset kitöltő garrettek semmit nem fejlődtek az at pro után, az at max pedig totál bukás, szemetes helyen szinte használhatatlan, nem hozza az előző at-k szintjét sem. A kérdésem az lenne, hogy a vashangot le lehet venni, némítani, vagy lehet szabályozni, csökkenteni ezen a simplexen, mert ezt egy teszten sem látom? Sajnos a minelab topikban kezdődött ez a simplex eszmecsere, de át kellene menni a "melyik a jobb kereső" topikba.



berti
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019. május 4., szombat 18:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: berti » 2019. december 28., szombat 20:18

Le lehet venni a vashangot



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. december 28., szombat 20:27

Igen a vas hangját - alacsony frekit le lehett húzni 3 lépésben vagy kikapcsolni..... szerintem itt arról van szó, hogy sok olyan gyerek van, amely csak itt-ott, nem szabályosan jár ki, és ezeknek fölösleges drága keresőbe invesztálni.... a beállitása is nagyon egyszerű, nem komplikált mind az Equi.... csak itt van a veszély, hogy nagyon elterjed, aztán minden családba lesz egy pár kereső és az emberek elléggé szemetek, nem fogják vissza temetni a gödröket, fognak rabolni ott ahol nem szabad és az állam még jobban meghúzza a hurkott... nálunk ez már realitás.... :D



Mackó
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. május 9., szerda 21:58
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Mackó » 2019. december 28., szombat 20:32

Vas hangot le lehet venni. Minden tesztben kéthangú módban nyekeregtetik a gépet. Ebben mélyebb a gép...de nem. Paraszt vakítás.A racer2 simplex gyors gépek. Csak a 3 hangnál dolgoznak optimális diszkel sebességgel. Két hangnál lassítanak a gépen és a laposabb jeleket is nagy hangon adja be a gép. Persze a diszk rovására megy. Azért vartyog. Most jön a DE. De ha három hangon fejhallgatóval megy és mély érmét talál jó hangon halkan cin-cin hangon jelzi, hogy ott a cucc. Csak ez e videókon nem jön ki, ezért 2 hanggal küzdenek.
2 hangnál a visszaállás is romlik. Így csinálnak olyan videót amikor a sorba rakott érméket nem érzi a gép.
Jó lenne ha olyan menüje lenne mint a racer2-nek. Ott id-hez lehet állítani a hangokat és a magasságokat az embernek tetsző hangra. Szóval ezért a sok vas hang a lassú mód miatt.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. december 28., szombat 21:09

Mackó írta:
2019. december 28., szombat 20:32
Vas hangot le lehet venni. Minden tesztben kéthangú módban nyekeregtetik a gépet. Ebben mélyebb a gép...de nem. Paraszt vakítás.A racer2 simplex gyors gépek. Csak a 3 hangnál dolgoznak optimális diszkel sebességgel. Két hangnál lassítanak a gépen és a laposabb jeleket is nagy hangon adja be a gép. Persze a diszk rovására megy. Azért vartyog. Most jön a DE. De ha három hangon fejhallgatóval megy és mély érmét talál jó hangon halkan cin-cin hangon jelzi, hogy ott a cucc. Csak ez e videókon nem jön ki, ezért 2 hanggal küzdenek.
2 hangnál a visszaállás is romlik. Így csinálnak olyan videót amikor a sorba rakott érméket nem érzi a gép.
Jó lenne ha olyan menüje lenne mint a racer2-nek. Ott id-hez lehet állítani a hangokat és a magasságokat az embernek tetsző hangra. Szóval ezért a sok vas hang a lassú mód miatt.
Ja :-) kitaláltad a gondolatomat :-) csak nem akartam már fikázni ezt a nyekergő, cincogó, vartyogó kakofóniát, azért kérdeztem a vashangot - mert ezzel nyomják szinte minden videón - de akkor ezek szerint erre is van megoldás, és ha megfelelően működik, akkor tényleg a felső kategóriát karcolgatja a gép, mert ez eddig jól működően, a felsős gépek sajátja volt.
Tibinek meg azt mondanám, hogy van abban igazság, amit ír, mert errefelé is van sajnos sok felelőtlen ember, aki otthagyja a lyukakat és a szemetet, de ezekből a mostani világban, sajnos csak több lesz, viszont azt is gondolom, hogy aki akart, az már eddig is vett keresőt magának, legfeljebb most már jobb géphez is hozzájut olcsóbban. Aki viszont hülye hozzá, vagy nem tudja, hová menjen vele, annak mindegy milyen gépe van :mrgreen: . Nagy kérdés még az is, hogy ezek a gépek meddig bírják majd, mennyire lesznek tartősak, mert a 20 éves minelabok, whites-ok még vígan muzsikálnak, de ezekben az újabb masinákban már nem vagyok biztos, meg a garancia miatt is azért választanak pl. inkább sokan, magyar gépet, mert az biztonságot jelent a számukra, amit meg tudok érteni, mert senki nem szeretné külföldre küldözgetni a gépét egy garanciális javításra, aminek az időtartama ráadásul véges, nem úgy mint egy deltánál, vagy magnumnál. Szóval mindig van amin lehet meditálni, de az mindenképpen örvendetes, ha egy cég olcsón és jót fejleszt.



Mackó
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. május 9., szerda 21:58
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Mackó » 2019. december 28., szombat 21:28

Még offolok.
A garancia miatt nem kell f.sni. Egy videó egy gépszám e-mail és intéződik a dolog. Kétlem hogy itt valaki 20 évig használna egy gépet. Mindig feljön a téma a deltát pikpak megjavították a Feri beállította a fejet. Túl sok a probléma...
Nekem még a csatlakozón kívül sosem volt bajom. És most tíz sort kitöröltem



m6photo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. december 20., péntek 21:16
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: m6photo » 2019. december 28., szombat 23:12

Helló!

Equinox 600-hoz milyen aftermarket bluetooth fejhallgatót használtok/ajánlotok?
(Aptx LL)
Köszi!



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. december 29., vasárnap 0:02

m6photo írta:
2019. december 28., szombat 23:12
Helló!

Equinox 600-hoz milyen aftermarket bluetooth fejhallgatót használtok/ajánlotok?
(Aptx LL)
Köszi!
Szia
Nekem az előző Equinox 600 - ra simán felcsatlakozott ez a füles :
https://eshop-peugeot.cz/gb/multimedia/ ... ugeot.html , ...de erre az új 600-ra ami most van sehogy sem akar, pedig már a szoftot is csreberéltem. A fene ért ezt,...de ha van valakinek valami ötlete szivesen fogadom.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: talentum » 2019. december 29., vasárnap 0:11

m6photo írta:
2019. december 28., szombat 23:12
Helló!

Equinox 600-hoz milyen aftermarket bluetooth fejhallgatót használtok/ajánlotok?
(Aptx LL)
Köszi!
Nem késik, sok-sok órát bír, de drága. Külföldről olcsóbb. https://www.emag.hu/avantree-audition-p ... T2EALw_wcB


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2019. december 31., kedd 10:56

Üdv akkor most a 800 600 as sorozat sxpi. Szafari utód a terra sorozatot meg ez a vanquish váltja? Ez az 540 fog annyit tudni mint a 705 OS. Kb 10 éve a minelab expi volt a csúcs ezek a gépek is olyan sikeresek lesznek. A terra 705 nem egy rossz gép főleg dd fejjel. Ja és még van egy kínai klón is a múltkor láttam a neten. Ez csak marketing régi gépek új köntösbe.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. január 3., péntek 11:45

Üdv nem zavar ha valaki hozzá is szól



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. január 3., péntek 12:38

Az Equi 600, 800 sorozathoz beírták a sok freki működését.... de már a Vanquish sorozathoz nem.... tehát senki - a gyártón kivül nem ismeri a frekiket ezeken a gépknél.... nem értem ezt a titkolódást..... mire jó? Ezért nem tetszik az egész Minelab politikája.... nekik csak az üzlett az első....



ladmaczi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. október 18., vasárnap 13:27
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ladmaczi » 2020. január 3., péntek 13:27

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,az E-trac-hez tudtommal nincs software frissítés.
DE MIÉRT NINCS???



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2020. január 3., péntek 16:27

ladmaczi írta:
2020. január 3., péntek 13:27
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,az E-trac-hez tudtommal nincs software frissítés.
DE MIÉRT NINCS???
Udv, talan azert mert az e-trakban mindent szemelyre tudsz szabni ugy allithatod be ahogy csak akarod... kiveve a groundot ami nekem nem tetszik, ott nincs csak neutral es difficult. Lehetne valami koztes is, na de ez csekelyseg :)



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 3., péntek 17:04

ladmaczi írta:
2020. január 3., péntek 13:27
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,az E-trac-hez tudtommal nincs software frissítés.
DE MIÉRT NINCS???
Mert nincs rá szükség , ugyanis minden benne van, mint egy fullos Merciben!!!
...a 800-as equinox ugyanazt tudja mint az e-trac. A hagszint meg a hangmagasságot úgy állítod ahogy neked tetszik míg ezen a téren a 600-as butább.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: talentum » 2020. január 3., péntek 20:34

tejesember írta:
2019. december 31., kedd 10:56
Üdv akkor most a 800 600 as sorozat sxpi. Szafari utód a terra sorozatot meg ez a vanquish váltja? Ez az 540 fog annyit tudni mint a 705 OS. Kb 10 éve a minelab expi volt a csúcs ezek a gépek is olyan sikeresek lesznek. A terra 705 nem egy rossz gép főleg dd fejjel. Ja és még van egy kínai klón is a múltkor láttam a neten. Ez csak marketing régi gépek új köntösbe.
Igen, talán így tervezték. Nagyon halkan jegyzem meg, hogy (hála a jóIstenkének) a 600-800 -as sokkal használhatóbb, és jobb, mint az expi, és bizony az e-tracnál is jobb lett, bármi volt is a cél. A vanquish meg remélem nem vált le semmit, hanem azt váltják le minél előbb, ez is olyan mellékfogás-féle dolog lehet, mint a gofing, vagy mi, eskü egy garrett jobban néz ki...ha a minelabnál ilyen a fejlesztés, akkor tényleg nemsokára rávernek a török-bulgárok...na mind1


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2020. január 4., szombat 14:49

Én úgy tudom, hogy az x-terrákat váltja a vanquish.
És megjelenik a piacon az equinox 1000 ami már használni fogja az XP vezeték nélküli technológiát.
Ha minden igaz mindkét cégnél most járnak le a védettségi jogok így számíthatunk arra is, hogy az XP meg fel fogja használni a Minelab multi frekis technológiát.

Biztos lesznek jó dolgok belőle, de szerintem nagyon sok újat nem fog felmutatni egy cég sem...


www.femkereso.eoldal.hu

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. január 4., szombat 15:03

Igazából nekem a Minelab üzleti politikája nem nagyon tetszik, az XP nekem egy kicsit barátságosabb.... mondjuk a sok duma az E Track meg a CTX softver fejlesztése valahol megált, és a drága E Track meg a CTX máris használtalan.... de az XP már évek óta fejleszti a szoftott és majdnem minden éve lehet a Deust frissitani.... és érdemes is, mert mindeggyik soft valamivel jobb....



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2020. január 4., szombat 16:58

Esetleg már van új frissítés a deusra?



Taybi333
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020. január 6., hétfő 22:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Taybi333 » 2020. január 7., kedd 9:01

Sziasztok ! Meg tudom nézni valahogy hogy mikori évjárat lehet egy e-Trac ?



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: allando » 2020. január 7., kedd 10:49

Itt vannak a regebbi gep gyartasi idejei:

https://www.minelab.com/eur/support/kno ... d-products

Az e-trackot meg most is gyartjak
Taybi333 írta:
2020. január 7., kedd 9:01
Sziasztok ! Meg tudom nézni valahogy hogy mikori évjárat lehet egy e-Trac ?


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. január 22., szerda 4:56

tibike írta:
2020. január 3., péntek 12:38
Az Equi 600, 800 sorozathoz beírták a sok freki működését.... de már a Vanquish sorozathoz nem.... tehát senki - a gyártón kivül nem ismeri a frekiket ezeken a gépknél.... nem értem ezt a titkolódást..... mire jó? Ezért nem tetszik az egész Minelab politikája.... nekik csak az üzlett az első....
A multi-IQ azt jelenti, hogy az érzékelő több frekvenciát keres egyszerre. Ahol más detektorok csak egyetlen kutatási frekvenciával rendelkeznek (például 14 kHz), a Vanquish többfrekvenciás technológiát kínál, és egyidejűleg keres minden frekvenciát 5 és 40 kHz között! Ennek előnye, hogy az alacsony kutatási frekvencia sokkal nagyobb mély teljesítményt nyújt, mint a magas frekvenciájú detektorok, támogatva a magas frekvenciák előnyeivel kombinálva, ami sokkal jobban képes érzékelni az aranyat és a kis szobákat, mint az alacsony frekvenciájú detektorok



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. január 22., szerda 8:02

Szabó. J. Z. írta:
2020. január 22., szerda 4:56
tibike írta:
2020. január 3., péntek 12:38
Az Equi 600, 800 sorozathoz beírták a sok freki működését.... de már a Vanquish sorozathoz nem.... tehát senki - a gyártón kivül nem ismeri a frekiket ezeken a gépknél.... nem értem ezt a titkolódást..... mire jó? Ezért nem tetszik az egész Minelab politikája.... nekik csak az üzlett az első....
A multi-IQ azt jelenti, hogy az érzékelő több frekvenciát keres egyszerre. Ahol más detektorok csak egyetlen kutatási frekvenciával rendelkeznek (például 14 kHz), a Vanquish többfrekvenciás technológiát kínál, és egyidejűleg keres minden frekvenciát 5 és 40 kHz között! Ennek előnye, hogy az alacsony kutatási frekvencia sokkal nagyobb mély teljesítményt nyújt, mint a magas frekvenciájú detektorok, támogatva a magas frekvenciák előnyeivel kombinálva, ami sokkal jobban képes érzékelni az aranyat és a kis szobákat, mint az alacsony frekvenciájú detektorok
Üdv!
Multi iq-ban több multifrekvenciás detektor dolgozik egyszerre, künböző tartományokban. Ennyivel jobbak már mint egy explorer. Meg biztosan gyorsabbak is. Ámbár sokat már úgysem találni velük sem az expikkel agyonjárt halott helyeken.
Valószínűleg lekoppintották a Magnumot.



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. január 22., szerda 9:00

Azért kiváncsi leszek rá... Ugy is gépvásárlás előtt állok mint kezdő mivel még nem volt gépem, már jó 1 honapja olvasgatok kutatgatok, eddig e golden mask 4D-t ajánlották de látom hogy sokan panaszkodnak rájuk hogy nehéz a garanciát érvényesiteni



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 22., szerda 11:23

Szabó. J. Z. írta:
2020. január 22., szerda 9:00
Azért kiváncsi leszek rá... Ugy is gépvásárlás előtt állok mint kezdő mivel még nem volt gépem, már jó 1 honapja olvasgatok kutatgatok, eddig e golden mask 4D-t ajánlották de látom hogy sokan panaszkodnak rájuk hogy nehéz a garanciát érvényesiteni
Szia
.....ha már a garancia idő alatt gondok vannak vele, akkor mi lesz a garancia lejárta után ??



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. január 25., szombat 12:23

Üdv!
A pókhálós gyári E-Trac fej csatlakozójának bekötési sorrendjét és a mérhető értékeket tudja valaki?
Köszi.



Schatzi89
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. január 23., csütörtök 7:44
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Schatzi89 » 2020. január 27., hétfő 19:59

Sziasztok!

Vettem egy Minelab XTerra 70 gépet. A beállítások és funkciók mivoltját többnyire elsajátítottam, de még vannak sötét foltok, pl.; van e olyan beállítás, amivel a modern aranyat (ékszer) jól felismerhetem?

Köszönöm!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. január 27., hétfő 20:12

Schatzi89 írta:
2020. január 27., hétfő 19:59
Sziasztok!

Vettem egy Minelab XTerra 70 gépet. A beállítások és funkciók mivoltját többnyire elsajátítottam, de még vannak sötét foltok, pl.; van e olyan beállítás, amivel a modern aranyat (ékszer) jól felismerhetem?

Köszönöm!
Nincs olyan beállítás..... az üzleti arany van töbféle kivitelbe -9 karátostól 18 karátosig, mindegyikbe más az arany és más fém aránya.... igy tehát mindegyiknél más és más az ID szám.... még a tiszta arany - 24 karátos is más ID számot mutat a távolságtól függően.... :lol: :lol: :lol:



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 27., hétfő 20:36

tibike írta:
2020. január 27., hétfő 20:12
Schatzi89 írta:
2020. január 27., hétfő 19:59
Sziasztok!

Vettem egy Minelab XTerra 70 gépet. A beállítások és funkciók mivoltját többnyire elsajátítottam, de még vannak sötét foltok, pl.; van e olyan beállítás, amivel a modern aranyat (ékszer) jól felismerhetem?

Köszönöm!
Nincs olyan beállítás..... az üzleti arany van töbféle kivitelbe -9 karátostól 18 karátosig, mindegyikbe más az arany és más fém aránya.... igy tehát mindegyiknél más és más az ID szám.... még a tiszta arany - 24 karátos is más ID számot mutat a távolságtól függően.... :lol: :lol: :lol:
Én meg aszondom a reklámokat felejtsd el. Csak hogy modern aranyra reagáljon? Azt is felejtsd el. Elégedj meg avval,ha felismered vas-nem vas. Tibike elfelejtette hozzá teni,az ID is sok mindentől függ.Pl mélység,fém környezete stb.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma