Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fémkereső javítás

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:33

Fémkereső javítás


www.metaldetector.hu

emu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. január 7., csütörtök 19:54
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: emu » 2016. január 7., csütörtök 22:15

Sziasztok ,ha tudtok segítsetek! Garret ace 250 gépem állandóan jelez még a levegőben is . Mi lehet a probléma?



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. január 7., csütörtök 22:50

emu írta:Sziasztok ,ha tudtok segítsetek! Garret ace 250 gépem állandóan jelez még a levegőben is . Mi lehet a probléma?
A kábel tört ki valahol,vagy a csatlakozónál van a kábelhiba.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. január 7., csütörtök 22:56

Prowler írta:
emu írta:Sziasztok ,ha tudtok segítsetek! Garret ace 250 gépem állandóan jelez még a levegőben is . Mi lehet a probléma?
A kábel tört ki valahol,vagy a csatlakozónál van a kábelhiba.
Általában kábeltörés vagy a csatlakozó a leggyakoribb hibaforrás. Ha van elérhető másik keresőfej, vagy egész fémkereső, akkor cserével ellenőrizhető. A csatlakozónak tisztítás, kontaktspray, esetleg a kilazult csapok és hüvelyek óvatos megigazítása használ. A kábeltörés problémásabb, azt már meg kell keresni és forrasztani kell.


www.metaldetector.hu

Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. január 7., csütörtök 22:57

Ha netán a csatival van gond akkor,a google-ba beütöd,hogy MIC-325.Ez az 5 lábas mikrofondugó.Ott rendeled meg ahol színpatikus.

https://www.google.hu/search?q=mic-335& ... c46Ke1M%3A

Az ellendarabja MIC-335

https://www.google.hu/search?q=mic-335& ... M5f_aaM%3A


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

emu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. január 7., csütörtök 19:54
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: emu » 2016. január 7., csütörtök 23:10

Köszönöm az infókat.



buktaede
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 8., péntek 8:53

Tisztelt Feri, Prowler!

Érdeklődnék, hogy a fenti javítási infók alkalmazhatóak-e 150-es gyári fejnél is? Tehát, ha a csatlakozónál a kábelt mozgatva össze-vissza jelez, akkor a kábelből csonkítva egy darabot a csatlakozóba (bontható-e) újra beköthetőek a vezetékek? Ha nem bontható a gyári, a MIC-325 csati kompatibilis a 150-hez is?

Köszönöm!



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. január 8., péntek 9:15

buktaede írta:Tisztelt Feri, Prowler!

Érdeklődnék, hogy a fenti javítási infók alkalmazhatóak-e 150-es gyári fejnél is? Tehát, ha a csatlakozónál a kábelt mozgatva össze-vissza jelez, akkor a kábelből csonkítva egy darabot a csatlakozóba (bontható-e) újra beköthetőek a vezetékek? Ha nem bontható a gyári, a MIC-325 csati kompatibilis a 150-hez is?

Köszönöm!
Kedves Ede!

Igen ugyan az a 150,250 350 csatija is.A csatlakozó bontható, újra beköthető,újraforrasztható,tehát 100%-ban javítható.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

buktaede
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 8., péntek 9:49

Köszönöm a gyors választ! Szép napot!



Április úr
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. február 23., kedd 19:38
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Április úr » 2016. augusztus 4., csütörtök 19:53

Sziasztok! Ismertek valakit aki kereső tekercs buherálásával foglalkozik? Konkrétan az érdekelne hogy egy 6Khz -s fejet át lehet-e alakítani 8Khz -ra 8khz-s géphez?? (Bocsi ha bugyuta a kérdés , nem értek hozzá)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. augusztus 4., csütörtök 20:49

Április úr írta:Sziasztok! Ismertek valakit aki kereső tekercs buherálásával foglalkozik? Konkrétan az érdekelne hogy egy 6Khz -s fejet át lehet-e alakítani 8Khz -ra 8khz-s géphez?? (Bocsi ha bugyuta a kérdés , nem értek hozzá)
a fejben a tekercsek be vannak öntve gyantába.jobbára nagykalapáccsal lehetne kivenni belőle :D a drótoknak ami benne van nagyjából mind1 milyen jel futkos benne.az a kérdés milyen gépről van szó.ha garrett akkor csak rádobod és jó ha más tipus akkor is ki lehet próbálni ha a csatlakozó ugyan az



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2016. szeptember 9., péntek 12:07

Sziasztok! golden mask 4 fej cicereg mi lehet a gond?



Feza
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:31
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Feza » 2019. február 5., kedd 17:32

Sziasztok egy haverom vett egy SMW gépet 10 khz és 4 potis sajna valami gond lehet vele mert össze vissza cicereg, és semmi dologra nem reagál ha valaki tudja a gyártó telefonszámát és meg is adná örülnék neki.



szuszi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:32
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: szuszi » 2019. február 5., kedd 19:41

Küldtem privát üzit



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. február 26., kedd 17:03

Üdv! Régi Garrett fejet (Crossfire 32cm) szeretnék rákötni Garrett 250-re. Gondolom veszek egy ilyen, fentebb említett MIC-325-ösd csatlakozót, de "belül" hova forrasztok micsodát?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. február 26., kedd 19:27

Vertigo18 írta:Üdv! Régi Garrett fejet (Crossfire 32cm) szeretnék rákötni Garrett 250-re. Gondolom veszek egy ilyen, fentebb említett MIC-325-ösd csatlakozót, de "belül" hova forrasztok micsodát?


https://www.hobbielektronika.hu/forum/? ... A3027&pg=5

3. sor 4. kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. február 26., kedd 20:19

Hát, ennél egyértelműbb nem is lehetne, köszönöm szépen a segítséget! Ha nem megy, még jelentkezem! :D



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. március 2., szombat 10:22

Nem, sajnos mégsem jó a kép, hiszen nem ilyenek belül a kábelek színei... Van egy fekete, zöld, "fehér" (átlátszó), piros és egy olyan, amin nincsen borítás... Ezek alapján hogyan kössem be a fenti, 5pines csatlakozóba?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. március 2., szombat 18:11

Vertigo18 írta:Nem, sajnos mégsem jó a kép, hiszen nem ilyenek belül a kábelek színei... Van egy fekete, zöld, "fehér" (átlátszó), piros és egy olyan, amin nincsen borítás... Ezek alapján hogyan kössem be a fenti, 5pines csatlakozóba?
tudni kellene melyik az adó és melyik a vevő kábele.a garett fejekben általában van egy állító áramkör,ha ebben is akkor az adótekercs ellenállását meg tudod mérni a vevőét nem.ezzel ki lehet találni melyik mi.ha nincs benne ez akkor műszerrel kell rámérni melyik mi és mennyi az értéke(ellenállás milihenri főleg az utóbbi).nem biztos h rá lehet eszkábálni a 250esedre bár a garrett fejek eléggé egyformák..



Mackó
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. május 9., szerda 21:58
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Mackó » 2019. március 2., szombat 19:08

https://metaldetectingforum.com/showthread.php?t=42195

Itt a tudás. Nem hiszem, hogy érdemes egy koncentrikus fejjel vacakolni. Sok sikert.



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. március 3., vasárnap 8:43

Közben megoldottam, sajnos nekem ez a rajz így kínai volt már az elején is...

Mi a baj ezzel a fejjel?



Avatar
fehérember
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 23:41
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: fehérember » 2019. május 29., szerda 19:11

Szia sztok mindenkinek !

Egy kis segítség kéne whites prizm III géppel kapcsolatban.
Vettem egy nagyon meggyalázott masinát. Valaki hangerő szabályozást akart rajta eszközölni de nem is tudta levenni az LCD szalagkébelt.
Leszakította az üvegről és le is törte a sartát. Az alaplapból pedig két ártatlan pótmétert szemelt ki arra, hogy a hangot kihozza...A phase és a treshold szará lett forrasztgatva, nincs is rajta. Szálszakadások is vannak és egyéb SMD alkatrész is hiányzik.
Eljutottam odáig hogy helre került egy része és kimértem hova tudnám visszakötni a potikat. Abban kéne segítség, hogy milyen paraméterekkel rendelkeznek. Mekkora potikat vegyek? Ha van valakinek ilyen gépe, nagyon megköszönném, ha leolvasná. Szerintem a sima prizm és I-II-IV stb ugyan ez, legalábbis ebből a szempontból. A másik, hogy kéne egy használható LCD. Hiába kerestem a nagy forgalmazóknál, nincs. 30 pines de a szélesebbik 30 mm szalag. A látható felületem pedig 67mm x 28 mm. Szóval nagyjábol kéne csak stimmelnie, a többit megoldom. Ha rövid a kábel (10 cm alatt általában) akkor fontos lenne, hogy az LCD jobb rövid oldalán legyen. Ha nincs más az sem baj, megtoldom csak az elég macerás... Ja és persze grafikus kijelző ! Előre is köszönöm mindenki segítségét !


MAGYARORSZÁG A MAGYAROKÉ !

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. május 29., szerda 20:51

fehérember írta:
2019. május 29., szerda 19:11
Szia sztok mindenkinek !

Egy kis segítség kéne whites prizm III géppel kapcsolatban.
Vettem egy nagyon meggyalázott masinát. Valaki hangerő szabályozást akart rajta eszközölni de nem is tudta levenni az LCD szalagkébelt.
Leszakította az üvegről és le is törte a sartát. Az alaplapból pedig két ártatlan pótmétert szemelt ki arra, hogy a hangot kihozza...A phase és a treshold szará lett forrasztgatva, nincs is rajta. Szálszakadások is vannak és egyéb SMD alkatrész is hiányzik.
Eljutottam odáig hogy helre került egy része és kimértem hova tudnám visszakötni a potikat. Abban kéne segítség, hogy milyen paraméterekkel rendelkeznek. Mekkora potikat vegyek? Ha van valakinek ilyen gépe, nagyon megköszönném, ha leolvasná. Szerintem a sima prizm és I-II-IV stb ugyan ez, legalábbis ebből a szempontból. A másik, hogy kéne egy használható LCD. Hiába kerestem a nagy forgalmazóknál, nincs. 30 pines de a szélesebbik 30 mm szalag. A látható felületem pedig 67mm x 28 mm. Szóval nagyjábol kéne csak stimmelnie, a többit megoldom. Ha rövid a kábel (10 cm alatt általában) akkor fontos lenne, hogy az LCD jobb rövid oldalán legyen. Ha nincs más az sem baj, megtoldom csak az elég macerás... Ja és persze grafikus kijelző ! Előre is köszönöm mindenki segítségét !
Na barátom, Te nagyon merész vagy.... egy totál halott - megdöglött keresőt akarsz ujraéleszteni..... rajz nélkül, tapasztalatt nélkül, pontos elektronikai mérőgépek nélkül.... hát akkor sok szerencsét.... főleg rajz nélkül ha még hiányoznak is SMD alkatrészek.... majd ha belenyomsz 30-40 ezret, rájösz, hogy vehettél volna egy olcsóbb, de működő kersőt.... uram, anyám, még ilyenek is vannak.... sajnos.... :lol:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. május 29., szerda 21:54

tibike írta:
2019. május 29., szerda 20:51
fehérember írta:
2019. május 29., szerda 19:11
Szia sztok mindenkinek !

Egy kis segítség kéne whites prizm III géppel kapcsolatban.
Vettem egy nagyon meggyalázott masinát. Valaki hangerő szabályozást akart rajta eszközölni de nem is tudta levenni az LCD szalagkébelt.
Leszakította az üvegről és le is törte a sartát. Az alaplapból pedig két ártatlan pótmétert szemelt ki arra, hogy a hangot kihozza...A phase és a treshold szará lett forrasztgatva, nincs is rajta. Szálszakadások is vannak és egyéb SMD alkatrész is hiányzik.
Eljutottam odáig hogy helre került egy része és kimértem hova tudnám visszakötni a potikat. Abban kéne segítség, hogy milyen paraméterekkel rendelkeznek. Mekkora potikat vegyek? Ha van valakinek ilyen gépe, nagyon megköszönném, ha leolvasná. Szerintem a sima prizm és I-II-IV stb ugyan ez, legalábbis ebből a szempontból. A másik, hogy kéne egy használható LCD. Hiába kerestem a nagy forgalmazóknál, nincs. 30 pines de a szélesebbik 30 mm szalag. A látható felületem pedig 67mm x 28 mm. Szóval nagyjábol kéne csak stimmelnie, a többit megoldom. Ha rövid a kábel (10 cm alatt általában) akkor fontos lenne, hogy az LCD jobb rövid oldalán legyen. Ha nincs más az sem baj, megtoldom csak az elég macerás... Ja és persze grafikus kijelző ! Előre is köszönöm mindenki segítségét !
Na barátom, Te nagyon merész vagy.... egy totál halott - megdöglött keresőt akarsz ujraéleszteni..... rajz nélkül, tapasztalatt nélkül, pontos elektronikai mérőgépek nélkül.... hát akkor sok szerencsét.... főleg rajz nélkül ha még hiányoznak is SMD alkatrészek.... majd ha belenyomsz 30-40 ezret, rájösz, hogy vehettél volna egy olcsóbb, de működő kersőt.... uram, anyám, még ilyenek is vannak.... sajnos.... :lol:
egy kép segített volna..talán ez lesz..
https://hu.rs-online.com/web/p/monokrom ... k/1775409/



Avatar
fehérember
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 23:41
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: fehérember » 2019. június 4., kedd 12:48

Kösz ul69 de ez nagyon nagy, nem férne a dobozba :D
Látható terület 10 cm, modulméret pedig 20 cm...


MAGYARORSZÁG A MAGYAROKÉ !

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. június 4., kedd 14:02

fehérember írta:
2019. június 4., kedd 12:48
Kösz ul69 de ez nagyon nagy, nem férne a dobozba :D
Látható terület 10 cm, modulméret pedig 20 cm...
Kijelző típusa Grafikus
Felbontás 128 x 32pixelek
Megtekintési terület méretei 54.8 x 19.1mm
Megtekintési terület szélessége 54.8mm
Megtekintési terület magassága 19.1mm
Interfész típusa FPC
Külső mélység 5.5mm
Háttérvilágítás típusa LED
Megvilágítás típusa Fehér
Háttérszín Fekete
Külső magasság 29.2mm
Külső méret 65.6 x 5.5 x 29.2mm
Külső szélesség 65.6mm
Vezérlő típusa NJU6450
Kijelzési mód Féligáteresztő
Kijelzőmátrix-technológia FSTN
Min. működési hőmérséklet -30°C
Maximális működési hőmérséklet +80°C
Meghajtó rögzítése COG
Üzemihőmérséklet-tartomány -30 → +80°C
nem tudom hol olvastál ott olyan méreteket de a jellemzőknél ez van elég világosan oda irva...



Avatar
fehérember
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 23:41
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: fehérember » 2019. június 8., szombat 11:39

Ezt a lapot nézve teljesen igazad van. :shock: Én nem jutottam odáig, mert a termékadatok megtévesztettek.
Nézd csak:
Termékadatok
128 x 32 Képpontos Pontmátrixos LCD kijelző

A Displayport, a standard grafikus LCD modul ideális olyan alkalmazásokhoz, ahol kicsi, nagy felbontású kijelző, mint például a távvezérlő.
Funkciók és előnyök

Felbontás: 128 x 32
Vám: 1/33
Képpontméret: 0.242 x 0.242
Megtekintési terület: 36,1 x 9,95
Modulméret: 41.3 x 19.7
Vezető IC: ST7565V
Monochrome Graphic LCD Displays

Nem irta ki a mm-t és azért gondoltam cm-re mert annyira elaprózta az adatot. Ki hinné, hogy 9,95 esetén milliméterről beszélünk, hiszen akkor már mikronokat és még az alatti mennyiséget jelez... Gondoltam 5 mm híján 10 cm :roll:
Modulméret dettó 19.7 tehát 19mm és 7 mikron... Így kiírni, centiméterben kifejezve szokták!

A teljes modulméret belefér a látható területembe de attol még felhasználnám.
Áruld már el légyszi, hogyan lehet 1 darabot rendelni? 499-et átveszel? :think:
Kösz ;-)


MAGYARORSZÁG A MAGYAROKÉ !

mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: mauser » 2019. június 9., vasárnap 17:31

Sziasztok!
Barátomnak sajnos olyan problémája lenne , hogy eltört az equinox feje!
pontosabban a fej rögzitésénél a csavar alatt ahol el van vékonyítva az anyag!
Szeretném segítségeteket kérni ha valaki tudna rá megoldást!
mert ugye egy új fej elég húzós .... :(
müanyag hegesztés???? stb..
de mivel elég rideg... anyag meg speciális anyag nem tudom meg lehet e jol hegeszteni?
stb..
valami ötlet?
köszönöm!
üdv mauser



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2019. június 9., vasárnap 18:29

Ugyanez történt nálam is, évekkel ezelőtt. Letört a fejről a rögzítő fül.
Elmentem egy műanyag hegesztő szakihoz és profi módon megcsinálta. Azóta is rendben van.
Tehát a válaszom a kérdésre: Igen, meg lehet jól hegeszteni.



mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: mauser » 2019. június 9., vasárnap 21:52

köszönöm a segítséget!!
utána járunk a dolognak!
üdv



Avatar
fehérember
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 23:41
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: fehérember » 2019. június 12., szerda 19:02

fehérember írta:
2019. június 8., szombat 11:39
Ezt a lapot nézve teljesen igazad van. :shock: Én nem jutottam odáig, mert a termékadatok megtévesztettek.
Nézd csak:
Termékadatok
128 x 32 Képpontos Pontmátrixos LCD kijelző

A Displayport, a standard grafikus LCD modul ideális olyan alkalmazásokhoz, ahol kicsi, nagy felbontású kijelző, mint például a távvezérlő.
Funkciók és előnyök

Felbontás: 128 x 32
Vám: 1/33
Képpontméret: 0.242 x 0.242
Megtekintési terület: 36,1 x 9,95
Modulméret: 41.3 x 19.7
Vezető IC: ST7565V
Monochrome Graphic LCD Displays

Nem irta ki a mm-t és azért gondoltam cm-re mert annyira elaprózta az adatot. Ki hinné, hogy 9,95 esetén milliméterről beszélünk, hiszen akkor már mikronokat és még az alatti mennyiséget jelez... Gondoltam 5 mm híján 10 cm :roll:
Modulméret dettó 19.7 tehát 19mm és 7 mikron... Így kiírni, centiméterben kifejezve szokták!

A teljes modulméret belefér a látható területembe de attol még felhasználnám.
Áruld már el légyszi, hogyan lehet 1 darabot rendelni? 499-et átveszel? :think:
Kösz ;-)
Tudna valaki ajánlani kijelző forrást, vagy esetleg bontott kijelzőt? :ympray: :ympray: :ympray:
Előre is köszönöm ! ^:)^


MAGYARORSZÁG A MAGYAROKÉ !

AlexAlenius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. június 24., hétfő 16:40
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: AlexAlenius » 2019. június 24., hétfő 16:51

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki járt már hasonló cipőben, vagy esetleg tud valakit ajánlani aki foglalkozik ilyennel. Adott egy 30cm-es GM4 Spider fej, aminek a csatlakozója kontaktos lett, állandó folyamatos fals jelet adott. Rendeltem új 5 pines mikrofon csatit, egy "szaki" ismerősöm pedig átforrasztotta nekem. A "javítás" utána az állandó fals jel probléma megszűnt, de utána a tekercs csak a nagyméretű vas tárgyakra reagált. Bekötési sorrend problémára gyanakszom. Ismerősöm sajnos a régi csatlakozót kukásította, így tanácstalan vagyok a bekötési sorrendben. Több fórumon is próbálkoztam már segítséget kérni, még a gyártónak is írtam hátha, de nem jutottam előrébb. Valaki cserélt már csatit GM tekercsen? Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm! Üdv!
Kép



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. június 24., hétfő 20:10

AlexAlenius írta:
2019. június 24., hétfő 16:51
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki járt már hasonló cipőben, vagy esetleg tud valakit ajánlani aki foglalkozik ilyennel. Adott egy 30cm-es GM4 Spider fej, aminek a csatlakozója kontaktos lett, állandó folyamatos fals jelet adott. Rendeltem új 5 pines mikrofon csatit, egy "szaki" ismerősöm pedig átforrasztotta nekem. A "javítás" utána az állandó fals jel probléma megszűnt, de utána a tekercs csak a nagyméretű vas tárgyakra reagált. Bekötési sorrend problémára gyanakszom. Ismerősöm sajnos a régi csatlakozót kukásította, így tanácstalan vagyok a bekötési sorrendben. Több fórumon is próbálkoztam már segítséget kérni, még a gyártónak is írtam hátha, de nem jutottam előrébb. Valaki cserélt már csatit GM tekercsen? Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm! Üdv!
Kép
gyanús hogy fordítva lett bekötve.az adó lett a vevő a vevő az adó :shock: fordítsd meg kiderül



AlexAlenius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. június 24., hétfő 16:40
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: AlexAlenius » 2019. június 25., kedd 14:42

ul69 írta:
2019. június 24., hétfő 20:10
AlexAlenius írta:
2019. június 24., hétfő 16:51
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki járt már hasonló cipőben, vagy esetleg tud valakit ajánlani aki foglalkozik ilyennel. Adott egy 30cm-es GM4 Spider fej, aminek a csatlakozója kontaktos lett, állandó folyamatos fals jelet adott. Rendeltem új 5 pines mikrofon csatit, egy "szaki" ismerősöm pedig átforrasztotta nekem. A "javítás" utána az állandó fals jel probléma megszűnt, de utána a tekercs csak a nagyméretű vas tárgyakra reagált. Bekötési sorrend problémára gyanakszom. Ismerősöm sajnos a régi csatlakozót kukásította, így tanácstalan vagyok a bekötési sorrendben. Több fórumon is próbálkoztam már segítséget kérni, még a gyártónak is írtam hátha, de nem jutottam előrébb. Valaki cserélt már csatit GM tekercsen? Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm! Üdv!
Kép
gyanús hogy fordítva lett bekötve.az adó lett a vevő a vevő az adó :shock: fordítsd meg kiderül
Igen gyanús. Amikor először megbontottam a csatit ez a kép fogadott. Ismerősöm azt mondta, hogy ez az eredeti bekötés ő nem cserélt fel semmit. A 2 árnyékolás egybe volt kötve a harmadik pinbe. Már próbálkoztam a cserélgetéssel, onnan vannak a képek is amiket feltöltök. De egyre rövidebbre vágom a kábelt, ha próbálkozok még egy ideig akkor tényleg dobhatom ki a tekercset. Ezért is próbálok segítséget kérni, hátha valaki fixre tudja a sorrendet.
Kép



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. június 25., kedd 16:10

A legbiztosab, valakitől elkérni egy más Golden Mask fejet, megnézni a bekötést és újra kötni a Te fejedett.....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. június 25., kedd 16:44

Még egy jó tanács a sok "profi" kereső javitónak.....nincs olyan, hogy már valakinek ne legyen okos telefonja - hát akkor már ne legyetek lusták, és ha valamit szét akartok baxni, előte kapjátok le 5-10-szer néhány oldalról....pont ezzel az okos telefonnal..... aztán ha baj van, a notebookon vagy a PC-n meh lehet mindent nézni.... :D :D :D



Prohunter
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 13:50
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Prohunter » 2019. július 25., csütörtök 14:58

Sziasztok! Valaki találkozott már Makro Pointernél, hogy be kapcsoláskor 5-öt csippan, kis szünet, és újra, ameddig ki nem kapcsolom. Közben nem érzékel. Köszönöm a segítséget!



Bede Attila
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. szeptember 11., szerda 18:03
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Bede Attila » 2019. szeptember 11., szerda 18:13

Sziasztok köszönöm a befogadást, egy kisebb gondban vagyok van egy Garrett ace 250 em az unokám szétszete a csatlakozót és nem jegyezte fel a sorrendet, ebben tudnátok segíteni előre is köszönöm



Metal
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. február 3., szerda 11:27
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: Metal » 2019. szeptember 11., szerda 19:23

Kép
Bede Attila írta:
2019. szeptember 11., szerda 18:13
Sziasztok köszönöm a befogadást, egy kisebb gondban vagyok van egy Garrett ace 250 em az unokám szétszete a csatlakozót és nem jegyezte fel a sorrendet, ebben tudnátok segíteni előre is köszönöm



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Fémkereső javítás

Hozzászólás Szerző: allando » 2019. szeptember 11., szerda 19:29

Bede Attila írta:
2019. szeptember 11., szerda 18:13
Sziasztok köszönöm a befogadást, egy kisebb gondban vagyok van egy Garrett ace 250 em az unokám szétszete a csatlakozót és nem jegyezte fel a sorrendet, ebben tudnátok segíteni előre is köszönöm
Csatolmányok
0A6BA021-E77E-4BA8-B6A8-897580038134.jpeg
0A6BA021-E77E-4BA8-B6A8-897580038134.jpeg (77.86 KiB) Megtekintve 28611 alkalommal


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma