Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 6., péntek 6:09

Főrégészúr írta:
khepera írta:
Főrégészúr írta:A szabálysértéssel együtt fog járni a házkutatás is.Természetesen a gépet sem tarthatja meg.További szigorítások is várhatóak.Mivel hiába a kiadott engedélyek magas száma a múzeumokba leadott leletanyag még is igen csekély,gyakorlatilag semmi,emiatt talán meg is szűnik.
Javaslom a régész úrnak, hogy vegye fel a kapcsolatot Békés, Bacs kiskun, Baranya, Szabolcsi kollegaival, (nyilván ismeri őket) és kérdezzen rá valójában mennyi lelet került be az elmúlt évben keresosoktol.

Ezek a leletek régészeti szempontból nem fontosak.Sokkal lényegesebb a lelőhelyek megóvása.Sajnos sokan a kapott engedély mögé bújva intézik üzelmeiket.Nincs arra mód,sem idő sem anyagi forrás,hogy ezeket kirostálják.Éppen ezért vált szükségessé a törvényi szigorítás,mivel egyesek azzal védekeztek nem tudták,hogy régészetileg védett területen járnak.Ezt kitáblázni esztelenség lenne és nem preferálna visszatartó erőt,sőt..Legegyszerűbb egy általános,egyértelmű tiltás.A szigorítás érinteni fogja a szerződéssel rendelkezőket is.Nagy valószínűség szerint saját szakállukra nem kóborolhatnak minden felé.Szigorúan csak régész felügyelete mellett végezhetnek kutatást.Ezt az indokolja,hogy több ízben felmerült esetleges visszaélés.
Kedves Régész úr - minden tisztelettel... Az ezek a leletek nem fontosak régészeti szempontból alatt mit ért? Milyen szempontból fontosak? Vízűgyi? Mert gondolom nem tudhatja mindről, hogy fontos-e, hiszen csak az általam említett megyékben 10.000 fölött van a tavaly keresősök által ledott leletek száma.
A második mondandójával egyetértek, sajnos mi is tudunk ilyen esetről, hogy valaki csak azért szerez engedélyt, hogy utána mehessen bárhova, olyan helyekre is, ahová az engedélye nem szól. Sőt sajnos nemhogy nem viszi be a leleteket de még buta módon henceg is velük. Persze, hogy az engedélye felfüggesztésre került - gondolom ezen Ön sem csodálkozik.
A szerződésesekkel kapcsolatban igen csodálkozom. Mivel én is közéjük tartozom így tudom kb mennyien lehetünk az országban, - de ezt ön nálam nyilván jobban tudja, hiszen látom ahhoz képest, hogy most regisztrált erre a fórumra jól ismeri a témát. Tehát egyrészt eddig sem mehettek a saját szakállukra másrészt nem hallottam visszaélésről. Az én esetemben épp most érkezett meg az új formába öntött szerződés, tehát ebben túl nagy változás nem lesz.
Üdvözlettel (és érezze jól magát a fórumon, mindig öröm, ha a "másik oldal" embere is itt van, hiszen tudásával hozzá tud járulni a múzeumok / keresősök közeledéséhez.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 6., péntek 6:16

Feri írta:Nem baj, ha valaki több nicket használ, de ez már kezd tényleg nagyon a trollkodás irányába menni, és megint veszekedés lesz belőle :(
Igazából az sem baj, ha 5 face profilja van csak felvet bizonyos kérdéseket... Persze ha több személyisége akkor érthető a több nick, lehet nem is tudnak egymásról.
Komolyra fordítva... Feri, nem igaz, hogy nem látod, hogy páran kifejezetten provokálni járnak ide. - tudom tudom, nem kell válaszolni. De néha nem megy. Pláne ha látja az ember, hogy a rombolásával nem csak magát rombolja hanem az egész közösséget is. Ennek többen hangot adtunk már (jegyzem meg úgy, hogy néhányunknak olyan viszonya van a múzeummal, hogy abba nem tud belerondítani, kifejezetten a frissen belépőkre és a múzeumokkal kapcsolatot keresőkre gondolok)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. május 6., péntek 6:30

khepera írta:
Főrégészúr írta:
khepera írta:
Főrégészúr írta:A szabálysértéssel együtt fog járni a házkutatás is.Természetesen a gépet sem tarthatja meg.További szigorítások is várhatóak.Mivel hiába a kiadott engedélyek magas száma a múzeumokba leadott leletanyag még is igen csekély,gyakorlatilag semmi,emiatt talán meg is szűnik.
Javaslom a régész úrnak, hogy vegye fel a kapcsolatot Békés, Bacs kiskun, Baranya, Szabolcsi kollegaival, (nyilván ismeri őket) és kérdezzen rá valójában mennyi lelet került be az elmúlt évben keresosoktol.

Ezek a leletek régészeti szempontból nem fontosak.Sokkal lényegesebb a lelőhelyek megóvása.Sajnos sokan a kapott engedély mögé bújva intézik üzelmeiket.Nincs arra mód,sem idő sem anyagi forrás,hogy ezeket kirostálják.Éppen ezért vált szükségessé a törvényi szigorítás,mivel egyesek azzal védekeztek nem tudták,hogy régészetileg védett területen járnak.Ezt kitáblázni esztelenség lenne és nem preferálna visszatartó erőt,sőt..Legegyszerűbb egy általános,egyértelmű tiltás.A szigorítás érinteni fogja a szerződéssel rendelkezőket is.Nagy valószínűség szerint saját szakállukra nem kóborolhatnak minden felé.Szigorúan csak régész felügyelete mellett végezhetnek kutatást.Ezt az indokolja,hogy több ízben felmerült esetleges visszaélés.
Kedves Régész úr - minden tisztelettel...
Ez a tag úgy régész, mint ahogy én a Joulupukki. Az írása tartalmából és formájából is egyértelmű. Azért jó csevegést. ;)



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 6., péntek 6:41

yoember írta:
khepera írta:
Főrégészúr írta:
khepera írta:
Főrégészúr írta:A szabálysértéssel együtt fog járni a házkutatás is.Természetesen a gépet sem tarthatja meg.További szigorítások is várhatóak.Mivel hiába a kiadott engedélyek magas száma a múzeumokba leadott leletanyag még is igen csekély,gyakorlatilag semmi,emiatt talán meg is szűnik.
Javaslom a régész úrnak, hogy vegye fel a kapcsolatot Békés, Bacs kiskun, Baranya, Szabolcsi kollegaival, (nyilván ismeri őket) és kérdezzen rá valójában mennyi lelet került be az elmúlt évben keresosoktol.

Ezek a leletek régészeti szempontból nem fontosak.Sokkal lényegesebb a lelőhelyek megóvása.Sajnos sokan a kapott engedély mögé bújva intézik üzelmeiket.Nincs arra mód,sem idő sem anyagi forrás,hogy ezeket kirostálják.Éppen ezért vált szükségessé a törvényi szigorítás,mivel egyesek azzal védekeztek nem tudták,hogy régészetileg védett területen járnak.Ezt kitáblázni esztelenség lenne és nem preferálna visszatartó erőt,sőt..Legegyszerűbb egy általános,egyértelmű tiltás.A szigorítás érinteni fogja a szerződéssel rendelkezőket is.Nagy valószínűség szerint saját szakállukra nem kóborolhatnak minden felé.Szigorúan csak régész felügyelete mellett végezhetnek kutatást.Ezt az indokolja,hogy több ízben felmerült esetleges visszaélés.
Kedves Régész úr - minden tisztelettel...
Ez a tag úgy régész, mint ahogy én a Joulupukki. Az írása tartalmából és formájából is egyértelmű. Azért jó csevegést. ;)
Nem hinném. Én pozitívan állok hozzá. Hiszek neki. Miért írná, ha nem az. nem hinném, hogy valaki ilyennel szórakozna. Az nagyon ovis lenne felnőtt ember létére nem? :liar: :liar: :liar:


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 6., péntek 9:33

Ám legyen: Mélyen tisztelt ÁlrégészUL itt a lehetőség, hogy bebizonyítsa valóban régésznek tetszik lenni. Ez a tárgy melyik népcsoport hagyatéka? Még segítséget is adok: Dr. Lassányi Gábor 2015. november 16.-án mutatta be régészek és múzeumbarátok előtt egy fórumon, de még az interneten is meg lehet találni a választ, ha tudja az ember mit kell keresni. A múzeumbarátokat megkérem, hogy ne segítsenek, mert hogy itt több fémkeresős is tudja a választ! :D

Tessék, szabad a pálya:
UL.jpg
UL.jpg (14.06 KiB) Megtekintve 13380 alkalommal
Mindenki mást megkérek, ne mondja meg a választ! Adjuk meg a lehetőséget a "Főrégészúr"-nak!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 6., péntek 11:51

Már az elnevezés is megmosolyogtató. :) Ha egy valóságos régész beregisztrálna, biztosan nem nevezné magát sem "Fő"-nek, sem "Úr"-nak...



rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. május 6., péntek 12:33

khepera írta:
Feri írta:Nem baj, ha valaki több nicket használ, de ez már kezd tényleg nagyon a trollkodás irányába menni, és megint veszekedés lesz belőle :(
Igazából az sem baj, ha 5 face profilja van csak felvet bizonyos kérdéseket... Persze ha több személyisége akkor érthető a több nick, lehet nem is tudnak egymásról.
Komolyra fordítva... Feri, nem igaz, hogy nem látod, hogy páran kifejezetten provokálni járnak ide. - tudom tudom, nem kell válaszolni. De néha nem megy. Pláne ha látja az ember, hogy a rombolásával nem csak magát rombolja hanem az egész közösséget is. Ennek többen hangot adtunk már (jegyzem meg úgy, hogy néhányunknak olyan viszonya van a múzeummal, hogy abba nem tud belerondítani, kifejezetten a frissen belépőkre és a múzeumokkal kapcsolatot keresőkre gondolok)

Nálam meg a te szöveged veri ki néha a biztosítékot! Olvasd már vissza légy szíves a nagyképű írásodat, aztán egy kicsit tompítsál te is szerintem, mert én pl. nem vagyok kíváncsi a 28 néven regelt "főrégész" úrra sem, meg a te nagy kapcsolataidra, meg barátságaidra sem, amit emlegetsz, mert ez a nagy haverságos múzeumbarát reklám legalább annyira irritáló a jelenlegi helyzetben, mint a hülyék a kamu arany keltával. Te ugyanúgy provokálod az elborult elméjűeket, aztán meg úgy teszel, mintha kívülálló lennél, mert neked aztán olyan kapcsolataid vannak, hogy csoda....ki nem szarja le?

Valahol már leírtam, hogy a 20 év alatt, amíg ezt a hobbit űztem, az első 15-ben soha semmi bajom nem volt belőle, a földművesek, erdő -határjárók inkább barátságosak és segítőkészek voltak velem, de az utóbbi 5-6 évben egy gyökeresen megváltozott, mára már csak az atrocitások maradtak, és a köcsögök miatt már sok olyan helyre se nagyon mehetek, ahol addig inkább hívtak.... miért van ez? Nem sokat kell rajta gondolkodni, mert ez a fórum megadja a választ, csak az utóbbi hetek termését kell átolvasni....

Persze nekem könnyebb a dolgom, mert már csak nagyon ritkán járok ki, most meg nem is tudnék menni jó darabig, de aki most kezdi, annak nem lennék a helyében, az biztos!
Már régen gondolkodom rajta, de azt hiszem végleg kiszállok én is ebből a fórumból, mert ez is a nyalógépek meg a hülyék játszótere lett, tisztelet egy-két régebbi arcnak akik próbálják tartani a szintet. Üdv - Rudis



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 6., péntek 13:06

rudis írta:
khepera írta:
Feri írta:Nem baj, ha valaki több nicket használ, de ez már kezd tényleg nagyon a trollkodás irányába menni, és megint veszekedés lesz belőle :(
Igazából az sem baj, ha 5 face profilja van csak felvet bizonyos kérdéseket... Persze ha több személyisége akkor érthető a több nick, lehet nem is tudnak egymásról.
Komolyra fordítva... Feri, nem igaz, hogy nem látod, hogy páran kifejezetten provokálni járnak ide. - tudom tudom, nem kell válaszolni. De néha nem megy. Pláne ha látja az ember, hogy a rombolásával nem csak magát rombolja hanem az egész közösséget is. Ennek többen hangot adtunk már (jegyzem meg úgy, hogy néhányunknak olyan viszonya van a múzeummal, hogy abba nem tud belerondítani, kifejezetten a frissen belépőkre és a múzeumokkal kapcsolatot keresőkre gondolok)

Nálam meg a te szöveged veri ki néha a biztosítékot! Olvasd már vissza légy szíves a nagyképű írásodat, aztán egy kicsit tompítsál te is szerintem, mert én pl. nem vagyok kíváncsi a 28 néven regelt "főrégész" úrra sem, meg a te nagy kapcsolataidra, meg barátságaidra sem, amit emlegetsz, mert ez a nagy haverságos múzeumbarát reklám legalább annyira irritáló a jelenlegi helyzetben, mint a hülyék a kamu arany keltával. Te ugyanúgy provokálod az elborult elméjűeket, aztán meg úgy teszel, mintha kívülálló lennél, mert neked aztán olyan kapcsolataid vannak, hogy csoda....ki nem szarja le?

Valahol már leírtam, hogy a 20 év alatt, amíg ezt a hobbit űztem, az első 15-ben soha semmi bajom nem volt belőle, a földművesek, erdő -határjárók inkább barátságosak és segítőkészek voltak velem, de az utóbbi 5-6 évben egy gyökeresen megváltozott, mára már csak az atrocitások maradtak, és a köcsögök miatt már sok olyan helyre se nagyon mehetek, ahol addig inkább hívtak.... miért van ez? Nem sokat kell rajta gondolkodni, mert ez a fórum megadja a választ, csak az utóbbi hetek termését kell átolvasni....

Persze nekem könnyebb a dolgom, mert már csak nagyon ritkán járok ki, most meg nem is tudnék menni jó darabig, de aki most kezdi, annak nem lennék a helyében, az biztos!
Már régen gondolkodom rajta, de azt hiszem végleg kiszállok én is ebből a fórumból, mert ez is a nyalógépek meg a hülyék játszótere lett, tisztelet egy-két régebbi arcnak akik próbálják tartani a szintet. Üdv - Rudis
Igazából nem értem mi verte ki a biztosítékot, mert nem az volt a célom vele, hogy bárkit bosszantsak. Nem kérkedek vele, mert tudom néhányan szerencsések vagyunk a múzeummal, néhányan meg nem, pedig a hozzáállásuk hasonló. Tehát ha bármi bosszant írj valami konkrétumot és úgy vádaskodj kérlek.
Ebben az esetben valóban kívülálló vagyok momentán, és amennyiben a szövegértésed rendben van akkor láthatod nem melldöngetve írtam, hanem mint tényt. Az bosszant összesen, hogy egybemosnak minket is (téged is, engem is és a többieket is) azokkal akik szándékosan próbálnak ártani a hobbistáknak. Ennyi. Nem kell mást belegondolni, ha nincs benne...és lehet kisebb indulattal beszélni... Attól, hogy valaki ilyen módon hobbizik nem feltétlen nyalásnak kell titulálni az együttműködést. Ne idegeskedj, attól megnyugszol...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. május 6., péntek 17:11

Nem szeretnék vitát szítani,de érdemes elolvasni!

https://djnaploja.wordpress.com/2016/05 ... szabalyai/



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. május 6., péntek 17:59

kis-vakond írta:Nem szeretnék vitát szítani,de érdemes elolvasni!

https://djnaploja.wordpress.com/2016/05 ... szabalyai/

abszolult igaza van Rudisnak és ennek az embernek is de a hülyeségnél az irigység sokkal erősebb kórság akár hegyeket mozgat :D viszont sosem gondoltam volna hogy ennyi ember venne csokipapír kelta aranyat :lol: :lol:



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. május 10., kedd 7:44

Bronzkori leletek kerültek elő a csornai elkerülőnél

http://index.hu/tudomany/2016/05/09/bro ... kerulonel/



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. május 11., szerda 22:08




KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 12., csütörtök 9:33

:lol: :lol: :lol: :clap: (Mikori cikk?- Dátum!)



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 12., csütörtök 14:15

KincskeresőKisködmön írta::lol: :lol: :lol: :clap: (Mikori cikk?- Dátum!)
Kb egy hónapos sztori, keresősök is bevonásra kerültek.
És ez még nem minden... Lesz még...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 12., csütörtök 15:01

Kedves Bobbácsi !
Erre mondják azt, hogy benéztem!
Igen csak a dátumra koncentráltam és azért véltem viccnek. Ezúton nyilvánosan megszaggatom ruhámat és kérem elnézésedet. ^:)^ Hogy miért álltam meg a dátumnál viccnek vélve, és nem olvastam bele a cikkbe annak a magyarázata a következő. A BEOL 2016 ápr. 1.-i számában 09 ó. 46 - kor megjelentetve van egy cikk: "Megtalálták Attila, a hun király koponyáját" címmel, Molnárpál Márta tollából. Én azt akkor végigolvastam és sírtam a nevetéstől. Tedd azt Te is és el fog szállni a haragod.
A "kamerás ijesztgetéssel" kapcsolatban pedig csak annyit, hogy az ijedelem az érzelmi, a szövegértés meg értelmi dolog.
További szép napot kívánok!



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2016. május 12., csütörtök 18:22




Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. május 12., csütörtök 18:46




Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. május 12., csütörtök 20:58

KincskeresőKisködmön írta:Kedves Bobbácsi !
Erre mondják azt, hogy benéztem!
Igen csak a dátumra koncentráltam és azért véltem viccnek. Ezúton nyilvánosan megszaggatom ruhámat és kérem elnézésedet. ^:)^ Hogy miért álltam meg a dátumnál viccnek vélve, és nem olvastam bele a cikkbe annak a magyarázata a következő. A BEOL 2016 ápr. 1.-i számában 09 ó. 46 - kor megjelentetve van egy cikk: "Megtalálták Attila, a hun király koponyáját" címmel, Molnárpál Márta tollából. Én azt akkor végigolvastam és sírtam a nevetéstől. Tedd azt Te is és el fog szállni a haragod.
A "kamerás ijesztgetéssel" kapcsolatban pedig csak annyit, hogy az ijedelem az érzelmi, a szövegértés meg értelmi dolog.
További szép napot kívánok!
Valószínű tényleg baj van a szövegértésemmel! :)
Olvasd már el mit írtál a Társkeresés topicban! :shock:
Na és a fölösleges...sehová nem veztő vitákról írt írásodat sem értem! :oops:

Ennyit erről Ködmön úr! :)



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. május 13., péntek 13:18

Bobbácsi írta:
KincskeresőKisködmön írta:Kedves Bobbácsi !
Erre mondják azt, hogy benéztem!
Igen csak a dátumra koncentráltam és azért véltem viccnek. Ezúton nyilvánosan megszaggatom ruhámat és kérem elnézésedet. ^:)^ Hogy miért álltam meg a dátumnál viccnek vélve, és nem olvastam bele a cikkbe annak a magyarázata a következő. A BEOL 2016 ápr. 1.-i számában 09 ó. 46 - kor megjelentetve van egy cikk: "Megtalálták Attila, a hun király koponyáját" címmel, Molnárpál Márta tollából. Én azt akkor végigolvastam és sírtam a nevetéstől. Tedd azt Te is és el fog szállni a haragod.
A "kamerás ijesztgetéssel" kapcsolatban pedig csak annyit, hogy az ijedelem az érzelmi, a szövegértés meg értelmi dolog.
További szép napot kívánok!
Valószínű tényleg baj van a szövegértésemmel! :)
Olvasd már el mit írtál a Társkeresés topicban! :shock:
Na és a fölösleges...sehová nem veztő vitákról írt írásodat sem értem! :oops:

Ennyit erről Ködmön úr! :)
:clap:



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 13., péntek 16:01

Ködmön nevű társunkat ne keverjük bele..amúgy meg nem értem a felháborodást. Bővebb magyarázatot köszönettel és szívesen vennék.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. május 18., szerda 17:56



Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: ÚjságírásSzakembert kérek!

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 18., szerda 20:46

A Magyar Hírlap cikkében a Pálóczy síremlék töredékkel kapcsolatban a honlapunkat olvasgató SZAKEMBEREK véleményét kérném mert össze lettem zavarva.
Ezt nem hatásvadász célzattal fogalmaztam így, hanem mert ez van. Szóval a síremlék töredéket szántás közben fordították ki, a megtalálója pedig "egyenlőre nem akar megválni tőle". (?!!!) Akkor tessenek felvilágosítani hogy is van ez az egész? Amit detektoros detektorral talál azt mind, és azonnal be kell szolgáltatni mert ha nem akkor jön a seggrepacsi, ha viszont traktoros traktorral talál bármit --jelen esetben egy történelmi ereklyét--azt nehogy megtarthatja de még ország-világ előtt dicsekedhet is vele?!
Lehet, hogy a bennem lévő indulat miatt kissé vitriolosra sikeredett a hangnem, ennek ellenére nem költői kérdésnek szántam! :oops:



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: ÚjságírásSzakembert kérek!

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 19., csütörtök 6:55

KincskeresőKisködmön írta:A Magyar Hírlap cikkében a Pálóczy síremlék töredékkel kapcsolatban a honlapunkat olvasgató SZAKEMBEREK véleményét kérném mert össze lettem zavarva.
Ezt nem hatásvadász célzattal fogalmaztam így, hanem mert ez van. Szóval a síremlék töredéket szántás közben fordították ki, a megtalálója pedig "egyenlőre nem akar megválni tőle". (?!!!) Akkor tessenek felvilágosítani hogy is van ez az egész? Amit detektoros detektorral talál azt mind, és azonnal be kell szolgáltatni mert ha nem akkor jön a seggrepacsi, ha viszont traktoros traktorral talál bármit --jelen esetben egy történelmi ereklyét--azt nehogy megtarthatja de még ország-világ előtt dicsekedhet is vele?!
Lehet, hogy a bennem lévő indulat miatt kissé vitriolosra sikeredett a hangnem, ennek ellenére nem költői kérdésnek szántam! :oops:
Csak a pontosítás kedvéért: traktorral a kardot találták, és azt LEADTÁK. A sírkő töredék mélygarázs építés során jött a felszínre.
Nem tudom jogilag hogyan működik a dolog, de szerintem ott lehet a kiskapu, hogy már 20 éve bizonyítottan a birtokában van, illetve, nem azzal a nyilvánvaló szándékkal ment ki, hogy találjon valamit, hanem a tárgy teljesen véletlenül került elő.
Ez persze csak egy vélemény.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 19., csütörtök 7:44

A kérdésem irányultságára nem kaptam választ. Arra, hogy mi ez a nyilvános kettős mérce?
Tudtommal a kommunista időkben is és a mai világban is törvény mondja ki, hogy minden, a föld méhében rejlő jelentősebb érték az államé. Nem tudok 20 évben vagy más időintervallumban meghatározott avulási kiskapuról. Szándékbeli irányultságról mint felmentő tényről szintén nem tudok. Ha van, jó lenne itt nyilvánosan közzétenni, hogy tanulhassunk. Addig csak az marad az álláspontom, hogy vannak egyenlők és egyenlőbbek. (Főként a be nem szolgáltatott márvány síremlék darab ügyében mert ott a "tulajdonos" ráadásul búvárrégész is.-hoppá!) Ezek szerint a kard megtalálói ha úgy döntenek megtarthatták volna a jelentős pénzbeli értékkel is bíró leletet. (A sírkődarabról sem azt írják, hogy múzeum birtokába került csak regisztrálás után otthonában őrizheti a megtaláló.) Tovább megyek. Ha Sümegh József okosabb és 20 évig rejtegeti a seuzót, akkor ma legálisan mutogathatná vagy árulhatná mint magántulajdonát?
Fenti aggályok miatt kellene ezt a témát itt, és muzeológus szakember tollából kiértékelni. Azért, hogy tisztán körülírhatóvá váljon az etikus amatőr lengetés és azért, hogy az ilyen kétértelmű cikkek ne bizonytalanítsák el azokat akik szeretnének együttműködők is lenni.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 19., csütörtök 8:23

KincskeresőKisködmön írta:A kérdésem irányultságára nem kaptam választ. Arra, hogy mi ez a nyilvános kettős mérce?
Tudtommal a kommunista időkben is és a mai világban is törvény mondja ki, hogy minden, a föld méhében rejlő jelentősebb érték az államé. Nem tudok 20 évben vagy más időintervallumban meghatározott avulási kiskapuról. Szándékbeli irányultságról mint felmentő tényről szintén nem tudok. Ha van, jó lenne itt nyilvánosan közzétenni, hogy tanulhassunk. Addig csak az marad az álláspontom, hogy vannak egyenlők és egyenlőbbek. (Főként a be nem szolgáltatott márvány síremlék darab ügyében mert ott a "tulajdonos" ráadásul búvárrégész is.-hoppá!) Ezek szerint a kard megtalálói ha úgy döntenek megtarthatták volna a jelentős pénzbeli értékkel is bíró leletet. (A sírkődarabról sem azt írják, hogy múzeum birtokába került csak regisztrálás után otthonában őrizheti a megtaláló.) Tovább megyek. Ha Sümegh József okosabb és 20 évig rejtegeti a seuzót, akkor ma legálisan mutogathatná vagy árulhatná mint magántulajdonát?
Fenti aggályok miatt kellene ezt a témát itt, és muzeológus szakember tollából kiértékelni. Azért, hogy tisztán körülírhatóvá váljon az etikus amatőr lengetés és azért, hogy az ilyen kétértelmű cikkek ne bizonytalanítsák el azokat akik szeretnének együttműködők is lenni.
Nagyon lesarkítod a dolgokat, de vitatkozni nem fogok, ezt előre mondom.
Ami tény: ma Magyarországon (és a világ számos országában is) rengeteg műtárgy van magántulajdonban. Ezek egy része ismert és védettség alatt áll, de bizonyára vannak olyan műtárgyak is, amelyek nincsenek az illetékes hatóságok látókörében. A magántulajdonban lévő műtárgyaknak szintén egy része valamikor a földből került elő (nem a festményekre gondolok!) mert azt ugye senki sem gondolja, hogy egy 1000 vagy több ezer éves tárgy apáról fiúra öröklődött, mint családi ereklye... A legalizálás sem lehet túl nagy gond, hiszen ismert árverező házaknál bármikor lehet régészeti korú műtárgyakat vásárolni.
Az is tény, a jogban lehet enyhítő körülmény, ha nem szándékosan követsz el valamit. Például nem mindegy, hogy hirtelen felindulásból vagy előre megfontolt szándékkal ütöd agyon az anyósodat, illetve gondatlanságból vagy szándékosan követsz el bármilyen cselekményt.
Hogy ez az örökségvédelemben hogyan van beszabályozva nem tudom, nem vagyok jogilag képzett, de akinek van hozzá kedve és ideje, az utánanézhet a dolognak az interneten. Szerintem ezt Te is megteheted, lehet, hogy hamarabb kapsz választ a "kérdésed irányultságára", mint itt a fórumon...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 19., csütörtök 8:49

Nem ismertek a körülmények. Találáskor nem tudták mi az. Jóhiszeműek voltak és tudatlanok. Nem tudni mikor kezdett el a régészbúvárral merülni. Valószínűleg közben okosodott ki és jött rá, hogy mit tettek a padlásra ezért is szedték elő és látott napvilágot. Én is tudok ilyen sztorit, hogy alapásás közben ezüsttálcát találtak. Nem tudták mi az mert fekete oxid réteg volt rajta. Szintén a padlásra került, majd 10-15 év múlva akadt újra a kezükbe. Elkezdték pucolgatni és akkor vették észre, hogy fémjelek vannak a tárgyba ütve amiket az interneten sikerült beazonosítaniuk. Még akkor is bizonytalanok voltak egészen addig, míg szakember be nem vizsgálta.

Az ilyen jóhiszemű embereket nem szokták a régészek elvadítani azzal, hogy letámadják őket hanem igyekeznek őket szép szóval, időt hagyva nekik, hogy úgy döntsenek végül önként szolgáltassák be a múzeumnak a tárgyat. Hogy a fémkeresősökkel miért viselkednek másként? Ezt gondolom nem kell magyaráznom. Elméletileg mi már nem számítunk jóhiszemű, tudatlan laikusoknak és általában nem véletlen találunk régészeti korú tárgyakat.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2016. május 19., csütörtök 11:10

kanbagoly írta:Nem ismertek a körülmények. Találáskor nem tudták mi az. Jóhiszeműek voltak és tudatlanok. Nem tudni mikor kezdett el a régészbúvárral merülni. Valószínűleg közben okosodott ki és jött rá, hogy mit tettek a padlásra ezért is szedték elő és látott napvilágot. Én is tudok ilyen sztorit, hogy alapásás közben ezüsttálcát találtak. Nem tudták mi az mert fekete oxid réteg volt rajta. Szintén a padlásra került, majd 10-15 év múlva akadt újra a kezükbe. Elkezdték pucolgatni és akkor vették észre, hogy fémjelek vannak a tárgyba ütve amiket az interneten sikerült beazonosítaniuk. Még akkor is bizonytalanok voltak egészen addig, míg szakember be nem vizsgálta.

Az ilyen jóhiszemű embereket nem szokták a régészek elvadítani azzal, hogy letámadják őket hanem igyekeznek őket szép szóval, időt hagyva nekik, hogy úgy döntsenek végül önként szolgáltassák be a múzeumnak a tárgyat. Hogy a fémkeresősökkel miért viselkednek másként? Ezt gondolom nem kell magyaráznom. Elméletileg mi már nem számítunk jóhiszemű, tudatlan laikusoknak és általában nem véletlen találunk régészeti korú tárgyakat.
Ez ok, de a törvény az törvény.... vagy nem? Én sem értem ezt az egészet....



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 19., csütörtök 14:39

June írta:
kanbagoly írta:Nem ismertek a körülmények. Találáskor nem tudták mi az. Jóhiszeműek voltak és tudatlanok. Nem tudni mikor kezdett el a régészbúvárral merülni. Valószínűleg közben okosodott ki és jött rá, hogy mit tettek a padlásra ezért is szedték elő és látott napvilágot. Én is tudok ilyen sztorit, hogy alapásás közben ezüsttálcát találtak. Nem tudták mi az mert fekete oxid réteg volt rajta. Szintén a padlásra került, majd 10-15 év múlva akadt újra a kezükbe. Elkezdték pucolgatni és akkor vették észre, hogy fémjelek vannak a tárgyba ütve amiket az interneten sikerült beazonosítaniuk. Még akkor is bizonytalanok voltak egészen addig, míg szakember be nem vizsgálta.

Az ilyen jóhiszemű embereket nem szokták a régészek elvadítani azzal, hogy letámadják őket hanem igyekeznek őket szép szóval, időt hagyva nekik, hogy úgy döntsenek végül önként szolgáltassák be a múzeumnak a tárgyat. Hogy a fémkeresősökkel miért viselkednek másként? Ezt gondolom nem kell magyaráznom. Elméletileg mi már nem számítunk jóhiszemű, tudatlan laikusoknak és általában nem véletlen találunk régészeti korú tárgyakat.
Ez ok, de a törvény az törvény.... vagy nem? Én sem értem ezt az egészet....
Biztos vagyok benne, hogy van rá valami törvényi szabályozás. Másképp nem birtokolhatna senki legálisan több milliós-százmilliós műtárgyakat, vagy X.Y. galériában nem vásárolhatna például római szobrokat.
Ezért írtam fentebb, hogy akit érdekel, nézzen utána. Engem speciel nem érdekel, mert én nem birtoklok semmit.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 19., csütörtök 16:47

Hasonló eset. Itt 60 évig pihent a régészeti tárgy egy fiókban. A végén a tulajdonos tanúságot tett jóhiszeműségéről.

http://arpad.btk.mta.hu/lelohelyek/karp ... tanya.html



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 19., csütörtök 17:12

oldtimer írta:Hasonló eset. Itt 60 évig pihent a régészeti tárgy egy fiókban. A végén a tulajdonos tanúságot tett jóhiszeműségéről.

http://arpad.btk.mta.hu/lelohelyek/karp ... tanya.html
Háháháhá erre emlékszem! Kár hogy törlődött a Feri előző fóruma, mert azon fenn volt a találó Csengele néven. Garrett ace 250-el találta. Aztán ahogy a Vaterán rátaláltak a régészek és megkeresték ezzel a koronggal elő adott valami kamu dumát és a fórumról is töröltette magát. Esküszöm így volt. :D Talán van aki még emlékszik rajtam kívül is rá.

Itt az archivban középtájon kicsit lejjebb van is még pár hozzászólása a srácnak:
http://web.archive.org/web/201306080825 ... 2-150.html


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 19., csütörtök 18:08

Én pedig továbbra is azt mondom az újságcikk tartalma alapján, ameddig valaki meg nem győz ---egy ide belinkel törvényi idézettel miszerint bizonyos esetekben felmentést ad a b e s z o l g á l t a t á s i k ö t e l e z e t t s é g alól-- hogy ebben az esetben törvénysértés történt.
Nemrég többször felmerült a kommentekben, hogy figyelik a régészek a fórumot. Akkor most mi ez a csend a részükről? Én nem kekeckedni akarok, csak egy konkrét törvényi támpontot "kierőltetni" mivel nem vagyok jogi szakember. Vagy nem is figyelik az oldalt a régészek?



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 19., csütörtök 18:48

Bocsáss meg, de miért kellene bárkinek is meggyőznie téged? Itt nem kényszerít senki arra, hogy add le, de arra sem, hogy tartsd meg amit találsz. Ha mindenáron birtokolni akarsz valamilyen régészeti műtárgyat, akkor nézz utána saját magad a törvényi szabályozásnak, hogy miként lehet legálisan. Ha pedig úgysem akarsz ilyesmit birtokba venni, mert becsületes vagy és egyébként is mindent leadsz, akkor nem tök mindegy, hogy ki tarthatja meg és ki nem? Nem értem miért foglalkoztat annyira ez a probléma...



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. május 19., csütörtök 21:05

oldtimer írta:Bocsáss meg, de miért kellene bárkinek is meggyőznie téged? Itt nem kényszerít senki arra, hogy add le, de arra sem, hogy tartsd meg amit találsz. Ha mindenáron birtokolni akarsz valamilyen régészeti műtárgyat, akkor nézz utána saját magad a törvényi szabályozásnak, hogy miként lehet legálisan. Ha pedig úgysem akarsz ilyesmit birtokba venni, mert becsületes vagy és egyébként is mindent leadsz, akkor nem tök mindegy, hogy ki tarthatja meg és ki nem? Nem értem miért foglalkoztat annyira ez a probléma...
:D :clap:



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 19., csütörtök 21:28

Én meg azt nem értem, hogy egy szakmai fórumon miért kerülgetitek ezt a sarkalatos témát mint ördög a szenteltvizet. Vagy az ilyen kérdésekre a Ludas Matyiban adják meg a választ? Bárki belefuthat egy ilyen szituba akár egy örökség révén is. Az okos előre gondolkozik. Ezért olyan fontos nekem egy szakember állásfoglalása...lehet vigyorogni és tapsikolni



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 20., péntek 6:43

KincskeresőKisködmön írta:Én meg azt nem értem, hogy egy szakmai fórumon miért kerülgetitek ezt a sarkalatos témát mint ördög a szenteltvizet. Vagy az ilyen kérdésekre a Ludas Matyiban adják meg a választ? Bárki belefuthat egy ilyen szituba akár egy örökség révén is. Az okos előre gondolkozik. Ezért olyan fontos nekem egy szakember állásfoglalása...lehet vigyorogni és tapsikolni
Nincs itt semmiféle kerülgetés, mint mondtam fogalmam sincs a jogi hátteréről a dolognak, tehát hogy megértsd, NEM TUDOM!
Az okosan előre gondolkodó, örökségbe belefutó szitus szöveg sem túl eredeti... Én inkább itt megint valami jófajta magyar irigységet vélek felismerni, hogy "azoknak miért lehet, és nekem miért nem...?"



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 20., péntek 8:02

Én meg azt nem értem, ha Te NEM TUDOD, akkor miért érzel TE válaszolási kényszert és miért nem válaszol olyan aki TUDJA.
Régi fórumból poros hozzászólást, ahhoz tartozó újságcikket előkotorni az megy, nekem egy vonatkozó tv.cikkelyt előkotorni nem? Hmm! Ez magában hordozza a magyarázatot.
A félremagyarázó "magyar irigység"-ről meg annyit, amit feljebb June is írt: a törvény az törvény...vagy nem?
De ilyen alapon jogos sőt törvényi alapon nyugvó az "azoknak miért lehet, és nekem miért nem...?" általad megfogalmazott kérdés is.
Mindent összegezve megköszönöm eddigi fáradozásodat és a továbbiakban olyan valaki válaszát várom aki ismeri a törvényt. Mert a törvény ismerete fontos, nemtudása nem mentesít a hatálya és ódiuma alól! Ezért, "csak" ezért lenne fontos.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. május 21., szombat 6:36

Igazad van, BOCSÁNATOT KÉREK, hogy megszólaltam. Nem tudom, miért merészkedtem hozzászólni, ha nem vagyok illetékes. Az említett cikket egyébként nem a régi fórumból "kotortam elő", hanem RÁKERESTEM A NETEN.
Amilyen hatalmas az érdeklődés a felvetett problémádra, szerintem biztosan kezét-lábát törve "előkotor" valaki neked egy ide vonatkozó törvényt, csak tovább kell toporzékolni... Szerencsét és TÜRELMET kívánok hozzá.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 21., szombat 14:14

http://444.hu/2016/05/21/talaltak-egy-r ... t-tolnaban

Gondolom a dombóvári brigád már 20 éve járja....



yamato
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 22:20
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yamato » 2016. május 21., szombat 16:23

Bezony, Ráksitól kezdve az ott nagyon Róma :) ha nem is egy Gorsium, de még nem merült ki, és egy darabig nem is fog.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 21., szombat 19:00

yamato írta:Bezony, Ráksitól kezdve az ott nagyon Róma :) ha nem is egy Gorsium, de még nem merült ki, és egy darabig nem is fog.
A kemény meg most ezt elolvassa , aztán az őszi szántásnál gyanús alakok fognak ott a sötétbe sétálgatni egy csipogó seprűvel meg ásókával.
Egy két év és nem fog olyan jól adni mint eddig :D :D

(Távol álljon tőlem a dolog , nem magamról beszéltem :) )



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma