Kép
Hírek:
-A MAGNUM ezentúl új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel működik. Részletek és videók a MAGNUM témánál és a videógalériában.

-A fórum frissítésre került a legújabb verzióra.
-Az új regisztrációk aktiválása a továbbiakban e-mailen keresztül történik, mivel új, igen hatékony spammerszűrőt kapott a fórum. Ez a regisztráló adatait a stopforumspam.com számára elküldi ellenőrzésre.
-Fontosabb fórum újdonságok: Postimage gyors képfeltöltés hozzászólásnál, Youtube galéria (Videos, fenn), közösségi megosztás.

Újságírás

kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2021. június 9., szerda 7:58

Pretorian írta:
2021. június 8., kedd 19:04
kanbagoly írta:
2021. június 8., kedd 10:39
UL69-nek grat a találathoz és a sikertörténetéhez:
https://szolnokiregeszet.blog.hu/2021/0 ... slelet_a_t
Maximális tisztelet UL69, példamutató sokak számára!

kangaboly, köszi, hogy beraktad ide!
Aha példamutató. Örülök, hogy sikerült neki is. De annak mégjobban, hogy a lelet múzeumba került.
ul69 írta:
2015. szeptember 27., vasárnap 22:39
... a régész bólint rá hogy kiadhatja-e.csak addig álljál fél lábon.. esetleg ha előtte évekig csontig nyaltál akkor és ott ahányszor azt mondták és akkor vettél még levegőt is amikor megengedték na majd akkor esetleg előveheted a géped a saját portádon :D :D ...

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Pretorian
Tizedes
Tizedes

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. június 9., szerda 19:17

Ez sajnos ilyen, a legtöbb lengető persona non grata a régész társadalom számára, okait szerintem itt mindenki ismeri. Kemény és hálátlan meló eljutni az "együttműködésig", ezért a maximális tiszteletem UL69-nek, és a többieknek is, akik az arany középútra léptek.

Én régen sima mezei terepbejárós voltam, gép nélkül, csak a szemmel látható szórványokról vittem be az infót, a begyűjtött "leletekkel". Lokalizációban és lelőhely pusztulásban segítettem, önként és bérmentve. Tudnék én is mit mesélni mindkét oldallal kapcsolatban, kaptam hideget meleget, amikor túl közel kerültem a tűzhöz. Némely régész csicskának nézett, némely lengetős pedig főellenségnek (ásóval támadt rám, amiért mertem jelezni neki, hogy fokozottan védett helyen van, hiába mondtam neki, hogy én nem vagyok hivatal, de ha meglátja egy rosszindulatú emberke, akkor baja lesz), mezőőr is fogott rám puskát, vadász több órán keresztül őrizte az autómat és hívta ki a rendőrséget (mondjuk ő azt hitte rabsicot fogott) stb. De hát ez van, a megosztott nép, a helyes kommunikáció hiánya, a presztízskérdés, a lenézés és a rambofeeling egyes idiótáknál egyre csak nehezíti a legjobb szándékot is.

Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

kanbagoly
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2021. június 10., csütörtök 12:47

Pretorian írta:
2021. június 9., szerda 19:17
Ez sajnos ilyen, a legtöbb lengető persona non grata a régész társadalom számára, okait szerintem itt mindenki ismeri. Kemény és hálátlan meló eljutni az "együttműködésig", ezért a maximális tiszteletem UL69-nek, és a többieknek is, akik az arany középútra léptek.

Én régen sima mezei terepbejárós voltam, gép nélkül, csak a szemmel látható szórványokról vittem be az infót, a begyűjtött "leletekkel". Lokalizációban és lelőhely pusztulásban segítettem, önként és bérmentve. Tudnék én is mit mesélni mindkét oldallal kapcsolatban, kaptam hideget meleget, amikor túl közel kerültem a tűzhöz. Némely régész csicskának nézett, némely lengetős pedig főellenségnek (ásóval támadt rám, amiért mertem jelezni neki, hogy fokozottan védett helyen van, hiába mondtam neki, hogy én nem vagyok hivatal, de ha meglátja egy rosszindulatú emberke, akkor baja lesz), mezőőr is fogott rám puskát, vadász több órán keresztül őrizte az autómat és hívta ki a rendőrséget (mondjuk ő azt hitte rabsicot fogott) stb. De hát ez van, a megosztott nép, a helyes kommunikáció hiánya, a presztízskérdés, a lenézés és a rambofeeling egyes idiótáknál egyre csak nehezíti a legjobb szándékot is.
Igazad van, csak nem mindenki köp fel majd áll alá. Kár, hogy a 2015 előtti hozzászólásokat már nem tudod visszaolvasni.

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Feri » 2021. június 18., péntek 12:48

IMG-fe5fb0b8270d754576cf9e126e57d143-V.jpg
IMG-fe5fb0b8270d754576cf9e126e57d143-V.jpg (504.31 KiB) Megtekintve 853 alkalommal

www.metaldetector.hu

Pretorian
Tizedes
Tizedes

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. június 18., péntek 19:47

Itt pedig megtekinthető a lelet még pár napig: https://magyarmuzeumok.hu/cikk/rendkivu ... i-regeszek

Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

zoli
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: zoli » 2021. június 20., vasárnap 21:54

Sziasztok !

Egy kiállításra szeretném felhívni a figyelmeteket, Szentendrén jártok ezt mindenképpen érdemes megnéznetek, az elmúlt tízen néhány éve a Ferenczy Múzeummal együttműködő fémkeresősök által leadott, megmentett és a tervásatásokon előkerült leletek vannak kiállítva :-) .

Szerintem egyedülálló dolog itt Magyarországon és úgy érzem ez is annak bizonyítéka a Múzeumok hozzáállása pozitív, főleg ha van ott olyan Régész, aki felvállalja azt a rengeteg plusz munkát és a szabadidejének a feláldozását, amivel jár egy ilyen csapat koordinálása

Nagyon nagy köszönet a szervezőknek a gondosan összeállított kiállításért !

Kép

Timber
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: Timber » 2021. június 25., péntek 15:29

Cikk a szentendrei kiállításról.
https://magyarnemzet.hu/kultura/civil-k ... n-9975065/

Timber
Százados
Százados