Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2021. június 9., szerda 7:58

Pretorian írta:
2021. június 8., kedd 19:04
kanbagoly írta:
2021. június 8., kedd 10:39
UL69-nek grat a találathoz és a sikertörténetéhez:
https://szolnokiregeszet.blog.hu/2021/0 ... slelet_a_t
Maximális tisztelet UL69, példamutató sokak számára!

kangaboly, köszi, hogy beraktad ide!
Aha példamutató. Örülök, hogy sikerült neki is. De annak mégjobban, hogy a lelet múzeumba került.
ul69 írta:
2015. szeptember 27., vasárnap 22:39
... a régész bólint rá hogy kiadhatja-e.csak addig álljál fél lábon.. esetleg ha előtte évekig csontig nyaltál akkor és ott ahányszor azt mondták és akkor vettél még levegőt is amikor megengedték na majd akkor esetleg előveheted a géped a saját portádon :D :D ...


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Pretorian
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021. április 5., hétfő 22:30
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. június 9., szerda 19:17

Ez sajnos ilyen, a legtöbb lengető persona non grata a régész társadalom számára, okait szerintem itt mindenki ismeri. Kemény és hálátlan meló eljutni az "együttműködésig", ezért a maximális tiszteletem UL69-nek, és a többieknek is, akik az arany középútra léptek.

Én régen sima mezei terepbejárós voltam, gép nélkül, csak a szemmel látható szórványokról vittem be az infót, a begyűjtött "leletekkel". Lokalizációban és lelőhely pusztulásban segítettem, önként és bérmentve. Tudnék én is mit mesélni mindkét oldallal kapcsolatban, kaptam hideget meleget, amikor túl közel kerültem a tűzhöz. Némely régész csicskának nézett, némely lengetős pedig főellenségnek (ásóval támadt rám, amiért mertem jelezni neki, hogy fokozottan védett helyen van, hiába mondtam neki, hogy én nem vagyok hivatal, de ha meglátja egy rosszindulatú emberke, akkor baja lesz), mezőőr is fogott rám puskát, vadász több órán keresztül őrizte az autómat és hívta ki a rendőrséget (mondjuk ő azt hitte rabsicot fogott) stb. De hát ez van, a megosztott nép, a helyes kommunikáció hiánya, a presztízskérdés, a lenézés és a rambofeeling egyes idiótáknál egyre csak nehezíti a legjobb szándékot is.


Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2021. június 10., csütörtök 12:47

Pretorian írta:
2021. június 9., szerda 19:17
Ez sajnos ilyen, a legtöbb lengető persona non grata a régész társadalom számára, okait szerintem itt mindenki ismeri. Kemény és hálátlan meló eljutni az "együttműködésig", ezért a maximális tiszteletem UL69-nek, és a többieknek is, akik az arany középútra léptek.

Én régen sima mezei terepbejárós voltam, gép nélkül, csak a szemmel látható szórványokról vittem be az infót, a begyűjtött "leletekkel". Lokalizációban és lelőhely pusztulásban segítettem, önként és bérmentve. Tudnék én is mit mesélni mindkét oldallal kapcsolatban, kaptam hideget meleget, amikor túl közel kerültem a tűzhöz. Némely régész csicskának nézett, némely lengetős pedig főellenségnek (ásóval támadt rám, amiért mertem jelezni neki, hogy fokozottan védett helyen van, hiába mondtam neki, hogy én nem vagyok hivatal, de ha meglátja egy rosszindulatú emberke, akkor baja lesz), mezőőr is fogott rám puskát, vadász több órán keresztül őrizte az autómat és hívta ki a rendőrséget (mondjuk ő azt hitte rabsicot fogott) stb. De hát ez van, a megosztott nép, a helyes kommunikáció hiánya, a presztízskérdés, a lenézés és a rambofeeling egyes idiótáknál egyre csak nehezíti a legjobb szándékot is.
Igazad van, csak nem mindenki köp fel majd áll alá. Kár, hogy a 2015 előtti hozzászólásokat már nem tudod visszaolvasni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2021. június 18., péntek 12:48

IMG-fe5fb0b8270d754576cf9e126e57d143-V.jpg
IMG-fe5fb0b8270d754576cf9e126e57d143-V.jpg (504.31 KiB) Megtekintve 20830 alkalommal


www.metaldetector.hu

Pretorian
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021. április 5., hétfő 22:30
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. június 18., péntek 19:47

Itt pedig megtekinthető a lelet még pár napig: https://magyarmuzeumok.hu/cikk/rendkivu ... i-regeszek


Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zoli » 2021. június 20., vasárnap 21:54

Sziasztok !

Egy kiállításra szeretném felhívni a figyelmeteket, Szentendrén jártok ezt mindenképpen érdemes megnéznetek, az elmúlt tízen néhány éve a Ferenczy Múzeummal együttműködő fémkeresősök által leadott, megmentett és a tervásatásokon előkerült leletek vannak kiállítva :-) .

Szerintem egyedülálló dolog itt Magyarországon és úgy érzem ez is annak bizonyítéka a Múzeumok hozzáállása pozitív, főleg ha van ott olyan Régész, aki felvállalja azt a rengeteg plusz munkát és a szabadidejének a feláldozását, amivel jár egy ilyen csapat koordinálása

Nagyon nagy köszönet a szervezőknek a gondosan összeállított kiállításért !



Kép



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2021. június 25., péntek 15:29

Cikk a szentendrei kiállításról.
https://magyarnemzet.hu/kultura/civil-k ... n-9975065/



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2021. július 3., szombat 14:46

FB_IMG_1625316174834.jpg
FB_IMG_1625316174834.jpg (175.96 KiB) Megtekintve 20368 alkalommal



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2021. július 13., kedd 12:57




Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2021. szeptember 17., péntek 20:05




Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. szeptember 24., péntek 12:56

A Horvátoknál kb ugyanaz a helyzet, mint nálunk.
https://arheopress.hr/2020/09/08/korist ... detektora/
Szépen le van írva ami itt is úgymond probléma. Az engedélyesek ill amatőrök is, leadják a ramatyabb értéktelenebb dolgokat. Mindemellett más helyszint adnak meg mert ugyebár nem mehetne többet oda ahol jött valami......
Ott engedélyezik a nem régészeti helyen történő keresést. Viszont ott se lehet hozzáférni a védett helyek listájához. 22 es csapdája.
A semmitmondó dolgokra kidobott milliárdok töredékéből az összes nem régészeti helyen talált szórványt stb meg lehetne venni. A régészeti helyen bukás meg bünti. Mindenki boldog lenne, a múzeumok meg rogyásig lennének tárgyakkal...
Valahogy az az érzésem senki nem akar megoldást.
Legalább a fórumot sikerült kinyírni teljesen.


:?:

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2021. szeptember 24., péntek 21:46

norman írta:
2021. szeptember 24., péntek 12:56
A Horvátoknál kb ugyanaz a helyzet, mint nálunk.
https://arheopress.hr/2020/09/08/korist ... detektora/
Szépen le van írva ami itt is úgymond probléma. Az engedélyesek ill amatőrök is, leadják a ramatyabb értéktelenebb dolgokat. Mindemellett más helyszint adnak meg mert ugyebár nem mehetne többet oda ahol jött valami......
Ott engedélyezik a nem régészeti helyen történő keresést. Viszont ott se lehet hozzáférni a védett helyek listájához. 22 es csapdája.
A semmitmondó dolgokra kidobott milliárdok töredékéből az összes nem régészeti helyen talált szórványt stb meg lehetne venni. A régészeti helyen bukás meg bünti. Mindenki boldog lenne, a múzeumok meg rogyásig lennének tárgyakkal...
Valahogy az az érzésem senki nem akar megoldást.
Legalább a fórumot sikerült kinyírni teljesen.
Itt románba is ugyanaz a helyzet mint a horvátoknál. Csak itt azért kicsit mégis más, ugyanis itt félnek , hogy napvilágra kerül az igazi történelem, s nem lesznek képesek tovább tagadni a valós igazságot az adott területről ( erdély, parcium, bukovina stb.). Ugyanis volt már rá precedens Jászvásáron. A megtalálónak betömték a száját némi jelképes jutalommal, ...s utánna mindenki boldogan ment a maga dolgára. A lelet meg a sűlyesztőbe..Na de mindegy, ez azért ne vegy kedvét senkinek .Leletre fel !!!



Pretorian
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021. április 5., hétfő 22:30
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. szeptember 24., péntek 22:54

András76 írta:
2021. szeptember 24., péntek 21:46
norman írta:
2021. szeptember 24., péntek 12:56
A Horvátoknál kb ugyanaz a helyzet, mint nálunk.
https://arheopress.hr/2020/09/08/korist ... detektora/
Szépen le van írva ami itt is úgymond probléma. Az engedélyesek ill amatőrök is, leadják a ramatyabb értéktelenebb dolgokat. Mindemellett más helyszint adnak meg mert ugyebár nem mehetne többet oda ahol jött valami......
Ott engedélyezik a nem régészeti helyen történő keresést. Viszont ott se lehet hozzáférni a védett helyek listájához. 22 es csapdája.
A semmitmondó dolgokra kidobott milliárdok töredékéből az összes nem régészeti helyen talált szórványt stb meg lehetne venni. A régészeti helyen bukás meg bünti. Mindenki boldog lenne, a múzeumok meg rogyásig lennének tárgyakkal...
Valahogy az az érzésem senki nem akar megoldást.
Legalább a fórumot sikerült kinyírni teljesen.
Itt románba is ugyanaz a helyzet mint a horvátoknál. Csak itt azért kicsit mégis más, ugyanis itt félnek , hogy napvilágra kerül az igazi történelem, s nem lesznek képesek tovább tagadni a valós igazságot az adott területről ( erdély, parcium, bukovina stb.). Ugyanis volt már rá precedens Jászvásáron. A megtalálónak betömték a száját némi jelképes jutalommal, ...s utánna mindenki boldogan ment a maga dolgára. A lelet meg a sűlyesztőbe..Na de mindegy, ez azért ne vegy kedvét senkinek .Leletre fel !!!

Mert ilyen az ember, minden gyarlósága miatt és erénye ellenére képtelen a globális/egyöntetű faji fejlődésre. Amíg érdek van önzetlenség helyett, amíg egyenlőtlenség van az egyenlőség helyett, amíg anyagi javak birtoklása van a szükségesség helyett, addig ez az emberiség egy tapodtat sem fog előre lépni az emberségesség felé fej-fej mellett. Azt lehet mondani, hogy ebben a témában is mindenki benne van nyakig, kivétel az a maroknyi, aki a jövőnek dolgozik, nem pedig zsebre.

Tök mindegy, hogy ha valaki magas beosztású, tűzhöz közel álló, vagy egyszerű gyári betanított munkás, ha ugyanaz a jellemhibája, vagyis rombol, mintsem épít. És a szakadék hatalmas, soha híd nem lesz, csak az értelmetlen káosz. Egy erkölcstelen, tudatlan, becstelen bitangnak soha a büdös életbe nem fogod tudni tényekkel és észérvekkel elmagyarázni miért fontos a múlt töredéke a jelennek, s a jövőnek, mert ő abban a töredékben csak pénz-értéket lát.

Van dolog bőven az élet minden területén, minden tárgykörben, ellenben qrva kevés a tisztán jó szándékú. Ezzel szemben menni viszont muszáj, főleg azoknak, akiknek van lelke. A lelketlen haramiákkal nem lehet mit kezdeni (leginkább csak miattuk vannak a törvények és szigorítások),hiszen paraziták mindig is voltak, és lesznek is, viszont nagyon fontos, hogy annak a kevésnek adtak lehetőséget. A bizalmatlanságot se feledjük a régészek oldaláról, hiszen van egy nagy tömeg, mely éppen az orrúk elől lopja el az információkat, leleteket; és van egy kisebb tömeg, mely önös érdekből bevisz ezt-azt, csak hogy tovább tudjon majd fosztogatni a régészek jóhiszemű pajzsa mögött, mert már nem basztatja a mezőőr/polgárőr/rendőrség. És végül van egy pici tömeg, mely szívvel-lélekkel teszi a dolgát, becsületesen, önköltségen. Őket minden oldalról támadják, főleg az elsőként említett tömeg, és ők néznek szembe a régészek oldaláról csak igazán a bizalmatlansággal. Ha van elég kitartásuk, akkor sok-sok szép leletet és nagyon fontos információt adnak a régészetnek, de sokan közülük kiszállnak, mert önként vállalt feladatuk több negatívummal jár, mint pozitívummal.

Minden egyes generációval romlik az emberi minőség, főleg amiatt, hogy egyre jobban eltávolodunk a természettől, őseink hagyatékától, gyökereinktől. Olyan korban élünk, melyben több millió gyermek nem ismeri fel a zöldségeket, nem ismeri a múltat, nem jár a természetbe, nem képes szoros emberi kapcsolatot kiépíteni. Ez most van! Kb. 20 év múlva ezek a gyermekek vajon mennyire fogják értelmezni magát az életet, belső érzelmi és pszichés folyamataikat ? Számomra teljesen egyértelmű, ez a civilizáció totálisan megbukott, hiába fejlődik a technológiája, ha exponenciálisan romlik az emberi minősége. És ezért nagyon-nagyon fontos az a maréknyi, pici tömeg; mert bennük van még meg az őseink hagyatéka, és védeni kell őket a nagy tömegtől.

Nem nagy baj, hogy vannak haramiák, hiszen az az ember egyik tulajdonsága, és fontos, hogy előtérben legyen, mert minél szembetűnőbb, annál jobban fel lehet lépni ellene, illetve többen értik meg mit kell tenni, és miért.

Így van András, sajnos! Még a végén a túl sok "kontár" lehúzza a leplet.

Bocsi, jól bechilleztem a bortól, de gondolom nagy marhaságot nem írtam.


Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2021. szeptember 26., vasárnap 7:42

Pretorian írta:
2021. szeptember 24., péntek 22:54
András76 írta:
2021. szeptember 24., péntek 21:46
norman írta:
2021. szeptember 24., péntek 12:56
A Horvátoknál kb ugyanaz a helyzet, mint nálunk.
https://arheopress.hr/2020/09/08/korist ... detektora/
Szépen le van írva ami itt is úgymond probléma. Az engedélyesek ill amatőrök is, leadják a ramatyabb értéktelenebb dolgokat. Mindemellett más helyszint adnak meg mert ugyebár nem mehetne többet oda ahol jött valami......
Ott engedélyezik a nem régészeti helyen történő keresést. Viszont ott se lehet hozzáférni a védett helyek listájához. 22 es csapdája.
A semmitmondó dolgokra kidobott milliárdok töredékéből az összes nem régészeti helyen talált szórványt stb meg lehetne venni. A régészeti helyen bukás meg bünti. Mindenki boldog lenne, a múzeumok meg rogyásig lennének tárgyakkal...
Valahogy az az érzésem senki nem akar megoldást.
Legalább a fórumot sikerült kinyírni teljesen.
Itt románba is ugyanaz a helyzet mint a horvátoknál. Csak itt azért kicsit mégis más, ugyanis itt félnek , hogy napvilágra kerül az igazi történelem, s nem lesznek képesek tovább tagadni a valós igazságot az adott területről ( erdély, parcium, bukovina stb.). Ugyanis volt már rá precedens Jászvásáron. A megtalálónak betömték a száját némi jelképes jutalommal, ...s utánna mindenki boldogan ment a maga dolgára. A lelet meg a sűlyesztőbe..Na de mindegy, ez azért ne vegy kedvét senkinek .Leletre fel !!!

Mert ilyen az ember, minden gyarlósága miatt és erénye ellenére képtelen a globális/egyöntetű faji fejlődésre. Amíg érdek van önzetlenség helyett, amíg egyenlőtlenség van az egyenlőség helyett, amíg anyagi javak birtoklása van a szükségesség helyett, addig ez az emberiség egy tapodtat sem fog előre lépni az emberségesség felé fej-fej mellett. Azt lehet mondani, hogy ebben a témában is mindenki benne van nyakig, kivétel az a maroknyi, aki a jövőnek dolgozik, nem pedig zsebre.

Tök mindegy, hogy ha valaki magas beosztású, tűzhöz közel álló, vagy egyszerű gyári betanított munkás, ha ugyanaz a jellemhibája, vagyis rombol, mintsem épít. És a szakadék hatalmas, soha híd nem lesz, csak az értelmetlen káosz. Egy erkölcstelen, tudatlan, becstelen bitangnak soha a büdös életbe nem fogod tudni tényekkel és észérvekkel elmagyarázni miért fontos a múlt töredéke a jelennek, s a jövőnek, mert ő abban a töredékben csak pénz-értéket lát.

Van dolog bőven az élet minden területén, minden tárgykörben, ellenben qrva kevés a tisztán jó szándékú. Ezzel szemben menni viszont muszáj, főleg azoknak, akiknek van lelke. A lelketlen haramiákkal nem lehet mit kezdeni (leginkább csak miattuk vannak a törvények és szigorítások),hiszen paraziták mindig is voltak, és lesznek is, viszont nagyon fontos, hogy annak a kevésnek adtak lehetőséget. A bizalmatlanságot se feledjük a régészek oldaláról, hiszen van egy nagy tömeg, mely éppen az orrúk elől lopja el az információkat, leleteket; és van egy kisebb tömeg, mely önös érdekből bevisz ezt-azt, csak hogy tovább tudjon majd fosztogatni a régészek jóhiszemű pajzsa mögött, mert már nem basztatja a mezőőr/polgárőr/rendőrség. És végül van egy pici tömeg, mely szívvel-lélekkel teszi a dolgát, becsületesen, önköltségen. Őket minden oldalról támadják, főleg az elsőként említett tömeg, és ők néznek szembe a régészek oldaláról csak igazán a bizalmatlansággal. Ha van elég kitartásuk, akkor sok-sok szép leletet és nagyon fontos információt adnak a régészetnek, de sokan közülük kiszállnak, mert önként vállalt feladatuk több negatívummal jár, mint pozitívummal.

Minden egyes generációval romlik az emberi minőség, főleg amiatt, hogy egyre jobban eltávolodunk a természettől, őseink hagyatékától, gyökereinktől. Olyan korban élünk, melyben több millió gyermek nem ismeri fel a zöldségeket, nem ismeri a múltat, nem jár a természetbe, nem képes szoros emberi kapcsolatot kiépíteni. Ez most van! Kb. 20 év múlva ezek a gyermekek vajon mennyire fogják értelmezni magát az életet, belső érzelmi és pszichés folyamataikat ? Számomra teljesen egyértelmű, ez a civilizáció totálisan megbukott, hiába fejlődik a technológiája, ha exponenciálisan romlik az emberi minősége. És ezért nagyon-nagyon fontos az a maréknyi, pici tömeg; mert bennük van még meg az őseink hagyatéka, és védeni kell őket a nagy tömegtől.

Nem nagy baj, hogy vannak haramiák, hiszen az az ember egyik tulajdonsága, és fontos, hogy előtérben legyen, mert minél szembetűnőbb, annál jobban fel lehet lépni ellene, illetve többen értik meg mit kell tenni, és miért.

Így van András, sajnos! Még a végén a túl sok "kontár" lehúzza a leplet.

Bocsi, jól bechilleztem a bortól, de gondolom nagy marhaságot nem írtam.
...szépen diplomatikusan odabaxtál az igazsággal. Gratulálok



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. szeptember 26., vasárnap 8:18

Na ja. Eddig jóllakott a kecske de elfogyott a káposzta. Most haljon éhen a kecske de legyen meg az egész káposzta. Olyan miért nem lehet hogy jól is lakjon és a káposzta is megmaradjon?
Akkor mostmár aki nem ingyenmunkás a múzeumnak az haramia akit ki kell írtani.?Siralmas hozzáállás.


:?:

Pretorian
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021. április 5., hétfő 22:30
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. szeptember 26., vasárnap 16:58

norman írta:
2021. szeptember 26., vasárnap 8:18
Na ja. Eddig jóllakott a kecske de elfogyott a káposzta. Most haljon éhen a kecske de legyen meg az egész káposzta. Olyan miért nem lehet hogy jól is lakjon és a káposzta is megmaradjon?
Akkor mostmár aki nem ingyenmunkás a múzeumnak az haramia akit ki kell írtani.?Siralmas hozzáállás.
Szerintem félre lettem értve! Ha figyelmesebben olvasod amit írtam, akkor értetted volna mondandóm lényegét. Én az emberi jellemről írtam valamit, amit felesleges hárítani és tagadni, főleg elrejteni. De tömörebben és érthetőbben leírom még egyszer, kicsit nyersebben: Évszázadok óta lopják/semmisítik meg múltunkat, legyen az egy gyarmatosító, vagy egy mta professzor, vagy bárki a piramis csúcsán nagyon nagyban, vagy sok Gipsz jakab a szántásban kicsiben. Ezek miatt értelmetlen ez az egész civakodás, a két egymásnak feszülő oldal. Szerinted szánalmas a hozzáállásom? Szerintem meg akik majd bennünket kutatnak évszázadok múlva rohadtul meg fognak lepődni. Találják majd a sok eszközt, használati tárgyat, épület maradványokat, és nem fogják érteni, hogyan tudott egy ilyen fejlett társadalom elbukni.
Aki nem érti, hogy a múltunk, az örökségünk miért fontos, azt sem fogja megérteni, miért van 2 oldal.


Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Négylakásos társasház épül Mogyoród egyik régészeti emlékhelyén

Hozzászólás Szerző: Fater » 2021. november 7., vasárnap 14:02




Pretorian
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021. április 5., hétfő 22:30
Status: Offline

Re: Négylakásos társasház épül Mogyoród egyik régészeti emlékhelyén

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2021. november 8., hétfő 21:08

Fater írta:
2021. november 7., vasárnap 14:02
Forrás: https://kuruc.info/r/2/235762/
No comment :(
Bezzeg ha én a határban lengetnék, és véletlenül találnék egy Árpád-kori érmét, amit tisztelettel és becsülettel, egy 2 lakattal lezárt vitrinben büszkén mutogatnám az ismerőseimnek, akkor bűncselekményt követnék el. Ellenben ha csókos lennék a legfelsőbb emeleten, akkor telibeszarhatnám őseink hagyatékát, és szétbaszhatnék bármilyen objektumot/depót büntetlenül. Na, most cigi szünet, utána majd eldöntöm, hogy leszek-e még önkéntes szolgája ennek az örökségvédelemnek.


Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. november 10., szerda 10:51

Csak 1 gondolat. Kicsit ugyanaz mint a fémkeresés. Kűlföldön mindent megéri eladni mert van rá ezekszerint pénz. Itthon semmire sincs? Én véradó vagyok de sose adtam platmát mert nem Magyarországon használják fel. Mivel pénzért ad mindenki inkább, így már lassan nincs vér. Műtétekre is össze kell kaparni. Mégis milliárdos üzlet. A múzeumok se tudnak fizetni ezért megy minden kifelé.....
https://www.google.com/amp/s/24.hu/kulf ... segek/amp/


:?:

lomposfarkas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. január 11., hétfő 3:50
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2021. november 10., szerda 20:24

Sosem volt ennyire igaz a régi római okoskodás: a pénz nem bűzlik, bárhonnan is szedik össze. Nem hiszem, van Magyarországon bármilyen ágazat, ahol ha terem10 Forint is, az ne lenne behúzva a szervezett és fehérgalléros bűnözés "szárnyai" alá. Véradó sosem voltam, de már töröm a fejem, hogy lassan megerősődők a műtét után és vissza is kéne adni valamit.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. november 22., hétfő 11:29

Na igen. Ezeket is mind amatőrök szedik a szántásban?
https://issuu.com/drcypher/docs/catalog ... quities/79
https://issuu.com/drcypher/docs/catalog ... s-part3/34
https://issuu.com/drcypher/docs/catalog ... uities/133
És ez csak egy pár aukció a sok közűl.
Egy római kisbronzért meg halál jár🙂


:?:

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2021. november 27., szombat 12:15

Ez de komoly! :)) =))

Fémdetektoros kincskeresőkre csapott le a rendőrség
A rendőrség őrizetbe vett két férfit, akik fémdetektorral járták a környéket Brodské (Skalicai járás) közelében.
Ha valaki valamilyen régészeti leletre bukkan, köteles értesíteni a kerületi műemlékvédelmi hivatalt, ugyanis a talált tárgy a Szlovák Köztársaság tulajdona. A rendőrség emellett felhívja a figyelmet rá, hogy a fémdetektor használata az egész ország területén tilos.
Az 56 és 69 éves férfi gyanús tevékenységére mások hívták fel a rendőrség figyelmét. A rendőrség szerint jogosulatlanul kerestek régészeti tárgyakat a fémdetektorokkal. Amikor a készülék jelzett, kapával lyukat ástak, de a leletet már nem volt idejük megtalálni.
A rendőrök mindkét férfit őrizetbe vették, eszközeiket lefoglalták, az ügy dokumentálását követően szabadon engedték őket.
A rendőrség régészeti örökség rongálásának gyanújával indított eljárást, amiért akár 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztést is kiszabhatnak.
A hatóság figyelmezteti az embereket, hogy jogsértést követ el az, aki szükséges engedély nélkül régészeti tárgyak keresésére adja a fejét. Ezeket az eseteket nem feltétlenül kihágásként kezelik, súlyosabb esetekben akár bűncselekményről is szó lehet. A szakszerűtlen ásással megrongálhatják magát a lelőhelyet, illetve a természetet is károsíthatják.
Ha valaki valamilyen régészeti leletre bukkan, köteles értesíteni a kerületi műemlékvédelmi hivatalt, ugyanis a talált tárgy a Szlovák Köztársaság tulajdona. A rendőrség emellett felhívja a figyelmet rá, hogy a fémdetektor használata az egész ország területén tilos.
Kép

https://parameter.sk/femdetektoros-kinc ... -rendorseg


:auto-sportbike:

Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zeus » 2021. november 27., szombat 19:13

Húú azok az ásó szerszámok mekkora kárt okoztak és a gépek,,Hát igen szlovákia meg védi azt ami soha nem volt az övé.....



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. november 28., vasárnap 16:47

Kawasaki írta:
2021. november 27., szombat 12:15
Ez de komoly! :)) =))

Fémdetektoros kincskeresőkre csapott le a rendőrség
A rendőrség őrizetbe vett két férfit, akik fémdetektorral járták a környéket Brodské (Skalicai járás) közelében.
Ha valaki valamilyen régészeti leletre bukkan, köteles értesíteni a kerületi műemlékvédelmi hivatalt, ugyanis a talált tárgy a Szlovák Köztársaság tulajdona. A rendőrség emellett felhívja a figyelmet rá, hogy a fémdetektor használata az egész ország területén tilos.
Az 56 és 69 éves férfi gyanús tevékenységére mások hívták fel a rendőrség figyelmét. A rendőrség szerint jogosulatlanul kerestek régészeti tárgyakat a fémdetektorokkal. Amikor a készülék jelzett, kapával lyukat ástak, de a leletet már nem volt idejük megtalálni.
A rendőrök mindkét férfit őrizetbe vették, eszközeiket lefoglalták, az ügy dokumentálását követően szabadon engedték őket.
A rendőrség régészeti örökség rongálásának gyanújával indított eljárást, amiért akár 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztést is kiszabhatnak.
A hatóság figyelmezteti az embereket, hogy jogsértést követ el az, aki szükséges engedély nélkül régészeti tárgyak keresésére adja a fejét. Ezeket az eseteket nem feltétlenül kihágásként kezelik, súlyosabb esetekben akár bűncselekményről is szó lehet. A szakszerűtlen ásással megrongálhatják magát a lelőhelyet, illetve a természetet is károsíthatják.
Ha valaki valamilyen régészeti leletre bukkan, köteles értesíteni a kerületi műemlékvédelmi hivatalt, ugyanis a talált tárgy a Szlovák Köztársaság tulajdona. A rendőrség emellett felhívja a figyelmet rá, hogy a fémdetektor használata az egész ország területén tilos.
Kép

https://parameter.sk/femdetektoros-kinc ... -rendorseg
Azért ez érdekes. Mintha az egész ország egybefüggő régészeti terület lenne. Ezért tilos keresőzni.
Ha nem ástak ki semmit akkor honnan tudták hogy régészeti lelet lett volna?
Többször is emlegetik a régészeti lelet fogalmát. Na de könyörgöm nem csak ez a kategória létezik.


:?:

Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Fater » 2021. november 29., hétfő 18:12

szlovak_honfoglalas_kori_leletek02.jpg
szlovak_honfoglalas_kori_leletek02.jpg (53.52 KiB) Megtekintve 18227 alkalommal
Ha valaki valamilyen régészeti leletre bukkan, köteles értesíteni a kerületi műemlékvédelmi hivatalt, ugyanis a talált tárgy a Szlovák Köztársaság tulajdona. :D :lol: :lol:



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. november 29., hétfő 20:05

:P :D


:?:

Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Ezeréves arany fülbevalót találtak Dániában

Hozzászólás Szerző: Fater » 2021. december 6., hétfő 11:46

Az ékszerre fémdetektorral bukkant rá Jütland nyugati részén Frants Fugl Vestergaard.
Forrás: https://kuruc.info/r/6/236985/
OAD.jpg
OAD.jpg (50.54 KiB) Megtekintve 18020 alkalommal
E0H.jpg
E0H.jpg (49.99 KiB) Megtekintve 18020 alkalommal
FEQ.jpeg
FEQ.jpeg (55.38 KiB) Megtekintve 18020 alkalommal



Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

"Szántóföldeken elkövetett fémdetektoros bűnözés"

Hozzászólás Szerző: Fater » 2021. december 17., péntek 12:29

Miatt emeltek vádat Szegeden !
A vádirat szerint a férfi 2013 és 2017 között, a megyeszékhelyet környező szántóföldeken végzett kutatásai során rendszeresen talált - egészen az őskortól kezdve különböző történelmi korszakokból származó - régészeti leleteket, melyek között kerámiatöredékek, illetve fém használati tárgyak, ékszerek, pénzérmék és fegyverdarabok is voltak. A kétmillió forint értékű leleteket - melyek megtalálásuk esetén a jogszabály szerint az államot illetik - a férfi engedély nélkül végzett régészeti tevékenység során szerezte meg - tudatta az ügyész.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/237486/



csinga
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 16., péntek 11:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: csinga » 2021. december 21., kedd 18:09




Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Fater » 2021. december 23., csütörtök 9:47

Micsoda fogáááás! :clap:
Szia Uram, zubbonygomb érdekel? :lol:



Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Bronzkori kardot találtak a leapadt Vág folyóban

Hozzászólás Szerző: Fater » 2022. január 4., kedd 16:25

Bronzkori kardot találtak véletlenül a Vág folyó medrében Galgócnál, a Nagyszombati régióban.

Forrás: https://kuruc.info/r/3/238165/



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2022. május 17., kedd 20:30

Sziasztok
Tegnap hallottam a rádióban, de itt van bővebben egy kis érdekesség !
https://foter.ro/cikk/meses-kozepkori-k ... -megyeben/



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2022. szeptember 15., csütörtök 11:48

Csatolmányok
Lelet.jpg
Lelet.jpg (1.08 MiB) Megtekintve 13062 alkalommal



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2022. október 2., vasárnap 9:01

Sziasztok
Ha esetleg érdekel valakit !
https://www.blikk.hu/aktualis/kodex-lel ... rg/xss9mhc



kuruzslo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 23:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kuruzslo » 2022. október 3., hétfő 16:00




Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2022. október 6., csütörtök 10:28

Jó cikk az eddigiekhez képest. Az újságíró legalább vette a fáradságot és utána járt ezért most normálisabb emberek is megszólalnak nem csak a keresősellenesek.
Ez se rossz. Akik a fémkeresősöket köpködik, előbb a saját házuk táján söprögessenek! Bagoly mondja verébnek, tehát biztos a fémkeresők csinálták ezt is, eltűnt a múzeumból a nagy lelet fele. :lol: És ez leltárban volt, nem úgy mint ami akkor jön ki földből és nem kell nekik senkinek elszámolni vele. A hírhedt dologban amikor a másolat ki volt állítva, az igaziakat pedig Bécsben árulták, az aranypénzek páncélszekrényből tűntek el, amihez nem fért hozzá akárki, de abban sincs felelős, a rendőrség nem találja az elkövetőt. Vagy de: azt is a mezőn lengető csóri lopta el a fémkeresővel. :D

Eltűnt Magyarország egyik legnagyobb és legjelentősebb éremleletének több mint fele, 14 212 ezüstdénár. A Szabad Európa újságírója rákérdezett a sokéves ügyre, a pécsi Janus Pannonius Múzeum (JPM) igazgatója belső vizsgálatot indított.

https://telex.hu/belfold/2022/10/06/moh ... -pannonius


:auto-sportbike:

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2022. október 6., csütörtök 13:02

Kawasaki írta:
2022. október 6., csütörtök 10:28
Jó cikk az eddigiekhez képest. Az újságíró legalább vette a fáradságot és utána járt ezért most normálisabb emberek is megszólalnak nem csak a keresősellenesek.
Ez se rossz. Akik a fémkeresősöket köpködik, előbb a saját házuk táján söprögessenek! Bagoly mondja verébnek, tehát biztos a fémkeresők csinálták ezt is, eltűnt a múzeumból a nagy lelet fele. :lol: És ez leltárban volt, nem úgy mint ami akkor jön ki földből és nem kell nekik senkinek elszámolni vele. A hírhedt dologban amikor a másolat ki volt állítva, az igaziakat pedig Bécsben árulták, az aranypénzek páncélszekrényből tűntek el, amihez nem fért hozzá akárki, de abban sincs felelős, a rendőrség nem találja az elkövetőt. Vagy de: azt is a mezőn lengető csóri lopta el a fémkeresővel. :D

Eltűnt Magyarország egyik legnagyobb és legjelentősebb éremleletének több mint fele, 14 212 ezüstdénár. A Szabad Európa újságírója rákérdezett a sokéves ügyre, a pécsi Janus Pannonius Múzeum (JPM) igazgatója belső vizsgálatot indított.

https://telex.hu/belfold/2022/10/06/moh ... -pannonius
A cikk hosszabb valtozata:
https://www.szabadeuropa.hu/a/egyszer-m ... NkO_mQHxkY

Az Index is felkapta: https://index.hu/belfold/2022/10/06/ezu ... -regeszet/


:auto-sportbike:

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2022. november 10., csütörtök 14:08




Namsos
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020. július 5., vasárnap 12:20
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Namsos » 2022. november 12., szombat 18:01

Polaris írta:
2022. november 10., csütörtök 14:08
Mindig Angliában. Vajon miért? ;-)
https://promotions.hu/orszagos/gasztro- ... kete-piac/
Én inkább azt emelném ki ebből, ha csak te is nem erre gondoltál, hogy Anglia mindig "bezzegországnak" van feltüntetve a detektoros hobbiban, hogy az ottani törvény mindenkinek lehetőséget ad azt űzni. És lám-lám ott is vannak állítólag rablók...állítólag nem is kevesen.



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2022. november 13., vasárnap 21:36

Namsos írta:
2022. november 12., szombat 18:01
Polaris írta:
2022. november 10., csütörtök 14:08
Mindig Angliában. Vajon miért? ;-)
https://promotions.hu/orszagos/gasztro- ... kete-piac/
Én inkább azt emelném ki ebből, ha csak te is nem erre gondoltál, hogy Anglia mindig "bezzegországnak" van feltüntetve a detektoros hobbiban, hogy az ottani törvény mindenkinek lehetőséget ad azt űzni. És lám-lám ott is vannak állítólag rablók...állítólag nem is kevesen.
Vannak. Már az is különös az itteni olvasónak, hogy a tulaj kapott bármit is, nemhogy még bíróságra is ment. Próbálna valaki itt bíróságra menni, hogy a földjén talált leletből keveset kapott! :D Itt bűnözőnek számítana ő is és a lengető is.
Komoly oka kell hogy legyen annak is, hogy ha találnak valami értékeset Angliában az ottani kollégák, akkor arról még Magyarországon is írnak és ott is marad a lelet Angliában. És annak is oka van hogy ha viszont nálunk találnak valamit, arról ritkán tudunk, legfeljebb ha valaki nagyon le akarja adni, akkor gombaszedés közben akadt rá. ;-) De az se kizárt, hogy Angliában megint megtalálja valaki, mert ott legális és még pénz is kapható érte.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma