Nem mutatja a postimage. Másik böngesző el se. A korábbiakat igen.
Hírek:
- Új használati útmutató a Cobra XT-hez: https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
- Új, 28x22 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Rövidített MAGNUM beállítási útmutató: Útmutató
- Új Facebook-csoport: Metaldetector.hu
- Új, 36x28 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
- Új használati útmutató a Cobra XT-hez: https://metaldetector.hu/CobraXT.pdf
- Új, 28x22 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Rövidített MAGNUM beállítási útmutató: Útmutató
- Új Facebook-csoport: Metaldetector.hu
- Új, 36x28 cm-es keresőfej a Cobra és Cobra XT fémkeresőkhöz
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
Ezt találtam
Re: Ezt találtam
Most én sem tudom megnézni. Amikor feltettem még meg tudtam nyitni. Nem tudom mi az oka.
Re: Ezt találtam
Megpróbálom még egyszer.


Re: Ezt találtam
Szeva.
Kelta fibula.
Ja meg egy 5 forintos.
- Csatolmányok
-
- Screenshot_20250323_154711_Chrome.jpg (475.77 KiB) Megtekintve 4546 alkalommal
Re: Ezt találtam
Üdv mindenkinek !
Van egy 10 krajcárosnak vélt érmém, ami elég nyenge minőségű ezüstnek tűnik ! Viszont nagyon kevés, vagy inkább semmi infót sem találok róla, sőt még ez a mindent söprő mesterséges inteligencia sem talált róla ( még kép alapján sem ) infót ! Mindíg irányított szakemberhez !
Na ezért vagyok itt, itt biztos találok szakembert !! Elöre is köszönöm
Van egy 10 krajcárosnak vélt érmém, ami elég nyenge minőségű ezüstnek tűnik ! Viszont nagyon kevés, vagy inkább semmi infót sem találok róla, sőt még ez a mindent söprő mesterséges inteligencia sem talált róla ( még kép alapján sem ) infót ! Mindíg irányított szakemberhez !
Na ezért vagyok itt, itt biztos találok szakembert !! Elöre is köszönömRe: Ezt találtam
Szép munka ! Köszönöm szépen !Pasubio írta: ↑2025. október 29., szerda 7:46https://www.ma-shops.co.uk/olding2/item.php?id=310439
Szép darab!
Re: Ezt találtam
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mikori lehet ez a lándzsa vagy dárdahegy! Sóderból kiszedett lelet.
Előre is köszönöm!
[

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mikori lehet ez a lándzsa vagy dárdahegy! Sóderból kiszedett lelet.
Előre is köszönöm!
[

-
Jamón Serrano
- Tizedes

- Hozzászólások: 15
- Csatlakozott: 2016. február 11., csütörtök 10:33
- Status: Offline
Re: Ezt találtam
Egyik kedvenc lelet volt (gombászó ismerős találta a padláson) a régi nagy velőscsont. Nem érdekelt senkit, de a gép jelzett rá. Akkor tudtam meg, hogy régen szokás volt ilyenbe eldugni a pénzeket.

-
Jamón Serrano
- Tizedes

- Hozzászólások: 15
- Csatlakozott: 2016. február 11., csütörtök 10:33
- Status: Offline
Re: Ezt találtam
Ez nem az, de ilyesféle volt. Sajna nem ilyen értékes. Nekem azért nagy dolog olt.Jamón Serrano írta: ↑2026. január 6., kedd 17:37Egyik kedvenc lelet volt (gombászó ismerős találta a padláson) a régi nagy velőscsont. Nem érdekelt senkit, de a gép jelzett rá. Akkor tudtam meg, hogy régen szokás volt ilyenbe eldugni a pénzeket.![]()
![]()
![]()

Re: Ezt találtam
Szép találat k k de egy színes gyurmába nyomott minta segítene plusz a súly és a méret..Gratulálok..
- Királykobra
- Őrmester

- Hozzászólások: 34
- Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
- Status: Offline
Re: Ezt találtam
Egyik se szerintem. I. Ulászló litván címeres magyar dénárja lehet. A litván lovas címerpajzsos oldalon a szöveg REGIS VNGARIE. WLADISLAI DEI a másikon.
Re: Ezt találtam
Ritkaság!Királykobra írta: ↑2026. március 15., vasárnap 21:34Egyik se szerintem. I. Ulászló litván címeres magyar dénárja lehet. A litván lovas címerpajzsos oldalon a szöveg REGIS VNGARIE. WLADISLAI DEI a másikon.
Re: Ezt találtam
Köszönöm szépen a fáradságot, de szerintem a lovas nem ugyanaz !Polaris írta: ↑2026. március 16., hétfő 11:27https://coinshungary.hu/magyar-fempenze ... r-a-unicum
![]()
Re: Ezt találtam
Modern ékszer darabja vagy ruházat, táska dísze lehet. 20 századnál aligha régebbi.
Re: Ezt találtam
Az biztos nem. A műanyagba beágyazott fém dolgok szoktak ilyenek lenni. Rézből van?
Re: Ezt találtam
Nincs rajta illesztés. Tömör. Az oldalán a csíkok nem menetesek hogy csavar legyen. Az alsó fele sima kerek, felül kör alakú bemélyedés. A mesterséges intelligencia mindenféle hülyeséget dobott ki, elképzelésem sincs mi lehet.
Re: Ezt találtam
Kilőtt wadcutter lövedék, látszanak rajta a huzagolás nyomok, kb. ilyen:
https://www.ozgunmart.com.au/eminence-p ... -wadcutter
https://www.ozgunmart.com.au/eminence-p ... -wadcutter
Re: Ezt találtam
Első blikkre tényleg lövedéknek néz ki de azon a huzagolásnyom más. Pl ferde, mert spirálosan pörgetnie kell a lövedéket. Ha a bevágás a huzagtól lett rajta, látszik, hogy szétnyomódott az anyag és végig kell mennie, ennek meg az eleje és hátulja mintha érintetlen volna.


Re: Ezt találtam
Ahány fegyver, annyiféle huzagolás. Ferde az, csak nem látszik jól. Az aljánál kisebb az átmérő azért nincs huzagolás, a hegye pedig a becsapódás miatt lett vastagabb.
-
Marcus Antonius
- Őrmester

- Hozzászólások: 30
- Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
- Status: Offline
Re: Ezt találtam
.22 kispuska és pisztoly lőszert lőttem ilyenben a lőtéren. De annak a belseje ólom volt szerintem. Mindenesetre érdekes cucc, gratulálok!

























