Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

Валентин
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. február 15., szerda 4:32
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Валентин » 2023. február 17., péntek 9:42

Timber írta:
2023. február 15., szerda 20:57
Валентин írta:
2023. február 15., szerda 16:45
Helló. Kell-e engedély a fémdetektoros kereséshez?
A törvény szerint az kell. De a valóságban detektor kell hozzá. :)
A detektor már megvan 😊. Aggódom, mi lesz, ha az illetékes hatóság úgy dönt, hogy ellenőrizni fog, amikor ásni fogok. Fémdetektorral is jársz? Beszélhetek veled a fórumon kívül?



Pretorian
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021. április 5., hétfő 22:30
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Pretorian » 2023. február 17., péntek 12:55

Szerintem vedd fel a kapcsolatot az illetékes hatósággal, pl. a megyei jogú múzeummal. Illetve a K.R.E.-t (Közösségi Régészeti Egyesület). Ha olyan megyében laksz, ahol pozitív az együttműködés, akkor nagyon hasznos munkát IS tudsz végezni, és nem mellesleg legálisan. Engedélyt, az én véleményem szerint feleslege lekilincselni, mert régész jelenléte nélkül amúgy sem mehetsz, és nem is kell menni. Javaslom mindenképpen a múzeummal való kapcsolatot, akar nagyon jó is lehet az eredmény. Lehet menni ásatásokra is, közösségi programokban vehetsz részt és nagyon sok szép és értékes találatod lehet, amik a lehető legjobb helyre kerülhetnek!

Nagyon sok lelőhely ki van már fosztva, nagyon fontos a lelet mentő munkásság az önkéntesek részéről, szóval az önkéntesek nevében is csak ezt javasolhatom: Ne állj át a sötét oldalra!


Talált már valaki fémkeresőt fémkeresővel ?

Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2023. március 1., szerda 12:45

Engedély? Az köll. Vagy szabadszemes, gombaszedő, padláson találó, öröklő vagy mint sok emberke a f@szbukon. :D



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2023. március 1., szerda 19:12

Koppány írta:
2023. március 1., szerda 12:45
Engedély? Az köll. Vagy szabadszemes, gombaszedő, padláson találó, öröklő vagy mint sok emberke a f@szbukon. :D
:lol: Ez egyre több van. :lol:



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2023. március 3., péntek 11:21

Polaris írta:
2023. március 1., szerda 19:12
Koppány írta:
2023. március 1., szerda 12:45
Engedély? Az köll. Vagy szabadszemes, gombaszedő, padláson találó, öröklő vagy mint sok emberke a f@szbukon. :D
:lol: Ez egyre több van. :lol:
Jónak tartom a múzeumokkal való együttműködést és szerencsére egyre nyitottabbak, egyre több a jó lehetőség. Másfél évtizede keresőzök és egyre kevesebb a lelet viszont sokkal több a keresős. Jó, hogy a merev tiltás mellett ami nem sokat ér sőt miatta a nepperhez viszik sokak inkább a leletet, kezdenek észbe kapni. Jobb későn mint soha. De ha mégse vesznek be a múzeumosok akkor soha semmit se töltsél fel a FB-ra, különösen ne hirdetési vagy árverési oldalakra. Még álnéven és gombászás címen se. Nepperek is kerülendők. Telót otthon hagyni mert ahogy a gugli tudja, hol jársz, úgy tudhatják mások is.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. március 5., vasárnap 6:53

üdv.. megtudná mondani nekem valaki hogy a németeknél milyen szabályozás van lengetés terén?



lénárd
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:28
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: lénárd » 2023. március 8., szerda 4:45

Sziasztok.
Keresö nyélhez keresnék markolatot és könyök tàmaszt.
Köszii.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. március 8., szerda 7:39

newage írta:
2023. március 5., vasárnap 6:53
üdv.. megtudná mondani nekem valaki hogy a németeknél milyen szabályozás van lengetés terén?
senki? tuti itt is vannak kintiek... .



luCCker
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. március 8., szerda 18:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luCCker » 2023. március 8., szerda 18:56

Sziasztok!

16 év alatti személy vagyok és a természet védelmisek elkaptak keresőzés közben egy átlagos mezei föld közepén.
Készült felvétel arról is, hogy valamit ástam, meg arról is, hogy a készülék müködőképes.
Készüléket elkobozták, amit elmondásuk szerint vissza fogok kapni a szabálysértés büntetés után. Elmondásuk szerint sok ilyen eset van a környéken, de látszott, hogy amatőrök ezen a téren, mert pinpointer nem érdekelte őket, ami az oldalamon lógott.

Nagy kérdés, MEKKORA BÜNTETÉSRE SZÁMÍTSAK?



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2023. március 8., szerda 21:24

luCCker írta:
2023. március 8., szerda 18:56
Sziasztok!

16 év alatti személy vagyok és a természet védelmisek elkaptak keresőzés közben egy átlagos mezei föld közepén.
Készült felvétel arról is, hogy valamit ástam, meg arról is, hogy a készülék müködőképes.
Készüléket elkobozták, amit elmondásuk szerint vissza fogok kapni a szabálysértés büntetés után. Elmondásuk szerint sok ilyen eset van a környéken, de látszott, hogy amatőrök ezen a téren, mert pinpointer nem érdekelte őket, ami az oldalamon lógott.

Nagy kérdés, MEKKORA BÜNTETÉSRE SZÁMÍTSAK?
Ezek szerint nem volt nálad régészeti lelet és házkutatás se volt. Akkor nem lehet rád húzni, hogy elloptad az állam tulajdonát vagy megrongáltál kulturális örökséget, tehát akár ki is dumálhatod magad. Nem lehet komolyabb gáz. Nem is értem, mit foglalkoztak veled egyáltalán ahelyett hogy elküldtek volna, mert nekik se hiányzik a felesleges papírmunka. Lehet hogy azon a környéken ők vagy a haverjaik fémkeresőznek és nem hiányzik nekik a konkurencia. :mrgreen:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2023. március 10., péntek 12:56

T.Csaba írta:
2023. március 8., szerda 21:24
luCCker írta:
2023. március 8., szerda 18:56
Sziasztok!

16 év alatti személy vagyok és a természet védelmisek elkaptak keresőzés közben egy átlagos mezei föld közepén.
Készült felvétel arról is, hogy valamit ástam, meg arról is, hogy a készülék müködőképes.
Készüléket elkobozták, amit elmondásuk szerint vissza fogok kapni a szabálysértés büntetés után. Elmondásuk szerint sok ilyen eset van a környéken, de látszott, hogy amatőrök ezen a téren, mert pinpointer nem érdekelte őket, ami az oldalamon lógott.

Nagy kérdés, MEKKORA BÜNTETÉSRE SZÁMÍTSAK?
Ezek szerint nem volt nálad régészeti lelet és házkutatás se volt. Akkor nem lehet rád húzni, hogy elloptad az állam tulajdonát vagy megrongáltál kulturális örökséget, tehát akár ki is dumálhatod magad. Nem lehet komolyabb gáz. Nem is értem, mit foglalkoztak veled egyáltalán ahelyett hogy elküldtek volna, mert nekik se hiányzik a felesleges papírmunka. Lehet hogy azon a környéken ők vagy a haverjaik fémkeresőznek és nem hiányzik nekik a konkurencia. :mrgreen:
Pont a természetőrök feladata a régészeti lelőhelyek védelme. Valószínűleg a korodra való tekintettel nem akartak veled túlságosan szívózni. Ilyenkor az a lényeg, hogy nyilvántartott lelőhelyen voltál e, viszont az csak egy dolog hogy te nem tudsz róla. Az nem mentesít a felelősség alól. Az koránt sem biztos, hogy visszakapod a géped. Ez attól függ, hogy szabálysértésbe sorolják a malőrt vagy bűncselekménybe, amit nem ők fognak eldönteni, hanem majd a felettesük. Ha nincs a területen nyilvántartott lelő esélyed van rá, hogy megúszod egy szabálysértési eljárással. De ha lelőn voltál az szívás, mert a magyar törvények nem tesznek különbséget megvalósult ill. nem megvalósult bűncselekmények között. Simán elég ha bizonyítani tudják, hogy szándékodban állt egy bűncselekményt elkövetni (pld. lelet lopást). Bocsi, hogy nem szépítem a dolgot de ez van. Hogy láttad, vettek fel jegyzőkönyvet?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luCCker
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. március 8., szerda 18:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luCCker » 2023. március 10., péntek 17:46

kanbagoly írta:
2023. március 10., péntek 12:56
Pont a természetőrök feladata a régészeti lelőhelyek védelme. Valószínűleg a korodra való tekintettel nem akartak veled túlságosan szívózni. Ilyenkor az a lényeg, hogy nyilvántartott lelőhelyen voltál e, viszont az csak egy dolog hogy te nem tudsz róla. Az nem mentesít a felelősség alól. Az koránt sem biztos, hogy visszakapod a géped. Ez attól függ, hogy szabálysértésbe sorolják a malőrt vagy bűncselekménybe, amit nem ők fognak eldönteni, hanem majd a felettesük. Ha nincs a területen nyilvántartott lelő esélyed van rá, hogy megúszod egy szabálysértési eljárással. De ha lelőn voltál az szívás, mert a magyar törvények nem tesznek különbséget megvalósult ill. nem megvalósult bűncselekmények között. Simán elég ha bizonyítani tudják, hogy szándékodban állt egy bűncselekményt elkövetni (pld. lelet lopást). Bocsi, hogy nem szépítem a dolgot de ez van. Hogy láttad, vettek fel jegyzőkönyvet?
Dokumentáltak mindent. GPS, gép müködőképes, kupac fémszemét ami nálam volt. A földet mindig is művelték amióta tudom. Szerintük nem lelőhely és szabálysértés lesz, de nem tudták 100%ra megerősíteni.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. március 12., vasárnap 11:37

luCCker írta:
2023. március 10., péntek 17:46
kanbagoly írta:
2023. március 10., péntek 12:56
Pont a természetőrök feladata a régészeti lelőhelyek védelme. Valószínűleg a korodra való tekintettel nem akartak veled túlságosan szívózni. Ilyenkor az a lényeg, hogy nyilvántartott lelőhelyen voltál e, viszont az csak egy dolog hogy te nem tudsz róla. Az nem mentesít a felelősség alól. Az koránt sem biztos, hogy visszakapod a géped. Ez attól függ, hogy szabálysértésbe sorolják a malőrt vagy bűncselekménybe, amit nem ők fognak eldönteni, hanem majd a felettesük. Ha nincs a területen nyilvántartott lelő esélyed van rá, hogy megúszod egy szabálysértési eljárással. De ha lelőn voltál az szívás, mert a magyar törvények nem tesznek különbséget megvalósult ill. nem megvalósult bűncselekmények között. Simán elég ha bizonyítani tudják, hogy szándékodban állt egy bűncselekményt elkövetni (pld. lelet lopást). Bocsi, hogy nem szépítem a dolgot de ez van. Hogy láttad, vettek fel jegyzőkönyvet?
Dokumentáltak mindent. GPS, gép müködőképes, kupac fémszemét ami nálam volt. A földet mindig is művelték amióta tudom. Szerintük nem lelőhely és szabálysértés lesz, de nem tudták 100%ra megerősíteni.
anno engem is fogtak meg ... mikor X hétre behivtak jegyzőkönyvet felvenni.. mint kiderült ilyen ilyen módon ismerősőm volt a zsaru.. kérdeztem mit kellet volna tegyek.. (mert ugye ott álltunk mint a fasz a régészekkel és vártuk a zsarukat.vagy 1 órán keresztül.)

az volt a válasz hogy : be kellet volna üljek a kocsiba és elhúzni a picsába... úgyse tudtak volna mit tenni
és ezt ajánlom MINDENKINEK ha nem zsaruk jönnek ki akkor húzatok onnan a faszba .. NEM tartóztathatnak fel..

így csak nekik van felesleges papír munka .. mert a kutyát nem érdekli hogy kint van valaki ás pár gödröt amit vissza is temet



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2023. március 12., vasárnap 12:34

newage írta:
2023. március 12., vasárnap 11:37
luCCker írta:
2023. március 10., péntek 17:46
kanbagoly írta:
2023. március 10., péntek 12:56
Pont a természetőrök feladata a régészeti lelőhelyek védelme. Valószínűleg a korodra való tekintettel nem akartak veled túlságosan szívózni. Ilyenkor az a lényeg, hogy nyilvántartott lelőhelyen voltál e, viszont az csak egy dolog hogy te nem tudsz róla. Az nem mentesít a felelősség alól. Az koránt sem biztos, hogy visszakapod a géped. Ez attól függ, hogy szabálysértésbe sorolják a malőrt vagy bűncselekménybe, amit nem ők fognak eldönteni, hanem majd a felettesük. Ha nincs a területen nyilvántartott lelő esélyed van rá, hogy megúszod egy szabálysértési eljárással. De ha lelőn voltál az szívás, mert a magyar törvények nem tesznek különbséget megvalósult ill. nem megvalósult bűncselekmények között. Simán elég ha bizonyítani tudják, hogy szándékodban állt egy bűncselekményt elkövetni (pld. lelet lopást). Bocsi, hogy nem szépítem a dolgot de ez van. Hogy láttad, vettek fel jegyzőkönyvet?
Dokumentáltak mindent. GPS, gép müködőképes, kupac fémszemét ami nálam volt. A földet mindig is művelték amióta tudom. Szerintük nem lelőhely és szabálysértés lesz, de nem tudták 100%ra megerősíteni.
anno engem is fogtak meg ... mikor X hétre behivtak jegyzőkönyvet felvenni.. mint kiderült ilyen ilyen módon ismerősőm volt a zsaru.. kérdeztem mit kellet volna tegyek.. (mert ugye ott álltunk mint a fasz a régészekkel és vártuk a zsarukat.vagy 1 órán keresztül.)

az volt a válasz hogy : be kellet volna üljek a kocsiba és elhúzni a picsába... úgyse tudtak volna mit tenni
és ezt ajánlom MINDENKINEK ha nem zsaruk jönnek ki akkor húzatok onnan a faszba .. NEM tartóztathatnak fel..

így csak nekik van felesleges papír munka .. mert a kutyát nem érdekli hogy kint van valaki ás pár gödröt amit vissza is temet
Ez a beszéd! Ha beszari paragrafusnyálazó jókisfiú vagy, megszivatnak. Ha meg tudod mitől döglik a légy, nincs semmi. Ha engedelmes vagy, ha aláírsz bármi jegyzőkönyvet ami terhelő, magad ellen adtál bizonyítékot.



Szarvas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018. augusztus 29., szerda 22:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Szarvas » 2023. március 12., vasárnap 12:47

anno engem is fogtak meg ... mikor X hétre behivtak jegyzőkönyvet felvenni.. mint kiderült ilyen ilyen módon ismerősőm volt a zsaru.. kérdeztem mit kellet volna tegyek.. (mert ugye ott álltunk mint a fasz a régészekkel és vártuk a zsarukat.vagy 1 órán keresztül.)

az volt a válasz hogy : be kellet volna üljek a kocsiba és elhúzni a picsába... úgyse tudtak volna mit tenni
és ezt ajánlom MINDENKINEK ha nem zsaruk jönnek ki akkor húzatok onnan a faszba .. NEM tartóztathatnak fel..

így csak nekik van felesleges papír munka .. mert a kutyát nem érdekli hogy kint van valaki ás pár gödröt amit vissza is temet
[/quote]
Ez a beszéd! Ha beszari paragrafusnyálazó jókisfiú vagy, megszivatnak. Ha meg tudod mitől döglik a légy, nincs semmi. Ha engedelmes vagy, ha aláírsz bármi jegyzőkönyvet ami terhelő, magad ellen adtál bizonyítékot.
[/quote]



:-bd :-bd :-bd



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2023. március 12., vasárnap 13:05

A másik témából mert ide passzol hogy egy nálunk kulturáltab országban hogyan intézik ugyanezt. "Régészeti jelentőségére tekintettel Lorenzo Ruijter kiállításra kölcsönadta a kincset a múzeumnak, de hivatalosan továbbra is az ő tulajdonában marad." A kincsvadászattal foglalkozó fémkeresőst ha holland, történésznek nevezzük! "Páratlan, ezeréves középkori aranykincsre bukkant fémdetektor segítségével egy holland történész" Ha magyar, bűnözőnek! https://kultura.hu/kozepkori-aranykincs ... tortenesz/
A csávó kegyeskedett kölcsönadni a múzeumnak a jelentős leletet - nem elvették azzal hogy államé, nem volt kénytelen rejtegetni nem is a neppernek adta
Kép



Namsos
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020. július 5., vasárnap 12:20
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Namsos » 2023. március 20., hétfő 19:22

newage írta:
2023. március 12., vasárnap 11:37
luCCker írta:
2023. március 10., péntek 17:46
kanbagoly írta:
2023. március 10., péntek 12:56
Pont a természetőrök feladata a régészeti lelőhelyek védelme. Valószínűleg a korodra való tekintettel nem akartak veled túlságosan szívózni. Ilyenkor az a lényeg, hogy nyilvántartott lelőhelyen voltál e, viszont az csak egy dolog hogy te nem tudsz róla. Az nem mentesít a felelősség alól. Az koránt sem biztos, hogy visszakapod a géped. Ez attól függ, hogy szabálysértésbe sorolják a malőrt vagy bűncselekménybe, amit nem ők fognak eldönteni, hanem majd a felettesük. Ha nincs a területen nyilvántartott lelő esélyed van rá, hogy megúszod egy szabálysértési eljárással. De ha lelőn voltál az szívás, mert a magyar törvények nem tesznek különbséget megvalósult ill. nem megvalósult bűncselekmények között. Simán elég ha bizonyítani tudják, hogy szándékodban állt egy bűncselekményt elkövetni (pld. lelet lopást). Bocsi, hogy nem szépítem a dolgot de ez van. Hogy láttad, vettek fel jegyzőkönyvet?
Dokumentáltak mindent. GPS, gép müködőképes, kupac fémszemét ami nálam volt. A földet mindig is művelték amióta tudom. Szerintük nem lelőhely és szabálysértés lesz, de nem tudták 100%ra megerősíteni.
anno engem is fogtak meg ... mikor X hétre behivtak jegyzőkönyvet felvenni.. mint kiderült ilyen ilyen módon ismerősőm volt a zsaru.. kérdeztem mit kellet volna tegyek.. (mert ugye ott álltunk mint a fasz a régészekkel és vártuk a zsarukat.vagy 1 órán keresztül.)

az volt a válasz hogy : be kellet volna üljek a kocsiba és elhúzni a picsába... úgyse tudtak volna mit tenni
és ezt ajánlom MINDENKINEK ha nem zsaruk jönnek ki akkor húzatok onnan a faszba .. NEM tartóztathatnak fel..

így csak nekik van felesleges papír munka .. mert a kutyát nem érdekli hogy kint van valaki ás pár gödröt amit vissza is temet
Külterületen is vannak olyan személyek akik igenis feltartóztathatnak, igazoltathatnak és átadhatnak a rendőrnek. Hova menekülnél, amikor csinálhat rólad fotót, videót a rendszámoddal együtt. Ha ilyen helyzetbe kerül valaki, ott már csak az illetékes személy tájékozottságán vagy a jóindulatán múlik mi lesz belőle, de akár még egy dühös gazda is simán megcsinálhat ilyet ha peched van.

Érdemes elolvasni: https://index.hu/belfold/2023/01/12/iga ... t-bilincs/



Falurossza
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023. március 15., szerda 17:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Falurossza » 2023. március 24., péntek 15:44

Mindig ez van. Már 10-20 éve is paráztatták rendesen a népet. Mert a vadász biztos neked esik és megbilincsel vagy akár hátbalő 😀 Vhogy az orvadászokra és fatolvajokra buknak tudomásom szerint. Halőrök is közismert h bilincsel járnak és azonnal letartóztatnak. :lol: Jóba kell lenni velük és mindjárt veled vannak és nem ellened. Jól mondják, h ha nem barátságos, elsétálsz. Az h van e joga és az h tud is és akar is veled vesződni akkor is ha nem vagy jófiú hogy oadadod az irataidat hanem angolosan távozol az más kérdés. Aligha tud vmit csinálni ha akar egyáltalán.



Szarvas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018. augusztus 29., szerda 22:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Szarvas » 2023. március 25., szombat 10:23

Falurossza írta:
2023. március 24., péntek 15:44
Mindig ez van. Már 10-20 éve is paráztatták rendesen a népet. Mert a vadász biztos neked esik és megbilincsel vagy akár hátbalő 😀 Vhogy az orvadászokra és fatolvajokra buknak tudomásom szerint. Halőrök is közismert h bilincsel járnak és azonnal letartóztatnak. :lol: Jóba kell lenni velük és mindjárt veled vannak és nem ellened. Jól mondják, h ha nem barátságos, elsétálsz. Az h van e joga és az h tud is és akar is veled vesződni akkor is ha nem vagy jófiú hogy oadadod az irataidat hanem angolosan távozol az más kérdés. Aligha tud vmit csinálni ha akar egyáltalán.

:clap: :clap: :clap:



Lómaló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2020. március 3., kedd 13:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lómaló » 2023. március 25., szombat 15:41

Üdv!

Valakinek van ötlete mi lehet a képen látható tárgy?
Anyaga bronz és van rajta egy vékony ezüst bevonat.


Kép

Kép

Kép

Kép



Falurossza
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023. március 15., szerda 17:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Falurossza » 2023. március 25., szombat 16:41

Lómaló írta:
2023. március 25., szombat 15:41
Üdv!

Valakinek van ötlete mi lehet a képen látható tárgy?
Anyaga bronz és van rajta egy vékony ezüst bevonat.


Kép

Kép

Kép

Kép
Széjjeltört csengőnek a felső része.



Namsos
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020. július 5., vasárnap 12:20
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Namsos » 2023. március 26., vasárnap 9:50

Falurossza írta:
2023. március 24., péntek 15:44
Mindig ez van. Már 10-20 éve is paráztatták rendesen a népet. Mert a vadász biztos neked esik és megbilincsel vagy akár hátbalő 😀 Vhogy az orvadászokra és fatolvajokra buknak tudomásom szerint. Halőrök is közismert h bilincsel járnak és azonnal letartóztatnak. :lol: Jóba kell lenni velük és mindjárt veled vannak és nem ellened. Jól mondják, h ha nem barátságos, elsétálsz. Az h van e joga és az h tud is és akar is veled vesződni akkor is ha nem vagy jófiú hogy oadadod az irataidat hanem angolosan távozol az más kérdés. Aligha tud vmit csinálni ha akar egyáltalán.
Én ezt ilyen "azt mondja az ember amit hallani akar" felfogásnak látom, amivel a feketézők nyugtatják magukat, hogy persze majd megoldjuk. [-x Olyan ez, amilyen az autóvezetés jogsi hiányában, lehet évekig, de lehet az első napon bukta...
De nyilván terület, szerencse, és emberfüggő a dolog, lehet sose bukik az illető, de volt olyan eset nem is egy, hogy már alapból kamerázva mentek a kapirgálóhoz és még csak nem is hatósági személy volt.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2023. március 26., vasárnap 12:10

Namsos írta:
2023. március 26., vasárnap 9:50
Falurossza írta:
2023. március 24., péntek 15:44
Mindig ez van. Már 10-20 éve is paráztatták rendesen a népet. Mert a vadász biztos neked esik és megbilincsel vagy akár hátbalő 😀 Vhogy az orvadászokra és fatolvajokra buknak tudomásom szerint. Halőrök is közismert h bilincsel járnak és azonnal letartóztatnak. :lol: Jóba kell lenni velük és mindjárt veled vannak és nem ellened. Jól mondják, h ha nem barátságos, elsétálsz. Az h van e joga és az h tud is és akar is veled vesződni akkor is ha nem vagy jófiú hogy oadadod az irataidat hanem angolosan távozol az más kérdés. Aligha tud vmit csinálni ha akar egyáltalán.
Én ezt ilyen "azt mondja az ember amit hallani akar" felfogásnak látom, amivel a feketézők nyugtatják magukat, hogy persze majd megoldjuk. [-x Olyan ez, amilyen az autóvezetés jogsi hiányában, lehet évekig, de lehet az első napon bukta...
De nyilván terület, szerencse, és emberfüggő a dolog, lehet sose bukik az illető, de volt olyan eset nem is egy, hogy már alapból kamerázva mentek a kapirgálóhoz és még csak nem is hatósági személy volt.
Csávókámnak nagyon gyorsan törölni kellene a kameráját ha velem próbálkozna vamzerkedni vagy hatóságot játszani. :D Ha a kutyák nem zavarják és közel mer jönni. Ez nem azok hobbija akik hagyják magukat és egy kamerázótól vagy bepróbálkozó kisebbségitől becsinálnak. Valóban sok az ijesztgetési próbálkozás. A tehetetlenség miatt van. Mint mikor a tévé folyton mondta hogy mennyi embert kaptak el és bírságoltak meg a "kijárási" miatt. Hát engem se bilincsbe vittek el és aki nem kuksolt otthon a tévé előtt szintén látta hogy nem sokan tartják be. :D Azért mondták annyira mert igazából nem tudták betartatni. És ezt is.Viszont akik múzeumosok lettek, sokszor megtagadjak a régi barátokat és azt hiszik csak nekik lehet és feketézőnek mondva ijesztgetni próbalják azokat akik ők is voltak korábban



Szarvas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018. augusztus 29., szerda 22:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Szarvas » 2023. március 26., vasárnap 17:23

Csávókámnak nagyon gyorsan törölni kellene a kameráját ha velem próbálkozna vamzerkedni vagy hatóságot játszani. :D Ha a kutyák nem zavarják és közel mer jönni. Ez nem azok hobbija akik hagyják magukat és egy kamerázótól vagy bepróbálkozó kisebbségitől becsinálnak. Valóban sok az ijesztgetési próbálkozás. A tehetetlenség miatt van. Mint mikor a tévé folyton mondta hogy mennyi embert kaptak el és bírságoltak meg a "kijárási" miatt. Hát engem se bilincsbe vittek el és aki nem kuksolt otthon a tévé előtt szintén látta hogy nem sokan tartják be. :D Azért mondták annyira mert igazából nem tudták betartatni. És ezt is.Viszont akik múzeumosok lettek, sokszor megtagadjak a régi barátokat és azt hiszik csak nekik lehet és feketézőnek mondva ijesztgetni próbalják azokat akik ők is voltak korábban
[/quote]



^:)^ ^:)^ ^:)^



Lómaló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2020. március 3., kedd 13:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lómaló » 2023. április 11., kedd 10:23

Sziasztok!
Valakinek esetleg ismerős ez a gyűrű?
Nem igazán találtam hasonlót a neten.A környéken ahol találtam csak töltény hüvelyek voltak,úgyhogy nincs semmi kiindulási pontom se.
Kép

Kép

Kép

Kép

Köszi előre is!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: norman » 2023. április 11., kedd 15:23

Lómaló írta:
2023. április 11., kedd 10:23
Sziasztok!
Valakinek esetleg ismerős ez a gyűrű?
Nem igazán találtam hasonlót a neten.A környéken ahol találtam csak töltény hüvelyek voltak,úgyhogy nincs semmi kiindulási pontom se.
Kép

Kép

Kép

Kép

Köszi előre is!
Hali. Középkor szerintem.


:?:

raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2023. április 12., szerda 19:21

.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára raczbunny 2023. április 12., szerda 20:17-kor.



Lómaló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2020. március 3., kedd 13:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lómaló » 2023. április 18., kedd 15:07

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni ezekkel kapcsolatban?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Előre is köszönöm! ^:)^



Szarvas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018. augusztus 29., szerda 22:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Szarvas » 2023. április 20., csütörtök 19:22

Lómaló!
Ezeket a korong alakú díszeket katonai kitüntetésként adták a római katonáknak, de a nemesek is viselték mellkasukon ezeket a phalerákat. A phalerae-t lóhámokon is használták dísznek.
Kép



Lómaló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2020. március 3., kedd 13:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lómaló » 2023. április 20., csütörtök 19:45

Ohh.
Köszönöm a segítséget. Azt hittem ajtó kopogtató... :think:
Mivel van lyuk az orrában.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2023. április 28., péntek 16:41

Lómaló írta:
2023. április 20., csütörtök 19:45
Ohh.
Köszönöm a segítséget. Azt hittem ajtó kopogtató... :think:
Mivel van lyuk az orrában.
Nem az orrában hanem a pofájában. A fogai között mozgott a fül. De nem kopogtató, hanem szekrény ill. fiókfoggantyú. Természetesen nem római kori. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Lómaló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2020. március 3., kedd 13:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lómaló » 2023. április 28., péntek 21:57

kanbagoly írta:
2023. április 28., péntek 16:41
Lómaló írta:
2023. április 20., csütörtök 19:45
Ohh.
Köszönöm a segítséget. Azt hittem ajtó kopogtató... :think:
Mivel van lyuk az orrában.
Nem az orrában hanem a pofájában. A fogai között mozgott a fül. De nem kopogtató, hanem szekrény ill. fiókfoggantyú. Természetesen nem római kori. :D
Igaz!Nem az orrára gondoltam. :oops: Köszönöm!



gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gestike » 2023. június 7., szerda 13:49

Kép


Honi soit qui mal y pense

gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gestike » 2023. június 7., szerda 13:51

Sziasztok.
Ez milyen rangjelzés lehet?
A segítséget előre is köszönöm.


Honi soit qui mal y pense

Szarvas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018. augusztus 29., szerda 22:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Szarvas » 2023. június 8., csütörtök 16:03

gestike írta:
2023. június 7., szerda 13:51
Sziasztok.
Ez milyen rangjelzés lehet?
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv!
Magyar Néphadsereg Alezredes rendfokozat.



gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gestike » 2023. június 9., péntek 9:14

Köszönöm!


Honi soit qui mal y pense

gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gestike » 2023. július 30., vasárnap 10:50

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Honnan lehetne megtudni, hogy egy XP Gmp. hány éves? Melyik évben gyártották? A segítséget előre is köszönöm. Üdv.


Honi soit qui mal y pense

HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2023. július 30., vasárnap 13:01

gestike írta:
2023. július 30., vasárnap 10:50
Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Honnan lehetne megtudni, hogy egy XP Gmp. hány éves? Melyik évben gyártották? A segítséget előre is köszönöm. Üdv.
Ha nincs meg a számla vagy garanciapapír, akkor a sorszám alapján lehet utánanézni. Vagy a chipset alapján, a szoftverrissítést akkor még IC cserével oldották meg. Igazából az utóbbi számít, mert jobban meghatározza a tudását mint a gyártás éve.



gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gestike » 2023. július 30., vasárnap 13:12

Köszönöm a segítséget!


Honi soit qui mal y pense

gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gestike » 2023. július 30., vasárnap 13:19

Ha kivesszük az elemtartót, egy matricán számok láthatók.
Pl. Az egyik gépemben F321szám látható
A másikba 12
A harmadikban E375 ezek a számok filctollal lettek beleírva. Ezek jelentenek valamit?


Honi soit qui mal y pense

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma