Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Hol kezdjem

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 26., szombat 22:31

rézfaszú bagoly írta:
ul69 írta:
Magnum Force írta:
templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!
ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:
Hülye vagy édes fiam erre próbáltam korábban célozni. Van engedélye egyre több, normális hobbistának kiadva köztük nekem is, de pont az ilyen idióta vakhangyák miatt kerüljük a nyilvánosságot.
Lehet,én 2 engedély formátumot felraktam az Angolt...a kolléga arra célzott ,hogy akinek van a név kitakarásával tegye fel mert mint ő én sem láttam...amúgy elem,kell a keresőhöz nem papír :D meg gerinc =)) nem vagyok migráns hogy regisztráljak.. :o Az engedély olyan mint a elefántsegg konzerv...ÜRES! Mert a lyukat konzerválták :lol:



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. szeptember 27., vasárnap 11:39

Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer



Consul
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. szeptember 23., szerda 13:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Consul » 2015. szeptember 27., vasárnap 11:51

Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 12:11

oldtimer írta:Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer
el sem hinnéd mennyit vigyorgok kék sőt piros fényben is :lol: azért cukkoltalak benneteket hogy kerüljön elő az összes sunnyogó amire rá is haraptatok.kiváncsi voltam kukkoltok-e és lőn :lol: :lol: nos a törvényeket betartom és be is tartatom csak nem a tiédet.aki együtt akar veled működni azt semmiben nem gátlom tegye.valóban konzerv :lol: :lol:



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 27., vasárnap 13:53

oldtimer írta:Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer
Én azért reagálnék,engem már keresztre feszítettek a hatóságok,nem ebben az évben.Elvileg pont nekem kellene sunyiba vágni magam ,de nem tenném..Nem akarok példálózni de sok e.segg konzi ürességű embert pont a múzeumi dolgozók keresték meg persze sunyin..hogy merre-hányméter.Hogy miért azt nem mondom el ,mert sértené a becsületes m.dolgozókat ami egyre kevesebb van.Csak ezt nem mondja a királyi tv,sem a tv2 közmunkás régészek és más emberkék
ballépéseit.Én régen is most is elég sokat hozzászólok a fórumon és elismerem néha felkavarom a vizet ,de ezért szép az élet,sokan a chatat sem merik használni az épp hasonló lapos sumák alakok miatt akik figyelik rejtetten a fórumot,engedély ide vagy oda aki nem azért keresőzik hogy a találat öröme mellett ,anyagi ok is felmerül az szerintem :liar: Én írtam a tv2 nek hogy pár kollégával ja lablóval szívesen beszélünk,a mi szemszögünkből is ,de eddig semmi,már eltelt 2 hónap.Magam részéről most fejeztem be,de szívesen válaszolok persze személyesen is ,kivételt képez a kihallgatás =)) =



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 27., vasárnap 14:07

Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 27., vasárnap 17:29

templomos írta:
Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..
:handgestures-thumbup:
Szintén.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 17:40

ul69 írta:
oldtimer írta:Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer
el sem hinnéd mennyit vigyorgok kék sőt piros fényben is :lol: azért cukkoltalak benneteket hogy kerüljön elő az összes sunnyogó amire rá is haraptatok.kiváncsi voltam kukkoltok-e és lőn :lol: :lol: nos a törvényeket betartom és be is tartatom csak nem a tiédet.aki együtt akar veled működni azt semmiben nem gátlom tegye.valóban konzerv :lol: :lol:
ul69 !
Tudod te egyáltalán miket írogatsz, miféle sunnyogókról beszélsz, nem gondolod hogy éppen te vagy az, hisz ezek az emberek vállalták a nevüket, nyíltan tisztességesen kiálltak a nyilvánosság elé, hát miféle bizonyíték kell még a létező és elérhető együttműködésre?
Ha a törvényt, törvényeket betartod akkor gondolom ebben az évben nem sok áramot pocsékolt a keresőd, hacsak nem a saját "törvényeidre" gondoltál.
Szerintem te az a típus lehetsz aki nem is akar együttműködni, csak a szája jár, ebben sincs gond de legalább azokat ne próbáld negatív színben feltüntetni akiknek már sikerült-
Na erről ennyit.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 17:47

templomos írta:
Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..
templomos

Valószínűleg nem olvastad el figyelmesen a cikket, világosan le van írva hogy a "papír" egy folyamat egy kölcsönös bizalom kiépítése után van, nem létezik letölthető formanyomtatvány.
Javaslom ha valóban van együttműködési szándékod akkor alkalmazd a cikkben leírtakat az együttműködés kiépítésére, mint ahogy az újságíró leírta:

"Az orosháziak példája és példás együttműködése mások számára is utat mutathat."

üdv.
negimen



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. szeptember 27., vasárnap 18:14

negimen írta:
templomos írta:
Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..
templomos

Valószínűleg nem olvastad el figyelmesen a cikket, világosan le van írva hogy a "papír" egy folyamat egy kölcsönös bizalom kiépítése után van, nem létezik letölthető formanyomtatvány.
Javaslom ha valóban van együttműködési szándékod akkor alkalmazd a cikkben leírtakat az együttműködés kiépítésére, mint ahogy az újságíró leírta:

"Az orosháziak példája és példás együttműködése mások számára is utat mutathat."

üdv.
negimen
Megerősítem. Nem létezik letölthető formanyomtatvány, olyat ne várjon senki. Ez egy személyre szabott szerződés, amit a múzeum fogalmaz meg a helyi sajátosságok és a törvényi előírások figyelembe vételével. A saját szerződését pedig biztosan nem fogja senki közszemlére tenni, még a név, személyes adatok, stb. kitakarásával sem... Ennek elvárása elég bugyuta elképzelés.
Aki legalizálni akarja a keresőzést, annak nincs más megoldás, be kell fáradnia a területileg illetékes múzeumba, amint azt mások is tették, és ki kell építenie a bizalmat. Ha ez megtörtént, meglesz a papír. Ennyi.
És mostmár részemről tényleg ennyi.



annapetigergő
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. augusztus 18., kedd 21:33
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: annapetigergő » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:09

:naughty:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára annapetigergő 2015. december 9., szerda 9:22-kor.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:20

(~~)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pirate 2015. október 19., hétfő 21:09-kor.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:34

Pirate írta:
:!: Ezt muszáj nagybetűvel írni: NE DŐLJ BE!!! :!:
Múzeum? Bizalom? Újságcikk? Ezeknek a "barátainknak" nehogy bedőlj már! :doh: Ha a médiában propagandát folytatnak ellenünk, majd pont ezt a fórumot fogják kihagyni, hogy behülyítsék a kezdőket és jogilag tájékozatlanokat, nem? Tényleg kiad a múzeum egy olyan papírt, amihez semmi joga, mert csakis a hatóság adhatja ki ??? Ja, megírta az újság :)) A törvényeket a Magyar Közlönyben és nem a megyei hírlapokban, bulvársajtóban és kereskedelmi tévékben teszik közzé!
Köszi a ködösítést!
Még jó, hogy a korábbi fórumból kimásoltam a lényeget.
Itt van a jogszabály, bárki olvashatja. Az igazi. A múzemnak nincs is joga engedélyt kiadni!!! Megkeresheti a hatóság a múzeumot, ha akarja. Megtilthatja, ha akarja, a keresőzést a múzeum véleménye alapján. Csak a határozatot megküldenie kötelező. Ott van feketén-fehéren. A múzeum akkor szólhat bele, ha kérdezik! És akkor veszik figyelembe ha akarják! A múzeum nem hatóság, legfeljebb az ott dolgozók, meg a keresős haverok szeretnék ezt beadni nekünk.
koh.hu Itt tessék megkeresni a helyileg illetékes ügyfélszolgálatot. 3000 pénz az illeték, ezt kell gyűjtened rá, nem bizalmat. Kell a földtulajdonos írásos engedélye és ne legyen védett lelőhely. Sok szerencsét! :-bd



Magyar Közlöny 2015. 29. szám:
20. Fémkereső műszer használatának engedélyezése
(1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani.
(2) A kérelemhez mellékelni kell:
a) a fémkereső műszer használatával érintett terület egyértelmű lehatárolását EOV rendszerben készült
térképen,
b) a fémkereső műszer használatának tervezett idejét,
c) a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatát,
d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel
összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben
örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki,
e) az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását.
(3) A hatóság az eljárás során határidő kitűzésével kérheti az Ásatási Bizottság vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum szakvéleményét.
(4) A fémkereső műszer használatára vonatkozó kérelmet el kell utasítani, ha
a) a tervezett tevékenység a 4. § (3) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott területet, legelő művelési ágban
lévő régészeti érdekű területet vagy nyilvántartott régészeti lelőhelyet érint,
b) a kérelmező szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét a régészeti örökséggel összefüggésben
megállapították,
c) a kérelmezővel szemben örökségvédelmi bírságot szabtak ki, vagy
d) a kérelmező ellen a b)–c) pont szerinti eljárás folyamatban van.
(5) A fémkereső műszer használatára vonatkozó engedély tartalmazza
a) az engedély jogosultjának nevét és címét,
b) a fémkereső műszer használatával érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és a tevékenység
végzésének idejét.
(6) A fémkereső műszerrel végzett tevékenységet a hatóság hivatalból vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum
kérelmére is megtilthatja.
(7) A (6) bekezdés szerinti határozat tartalmazza a tiltással érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és
helyrajzi számát.
(8) A hatóság az (5) és (6) bekezdés szerinti jogerős határozatot megküldi
a) a gyűjtőterületén érintett múzeumoknak,
b) a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak,
c) az illetékes jegyzőnek,
d) az illetékes jegyző útján a mezőőri szolgálatnak,
e) az illetékes rendőrkapitányságnak és
f) az ingatlannal rendelkezni jogosultnak.
(9) Ha a (6) bekezdés szerinti tiltás jelentős számú ügyfelet érint, akkor a hatóság az ügyféllel hirdetményi úton tarthat kapcsolatot a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 28/D. §-ában foglalt feltételeknek megfelelően
Okos jogász, NEKED ÜLDÖZÉSI MÁNIÁD VAN,
olvasd már el a többi paragrafust is, és hogy könnyebb legyen elárulom ott keresd ahol a fémkereső HIVATÁSSZERŰ használatáról ír,
itt nem engedélyről van szó hanem MEGBÍZÁSI SZERZŐDÉSRŐL.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:47

Ricordo írta:Kedves Első Hozzászólásos Pirate! (Nomen est omen?) Hát megértük, hogy az illegális keresősök gáncsoskodnak a törvénytisztelő keresősökkel szemben? Mert nekem kb. ez jött le a "jószándékú" hozzászólásodból. Talán savanyú a szőlő? Ha egy múzerum és a legális keresősök nyíltan, a sajtó előtt is vállalják az együttműködést, akkor gondolod, hogy itt valami törvénysértéről van szó? Amit beidéztél, az arra vonatkozik, ha valaki saját jogán, saját maga akar keresőzni. Akkor a jogszerű keresőzéshez hatósági engedély kell valóban. De ha valaki szerződik a múzeummal és a múzeum számára gyűjt, akkor rá nem ez a jogcím vonatkozik. Miért akarod te jó előre kedvét szegni azoknak, akik a múzeummal együttműködve, jogszerű keretek között próbálják meg a hobbit folytatni?
Pirate írta:
:!: Ezt muszáj nagybetűvel írni: NE DŐLJ BE!!! :!: Múzeum? Bizalom? Újságcikk? Ezeknek a "barátainknak" nehogy bedőlj már! :doh: (...) stb stb.


Kedves Ricordo
Köszönöm, úgy érzem ez maximálisan kifejezi és kiegészíti az általam leírtakat.

üdv.
negimen



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. szeptember 27., vasárnap 20:21

Erről beszélek!
Én ui. egyetlen "illegális" keresőst se ismerek, se "legálisat". Nektek voltunk és vagyunk mi illegálisak, nem magunknak! Ott van feketén fehéren a jogszabály, mindenki tud olvasni. Úgyhogy köszi, de nem vagyunk rászorulva a "bizalmatokra", mert aki papírt akar, megkaphatja nélkületek, és mindjárt "legális". Mondjuk úgy, ahogy a törvényben van leírva rögtön az első sorban, mi, hobbisták, amatőrök, vagy egyeseknek illegálisok, rablók, tolvajok, a "fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használata" megjelölésű tevékenységet folytatjuk. Ez vonatkozik ránk. Ha tirátok a hivatásos rész, rendben, hajrá, végezzétek a hivatásotokat!
A Magyar Közlöny akkor is az, ami, ha csak egy hozzászólásos linkeli be. Egyébként az én fórum hozzászólásaim lenullázódtak valamikor a nyáron, ahogy a többi régi tagé is, ui. én több éve vagyok itt tag, bocsi!



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 27., vasárnap 21:37

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:39

jókat vigyorgok ezen az erőlködésen.eddig szó sem volt együttműködésről csak azokat ijesztgettétek jogszabályokkal akik kérdezték milyen gépet vegyenek kezdetnek vagy hogy kezdjék a hobbit..most meg annyira győzködtök mindenkit erről mint az illetékes elvtárs a gátőrt.várom hogy a békaemberekkel mikor hozakodtok elő :D :D Piráte nem látod át a helyzetet.az engedélyt a hatóságtól kéred de a régész bólint rá hogy kiadhatja-e.csak addig álljál fél lábon.. esetleg ha előtte évekig csontig nyaltál akkor és ott ahányszor azt mondták és akkor vettél még levegőt is amikor megengedték na majd akkor esetleg előveheted a géped a saját portádon :D :D értem én hogy a sok keresős miatt esik a dénár ára a vaterán de ez csak annak gond aki lopja.mert aki keresi annak mind1 aki veszi annak meg jó :D :D



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:56

Jó gondolat hivatalosan keresőzni! Viszont, amíg mindent le kell adni az "államnak", még egy nyomorult-kopott 1 krajcárost sem tarthatja meg az illető hívatalosan,és nem változik a szabályozás, addig nagyon sokan fognak illegalitásban hobyzni.Ezt abból következtetem, hogy sok embernek nem elég a megtalálás élménye, hanem a gyűjtői szenvedélyét is ki szeretné élni.
Lehet írni pro-és kontra véleményeket, de a szabályzás egy nagy kalap sz..t se ér így :!:
Szerény véleményem szerint, engedély bírtokában, az illető bemenne az illetékes múzeumba a talált dolgokkal együtt, ők kiválogatnák mire van szükségük, majd a múzeum egy nyilatkozatban lemondana néhány tárgy átvételéről, és MINDENKI BOLDOG! :ugeek:
Ez egy járható út lehetne! Véleményetek erről?
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 27., vasárnap 23:28

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. szeptember 27., vasárnap 23:42

Ricordo írta:Szermély szerint támogatom a javaslatodat. Feltételezem, hogy nem hivatalosan - ha a múzeum és a keresős kölcsönösen megbízik a másikban - most is lehetne így intézni a dolgot, csak sajnos ennek az a szépséghibája, hogy múzeum nem adhat hivatalos papírt arról, hogy ha valami nem kell nekik, arról lemondanak, ui. az állam nevében nem gyakorolhatják a lemondás jogát, mert ezt jelenleg nem engedi meg nekik a törvény. Ha mégis megtennék és ennek írásos nyoma maradna, akkor megüthetnék a bokájukat (azt hiszem, hogy a "hűtlen kezelés" deliktuma megállna). Tehát úgy tudom, hogy jelenleg a keresős hivatalosan nem kaphat olyan papírt, amivel igazolhatná, hogy ami nála van, az nem kellett a múzeumnak.
reinold írta:Jó gondolat hivatalosan keresőzni! Viszont, amíg mindent le kell adni az "államnak", még egy nyomorult-kopott 1 krajcárost sem tarthatja meg az illető hívatalosan,és nem változik a szabályozás, addig nagyon sokan fognak illegalitásban hobyzni.Ezt abból következtetem, hogy sok embernek nem elég a megtalálás élménye, hanem a gyűjtői szenvedélyét is ki szeretné élni.
Lehet írni pro-és kontra véleményeket, de a szabályzás egy nagy kalap sz..t se ér így :!:
Szerény véleményem szerint, engedély bírtokában, az illető bemenne az illetékes múzeumba a talált dolgokkal együtt, ők kiválogatnák mire van szükségük, majd a múzeum egy nyilatkozatban lemondana néhány tárgy átvételéről, és MINDENKI BOLDOG! :ugeek:
Ez egy járható út lehetne! Véleményetek erről?
Reinold
Na ez a gond!!! :shock:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 28., hétfő 9:24

Üdv mindenkinek!

No akkor a hivatalos keresőzés megvalósítása nem hivatásos szinten...

Ez jelenleg csak egy álom - kivéve egy-egy esetet – hiszen el van lehetetlenítve az engedély beszerzése véleményem szerint a következők miatt:

A szabályozás, illetve annak végrehajtása ugyanolyan jól sikerült, mint a jelenlegi kormányzat összes többi „hosszas szakmai konzultációt megjárt” jogszabálya. Egy nap alatt ledarálták oly módon, hogy a régészeken kívül senkit meg nem kérdeztek. Az engedélyezés menete kiforratlan, az eljáró hatóságnál a hobbinkról senki nem tud semmit. Ezért is volt agyhalott előírás eleinte, hogy konkrét napra kérhettem meg hónapokra előre, függetlenül az időjárástól, vagy bármi más tényezőtől.

A kérvényezés menete, benyújtandó iratai ugyan meg vannak határozva nagy vonalakban, de nem mindenki képes ilyen kérelmet megfogalmazni. Ha belegondolunk, személyi igazolványt sem úgy váltjuk ki, hogy kreálunk magunknak egy születési anyakönyvi kivonatot, egy adatlapot, majd az a családi fotóalbumból kiválasztunk egy képet, és ez alapján folyamodunk az iratért. Szükséges lenne egy egységes formanyomtatvány, mint elég sok engedély esetében. Akkor aztán nem lennék kiszolgáltatva „Kiss Mariska” ügyintéző kénye-kedvének, hogy megfelelő-e, amit benyújtottam, vagy sem.

További előírás, ha jól tudom, hogy a föld tulajdonosának engedélye is szükséges. Ez nyilván a vagyont, az értéket, a tulajdonjogot hivatott védeni. Ezzel ott van a bibi, hogy a hivatalnak a konkrét tulajdonos hozzájárulása szükséges. Lássuk be, ez eléggé kemény feladat abban az esetben, ha az adott területnek több tulajdonosa is van. És van, hiszen a téeszesítés során összetarhált területek nem mindegyike lett kárpótlásba visszaosztva, többsége mint csodálatos osztatlan közös tulajdon van még most is jegyezve.
Ez az előírás is agyament, és nem azt hivatott szolgálni, amit kellene. Hiszen ha van egy 100 Ha terület, aminek van 100 tulajdonosa, és én annak azt a szegletét kívánom lejárni, amit közös megegyezésük alapján „Kovács Pista” művel, akkor ha én a süldő búzát felszántom itt, azzal nem a „Szabó Lajosnak” okozok kárt, tehát mi köze van ehhez Kovácson kívül bárkinek. Ugyanígy nem sok köze van a konkrét károkozáshoz annak a földtulajdonosnak, aki 20 éve a földjére sem tette a lábát, mert azt kiadta művelésre. Mégis az ő hozzájárulása kell.
Ja, és ne felejtsük el a múzeumot sem. Ha ők úgy látják, hogy az engedély nem adható ki, akkor azt megtilthatja.

Összességében tehát azt gondolom, hogy itt még egy jó darabig ha akar sem biztos, hogy tud az ember gyereke legálisan keresőzni, mert jelenleg van egy elkapkodott jogszabály, aminek nehéz megfelelni. Pl. engedélyhez köti a kereső használatát még a saját kertemben is. És ha én nem vagyok elég kreatív, hogy „megszüljek” egy kérelmet, ami alakilag és tartalmilag is megfelel Kiss Mariskának, vagy az asszony (a ház fele az övé) nem engedi meg, hogy megkapáljam a piszkét, akkor maximum elem nélkül pettingelhetek a gépemmel még otthon is. De még a villamos vezetéket sem kereshetem meg a falban, hogy hová verjem be a szöget a vezérünk képének, valamint a kőbe vésett alaptörvényének. Agyrém!!!

Ha esetleg van valaki, aki a kivételt képezi, nem hivatásosként engedélyt kapott, szerintem rajtam kívül még egy páran szívesen vennénk, ha megosztaná a titkot, esetleg beavathatna a részletekbe, hogy pár korrodált krajcár lelése és gyűjteménybe helyezése miatt nem legyünk szemét tolvaj, rabló bandának bélyegezve. Mert én azt gondolom, hogy a hobbykeresősök nagyobb többsége, még ha engedély nélkül is keresőzik még ezekben az időkben, cselekményével még így sem jelent akkora veszélyt a társadalomra, hogy így meg kellene bélyegezni bennünket.

Köszönöm, mindenkinek szép napot, szép találatokat!



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 10:40

ul69 írta:jókat vigyorgok ezen az erőlködésen.eddig szó sem volt együttműködésről csak azokat ijesztgettétek jogszabályokkal akik kérdezték milyen gépet vegyenek kezdetnek vagy hogy kezdjék a hobbit..most meg annyira győzködtök mindenkit erről mint az illetékes elvtárs a gátőrt.várom hogy a békaemberekkel mikor hozakodtok elő :D :D Piráte nem látod át a helyzetet.az engedélyt a hatóságtól kéred de a régész bólint rá hogy kiadhatja-e.csak addig álljál fél lábon.. esetleg ha előtte évekig csontig nyaltál akkor és ott ahányszor azt mondták és akkor vettél még levegőt is amikor megengedték na majd akkor esetleg előveheted a géped a saját portádon :D :D értem én hogy a sok keresős miatt esik a dénár ára a vaterán de ez csak annak gond aki lopja.mert aki keresi annak mind1 aki veszi annak meg jó :D :D
Nálad a pont! :ympeace:
Nekem is az jött le, hogy igyekszenek a kezdőket beparáztatni. Meg a nem kezdőket is. Pedig igazából mi változott? Már a szóhasználat is árulkodó. Mért nem mindjárt "elkövetőnek" nevezik az embert?



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 10:53

Igazán kár az erőlködésért pro és kontra. Amint lejár a munkaidő, én megyek az új géppel és élvezem amíg a többiek írogatnak vagy papírokért szaladgálnak.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 28., hétfő 17:24

Vakond írta:
ul69 írta:jókat vigyorgok ezen az erőlködésen.eddig szó sem volt együttműködésről csak azokat ijesztgettétek jogszabályokkal akik kérdezték milyen gépet vegyenek kezdetnek vagy hogy kezdjék a hobbit..most meg annyira győzködtök mindenkit erről mint az illetékes elvtárs a gátőrt.várom hogy a békaemberekkel mikor hozakodtok elő :D :D Piráte nem látod át a helyzetet.az engedélyt a hatóságtól kéred de a régész bólint rá hogy kiadhatja-e.csak addig álljál fél lábon.. esetleg ha előtte évekig csontig nyaltál akkor és ott ahányszor azt mondták és akkor vettél még levegőt is amikor megengedték na majd akkor esetleg előveheted a géped a saját portádon :D :D értem én hogy a sok keresős miatt esik a dénár ára a vaterán de ez csak annak gond aki lopja.mert aki keresi annak mind1 aki veszi annak meg jó :D :D
Nálad a pont! :ympeace:
Nekem is az jött le, hogy igyekszenek a kezdőket beparáztatni. Meg a nem kezdőket is. Pedig igazából mi változott? Már a szóhasználat is árulkodó. Mért nem mindjárt "elkövetőnek" nevezik az embert?
Tisztelt Mindenki.

Sokat gondolkodtam írjak e egyáltalán valamit még a témához, de úgy gondolom ha esetleg "kifulladt" akkor ne vakond "építő jellegű" hozzászólásával érjen véget.
Emlékszem a törvénymódosítás kapcsán a fórumon kialakult hisztériára, a jajongásra, hogy mi lesz most.
Egyesek folyamatosan bizonygatták hogy hát ezután ellehetetlenül a keresőzés, és szemét régészek szemét mindenki......
Aztán a mai napra rájöttem műbalhé volt az egész, és ugyanezek most is igyekeznek félre magyarázni azt a szándékot amiért oldtimer belinkelte a cikket.
Úgy gondolom a cél egyértelmű volt, bárki bármit is állít lehet a törvényeket betartva űzni ezt a hobbit.
Ja hogy nem mindenkinek tetszik hogy le kell adni, mert a találás öröménél erősebb a gyűjtési/birtoklási vágy.
Ezzel sincs gond.
Egy a lényeg, jelenleg a következő módokon lehet keresőzni:

1. Hivatásszerűen a múzeummal együttműködve legálisan
2. Engedélyt szerezve akármilyen nehézségek árán is legálisan
3. engedély nélkül a törvény szerint illegálisan

Az hogy ki melyik módot választja az saját egyéni döntése annak függvényében, hogy mit szeretne, vagy milyen kockázatot vállal.
Én és szerintem oldtimer sem akart senkit se rá, se lebeszélni egyik módról sem, csak megmutatni hogy az 1. pont létezik és elérhető, ha ez valakinek nem tetszik akkor válassza a másik kettő egyikét, de ne akarjon másokat se rá, se lebeszélni bármelyik módról.
Ennyi
Részemről az 1. módot választva maradok tisztelettel.
negimen



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. szeptember 28., hétfő 18:06

:lol: Na igen, nálunk a "Felvidéken" lassan 3 éve hogy betiltották, semmi papíral nem lehet keresőzni - vagy nincs róla infóm, de ahogy olvasgatom a Neten, majdnem mindenki keresőzik, még új emberek is belefogtak... kereső adás-vétel megy nagyba, hát ennyi... nem kel bexarni, egy kis adrenalin a keresőzéshez oda tartozik... vagy találok, vagy elkapnak.... :D



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 28., hétfő 18:31

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:33-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 28., hétfő 19:39

Tisztelt múzeumokkal együttműködő, "szerencsés" keresősök!

Nem akartam személyeskedni, így nem szólítok meg senkit sem név szerint.
Mint előző hozzászólásomban leírtam, nem huggyos kurvák ajvékolása, amit szerintem a többségi, ugyan nem legális, de 2015. január 01-ét megelőzően még tisztességesnek nevezett keresős most problémásnak tart. Ugyanis, ha valami oknál fogva eddig nem volt kontaktod egy múzeummal, ezután sem lesz. Kontakt alatt sajnos a csókot értem, mert amikor egy vezető régész azt nyilatkozza, hogy egy cserépedény, mint a "lelet szétszántása nem árt" a tárgyaknak, az az ember nem fog velem, mint hobbi keresőssel együttműködni. Egyébként nem akarom firtatni ennek az együttműködésnek a részleteit, de amikor a szomszéd néninek sem áshatom fel a kertjét, mert fekete munkának számít, lehet, hogy a NAV részéről aggályos lehet a szerződés, ami alapján a keresőst a múzeum foglalkoztatja. Hiszen munka után fizetség, az után pedig járulék, adó szükségeltetik a kamarába. De ez tényleg nem érdekel.

Így tehát marad a másik legális lehetőség, a hobbista keresősnek, aminek semmi értelme nincs, ha mögé nézünk nem oldott meg semmit, csak emberek szórakozását vette el. Aki eddig is (és most is) tisztességes keresős volt, az betartotta a törvényt, és az etikai szabályokat. Ha tehát álomba szenderülünk és azt mondjuk, hogy meg kaphatom az engedélyt, én akkor is úgy keresek, mint eddig. Akit pedig ez előtt sem érdekelt a törvény, az ugyanúgy leszarja ezt is, hiszen ő eddig is a bűncselekmény kategóriát kongatta. Őt nem riasztja el a jog, mint az embercsempészeket sem lézerjani poszterei Szerbiában.

Mivel azonban az engedély megszerzése jelen tudásom alapján "fehér holló" kategória, így marad az illegális keresőzés. Ez azonban, ha az ember eddig is úgy csinálta, továbbra is etikus, nem okoz kárt senkinek. És kikérem a magam, és hasonszőrű társaim nevében, nem vagyunk bűnözők, tolvajok.

Köszönöm!



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 28., hétfő 19:49

"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png
kep1.png (244.09 KiB) Megtekintve 16047 alkalommal



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 28., hétfő 19:53

T.Csaba írta:"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png

A kincs mindenhol az államot illeti, a liberális Angliában is így van meg az USA-ban is!! Ott is vannak védett helyek meg szabályok.



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 28., hétfő 19:56

A kincs mindenhol azt illeti, aki el tudja venni másoktól, mert hatalma van. Tudod, akinek a fegyver ott van a kezében van, azt ;)



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 28., hétfő 19:57

Sziasztok,

Akárhogy csűrjük, csavarjuk, nemigennek igaza van. Ez van, ennyi a lehetőség.
Ha bárkinek segít akkor itt van némi kiindulási alap, ezek kizárólag útmutatásnak szolgálnak, lehet módosítani. Ha valakinek kellene még egyéb segítség keressen privátban.

Üdv,

Kép
Kép
Kép


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. szeptember 28., hétfő 19:59

Gabor írta:
T.Csaba írta:"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png

A kincs mindenhol az államot illeti, a liberális Angliában is így van meg az USA-ban is!! Ott is vannak védett helyek meg szabályok.
Csak az az egyetlen aprócska különbség, hogy Angliában, ha igényt tart bármire az állam, köteles kifizetni a piaci árát, amit a megtaláló és a földtulajdonos eloszt maga között. Ami nem elvétel, hanem megvétel.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. szeptember 28., hétfő 20:12

Van nálunk egy közmondás: a nagyobb kutya baxik, ami azt jelenti, amit T.Csaba is előhozott - mindig az erősebnek van igaza, ez így megy ezrek éve óta... hogy ne legyek megbaxva, bujkálnom kel...nincs az emberek erejébe, hogy egy országba valami az ők javukra változzon...tehát, alkalmazkodni kel, vagy meghalni/kihalni/ - már Darwin is erről írt...



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 28., hétfő 20:12

a.kezdo írta:
Gabor írta:
T.Csaba írta:"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png

A kincs mindenhol az államot illeti, a liberális Angliában is így van meg az USA-ban is!! Ott is vannak védett helyek meg szabályok.
Csak az az egyetlen aprócska különbség, hogy Angliában, ha igényt tart bármire az állam, köteles kifizetni a piaci árát, amit a megtaláló és a földtulajdonos eloszt maga között. Ami nem elvétel, hanem megvétel.

Ez igaz! De nem tarthatja meg akkor sem, ha a kincs kategóriába esik! Hazánkban van valami jelképes jutalom, ami szinte semmi sajnos :(



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 28., hétfő 20:13

a.kezdo írta:
Gabor írta:
T.Csaba írta:"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png

A kincs mindenhol az államot illeti, a liberális Angliában is így van meg az USA-ban is!! Ott is vannak védett helyek meg szabályok.
Csak az az egyetlen aprócska különbség, hogy Angliában, ha igényt tart bármire az állam, köteles kifizetni a piaci árát, amit a megtaláló és a földtulajdonos eloszt maga között. Ami nem elvétel, hanem megvétel.
Úgy hallom, ott önként együttműködnek a keresősök. Talán az "aprócska különbség" miatt, hogy ott nem elvenni akar az állam? ;)



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 28., hétfő 20:16

T.Csaba írta:
a.kezdo írta:
Gabor írta:
T.Csaba írta:"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png

A kincs mindenhol az államot illeti, a liberális Angliában is így van meg az USA-ban is!! Ott is vannak védett helyek meg szabályok.
Csak az az egyetlen aprócska különbség, hogy Angliában, ha igényt tart bármire az állam, köteles kifizetni a piaci árát, amit a megtaláló és a földtulajdonos eloszt maga között. Ami nem elvétel, hanem megvétel.
Úgy hallom, ott önként együttműködnek a keresősök. Talán az "aprócska különbség" miatt, hogy ott nem elvenni akar az állam? ;)
Itt is vannak akik onkent egyuttmukodnek... Nem arrol szol csak a keresozes, hogy mi az enyem es mi nem az enyem...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 28., hétfő 20:17

Ott is engedélyköteles!! Sokkal régebbi hagyománya van, ezért kialakult egy jó együttműködés, hazánkban is alakul lassan, lásd a múzeumbarát keresősöket.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. szeptember 28., hétfő 20:19

Ja - még valami - kurvák már 5 ezer éve vannak, ugyanúgy mind sírrablók - lásd Egyiptom, tehát semmi új a nap alatt....



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 28., hétfő 20:21

khepera írta:
T.Csaba írta:
a.kezdo írta:
Gabor írta:
T.Csaba írta:"Bármit találtok a földben, az nem a tiétek, hanem az enyém. De ezt ti is tudjátok, igaz!?" - mondja a pisztolyos diktátor a főbelövést "kiérdemlő" foglyoknak. Vajon mit találhattak a földben ezek a nyomorultak? Nem adták le a kisbronzot?
Miért pont a kötelező leadás, a "minden az államé" meg a "fémkeresős bűnöző" propaganda jut eszembe ha a "Feláldozhatók" filmet nézem? ;)
A filmben ezt a kapzsi diktátort is és az összes pribékjét is szitává lövik. :mrgreen:
kep1.png

A kincs mindenhol az államot illeti, a liberális Angliában is így van meg az USA-ban is!! Ott is vannak védett helyek meg szabályok.
Csak az az egyetlen aprócska különbség, hogy Angliában, ha igényt tart bármire az állam, köteles kifizetni a piaci árát, amit a megtaláló és a földtulajdonos eloszt maga között. Ami nem elvétel, hanem megvétel.
Úgy hallom, ott önként együttműködnek a keresősök. Talán az "aprócska különbség" miatt, hogy ott nem elvenni akar az állam? ;)
Itt is vannak akik onkent egyuttmukodnek... Nem arrol szol csak a keresozes, hogy mi az enyem es mi nem az enyem...
Igaz. Egyeseknek az is számít, hogy tiszteletben tartanak-e mint embert, akinek jogai vannak.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma