Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2020. február 12., szerda 6:30

Üdv.. mennyire normális az a Brutusnál (2/2be használom)hogy a földben lévő 5cmes 8as csavart (ami kb 5-10cm re van a földben)
még nagyon jól jelzi ? illetve az egyéb hasonló méretű biz-baszokat is ki jelzi ..
Feri vagy valaki aki sokat Brutol az megírhatná.. válaszokat előre is köszönöm



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. február 13., csütörtök 8:18

majestic12 írta:
2020. február 12., szerda 6:30
Üdv.. mennyire normális az a Brutusnál (2/2be használom)hogy a földben lévő 5cmes 8as csavart (ami kb 5-10cm re van a földben)
még nagyon jól jelzi ? illetve az egyéb hasonló méretű biz-baszokat is ki jelzi ..
Feri vagy valaki aki sokat Brutol az megírhatná.. válaszokat előre is köszönöm
A 8-as csavarra lehet hogy sóhajtozik,de nem reagál.Nem hiszem hogy menet közben megállít valakit a 8-as ha egy kicsit is tapasztaltat a határban.Fel kell hogy ismerd ha lesz tapasztalatod,hogy nagy-nem nagy,mély-nem mély(elásott vagy elvesztett pl.patkó).És elég jól azt is felismerni vas-nem vas.Gondolkodtam a + magnum fejen,amiről szórakoztunk fent.Csak nem tudom hogyan oldaná meg a Feri.És mit csinálnák ha a Magnum fej mondaná nem vas a Brutusz pedig,hogy vas.Gyufát húznák?A nagy nem mély fémre is lenne különböző nézet.
Teszt páján lehet lejobban ismerkedni a detektorral.



Schatzi89
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. január 23., csütörtök 7:44
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Schatzi89 » 2020. március 2., hétfő 22:31

Sziasztok!
Mélykeresőt kölcsönöznék pár napra.



SercoR
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. február 9., csütörtök 17:24
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: SercoR » 2020. március 17., kedd 7:12

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni olyantól aki jártas TM-808 kezelésében...Elég sok gépet nyomkodtam már az évek alatt, de valahogy ez kifog rajtam.Ha esetleg volna olyan aki szívesen megmutatná élőben esetleg egy rögtönzött teszt pályán a beállítási procedúrát illetve megosztaná a tapasztalatait, hálás lennék.Budapest környéke előny, de akár bárhova elmennék.Köszi



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. március 17., kedd 10:44

Amerikai "two box" mélykeresőkből 3 gyártótól volt mélykeresőm.
Ezekhez tudok hozzászólni:
-Fisher Gemini - 3
-Discovery TF-900, 2 tipus - kijelzővel és kijelző nélkül
-White's TM 808, 2 tipus - 3 potis és 4 potis
Neked melyik van és mi a problém?

SercoR írta:
2020. március 17., kedd 7:12
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni olyantól aki jártas TM-808 kezelésében...Elég sok gépet nyomkodtam már az évek alatt, de valahogy ez kifog rajtam.Ha esetleg volna olyan aki szívesen megmutatná élőben esetleg egy rögtönzött teszt pályán a beállítási procedúrát illetve megosztaná a tapasztalatait, hálás lennék.Budapest környéke előny, de akár bárhova elmennék.Köszi



SercoR
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. február 9., csütörtök 17:24
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: SercoR » 2020. március 18., szerda 6:38

-White's TM 808, 2 tipus - 3 potis és 4 potis
Neked melyik van és mi a problém?
Nekem a 3 potis verzió van, ami még talán egyszerűbb is...a beállítása a probléma.Hiába követem a leírtakat a kis könyvében, páthuzamosan fut a youtube videó a beállításról, olyan mintha semmit se állítanék.Rögtönöztünk egy tesztpályát hozzá egy partoldalon, vagy úgy sikerül beállítani hogy egy sisakot nem lát fél méterről sem, vagy fém nélkül is jelzi a földet...



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2020. március 28., szombat 5:27

ÜDV
tegnap találtam egy nagyon jó helyet.. szemét nincs cserép nagyon kevés
úgy mentem ki hogy ez az egy szabad hely van már
ami nicns bevetve haveré és szép az idő szóval miért ne ... de NAGY meglepetésemre

volt egy rész kb 15*15 m ahol konkrétan minden lépésnél jött egy dénár volt olyan hogy egy gödörbe 2db meg 1 kis töredék is jött
röpke egy óra alatt összeszedtem 18db egész és törött dénárt

kérdésem .. érdemes lenen rá vigyen a Brutit szerintetek? mélyebben lehet ott valami?
mert így a magnum nem jelzett semmit bár néha dobott olyan jeleket amiket nem tudtam értelmezni
Vagy csak a régi téglákra vagy kőzetere jelzett?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 28., szombat 11:12

majestic12 írta:
2020. március 28., szombat 5:27
ÜDV
tegnap találtam egy nagyon jó helyet.. szemét nincs cserép nagyon kevés
úgy mentem ki hogy ez az egy szabad hely van már
ami nicns bevetve haveré és szép az idő szóval miért ne ... de NAGY meglepetésemre

volt egy rész kb 15*15 m ahol konkrétan minden lépésnél jött egy dénár volt olyan hogy egy gödörbe 2db meg 1 kis töredék is jött
röpke egy óra alatt összeszedtem 18db egész és törött dénárt

kérdésem .. érdemes lenen rá vigyen a Brutit szerintetek? mélyebben lehet ott valami?
mert így a magnum nem jelzett semmit bár néha dobott olyan jeleket amiket nem tudtam értelmezni
Vagy csak a régi téglákra vagy kőzetere jelzett?
Egy szétszántott éremleletre futottál. Évek alatt össze tudsz szedegetni kb még1x ennyit, de ezzel csak eltünteted a kincs felszíni nyomát. A magot esélytelen, hogy megtaláld, oda rendes feltárás szükséges és még akkor se garantált. Mindenegyes darabot be kell mérni külön gps-vel, erről egy vetületet készíteni. Ennek alapján tudják meghatározni a szakemberek hol érdemes nyitni szelvényt. Itt hozzáteszem a felszíni nyomok néha csalókák, mert általában egy kisebb mennyiség kerül a felszínre, azt a simítózás egyik irányba kiteríti-elhúzza. Majd rétegenként ált. 15-20 cm-enként kell a rétegeket eltávolítani, miközben a meddőt is folyamatosan vizsgálni kell. Az alatta lévő rétegben már elkezdhet kirajzolódni a valós sűrűsödés. Van hogy a felszíninek épp az ellenkezője. Ez homemade teljes egészében esélytelen. Brutussal mi is minden (eddig 9) éremleletünket átnéztük, de nem volt olyan szerencsénk hogy egyben lent lett volna a mag, a gép egyik esetben sem jelzett semmit. Több esteben megállapítható volt honnét lett kiszántva az alsóbb rétegekben talált érmék sűrűsödése alapján de csak ennyi. Sajnos mezőgazdaságilag művelt területen ez a jellemző. Azért is írtam le nagyvonalakban a menetét, hogy gondold át mi ér neked többet, 20-30 érme mellett örökké cseszteti az agyad, hogy ott van egy éremkincs de sosem fogod megtudni mi maradt lent, vagy az hogy esélyt adsz egy szenzációs felfedezésnek amit aztán bárkivel megoszthatsz azzal a tudattal, hogy komolyan hozzátettél a helytörténeti ismeretekhez és a fémkeresősök pozitív megítéléséhez.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. március 28., szombat 12:28

Jól mondod kanbagoly. Csak annyit javítanák,hogy a fészket,magot PI detektorral (pl.Orion 1x1m) kell keresni. SOKKAL!! jobban reagálnak a pénz leletre mint a Brutus!



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2020. március 29., vasárnap 8:27

kanbagoly írta:
2020. március 28., szombat 11:12
majestic12 írta:
2020. március 28., szombat 5:27
ÜDV
tegnap találtam egy nagyon jó helyet.. szemét nincs cserép nagyon kevés
úgy mentem ki hogy ez az egy szabad hely van már
ami nicns bevetve haveré és szép az idő szóval miért ne ... de NAGY meglepetésemre

volt egy rész kb 15*15 m ahol konkrétan minden lépésnél jött egy dénár volt olyan hogy egy gödörbe 2db meg 1 kis töredék is jött
röpke egy óra alatt összeszedtem 18db egész és törött dénárt

kérdésem .. érdemes lenen rá vigyen a Brutit szerintetek? mélyebben lehet ott valami?
mert így a magnum nem jelzett semmit bár néha dobott olyan jeleket amiket nem tudtam értelmezni
Vagy csak a régi téglákra vagy kőzetere jelzett?
Egy szétszántott éremleletre futottál. Évek alatt össze tudsz szedegetni kb még1x ennyit, de ezzel csak eltünteted a kincs felszíni nyomát. A magot esélytelen, hogy megtaláld, oda rendes feltárás szükséges és még akkor se garantált. Mindenegyes darabot be kell mérni külön gps-vel, erről egy vetületet készíteni. Ennek alapján tudják meghatározni a szakemberek hol érdemes nyitni szelvényt. Itt hozzáteszem a felszíni nyomok néha csalókák, mert általában egy kisebb mennyiség kerül a felszínre, azt a simítózás egyik irányba kiteríti-elhúzza. Majd rétegenként ált. 15-20 cm-enként kell a rétegeket eltávolítani, miközben a meddőt is folyamatosan vizsgálni kell. Az alatta lévő rétegben már elkezdhet kirajzolódni a valós sűrűsödés. Van hogy a felszíninek épp az ellenkezője. Ez homemade teljes egészében esélytelen. Brutussal mi is minden (eddig 9) éremleletünket átnéztük, de nem volt olyan szerencsénk hogy egyben lent lett volna a mag, a gép egyik esetben sem jelzett semmit. Több esteben megállapítható volt honnét lett kiszántva az alsóbb rétegekben talált érmék sűrűsödése alapján de csak ennyi. Sajnos mezőgazdaságilag művelt területen ez a jellemző. Azért is írtam le nagyvonalakban a menetét, hogy gondold át mi ér neked többet, 20-30 érme mellett örökké cseszteti az agyad, hogy ott van egy éremkincs de sosem fogod megtudni mi maradt lent, vagy az hogy esélyt adsz egy szenzációs felfedezésnek amit aztán bárkivel megoszthatsz azzal a tudattal, hogy komolyan hozzátettél a helytörténeti ismeretekhez és a fémkeresősök pozitív megítéléséhez.
De ha tényleg szétszántott valamibe akadtam bele..
akkkor a kézinek nem kellet volna látnia?

a szántás nem mélyebb 30cm.nél és ha van ott még ahonnan ezek jöttek.. akkor megkellet volna látnia nem?
tekintve hogy akkor olyan 40cm-en lehet a "mag" esetleg esetleg kicsit lejjebb
nem?

tehát most ha nem is visszem ki a brutit de de a magnumot átrakom mélybe a dd fejjel simán látnia kellene

Vissza térve hogy szóljak szakembernek a feltárás miatt.. esélytelen a föld tulaja nem engedi .. hisz most jön a szezon.. és vetni akarja
én is csak úgy ismerhettem meg a helyet ha ő is jön velem..



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 29., vasárnap 19:07

majestic12 írta:
2020. március 29., vasárnap 8:27
kanbagoly írta:
2020. március 28., szombat 11:12
majestic12 írta:
2020. március 28., szombat 5:27
ÜDV
tegnap találtam egy nagyon jó helyet.. szemét nincs cserép nagyon kevés
úgy mentem ki hogy ez az egy szabad hely van már
ami nicns bevetve haveré és szép az idő szóval miért ne ... de NAGY meglepetésemre

volt egy rész kb 15*15 m ahol konkrétan minden lépésnél jött egy dénár volt olyan hogy egy gödörbe 2db meg 1 kis töredék is jött
röpke egy óra alatt összeszedtem 18db egész és törött dénárt

kérdésem .. érdemes lenen rá vigyen a Brutit szerintetek? mélyebben lehet ott valami?
mert így a magnum nem jelzett semmit bár néha dobott olyan jeleket amiket nem tudtam értelmezni
Vagy csak a régi téglákra vagy kőzetere jelzett?
Egy szétszántott éremleletre futottál. Évek alatt össze tudsz szedegetni kb még1x ennyit, de ezzel csak eltünteted a kincs felszíni nyomát. A magot esélytelen, hogy megtaláld, oda rendes feltárás szükséges és még akkor se garantált. Mindenegyes darabot be kell mérni külön gps-vel, erről egy vetületet készíteni. Ennek alapján tudják meghatározni a szakemberek hol érdemes nyitni szelvényt. Itt hozzáteszem a felszíni nyomok néha csalókák, mert általában egy kisebb mennyiség kerül a felszínre, azt a simítózás egyik irányba kiteríti-elhúzza. Majd rétegenként ált. 15-20 cm-enként kell a rétegeket eltávolítani, miközben a meddőt is folyamatosan vizsgálni kell. Az alatta lévő rétegben már elkezdhet kirajzolódni a valós sűrűsödés. Van hogy a felszíninek épp az ellenkezője. Ez homemade teljes egészében esélytelen. Brutussal mi is minden (eddig 9) éremleletünket átnéztük, de nem volt olyan szerencsénk hogy egyben lent lett volna a mag, a gép egyik esetben sem jelzett semmit. Több esteben megállapítható volt honnét lett kiszántva az alsóbb rétegekben talált érmék sűrűsödése alapján de csak ennyi. Sajnos mezőgazdaságilag művelt területen ez a jellemző. Azért is írtam le nagyvonalakban a menetét, hogy gondold át mi ér neked többet, 20-30 érme mellett örökké cseszteti az agyad, hogy ott van egy éremkincs de sosem fogod megtudni mi maradt lent, vagy az hogy esélyt adsz egy szenzációs felfedezésnek amit aztán bárkivel megoszthatsz azzal a tudattal, hogy komolyan hozzátettél a helytörténeti ismeretekhez és a fémkeresősök pozitív megítéléséhez.
De ha tényleg szétszántott valamibe akadtam bele..
akkkor a kézinek nem kellet volna látnia?

a szántás nem mélyebb 30cm.nél és ha van ott még ahonnan ezek jöttek.. akkor megkellet volna látnia nem?
tekintve hogy akkor olyan 40cm-en lehet a "mag" esetleg esetleg kicsit lejjebb
nem?

tehát most ha nem is visszem ki a brutit de de a magnumot átrakom mélybe a dd fejjel simán látnia kellene

Vissza térve hogy szóljak szakembernek a feltárás miatt.. esélytelen a föld tulaja nem engedi .. hisz most jön a szezon.. és vetni akarja
én is csak úgy ismerhettem meg a helyet ha ő is jön velem..
Najó nem győzködlek, de ez így minden csak nem értékmentés.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2020. március 30., hétfő 6:38

De ha tényleg szétszántott valamibe akadtam bele..
akkkor a kézinek nem kellet volna látnia?

a szántás nem mélyebb 30cm.nél és ha van ott még ahonnan ezek jöttek.. akkor megkellet volna látnia nem?
tekintve hogy akkor olyan 40cm-en lehet a "mag" esetleg esetleg kicsit lejjebb
nem?

tehát most ha nem is visszem ki a brutit de de a magnumot átrakom mélybe a dd fejjel simán látnia kellene

Vissza térve hogy szóljak szakembernek a feltárás miatt.. esélytelen a föld tulaja nem engedi .. hisz most jön a szezon.. és vetni akarja
én is csak úgy ismerhettem meg a helyet ha ő is jön velem..
[/quote]

Najó nem győzködlek, de ez így minden csak nem értékmentés.
[/quote]

igen de azt nem írtad hogy jól gondolom e vagy sem ?
nem kell meg ijedni bent marad a földben a cucc bár mi is legyen, meg nem a netre akarok keresőzni hogy gazdag legyek ..
adtam én már le cuccot a múzeumba ..
csak éppen azt nem mondták ki nyíltan hogy ........

csak ahogy írtad érdekel mi is lehet


annyit még hozzá tennék, hogy nem konkrétan érmékre mentem ki vagy bármi értelmesre..
.. hanem valami terelő lemezeket és fogakat (nagy vasat) vagy mit keresni a gruberra. vagy valami ilyesmire (ez egy földmegmunkáló eszköz) de ez is csak azért kellet mert nem tudd hozzá rendelni cuccot hozzá

és szerencsés véletlen hozta ezt a dolgot...
de mentés ide vagy oda .. sajnos nem a feltárás ahogy írtam esélytelen a tulaj miatt

az hogy házilag nem lehet ne kikeresni az hülyeség .. ebben az esetben legalábbis
ha nagyon akarná tulaj vesz egy földradart (pár milla semmi neki) és valamelyik kotrógépével kiássa
DE mivel rohadtul nem érdekli ,meg több pénzt lát a kukoricába vagy abba ami lesz abba a földbe
mert "most a terménynek nem lesz ára" mondja ő



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 30., hétfő 9:15

majestic12 írta:
2020. március 30., hétfő 6:38
De ha tényleg szétszántott valamibe akadtam bele..
akkkor a kézinek nem kellet volna látnia?

a szántás nem mélyebb 30cm.nél és ha van ott még ahonnan ezek jöttek.. akkor megkellet volna látnia nem?
tekintve hogy akkor olyan 40cm-en lehet a "mag" esetleg esetleg kicsit lejjebb
nem?

tehát most ha nem is visszem ki a brutit de de a magnumot átrakom mélybe a dd fejjel simán látnia kellene

Vissza térve hogy szóljak szakembernek a feltárás miatt.. esélytelen a föld tulaja nem engedi .. hisz most jön a szezon.. és vetni akarja
én is csak úgy ismerhettem meg a helyet ha ő is jön velem..


Najó nem győzködlek, de ez így minden csak nem értékmentés.


igen de azt nem írtad hogy jól gondolom e vagy sem ?
nem kell meg ijedni bent marad a földben a cucc bár mi is legyen, meg nem a netre akarok keresőzni hogy gazdag legyek ..
adtam én már le cuccot a múzeumba ..
csak éppen azt nem mondták ki nyíltan hogy ........

csak ahogy írtad érdekel mi is lehet


annyit még hozzá tennék, hogy nem konkrétan érmékre mentem ki vagy bármi értelmesre..
.. hanem valami terelő lemezeket és fogakat (nagy vasat) vagy mit keresni a gruberra. vagy valami ilyesmire (ez egy földmegmunkáló eszköz) de ez is csak azért kellet mert nem tudd hozzá rendelni cuccot hozzá

és szerencsés véletlen hozta ezt a dolgot...
de mentés ide vagy oda .. sajnos nem a feltárás ahogy írtam esélytelen a tulaj miatt

az hogy házilag nem lehet ne kikeresni az hülyeség .. ebben az esetben legalábbis
ha nagyon akarná tulaj vesz egy földradart (pár milla semmi neki) és valamelyik kotrógépével kiássa
DE mivel rohadtul nem érdekli ,meg több pénzt lát a kukoricába vagy abba ami lesz abba a földbe
mert "most a terménynek nem lesz ára" mondja ő
A szakemberek feladata az is, hogy a gazdát meggyőzzék. Ha pármilla nem számít neki, akkor aratás után nyilván marhára nem érdekli ha turkálnak a földjén egy kicsit. Mifelénk ezzel nem szokott probléma lenni, pedig itt a nagygazdák 100x smucigabbak, mint a párhektáros kistermelők, még a földutat is képesek elszántani, hogy nyerjenek 1-2 méter bevetni valót.

A földradarról meg kérdezd tonit vagy simbát asszem ők a profik ebben. De a lényeget én is elmondhatom: nem erre való, esélytelen. Ráadásul szántón a legritkább esetben marad mag. Én amit egyben találtam eddig az egy alig kis félöklömnyi rög volt egybetapadt érmékből. Azt ha a kézi kereső nem látja hiába nézed mármi más kütyüvel, mélykeresővel, talajradarral, magnetométerrel tök esélytelen. Ha nem találtad meg kézivel, akkor a legvalószínűbb, hogy szét van szóródva és keverve van a talajban. Ebből szemezgetsz ami a felszín közelében van. Hiába tudja a magnum élével az árpád-korit 18-20 cm, a tapasztalat az, hogy ha 10 centinként szedi le a gép a talajréteget akkor is bőven marad a meddőben érme. 1001 oka lehet, hogy a gép nem veszi észre az érméket és még 100 olyan amiről lövésünk sincs. Nem kell elhinni amiket írok és nem akarlak meggyőzni, csupán csak azért írom le ezeket mert sajnálom, hogy lecsóba megy egy éremkincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2020. március 30., hétfő 9:18-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2020. március 30., hétfő 9:17

majestic12 írta:
2020. március 30., hétfő 6:38
De ha tényleg szétszántott valamibe akadtam bele..
akkkor a kézinek nem kellet volna látnia?

a szántás nem mélyebb 30cm.nél és ha van ott még ahonnan ezek jöttek.. akkor megkellet volna látnia nem?
tekintve hogy akkor olyan 40cm-en lehet a "mag" esetleg esetleg kicsit lejjebb
nem?

tehát most ha nem is visszem ki a brutit de de a magnumot átrakom mélybe a dd fejjel simán látnia kellene

Vissza térve hogy szóljak szakembernek a feltárás miatt.. esélytelen a föld tulaja nem engedi .. hisz most jön a szezon.. és vetni akarja
én is csak úgy ismerhettem meg a helyet ha ő is jön velem..
Najó nem győzködlek, de ez így minden csak nem értékmentés.
[/quote]

igen de azt nem írtad hogy jól gondolom e vagy sem ?
nem kell meg ijedni bent marad a földben a cucc bár mi is legyen, meg nem a netre akarok keresőzni hogy gazdag legyek ..
adtam én már le cuccot a múzeumba ..
csak éppen azt nem mondták ki nyíltan hogy ........

csak ahogy írtad érdekel mi is lehet


annyit még hozzá tennék, hogy nem konkrétan érmékre mentem ki vagy bármi értelmesre..
.. hanem valami terelő lemezeket és fogakat (nagy vasat) vagy mit keresni a gruberra. vagy valami ilyesmire (ez egy földmegmunkáló eszköz) de ez is csak azért kellet mert nem tudd hozzá rendelni cuccot hozzá

és szerencsés véletlen hozta ezt a dolgot...
de mentés ide vagy oda .. sajnos nem a feltárás ahogy írtam esélytelen a tulaj miatt

az hogy házilag nem lehet ne kikeresni az hülyeség .. ebben az esetben legalábbis
ha nagyon akarná tulaj vesz egy földradart (pár milla semmi neki) és valamelyik kotrógépével kiássa
DE mivel rohadtul nem érdekli ,meg több pénzt lát a kukoricába vagy abba ami lesz abba a földbe
mert "most a terménynek nem lesz ára" mondja ő
[/quote]

időrendben nagyon különböző érméket raktál fel az ezt találtamban.ha azokat találtad akkor kizárt h éremlelet csak egy tanya vagy gazdaság udvara ahol néha elejtettek pár érmét..persze ettől még átáshatsz kinába :D



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 30., hétfő 9:21

ul69 írta:
2020. március 30., hétfő 9:17


időrendben nagyon különböző érméket raktál fel az ezt találtamban.ha azokat találtad akkor kizárt h éremlelet csak egy tanya vagy gazdaság udvara ahol néha elejtettek pár érmét..persze ettől még átáshatsz kinába :D
Nem figyeltem milyen érméket tett fel, de könnyen igazad lehet.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2020. június 4., csütörtök 18:19

Sziasztok!

Valaki mondja már el, hogy milyen elven működnek ezek a detektorok?
(az átbaszás elvén?)
https://www.ebay.co.uk/itm/7-In-1-profe ... SwxINdTVOG

Köszi


www.femkereso.eoldal.hu

Balibácsi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 12:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Balibácsi » 2020. június 4., csütörtök 19:49

Risingsun írta:
2020. június 4., csütörtök 18:19
Sziasztok!

Valaki mondja már el, hogy milyen elven működnek ezek a detektorok?
(az átbaszás elvén?)
https://www.ebay.co.uk/itm/7-In-1-profe ... SwxINdTVOG

Köszi
Ugyanaz lehet, de drága technikai körítés helyett csak 3 000 pénzbe fáj :mrgreen:
https://varazskoszarvas.hu/termek/lengyelbot-2-db/



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. január 18., szerda 5:46

üdv esetleg tudja valaki hogy honnan tudnék ilyet szerezni? vagy valakit aki összetudja nekem rakni ? gps nélkül


Kép



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. január 20., péntek 17:48

newage írta:
2023. január 18., szerda 5:46
üdv esetleg tudja valaki hogy honnan tudnék ilyet szerezni? vagy valakit aki összetudja nekem rakni ? gps nélkül


Kép
Ez fluxgate magnetométer, amit vagy geofizikai célra használnak, mint a képen, vagy nagy vasak, főleg robbanótestek keresésére. A tűzszerészek nagyon szeretik. Toni nemrég hirdetett egyet.


www.metaldetector.hu

newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. január 27., péntek 7:06

Feri írta:
2023. január 20., péntek 17:48
newage írta:
2023. január 18., szerda 5:46
üdv esetleg tudja valaki hogy honnan tudnék ilyet szerezni? vagy valakit aki összetudja nekem rakni ? gps nélkül


Kép
Ez fluxgate magnetométer, amit vagy geofizikai célra használnak, mint a képen, vagy nagy vasak, főleg robbanótestek keresésére. A tűzszerészek nagyon szeretik. Toni nemrég hirdetett egyet.

igen de az egy darabos volt ha jól emlékszem .. nekem meg ilyen soros lenne



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2023. augusztus 26., szombat 12:21

.https://www.viennadetectors.at/?cat=c27 ... orenz.html
https://www.viennadetectors.at/?cat=c11 ... ehoer.html
Eladó LORENZ Deepmax Z2 (tartozékok akár részben is,kontabilis Lorenz DEEPMAX Z1/X3/X5/X6 és Lorenz LPX2. )
Vételár kiegészítőkkel,tartozékokkal összesen 9059.- EUR
Lorenz Deepmax Z2 elektronika
Lorenz adatgyűjtő-datalogger
Lorenz Z2 USB kábel adatátvitelhez PC-re
2 db 12 m-es kábelszonda (3x3m) + dupla keret
2 db 8 m-es kábelszonda (2x2m) + dupla keret
1 db "Y" csatlakozó dupla kerethez
1db 1x1m szondakeret
1 db hengeres szonda 5 m kábel
1db 45cm mono + nyél
Laptop
6500 euró

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2023. november 17., péntek 9:39-kor.



Wrecksearcher
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023. szeptember 4., hétfő 17:23
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Wrecksearcher » 2023. szeptember 4., hétfő 17:27

Feri írta:
2016. február 23., kedd 12:35
Litvániából küldték ezt a képet. Egy általam készített Orion mélykeresőt használnak valahol arrafelé magyar hadszíntérkutatók. Orosz nyelvű fórumokon szokták is emlegetni, szeretnének ilyet beszerezni ;) A kép is egy ilyenről származik.
image.jpeg
Ez a kép a börgöndi reptér mellett készűlt és a fotós ruszki volt és így került ki a kép külföldre. Kacatos gödröket találtunk az orionnal.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. szeptember 4., hétfő 19:58

Wrecksearcher írta:
2023. szeptember 4., hétfő 17:27
Feri írta:
2016. február 23., kedd 12:35
Litvániából küldték ezt a képet. Egy általam készített Orion mélykeresőt használnak valahol arrafelé magyar hadszíntérkutatók. Orosz nyelvű fórumokon szokták is emlegetni, szeretnének ilyet beszerezni ;) A kép is egy ilyenről származik.
image.jpeg
Ez a kép a börgöndi reptér mellett készűlt és a fotós ruszki volt és így került ki a kép külföldre. Kacatos gödröket találtunk az orionnal.
Akkor csak szellemileg járt ott. :D


www.metaldetector.hu

raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2023. szeptember 16., szombat 12:17

Én is átfestettem a Brutust.
Kép



Avatar
Teebee
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023. május 3., szerda 1:22
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Teebee » 2023. szeptember 16., szombat 13:36

raczbunny írta:
2023. szeptember 16., szombat 12:17
Én is átfestettem a Brutust.
Kép
Like!
Jóp néz ki! Hamarosan én is birtokolni fogok egyet! Láttam egy terepszínűre festett eredetileg fehéret is - a srác nem akar feltűnést. :D Nekem jó lesz szürkén is.


:))@

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2023. október 3., kedd 8:41

Nagyon jó mélykereső a Brutus. Nagyon jól meg is fogalmaztad Kaszáló. Látni van gyakorlat. Én még hozzátenném, hogy megfelelően ellenáll a magos feszültségnek és mély keresőhöz képest jó a különböztetés vas-nem vas!Nekem többnyire 2-3 mélykeresőm volt egyszerre,de úgy,hogy kielégítik egymást. Brutus mellé 1 volt. Mind valami másra jó. Ne legyen cső látásunk és  ne keverjük az almát a körtével. 
Én ha hasonlítanám a Brutus tudományát kb. 3000-4000 eurós mélykeresőre becsülöm.



Avatar
Teebee
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023. május 3., szerda 1:22
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Teebee » 2023. október 3., kedd 10:30

toni írta:
2023. október 3., kedd 8:41
Nagyon jó mélykereső a Brutus. Nagyon jól meg is fogalmaztad Kaszáló. Látni van gyakorlat. Én még hozzátenném, hogy megfelelően ellenáll a magos feszültségnek és mély keresőhöz képest jó a különböztetés vas-nem vas!Nekem többnyire 2-3 mélykeresőm volt egyszerre,de úgy,hogy kielégítik egymást. Brutus mellé 1 volt. Mind valami másra jó. Ne legyen cső látásunk és  ne keverjük az almát a körtével. 
Én ha hasonlítanám a Brutus tudományát kb. 3000-4000 eurós mélykeresőre becsülöm.
Like!
Tegnap én is megrendeltem már az enyémet amikor megkaptam a fizut. Alig várom! 258€ átszámítva mert nekem már megvan a Magnum. Nálunk se terheli meg nagyon a büdzsét ahogy Kaszáló mondta Ha komplett mélykeresőt rendelnék, akkor 865€ volna. Mégse 3000-4000 amiért máshonnan lehetne megrendelni hasonló képességűt. Akkor kb. négyszeres a külömbség.


:))@

Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. október 3., kedd 20:09

Bemásolom ide, mert akkor nem ott volt a kérdés, hanem itt.

Volt egy kérdés, hogy miben jobb a Magnum-Brutus a többitől? Előny-hátrány. Toni kérdezte, azt hiszem. Aztán eltűnt a kérdés mire megírtam volna választ, pedig legalább egy hétig gondolkodtam rajta. :D A legfontosabbakat azért megnevezem, mert megérdemli.

1. Pontos. Nem az egész nagy gép érzékel mint a kereteseknél és akkor egy másik géppel keresgéled, hanem az első kisebb keret alatt van a dolog amit a gép jelez. Pontos, ritkán ásat mellé. Fontos gyakorlati előny! Más gépekre nem jellemző.
2. Negatív hang. Akár még a pontosságnál is fontosabb és unikális, hogy kitűnően érzékelhető mi van mélyen és mi nem. Terepmunkában ez legalább olyan fontos. A negatív hang ami AZONNAL érzékelteti, hogy mély-e. A legtöbb dolog nincs mélyen és nagyon nem mindegy hogy azt azonnal tudja az ember, vagy mindig meg kell állni. Ezt elsősorban olyanoktól tudom, mennyire előnyös, akik sokat mentek keretes géppel is. Más gépeknél nincs, gondolom a különleges formának köszönhető.
3. Mélység. Ezt csak harmadiknak hagytam, mert szinte magától értetődik, az egyik legjobb mélységű, kár is ragozni. Mélyebben találja meg a föld alatt is a dolgot mint amiről a többi gép levegőben képes érezni.
4. Egy emberes. Egyedül is nagyon jól lehet használni. Ellentétben a keretesekkel, pláne nagyobb keret. A pontossága miatt sem annyira fontos egy kézi gép kiegészítőnek és az azt hozó ember se. Ez is nagy plusz tud lenni, bár én általában csapatban vagyok.
5. Szétszedhetőség. Nagysága ellenére könnyen szétszedhető úgy hogy kis kocsiba is beférjen. Az én járgányomhoz nem is kell teljesen szétkapni, pedig elég kicsi.
6. Ár. Nekem ez fontos, nem vagyok milliomos. Az ár-érték arány egészen magas. Aligha van ebben az árkategóriában ehhez fogható és még a milliósok se jobbak. Pl az említett 4250-9000 Eurósoknál ez úgy tudom jobb, pedig 1000 Euro alatt van. A másfél millást nem ismerem, de kötve hinném, hogy az a kis valami akár megközelítené.
7.Elsőrangú kézi gép is egyben. A kettő az egyben ez esetben nem jelenti hogy valamelyik összeállítása silányabb volna, mint amilyenek a mélykeresőkhöz passzítható nyeles kerek fejek, amik nemigen alkalmasak érmézőnek. Hanem érmézőnek külön is az egyik legjobb. Én a kézi Magnumhoz vettem a Brutust, ami így különösen jutányos volt és belefért a családi büdzsébe.
8. Vas megkülönböztetése is van.

Igazából hátránya kevés van, az is a nagy méretből adódó. Nem ártana egy mini vagy közepes változat erdőre, bozótra ami kerékpárral, motorral is vihető. Úgy tudom, volt olyan. Lesz még? Remélem. ;-)



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. október 3., kedd 20:40

Teebee írta:
2023. október 3., kedd 10:30
toni írta:
2023. október 3., kedd 8:41
Nagyon jó mélykereső a Brutus. Nagyon jól meg is fogalmaztad Kaszáló. Látni van gyakorlat. Én még hozzátenném, hogy megfelelően ellenáll a magos feszültségnek és mély keresőhöz képest jó a különböztetés vas-nem vas!Nekem többnyire 2-3 mélykeresőm volt egyszerre,de úgy,hogy kielégítik egymást. Brutus mellé 1 volt. Mind valami másra jó. Ne legyen cső látásunk és  ne keverjük az almát a körtével. 
Én ha hasonlítanám a Brutus tudományát kb. 3000-4000 eurós mélykeresőre becsülöm.
Like!
Tegnap én is megrendeltem már az enyémet amikor megkaptam a fizut. Alig várom! 258€ átszámítva mert nekem már megvan a Magnum. Nálunk se terheli meg nagyon a büdzsét ahogy Kaszáló mondta Ha komplett mélykeresőt rendelnék, akkor 865€ volna. Mégse 3000-4000 amiért máshonnan lehetne megrendelni hasonló képességűt. Akkor kb. négyszeres a külömbség.
Köszönöm, Toni! Gyakoroltam rendesen. Előtte Pulse Starral voltunk a barátaimmal és egy bolgár keretessel. Én ezeket ismerem, meg a tm 808-t, ami nemigen rúg labdába. A Brutus sokkal jobban bejött, az egyik barátom át is váltott Brutusra.
A vas különböztetést kihagytam, de az előbb pótoltam.

Neked sok jó leletet kívánok a géphez, Teebee!
Ha már számolgatjuk, kíváncsiságból megnéztem a Pulse Star II Pro típust, ami állìtólag a legismertebb mély kereső gép, és azt biztosan tudom, hogy a Magnum-Brutus sokkal jobb annál. Találtam 4350 dollárért is. Amerikában biztos el lehet adni ennyiért. :D
A gyártónál a Standard Pulse Star, ami 1x1 m keretet tartalmaz, 1757 Euro, ami 685 000 Ft. Vagyis több mint kétszerese a Magnum-Brutusénak. https://www.tb-electronic.de/start/index2.html
A 1x1 m keret kétféle van és mindegyik drágább mint a Brutus. 108 000 és 141 000. Pedig csak pár összedugató lefolyócső. :D A 2x2 m-es keret 170 000.
Töltő 14 000 hozzá, én 4000 vettem a Magnumhoz,amikor elveszett.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. október 4., szerda 11:40

Kaszáló írta:
2023. október 3., kedd 20:09
Igazából hátránya kevés van, az is a nagy méretből adódó. Nem ártana egy mini vagy közepes változat erdőre, bozótra ami kerékpárral, motorral is vihető. Úgy tudom, volt olyan. Lesz még? Remélem. ;-)
Mindenképpen lesznek új BRUTUS szondák, egy kisebb egészen biztosan, de inkább kétféle. Talán többféle is.
Milyenekre van igény? Ez magyar fejlesztésű, bele lehet szólni, örülök a javaslatoknak. ;-)
És nem lesznek drágábbak mint a PS2-höz az egyszerű, egy kábelt tartalmazó 4 vagy 8 összedugató lefolyócsőből álló tekercsek, noha a BRUTUS lényegesen komolyabb. ;-) Én is a PS2-vettem elő példaként, mint legismertebb mélykeresőt, amikor valaki nagyon ragaszkodott ahhoz, hogy a hasonló, keretes Orionból készítsek neki egyet, ami sokkal jobb, mint a PS2, de az illető sokallta érte a PS2 árának a felét...

Volt is már egy kisebb BRUTUS, de túlbonyolítottam, pl. forgatható tekercsek voltak rajta, illetve a nagy méretűvel kombináltam - egyik se volt igazán jó ötlet. Ennek egy javított változata lesz az egyik kis BRUTUS. Hallgatok az olyan tapasztalt felhasználókra, mint pl. Toni, ezért is lett ilyen az alap (nagy) BRUTUS legújabb változata.
A legutóbbi BRUTUS már tartalmaz egy olyan újítást is, hogy az a rész, ami az akkut és a műszerdobozt tartja, és ahova a nullázó gomb is csatlakozik, külön is lecsavarható. A képen bekarikáztam. Egyrészt azért, hogy ezt a részt külön leszedve rá lehessen dugni töltőre, másrészt, hogy gyorsan áttehető legyen egy másik, más méretű BRUTUS-ra. Ez a rész mindegyik BRUTUS változaton teljesen azonos lesz.

Tanulságosak ezek az ár-összehasonlítások. Ez olyan, hogy örüljetek neki, hogy a magyar gyártmányú fémkeresők ennyivel olcsóbbak és jobb ár-érték arányúak, mint a többi! ;-) Úgy tapasztaltam, hogy ami külföldi és drága, az a legtöbb magyar ember szemében általában jobb és értékesebb, mint a gyakran lenézett magyar - még akkor is, ha az utóbbi sokkal jobb. De nem panaszkodom, mert az ellenkezője is igaz, komoly rajongótábora van a magyar fémkeresőknek, vannak, akik ezekhez ragaszkodnak, és valaki még FB csoportot is készített a műszereimnek.
Igen emlékezetes, hogy télen és tavasszal bizonyos személyek, egyikük XP-kkel foglalkozó szakember, mennyire csodálkoztak azon, hogy a Cobra jóval nagyobb mélységet tud, mint a háromszor annyiba kerülő XP. Említettem is a Cobránál. És ez még a régi Cobra volt. Egyiküknek volt már Cobrája és az XP-t csak a kisebb tárgyakra használta, a többire az óccsó Cobrát...

Még folytatom, de most éppen az új vezeték nélküli fejhallgatóhoz megjöttek az alkatrészek és azt szerelem össze a Cobrához és a MAGNUM-hoz. ;-)
20230904-153241.jpg
20230904-153241.jpg (527.25 KiB) Megtekintve 10079 alkalommal


www.metaldetector.hu

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2023. október 6., péntek 9:27

Na most ezt nem sok magyar fogja megmondani Feri, de az hogy az a szakértő aki szinte minden gépet ismer 3-4000 Euróra értékeli, te pedig 8-900 Euróért adod sokat elmond. :mrgreen:
A Brutusod semmi máshoz nem hasonlít, unikális sok mindenben ami ránézésre is észre vehető rajta. Képességben is ott van, azt kár is ragozni de nem csakaz számít. Ami fontos minden terméknél, amin minden marketinges vért izzad, hogy a sok jellegtelen egyforma közül az ő adott terméket valahogy megkülönböztesse még az is adott ennél mert csak rá kell nézni, még egy ilyen kinézetű sincsen. A keretes gépek mind elég egyformák kinézetre is és a Brutihoz képest nem sokat ér a legtöbb de sokal drágábbért tudják eladni. Akár ebben az országban is pedig itt van a jobb és olcsóbb hazai...
Szerintem nem kell folytatnom, érted mire gondolok? ;-)
Igény mondjuk sokfélére volna, a drót nélküli fejhallgató régi igény volt. Jó lesz a Brutushoz is?



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Timber » 2023. október 8., vasárnap 13:22

Egy kissebb nekem is fog kelleni. Vagy ha lesz több fajta, akkor olyan. Nagyon szeretem a Cobrát nagyfejjel is mélykeresésre és a Brutust is. És jó lenne valami a Cobra és a nagy Brutus között. Ráver a keretesekre az biztos, mert dolgoztunk együtt. Nekem is bejön amit írnak, de összehasonlítani annyira nem tudom mert keretesem sose volt. Az biztos, hogy az egy emberes kivitel és a pontossága pinpointolás és mélység dolgában sokat számít.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. október 9., hétfő 13:56

Készülnek a kisebb BRUTUS szondák. Most egy korábbi, bevált verzió felújítása készül, de ezúttal nem lesz túlbonyolítva, a többi verzióhoz annyiban kapcsolódik, hogy az említett cserélhető rész ezzel is kompatibilis lesz.
T.Csaba írta:
2023. október 6., péntek 9:27
Na most ezt nem sok magyar fogja megmondani Feri, de az hogy az a szakértő aki szinte minden gépet ismer 3-4000 Euróra értékeli, te pedig 8-900 Euróért adod sokat elmond. :mrgreen:
A Brutusod semmi máshoz nem hasonlít, unikális sok mindenben ami ránézésre is észre vehető rajta. Képességben is ott van, azt kár is ragozni de nem csakaz számít. Ami fontos minden terméknél, amin minden marketinges vért izzad, hogy a sok jellegtelen egyforma közül az ő adott terméket valahogy megkülönböztesse még az is adott ennél mert csak rá kell nézni, még egy ilyen kinézetű sincsen. A keretes gépek mind elég egyformák kinézetre is és a Brutihoz képest nem sokat ér a legtöbb de sokal drágábbért tudják eladni. Akár ebben az országban is pedig itt van a jobb és olcsóbb hazai...
Szerintem nem kell folytatnom, érted mire gondolok? ;-)
Igény mondjuk sokfélére volna, a drót nélküli fejhallgató régi igény volt. Jó lesz a Brutushoz is?
toni írta:
2023. október 3., kedd 8:41
Nagyon jó mélykereső a Brutus. Nagyon jól meg is fogalmaztad Kaszáló. Látni van gyakorlat. Én még hozzátenném, hogy megfelelően ellenáll a magos feszültségnek és mély keresőhöz képest jó a különböztetés vas-nem vas!Nekem többnyire 2-3 mélykeresőm volt egyszerre,de úgy,hogy kielégítik egymást. Brutus mellé 1 volt. Mind valami másra jó. Ne legyen cső látásunk és ne keverjük az almát a körtével.
Én ha hasonlítanám a Brutus tudományát kb. 3000-4000 eurós mélykeresőre becsülöm.
Szóval kb. négyszer annyit ér a MAGNUM BRUTUS, mint amennyiért én adom. ;-) Amit az egyik legnagyobb szakértő állít. Azzal én is tisztában voltam, hogy lényegesen nagyobb az értéke. És nyilván a megfelelő helyen az értékének megfelelő árat is lehet érvényesíteni.
Persze, hogy sokkal jobb mint a keretes impulzusüzemű fémkeresők. Pont pár napjal beszélt erről egy olyan ügyfél is, aki a BRUTUS előtt közvetlenül egy keretessel ment, amit többet már nem is használ.
Ettől függetlenül hiba volt a szintén alulárazott ORION-t megszüntetni sok éve csak azért, mert a BRUTUS jobb. Az ORION fémkeresési képességét tekintve a Lorenzekkel egyenértékű többek véleménye szerint, miközben az ára csak azok töredéke volt.
Vettem a lapot és dolgozom is ezen. Sok hibát követtem el üzleti szempontból, az biztos. Amelyekből tanulni is lehet. Van egy olyan mondás, hogy "Senki se próféta a saját hazájában", illetve fontos üzleti szabály, hogy ami sokba kerül, azt értékelik sokra az emberek, amit áron alul adnak, azt meg leértékelik...


www.metaldetector.hu

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2023. október 9., hétfő 19:16

A kicsit én is megnézném. De ez a fajta szonda, a nagy, elég jól el lett találva. Pláne a bepattintós ami nekem van. Nem mondom, h ülj a babérokon mert kisebb súly kisebbre szétszedhetőség, mélység növelés, könnyebb kezelés amiket mindig lehet fejleszteni. De konkrétat nem tudok mondani.
Kisebbek jó ötlet. És mi van a "Landkautzerrel" :D ?



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. október 14., szombat 10:35

Olyan nem lehetne az egyik, amilyen az új XP szonda, hogy egészen kicsi és kartámaszos? A lengető nyélre szerelve? Ha nagyon kicsi a szonda, jobban elfér bozótban magas aljnövényzetben is. Hordozhatóság motoron, kerékpáron, gyors kutatáshoz, stb.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. október 14., szombat 12:01

Kaszáló írta:
2023. október 14., szombat 10:35
Olyan nem lehetne az egyik, amilyen az új XP szonda, hogy egészen kicsi és kartámaszos? A lengető nyélre szerelve? Ha nagyon kicsi a szonda, jobban elfér bozótban magas aljnövényzetben is. Hordozhatóság motoron, kerékpáron, gyors kutatáshoz, stb.
Ezt kifejezetten tervezem, jó ötlet szerintem is, sőt eszembe jutott, hogy eredetileg a nagy BRUTUS is ilyen lett volna. Találtam képet is erről a kísérleti változatról, aminél a tekercsek már kiforrottak, de még ezzel a megoldással is kísérleteztem. Csakhogy a nyél fémből volt akkor és annak a minimális mozgása is zavarta a keresésben, ezért lett az kihagyva és lett műanyag az a része is amit fogni kell, ami végül is igen jól bevált. Persze ennél jóval kisebbről van most szó és a nyél is műanyag.
Még olyan ötletem is van a BRUTUS különleges képességei miatt, hogy nem mélykeresőnek, hanem különleges érmézőnek is alkalmas lehet egy egész kis BRUTUS, úgy, hogy lengetős keresőfejnek van megcsinálva, kb. 30-40 cm-es méretben.
Polaris írta:
2023. október 9., hétfő 19:16
A kicsit én is megnézném. De ez a fajta szonda, a nagy, elég jól el lett találva. Pláne a bepattintós ami nekem van. Nem mondom, h ülj a babérokon mert kisebb súly kisebbre szétszedhetőség, mélység növelés, könnyebb kezelés amiket mindig lehet fejleszteni. De konkrétat nem tudok mondani.
Kisebbek jó ötlet. És mi van a "Landkautzerrel" :D ?
Az az óriás szonda különlegesen nagy mélységeket célzott, de egyrészt túl nagy volt és mechanikailag igen instabil, másrészt arra csak minimális igény van, hogy nagyon mély dolgokat is kimutasson, mert ki az, aki kiássa? De nincs elfelejtve ez a projekt se, csak most a kisebbekre és gyakorlati szempontból hasznosabbakra koncentrálok. ;-)
100_9742.JPG
100_9742.JPG (98.84 KiB) Megtekintve 8231 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. október 14., szombat 12:29

Köszönöm a javaslatokat, ötleteket! Továbbra is várom őket ide is és privátban is.
Talán nem vagyok indiszkrét, ha megosztom ezt, bár tőlük is több hasznos javaslatot kaptam, de most igen komoly dicséretet kapott a MAGNUM-BRUTUS. Ők is sokféle mélykeresőt kipróbáltak, több BRUTUS-t is használnak évek óta, és ők is a BRUTUS-nak azt a változatát javasolták, ami végül is most gyártásban van.
IMG_20231014_121846.png
IMG_20231014_121846.png (43.02 KiB) Megtekintve 8218 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2023. október 16., hétfő 14:04

Feri írta:
2023. október 14., szombat 12:29
Köszönöm a javaslatokat, ötleteket! Továbbra is várom őket ide is és privátban is.
Talán nem vagyok indiszkrét, ha megosztom ezt, bár tőlük is több hasznos javaslatot kaptam, de most igen komoly dicséretet kapott a MAGNUM-BRUTUS. Ők is sokféle mélykeresőt kipróbáltak, több BRUTUS-t is használnak évek óta, és ők is a BRUTUS-nak azt a változatát javasolták, ami végül is most gyártásban van.
IMG_20231014_121846.png
Ezt csak megerősíteni tudom és a korábbiakat is. Egy ilyen egész kicsi mélykereső is jól jönne motoros kutatáshoz. A 1912 mini fej is nagyon bejött. Küldtem privátban.
Feri írta:
2023. október 14., szombat 12:01
Még olyan ötletem is van a BRUTUS különleges képességei miatt, hogy nem mélykeresőnek, hanem különleges érmézőnek is alkalmas lehet egy egész kis BRUTUS, úgy, hogy lengetős keresőfejnek van megcsinálva, kb. 30-40 cm-es méretben.
Ezen megakadt másodszorra a szemem: lengetős Brutus? Az milyen?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. október 16., hétfő 19:56

Simba írta:
2023. október 16., hétfő 14:04
Feri írta:
2023. október 14., szombat 12:29
Köszönöm a javaslatokat, ötleteket! Továbbra is várom őket ide is és privátban is.
Talán nem vagyok indiszkrét, ha megosztom ezt, bár tőlük is több hasznos javaslatot kaptam, de most igen komoly dicséretet kapott a MAGNUM-BRUTUS. Ők is sokféle mélykeresőt kipróbáltak, több BRUTUS-t is használnak évek óta, és ők is a BRUTUS-nak azt a változatát javasolták, ami végül is most gyártásban van.
IMG_20231014_121846.png
Ezt csak megerősíteni tudom és a korábbiakat is. Egy ilyen egész kicsi mélykereső is jól jönne motoros kutatáshoz. A 1912 mini fej is nagyon bejött. Küldtem privátban.
Feri írta:
2023. október 14., szombat 12:01
Még olyan ötletem is van a BRUTUS különleges képességei miatt, hogy nem mélykeresőnek, hanem különleges érmézőnek is alkalmas lehet egy egész kis BRUTUS, úgy, hogy lengetős keresőfejnek van megcsinálva, kb. 30-40 cm-es méretben.
Ezen megakadt másodszorra a szemem: lengetős Brutus? Az milyen?
Régi ötlet, és most már kipróbálom ezt is. Egyszerűen egy hasonló keresőfej, mint amilyen a BRUTUS, de kicsi és ugyanúgy lengetős, mint a DD fejek. Persze merőlegesen elhelyezve. Kevésbé érzékeli a felszínhez közeli dolgokat és a talaj is kevésbé zavar be, viszont a mély dolgokat nagyon érzékeli. Mély érmékre és depókra. ;) Még van valahol egy kb. 17-18 éves Cobra kísérleti keresőfej, ami hasonló módon működött volna, de végül is azt nem csináltam meg. Az üzenetet megkaptam, köszönöm!


www.metaldetector.hu

Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2023. november 18., szombat 16:19

Üdv.

Használ valaki XP Xtrem huntert?
Megosztaná a tapasztalatait?

Köszönöm


www.femkereso.eoldal.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma