Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Útkaparó
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2017. április 13., csütörtök 7:31
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Útkaparó » 2022. december 30., péntek 16:40

Sky írta:
2022. december 30., péntek 12:36
Laxi írta:
2022. december 30., péntek 8:16
Szervusztok! Egy középkori lelőhely lehatárolásában segítek az Árpád múzeumnak. Ki kellene szednem a nagyobb vastárgyakat max. 30 cm mélységig. Balta, sarokpánt már jött, de a szegeket, iszkábát nem akarom ásni. Szerintetek milyen beállítást használjak? 28-as DD fejem van egyelőre és 4.17-es Magnum.
30-ról nagyobb vasat teljsen alapban is. Érme szántó és fix állásban is simán. Adni kell neki vashangot is természetesen. Vagy érme lapos talajbeállítással, azzal már biztos nem hagysz el semmit. Érme lapos, vagy azon felül a mély 1-2-3 és manuális beállítás - még mélyebb.
Ha ez a feladat és kis érme(darabok) nem kellenek, akkor lehet hogy én a "lövészárok" módban mennék ami végül is erre van, és magasan tartanám a fejet. Ez az amikor tűpontban a középső gombot is benyomod és fe jelenik meg. Előtte talaj beállítás.
Ezek jók. És lehet játszani az ekvaliserrel is. A nagyobb vasak a jobb szélen jelennek meg, azt le lehet húzni, hogy azt jónak mutassa, attól balra pedig fel ha nem akarsz kicsiket szedni. És van spektrum is amit le lehet venni kisebb számúra, 5 alá hogy a nagyobb vasra jelezzen jól, a kisebb dolgokra nem annyira.
Most már remélem eléggé összezavarodtál. :))



Laxi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022. december 9., péntek 13:01
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laxi » 2022. december 31., szombat 8:20

Útkaparó írta:
2022. december 30., péntek 16:40
Sky írta:
2022. december 30., péntek 12:36
Laxi írta:
2022. december 30., péntek 8:16
Szervusztok! Egy középkori lelőhely lehatárolásában segítek az Árpád múzeumnak. Ki kellene szednem a nagyobb vastárgyakat max. 30 cm mélységig. Balta, sarokpánt már jött, de a szegeket, iszkábát nem akarom ásni. Szerintetek milyen beállítást használjak? 28-as DD fejem van egyelőre és 4.17-es Magnum.
30-ról nagyobb vasat teljsen alapban is. Érme szántó és fix állásban is simán. Adni kell neki vashangot is természetesen. Vagy érme lapos talajbeállítással, azzal már biztos nem hagysz el semmit. Érme lapos, vagy azon felül a mély 1-2-3 és manuális beállítás - még mélyebb.
Ha ez a feladat és kis érme(darabok) nem kellenek, akkor lehet hogy én a "lövészárok" módban mennék ami végül is erre van, és magasan tartanám a fejet. Ez az amikor tűpontban a középső gombot is benyomod és fe jelenik meg. Előtte talaj beállítás.
Ezek jók. És lehet játszani az ekvaliserrel is. A nagyobb vasak a jobb szélen jelennek meg, azt le lehet húzni, hogy azt jónak mutassa, attól balra pedig fel ha nem akarsz kicsiket szedni. És van spektrum is amit le lehet venni kisebb számúra, 5 alá hogy a nagyobb vasra jelezzen jól, a kisebb dolgokra nem annyira.
Most már remélem eléggé összezavarodtál. :))
Köszönöm a válaszokat! Valami ilyesmiken járt az eszem, de gondoltam megkérdezem a tapasztaltabbakat. A zavart a "lövészárok mód" okozza. Ezt még sehol sem láttam, pedig ennek a topicnak majdnem az összes bejegyzését elolvastam már, no jó még csak a 28. oldalon tartok :)



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Sky » 2022. december 31., szombat 12:04

Laxi írta:
2022. december 31., szombat 8:20
Útkaparó írta:
2022. december 30., péntek 16:40
Sky írta:
2022. december 30., péntek 12:36
Laxi írta:
2022. december 30., péntek 8:16
Szervusztok! Egy középkori lelőhely lehatárolásában segítek az Árpád múzeumnak. Ki kellene szednem a nagyobb vastárgyakat max. 30 cm mélységig. Balta, sarokpánt már jött, de a szegeket, iszkábát nem akarom ásni. Szerintetek milyen beállítást használjak? 28-as DD fejem van egyelőre és 4.17-es Magnum.
30-ról nagyobb vasat teljsen alapban is. Érme szántó és fix állásban is simán. Adni kell neki vashangot is természetesen. Vagy érme lapos talajbeállítással, azzal már biztos nem hagysz el semmit. Érme lapos, vagy azon felül a mély 1-2-3 és manuális beállítás - még mélyebb.
Ha ez a feladat és kis érme(darabok) nem kellenek, akkor lehet hogy én a "lövészárok" módban mennék ami végül is erre van, és magasan tartanám a fejet. Ez az amikor tűpontban a középső gombot is benyomod és fe jelenik meg. Előtte talaj beállítás.
Ezek jók. És lehet játszani az ekvaliserrel is. A nagyobb vasak a jobb szélen jelennek meg, azt le lehet húzni, hogy azt jónak mutassa, attól balra pedig fel ha nem akarsz kicsiket szedni. És van spektrum is amit le lehet venni kisebb számúra, 5 alá hogy a nagyobb vasra jelezzen jól, a kisebb dolgokra nem annyira.
Most már remélem eléggé összezavarodtál. :))
Köszönöm a válaszokat! Valami ilyesmiken járt az eszem, de gondoltam megkérdezem a tapasztaltabbakat. A zavart a "lövészárok mód" okozza. Ezt még sehol sem láttam, pedig ennek a topicnak majdnem az összes bejegyzését elolvastam már, no jó még csak a 28. oldalon tartok :)
Nem tudom a hivatalos nevét a lövészárok módnak, de annyi, h tűpont gomb egyszer megnyomva tűpontba megy és akkor alul a középső gombbal lehet a lövészárkozóba menni. FE jelzést mutat. Tűpontban marad de ugyanazzal a közéső gombbal mindig vissza lehet hozni az alap halk zúgását ha elhalkul vagy túl erős. Én sokat használom, és ez egyben konzervdoboz kiszelektáló mód is mert van egy vibráló hangja ami vasat jelez akkor is arra ha a normál lengető beállításban nem vasnak mutatja.
Jó mélyre látó és ha eltartod a földtől, akkor az ilyen nagyvasakra még mindig nagyon jelez, de a kisebb dolgokra nem annyira. Érdemes előbb beállítani talajra mert arra is szól különben.



Laxi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022. december 9., péntek 13:01
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laxi » 2022. december 31., szombat 18:01

Nem tudom a hivatalos nevét a lövészárok módnak, de annyi, h tűpont gomb egyszer megnyomva tűpontba megy és akkor alul a középső gombbal lehet a lövészárkozóba menni. FE jelzést mutat. Tűpontban marad de ugyanazzal a közéső gombbal mindig vissza lehet hozni az alap halk zúgását ha elhalkul vagy túl erős. Én sokat használom, és ez egyben konzervdoboz kiszelektáló mód is mert van egy vibráló hangja ami vasat jelez akkor is arra ha a normál lengető beállításban nem vasnak mutatja.
Jó mélyre látó és ha eltartod a földtől, akkor az ilyen nagyvasakra még mindig nagyon jelez, de a kisebb dolgokra nem annyira. Érdemes előbb beállítani talajra mert arra is szól különben.
Köszönöm, ezt ismerem :) Csak azt nem tudtam, hogy így is szoktátok (lehet) használni. Mostmár a nevét is értem.

BUÉK!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: norman » 2023. január 2., hétfő 19:39

Minas Tirith írta:
2022. október 24., hétfő 15:18
Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!
Hali.Erdőre milyen beállítás illetve progi ajánlott? Mély 1 ?Vagy elég az érmézés lapos?
Erdőben mennyire használható és mennyire strapabíró a fej?


:?:

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2023. január 3., kedd 17:51

norman írta:
2023. január 2., hétfő 19:39
Minas Tirith írta:
2022. október 24., hétfő 15:18
Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!
Hali.Erdőre milyen beállítás illetve progi ajánlott? Mély 1 ?Vagy elég az érmézés lapos?
Erdőben mennyire használható és mennyire strapabíró a fej?
Arra jó a lapos, de a legjobbak az avar miatt a mély nevűek. A mély 3 az a kifejezetten "erdei" az avaros helyekre. Durva mélységet tud, mióta ez a szoftver van rajta, a Cobrát egyre kevesebbet veszem elő.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: norman » 2023. január 3., kedd 20:45

Darwin írta:
2023. január 3., kedd 17:51
norman írta:
2023. január 2., hétfő 19:39
Minas Tirith írta:
2022. október 24., hétfő 15:18
Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!
Hali.Erdőre milyen beállítás illetve progi ajánlott? Mély 1 ?Vagy elég az érmézés lapos?
Erdőben mennyire használható és mennyire strapabíró a fej?
Arra jó a lapos, de a legjobbak az avar miatt a mély nevűek. A mély 3 az a kifejezetten "erdei" az avaros helyekre. Durva mélységet tud, mióta ez a szoftver van rajta, a Cobrát egyre kevesebbet veszem elő.
Szia. Esetleg még milyen beállításokat használsz erdőn?
Persze a groundolás és esetleg zavarszűrés felett?
Szoktad pl a kettős discet használni? Vagy ilyen olyan maszkolást?
Mély 3 már nem nagyon falsol?
Még annyi hogy nagyfesznél csak az érzékenység lejjebbvétel számít vagy segít a zajszűrés is?
Köszi.


:?:

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2023. január 5., csütörtök 10:23

norman írta:
2023. január 3., kedd 20:45
Darwin írta:
2023. január 3., kedd 17:51
norman írta:
2023. január 2., hétfő 19:39
Minas Tirith írta:
2022. október 24., hétfő 15:18
Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!
Hali.Erdőre milyen beállítás illetve progi ajánlott? Mély 1 ?Vagy elég az érmézés lapos?
Erdőben mennyire használható és mennyire strapabíró a fej?
Arra jó a lapos, de a legjobbak az avar miatt a mély nevűek. A mély 3 az a kifejezetten "erdei" az avaros helyekre. Durva mélységet tud, mióta ez a szoftver van rajta, a Cobrát egyre kevesebbet veszem elő.
Szia. Esetleg még milyen beállításokat használsz erdőn?
Persze a groundolás és esetleg zavarszűrés felett?
Szoktad pl a kettős discet használni? Vagy ilyen olyan maszkolást?
Mély 3 már nem nagyon falsol?
Még annyi hogy nagyfesznél csak az érzékenység lejjebbvétel számít vagy segít a zajszűrés is?
Köszi.
Ezt most végiggondoltam, hogy miket szoktam. Bőség zavara. :) Mert van a pár alap program, de aztán annyit állítgathatsz, hogy belepistulsz. :D
A mély 3-ig is elmegyek akár erdőben. Ha falsol, bekapcsolom a talaj szűrést. Vagy a vonalakkal és spektrummal (is) játszók. A mély 3 az már kettős beállítás. Van hogy rászánom az időt és kikísérketezem a legjobb beállítást. Van pár teszt pénzem is erre külön. Szoktam a két érzékenységet is külön állítani. A használati nálam sáros :) , illetve telóban megvan letöltve és használom is. A teló is sáros soxor. :D
Lehet játszani a spektrummal is, ami nekem még viszonylag felfedezendő lehetőség, mert keveset csináltam de az pl zajcsökkentésre jó. Nem kell mindig a 7, az 5 pl. van hogy jobb.
Van hogy a vonalakat leveszem kevesebbre úgy hogy csak egy vagy kettő maradjon, mert ha nem nagyon szemetes a hely, az elsők annyira nagyon nem kellenek pl. a középső, negyedik, ötödiket hagyom meg, ebből csak az egyiket vagy kettőt. Akkor a zavar is csak annyival kevesebbet zavar nem mindegy hogy négyet-ötöt vagy egyet. Szintén zaj szűrésre is jó, de azt akkor ha valami zavarja manuálisan is szoktam állítani a zaj beállítást. Erdőre, avaros füves helyre egy tipp a negyedik vagy az ötödik csak. Mondjuk ha mély 3-ba teszem, akkor utána még kitörlöm az első három vagy négy vonalat és csak a leghosszabb marad vagy csak negyedik.

Ferit kérdezem, hogy ha csak az egyik vonal van bekapcsolva, akkor a zaj visszaszamláló csak azt veszi figyelembe vagy az összest?


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: norman » 2023. január 5., csütörtök 13:44

Hali. Na kipróbáltam végre. Egész egyszerűen ment minden de van egy két furcsaság. Erdőben mély 3 is teljesen stabíl volt. Talajra kiegyenlítve. Próbálltam ezt azt de nem éreztem azt a bődületes mélységet. Kis római ezüst kb 17 cm. 20 forintos az jobb kb 25 lapján. Élén ennyiről semmi. Van egy régi Garett fülesem anno Bandi cserélt jack dugót. Telón jó a géppel meg se nyekken.
Másik észrevétel hogy csinál jó pár de nem folyamatos becsippanást mintha lenne valami. De csak eggyet. Áthuzogatva a fejet semmi.
Ami érdekes hogy pl fólia vagy pici valami az vékonyka halk hangon szól. Van ami hangosabb. Minden módisításnal pl programm válltásnál újra kell talajra hangolni. Ez nem gond. Elsőre kb ennyi. Hogy lehet pl kisbronza 25-30 cm eket kihozni erdőben? Vagy ez csak homokon van így?
Ti hogy cseréltek akksikat kint. Kifeszegetitek a tartóból?
Persze próbállgatni kell.


:?:

Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2023. január 9., hétfő 16:51

norman írta:
2023. január 5., csütörtök 13:44
Hali. Na kipróbáltam végre. Egész egyszerűen ment minden de van egy két furcsaság. Erdőben mély 3 is teljesen stabíl volt. Talajra kiegyenlítve. Próbálltam ezt azt de nem éreztem azt a bődületes mélységet. Kis római ezüst kb 17 cm. 20 forintos az jobb kb 25 lapján. Élén ennyiről semmi. Van egy régi Garett fülesem anno Bandi cserélt jack dugót. Telón jó a géppel meg se nyekken.
Másik észrevétel hogy csinál jó pár de nem folyamatos becsippanást mintha lenne valami. De csak eggyet. Áthuzogatva a fejet semmi.
Ami érdekes hogy pl fólia vagy pici valami az vékonyka halk hangon szól. Van ami hangosabb. Minden módisításnal pl programm válltásnál újra kell talajra hangolni. Ez nem gond. Elsőre kb ennyi. Hogy lehet pl kisbronza 25-30 cm eket kihozni erdőben? Vagy ez csak homokon van így?
Ti hogy cseréltek akksikat kint. Kifeszegetitek a tartóból?
Persze próbállgatni kell.
Hali4
Hát ez elég gatya....Érzékenység kb.44? Hanyas vonal:3-vékony 4?!
nálam is volt egy Magnum,sokat csipogott...sok fals jel=lassú haladás...
pl.a sörös kupakra is jó jelet adott földben,aztán amikor meg kiástam berregett...nem értem igazán...a szám 17/0 volt,ami jelzi hogy ha a magasabb érték nagyobb mint a lenti/sokkal/akkor az jó jel.Ha az alsó "0" akkor meg "kiváló"...
tényleg igy van?mert a szinesfémnél igen...



Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2023. január 10., kedd 10:15

Dolby írta:
2023. január 9., hétfő 16:51
norman írta:
2023. január 5., csütörtök 13:44
Hali. Na kipróbáltam végre. Egész egyszerűen ment minden de van egy két furcsaság. Erdőben mély 3 is teljesen stabíl volt. Talajra kiegyenlítve. Próbálltam ezt azt de nem éreztem azt a bődületes mélységet. Kis római ezüst kb 17 cm. 20 forintos az jobb kb 25 lapján. Élén ennyiről semmi. Van egy régi Garett fülesem anno Bandi cserélt jack dugót. Telón jó a géppel meg se nyekken.
Másik észrevétel hogy csinál jó pár de nem folyamatos becsippanást mintha lenne valami. De csak eggyet. Áthuzogatva a fejet semmi.
Ami érdekes hogy pl fólia vagy pici valami az vékonyka halk hangon szól. Van ami hangosabb. Minden módisításnal pl programm válltásnál újra kell talajra hangolni. Ez nem gond. Elsőre kb ennyi. Hogy lehet pl kisbronza 25-30 cm eket kihozni erdőben? Vagy ez csak homokon van így?
Ti hogy cseréltek akksikat kint. Kifeszegetitek a tartóból?
Persze próbállgatni kell.
Hali4
Hát ez elég gatya....Érzékenység kb.44? Hanyas vonal:3-vékony 4?!
nálam is volt egy Magnum,sokat csipogott...sok fals jel=lassú haladás...
pl.a sörös kupakra is jó jelet adott földben,aztán amikor meg kiástam berregett...nem értem igazán...a szám 17/0 volt,ami jelzi hogy ha a magasabb érték nagyobb mint a lenti/sokkal/akkor az jó jel.Ha az alsó "0" akkor meg "kiváló"...
tényleg igy van?mert a szinesfémnél igen...
A sörös kupakot nekem is beszedi, de ha a fekete részt kiegyenesítem, akkor legtöbbször kiszelektálja. Még tanulom, de egyébként mintha nekem egy másik Magnumom lenne. :)



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. január 11., szerda 7:16

Minas Tirith írta:
2023. január 10., kedd 10:15
Dolby írta:
2023. január 9., hétfő 16:51
norman írta:
2023. január 5., csütörtök 13:44
Hali. Na kipróbáltam végre. Egész egyszerűen ment minden de van egy két furcsaság. Erdőben mély 3 is teljesen stabíl volt. Talajra kiegyenlítve. Próbálltam ezt azt de nem éreztem azt a bődületes mélységet. Kis római ezüst kb 17 cm. 20 forintos az jobb kb 25 lapján. Élén ennyiről semmi. Van egy régi Garett fülesem anno Bandi cserélt jack dugót. Telón jó a géppel meg se nyekken.
Másik észrevétel hogy csinál jó pár de nem folyamatos becsippanást mintha lenne valami. De csak eggyet. Áthuzogatva a fejet semmi.
Ami érdekes hogy pl fólia vagy pici valami az vékonyka halk hangon szól. Van ami hangosabb. Minden módisításnal pl programm válltásnál újra kell talajra hangolni. Ez nem gond. Elsőre kb ennyi. Hogy lehet pl kisbronza 25-30 cm eket kihozni erdőben? Vagy ez csak homokon van így?
Ti hogy cseréltek akksikat kint. Kifeszegetitek a tartóból?
Persze próbállgatni kell.
Hali4
Hát ez elég gatya....Érzékenység kb.44? Hanyas vonal:3-vékony 4?!
nálam is volt egy Magnum,sokat csipogott...sok fals jel=lassú haladás...
pl.a sörös kupakra is jó jelet adott földben,aztán amikor meg kiástam berregett...nem értem igazán...a szám 17/0 volt,ami jelzi hogy ha a magasabb érték nagyobb mint a lenti/sokkal/akkor az jó jel.Ha az alsó "0" akkor meg "kiváló"...
tényleg igy van?mert a szinesfémnél igen...
A sörös kupakot nekem is beszedi, de ha a fekete részt kiegyenesítem, akkor legtöbbször kiszelektálja. Még tanulom, de egyébként mintha nekem egy másik Magnumom lenne. :)
amugy tegyétek be "több szólamú" jelzésbe ha megtanulod ott kihallasz sok mindet . én pl már nem is nézem a kijelzőt :D
a fals jelek meg JÓ helyen vannak csak .. pl KK-s

ott úgy szoktam hogy
zajkiegyenlítés .
ugye talajkiegyenlítés.
majd felviszem 2-3 értékkel a discet
max lejjebb lehet vinni az érzékenységet..
DE szemetes (belterület) és kk-s helyen 42-vel simán lehet haladni
ja meg lehet játszani a frekivel is .. attól függ hol vagy kk-n szigorúan max 5ős

mert alap 7-en kiszed minden APRÓ szart a gép de tényleg
volt hogy 5percig kerestem valamit mire kijött egy negyed árpinak a FELE..
azt már mérleg e méri XD


de van oylan hely ahol 46on lehet menni és olyan kussba van a gép hogy hihetetlen
pl rómán, vagy az azonos korú más népeknél.. :D . de árpin is jól tolja mert ott sincs szemét álltalába..


bár én megszoktam hogy néha néha falsol .. kis gyakorlással a jót simán kihallod.. mert teljesen más a jel
meg ha többször átviszed a tárgy felett a gépet már nem falsol mert felismeri mi is az

amúgy falsol mindegyik gép ha olyan a terep,
pl garettel , inoxxal , legendel is kk-n szinte lehetetlen velük haladni vagy falsotak vagy csak félig meddig láttak dogokat..
ök még az elején voltak a föleenk de én már szépen elhaladtam :D

a számos kijelzés a haladóknak való



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. január 11., szerda 9:12

Akksi levehető. Még nincs gépem, de a barátoméhoz kettő aksi van. Egy tartalékban is. Nem kell kifeszegetni.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. január 12., csütörtök 14:24

Minas Tirith írta:
2023. január 10., kedd 10:15
A sörös kupakot nekem is beszedi, de ha a fekete részt kiegyenesítem, akkor legtöbbször kiszelektálja. Még tanulom, de egyébként mintha nekem egy másik Magnumom lenne. :)
A söröskupakot nehéz kiszűrni minden fémkeresővel, mivel lapos, vékony acéllemez, ezért a mágnesezhetősége lapjával nézve igen kicsi a felületéhez képest, tehát nem vasnak érzékelhető, élével nézve viszont fordítva, ezért a fémkereső számára teljesen másnak tűnik különféle szögekből. A MAGNUM többnyire érzékeli a mágnesezhetőségét és kijelző alsó részébe teszi, sokszor a bal oldalra, ahova alapvetően semmilyen más vas tárgy kijelzése nem kerül, ezért ott nincs is vasszűrés. Tehát jó ötlet a kiegyenesítés is a kiszűrésére, vagy az ekvalizerrel alulról kell valamennyi vasszűrést beállítani.


www.metaldetector.hu

greskosanko
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. január 7., szombat 18:04
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: greskosanko » 2023. január 27., péntek 11:28

Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép

Imádom ezt a képet rólunk!

Én viszem a Brutust, mellettem pedig a kisfiam!



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2023. január 30., hétfő 6:22

greskosanko írta:
2023. január 27., péntek 11:28
Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép

Imádom ezt a képet rólunk!

Én viszem a Brutust, mellettem pedig a kisfiam!

ja veszel egy mélykereső szondát és 2 géped van végül is :D
de a brutusbol készült 3-4 fajta verzió is D:
kérdezd meg a ferit melyik a legjobb D:



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2023. február 1., szerda 11:16

Magnumra szeretnék vezeték nélküli fülest illetve fejhallgatót, de nem tudom hogy ez kivitelezhető e egyáltalán és ha igen akkor nem e késik a jel stb.... Már a gyakorlatban, terepen bevált műszaki megoldások érdekelnének...



Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2023. február 1., szerda 13:30

kincsvadász írta:
2023. február 1., szerda 11:16
Magnumra szeretnék vezeték nélküli fülest illetve fejhallgatót, de nem tudom hogy ez kivitelezhető e egyáltalán és ha igen akkor nem e késik a jel stb.... Már a gyakorlatban, terepen bevált műszaki megoldások érdekelnének...
Deteknix W3 vagy W6. Ez jó. A w3 való a legtöbb füleshez és a W6 a vastag dugósokhoz.



lalika85
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. február 5., vasárnap 22:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalika85 » 2023. február 6., hétfő 10:04

Eladó Magnum 41cm DD és 28x22 DD fej mindkettő kiváló állapotban nem össze vissza ütött agyon karcolt fejek! 40 és 35 ezer forint lenne az elképzelésem . A kettő egyben 70 ezer



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. március 11., szombat 11:02

Nem mindennapi leletek kerültek elő Nemesvámos határában
Screenshot_20230311_105957_Brave.jpg
Screenshot_20230311_105957_Brave.jpg (520.59 KiB) Megtekintve 12464 alkalommal
https://www.veol.hu/helyi-kozelet/2023/ ... -hataraban


www.metaldetector.hu

Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2023. március 11., szombat 15:52

Feri írta:
2023. március 11., szombat 11:02
Nem mindennapi leletek kerültek elő Nemesvámos határában
Screenshot_20230311_105957_Brave.jpg
https://www.veol.hu/helyi-kozelet/2023/ ... -hataraban
A legjobb gép! :clap:



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. április 30., vasárnap 19:22

Kaszáló írta:
2022. december 29., csütörtök 9:19
Feri írta:
2022. december 28., szerda 10:12
Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép
Igen, a MAGNUM kézi és mélységi kereső is egyben, tehát ebből a szempontból is különleges fémkereső. A mélykereső nem egy másik fajta MAGNUM, hanem annak az egyik bekapcsolható funkciója. Igazából ott van a képen is a BRUTUS mögött ez a nyéllel és keresőfejjel felszerelt normál, lengetős műszer. A kijelzős műszerdoboz és az akkutartó levehető a nyélről és átrakható a BRUTUS szondára, ilyenkor át kell kapcsolni mélykeresőbe és akkor mélykeresőként funkcionál. Illetve a mélykereső üzemmód bekacsolható akkor is, ha a lengetős használatra van összerakva, akkor is mélykeresőként működik, és akkor extra nagy mélységet tud.
A fehér a BRUTUS régebbi verziója, az újabb verzió sötétszürke csőből készül, ami mechanikailag sokkal erősebb és stabilabb, a tudása valamivel jobb. Illetve a fehér szín sokaknak nem tetszett, gyakran átfestették, ezért is jobb a sötétszürke.
Köszönöm! Hamarosan jelentkezem egyért!
Idővel sikerült egy Magnumot nekem is beszerezni. :dance: Régi álmom teljesült. :) Saját Brutus még nincs de lesz hamarosan. Ezen a hosszú hétvégén kipróbáltam egykét órat a környéken és megyek holnap többet is vele. A barátoméval voltam már többször, nem ismeretlen a gép, tudtam az alapokat és nem egy zsákbamacskát vettem. Elsőre az fogott meg, higy sokkal könnyebb, mint a barátom gépe, mert az egy vastag fém szárral van, ez pedig karbonos műanyag. A képen a kissrác mögött van egy, olyan szárral van ez is. Nem okozott csalódást, azt elárulhatom. ;-)



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2023. május 9., kedd 18:12

Kaszáló írta:
2023. április 30., vasárnap 19:22
Kaszáló írta:
2022. december 29., csütörtök 9:19
Feri írta:
2022. december 28., szerda 10:12
Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép
Igen, a MAGNUM kézi és mélységi kereső is egyben, tehát ebből a szempontból is különleges fémkereső. A mélykereső nem egy másik fajta MAGNUM, hanem annak az egyik bekapcsolható funkciója. Igazából ott van a képen is a BRUTUS mögött ez a nyéllel és keresőfejjel felszerelt normál, lengetős műszer. A kijelzős műszerdoboz és az akkutartó levehető a nyélről és átrakható a BRUTUS szondára, ilyenkor át kell kapcsolni mélykeresőbe és akkor mélykeresőként funkcionál. Illetve a mélykereső üzemmód bekacsolható akkor is, ha a lengetős használatra van összerakva, akkor is mélykeresőként működik, és akkor extra nagy mélységet tud.
A fehér a BRUTUS régebbi verziója, az újabb verzió sötétszürke csőből készül, ami mechanikailag sokkal erősebb és stabilabb, a tudása valamivel jobb. Illetve a fehér szín sokaknak nem tetszett, gyakran átfestették, ezért is jobb a sötétszürke.
Köszönöm! Hamarosan jelentkezem egyért!
Idővel sikerült egy Magnumot nekem is beszerezni. :dance: Régi álmom teljesült. :) Saját Brutus még nincs de lesz hamarosan. Ezen a hosszú hétvégén kipróbáltam egykét órat a környéken és megyek holnap többet is vele. A barátoméval voltam már többször, nem ismeretlen a gép, tudtam az alapokat és nem egy zsákbamacskát vettem. Elsőre az fogott meg, higy sokkal könnyebb, mint a barátom gépe, mert az egy vastag fém szárral van, ez pedig karbonos műanyag. A képen a kissrác mögött van egy, olyan szárral van ez is. Nem okozott csalódást, azt elárulhatom. ;-)
Jó választás! Sok sikert! Én évekkel ezelőtt lecseréltem másra, de újra Magnumos lettem és azóta is. Közben volt két frissítés a szoftverben és jelentősen mélyebb lett a gép. Ráver nagyon drága csodákra is. A mostani hétvégén egy ATX-es volt a partnerem, ami kipróbáláson volt nála, nem vette meg végül. Használtan is sokkal több lett volna mint egy új Magnum az összes lehető extrával és sehol sincs hozzá képest.



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. május 14., vasárnap 11:35

Archer írta:
2023. május 9., kedd 18:12
Kaszáló írta:
2023. április 30., vasárnap 19:22
Kaszáló írta:
2022. december 29., csütörtök 9:19
Feri írta:
2022. december 28., szerda 10:12
Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép
Igen, a MAGNUM kézi és mélységi kereső is egyben, tehát ebből a szempontból is különleges fémkereső. A mélykereső nem egy másik fajta MAGNUM, hanem annak az egyik bekapcsolható funkciója. Igazából ott van a képen is a BRUTUS mögött ez a nyéllel és keresőfejjel felszerelt normál, lengetős műszer. A kijelzős műszerdoboz és az akkutartó levehető a nyélről és átrakható a BRUTUS szondára, ilyenkor át kell kapcsolni mélykeresőbe és akkor mélykeresőként funkcionál. Illetve a mélykereső üzemmód bekacsolható akkor is, ha a lengetős használatra van összerakva, akkor is mélykeresőként működik, és akkor extra nagy mélységet tud.
A fehér a BRUTUS régebbi verziója, az újabb verzió sötétszürke csőből készül, ami mechanikailag sokkal erősebb és stabilabb, a tudása valamivel jobb. Illetve a fehér szín sokaknak nem tetszett, gyakran átfestették, ezért is jobb a sötétszürke.
Köszönöm! Hamarosan jelentkezem egyért!
Idővel sikerült egy Magnumot nekem is beszerezni. :dance: Régi álmom teljesült. :) Saját Brutus még nincs de lesz hamarosan. Ezen a hosszú hétvégén kipróbáltam egykét órat a környéken és megyek holnap többet is vele. A barátoméval voltam már többször, nem ismeretlen a gép, tudtam az alapokat és nem egy zsákbamacskát vettem. Elsőre az fogott meg, higy sokkal könnyebb, mint a barátom gépe, mert az egy vastag fém szárral van, ez pedig karbonos műanyag. A képen a kissrác mögött van egy, olyan szárral van ez is. Nem okozott csalódást, azt elárulhatom. ;-)
Jó választás! Sok sikert! Én évekkel ezelőtt lecseréltem másra, de újra Magnumos lettem és azóta is. Közben volt két frissítés a szoftverben és jelentősen mélyebb lett a gép. Ráver nagyon drága csodákra is. A mostani hétvégén egy ATX-es volt a partnerem, ami kipróbáláson volt nála, nem vette meg végül. Használtan is sokkal több lett volna mint egy új Magnum az összes lehető extrával és sehol sincs hozzá képest.
Most már én is egyre jobb vagyok benne. Nagyon bejött szeretek sok beállítást kipróbálni és nagyon tetszik, milyen mélységet ki lehet hozni. Annyira nincs viszonyítási alapom, de tudom, hogy egyik helyet Garrett AT-vel, régebbi és a legújabb XP-vel és Minelabbal is már rendesen és többször levadászták nálam tapasztaltabbak és utánuk még sokat találtam. A barátom az aki sok gépet ismer, ő is ezt ajánlotta, hogy ez a legjobb. Kár, higy esik, mert most is ott kaszálnék. :)



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2023. május 20., szombat 11:44

Ismerős gépe van! :) Kép
Tippek kezdő kincskeresőknek
Krámli Zoltán szerint annak, aki most szeretne belefogni a kincskeresésbe, az első körben el kell döntenie, kisebb tárgyakra, érmékre, vagy hadisírok kutatására specializálódik-e, hiszen más-más gép kell hozzájuk. Egy megbízható, kezdőknek való detektor ára körülbelül 300 ezer forint. Szükség van még GPS-re a helymegjelöléshez, egy jó ásóra és egy hátizsákra... nagyjából ez az alapfelszerelés. Vízpartokon, árnyas helyeken érdemes kutatni, de a dombok aljában is lehet kincsekre bukkanni.

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/f ... et/nv8rxfl
Feri írta:
2023. március 11., szombat 11:02
Nem mindennapi leletek kerültek elő Nemesvámos határában
Screenshot_20230311_105957_Brave.jpg
https://www.veol.hu/helyi-kozelet/2023/ ... -hataraban



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. július 24., hétfő 10:55

Miután ennyi segítséget kaptam, nem tartom meg magamnak a tapasztalatokat én se.
A Brutusról annyit, hogy hamar sikerült megtanulni a hogyanokat és nagyon lelkes és hálás vagyok mert nagy sikerélmények vannak! :dance: A közösségi régészet és kutatás résztvevője lettem egy barátom révén és a lelet mind múzeumba kerül, úgyhogy olvasni fogtok róla, ahogy az előző cikkben szereplő kollégáról is, mert ez a szerkezet depó szedésben [is!] verhetetlen. ^:)^
Még nem publikus az ügy, a múzeum malmai lassan őrölnek. Ami több száz és ezer évet kibírt a föld alatt, az kibír még nehány hónapot, mondják. :) Annyira én nem vagyok ott mélykereső ismeretben, de az "öregek" szerint ez mindent visz, a gépem mindennel, mélykeresőkkel is átnézett helyeken is talált és nem is akárhogy! Van egy dolog amit évtizedek óta sejtenek hogy ott van és minden eszközzel kutatták és ezzel lett meg!
A gépezetről annyit, hogy nagy dicséret jár a készítőnek, mert a Magnum egy kivételes "mindent visz" kombó, mert a kézi száras Magnum is önmagában is kivételes, a legjobb érméző gép. Számos próba és összevetés igazolja akár sokkal drágább gépekkel. Jellemző a több jó és kevesebb szemét az összesítésnél. A gép könnyű és jól kiegyensúlyozott is, ami külön nagyon jó huzamos "kaszáló" aktivitás esetén. Ehhez és ahhoz képest, hogy hazai gyártmány, eléggé alul reprezentált szerintem, ami elég érthetetlen a képességei fényében. A csapatban és ismerősök között van még egy Magnumos, ő volt aki ajánlotta, és egy Cobrás, de a többi import gép, pedig még a legdrágább se tudja ezt. ;-)
Az enyém egy újabb szériás, sötét szürke Brutus és az alap 28 centis fejes "kaszáló". Külön van egy kicsi 19 centis fej is a feltárás közbeni besegítésekhez és extra szemetes, hulladékos helyszínek kutatására.



Avatar
Teebee
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023. május 3., szerda 1:22
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Teebee » 2023. július 24., hétfő 14:18

Kaszáló írta:
2023. július 24., hétfő 10:55
Miután ennyi segítséget kaptam, nem tartom meg magamnak a tapasztalatokat én se.
A Brutusról annyit, hogy hamar sikerült megtanulni a hogyanokat és nagyon lelkes és hálás vagyok mert nagy sikerélmények vannak! :dance: A közösségi régészet és kutatás résztvevője lettem egy barátom révén és a lelet mind múzeumba kerül, úgyhogy olvasni fogtok róla, ahogy az előző cikkben szereplő kollégáról is, mert ez a szerkezet depó szedésben [is!] verhetetlen. ^:)^
Még nem publikus az ügy, a múzeum malmai lassan őrölnek. Ami több száz és ezer évet kibírt a föld alatt, az kibír még nehány hónapot, mondják. :) Annyira én nem vagyok ott mélykereső ismeretben, de az "öregek" szerint ez mindent visz, a gépem mindennel, mélykeresőkkel is átnézett helyeken is talált és nem is akárhogy! Van egy dolog amit évtizedek óta sejtenek hogy ott van és minden eszközzel kutatták és ezzel lett meg!
A gépezetről annyit, hogy nagy dicséret jár a készítőnek, mert a Magnum egy kivételes "mindent visz" kombó, mert a kézi száras Magnum is önmagában is kivételes, a legjobb érméző gép. Számos próba és összevetés igazolja akár sokkal drágább gépekkel. Jellemző a több jó és kevesebb szemét az összesítésnél. A gép könnyű és jól kiegyensúlyozott is, ami külön nagyon jó huzamos "kaszáló" aktivitás esetén. Ehhez és ahhoz képest, hogy hazai gyártmány, eléggé alul reprezentált szerintem, ami elég érthetetlen a képességei fényében. A csapatban és ismerősök között van még egy Magnumos, ő volt aki ajánlotta, és egy Cobrás, de a többi import gép, pedig még a legdrágább se tudja ezt. ;-)
Az enyém egy újabb szériás, sötét szürke Brutus és az alap 28 centis fejes "kaszáló". Külön van egy kicsi 19 centis fej is a feltárás közbeni besegítésekhez és extra szemetes, hulladékos helyszínek kutatására.
Szia! A Brutuszt mennyire nehéz hordozni a súly miatt? És meddig tart betanulni? Ajánlották, élőben nem próbáltam még ki hogy milyen, de nem vagyok egy Swarzi és állítólag nem könnyű. "Kaszálós" Magnumom már van és a mélykereső is működik, de gondolom sokkal jobb Brutusszal? Szép napot!


:))@

Avatar
Teebee
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023. május 3., szerda 1:22
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Teebee » 2023. július 25., kedd 9:17

Ilyet találtam hirdetve a Facebookon. Mindkettő Magnumnak van mondva, de eléggé mások. Akkor most több fajta van vagy ez valami utángyártás? Vagy többféle szárral és fejjel van? Az enyém olyan mint a jobb oldali, két hónapja vettem újonnan. Ez most mi? Mert van kolléga, aki szintén venne és talán egy használt is oké volna neki, de csak eredetit.

Kép


:))@

Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. július 26., szerda 9:25

Teebee írta:
2023. július 25., kedd 9:17
Ilyet találtam hirdetve a Facebookon. Mindkettő Magnumnak van mondva, de eléggé mások. Akkor most több fajta van vagy ez valami utángyártás? Vagy többféle szárral és fejjel van? Az enyém olyan mint a jobb oldali, két hónapja vettem újonnan. Ez most mi? Mert van kolléga, aki szintén venne és talán egy használt is oké volna neki, de csak eredetit.

Kép
Ezt én nem tudom, de mivel a Magnumot mondják a nagy tudásúak a legjobbnak és tényleg jobb mint akár a legdrágább gép amivel találkoztam, nem volna nagy meglepetés ha utánozni próbálná valaki. Pénteken találkozom a többiekkel, majd rákérdezek. Az enyém is olyan mint a jobb oldali, csak ha a fotót kinagyítom, akkor látszik, hogy a könyöktámasz kicsit eltér, mások a csavarok is, de egyébként ugyanolyan, szerintem az vagy eredeti, vagy nagyon pontos másolat lehet. A másik eléggé vaskosnak és kidolgozatlannak tűnik, az lehet a koppintás. Ilyen kereső fejet és szárat nem láttam, hogy kapható lenne a gyártónál. Mondjuk az eredeti is furcsán hat a kocka fejegységgel a többi géphez képest, de a tudás a fontos és az nagyon ott van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kaszáló 2023. július 26., szerda 11:35-kor.



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2023. július 26., szerda 9:33

Teebee írta:
2023. július 24., hétfő 14:18
Kaszáló írta:
2023. július 24., hétfő 10:55
Miután ennyi segítséget kaptam, nem tartom meg magamnak a tapasztalatokat én se.
A Brutusról annyit, hogy hamar sikerült megtanulni a hogyanokat és nagyon lelkes és hálás vagyok mert nagy sikerélmények vannak! :dance: A közösségi régészet és kutatás résztvevője lettem egy barátom révén és a lelet mind múzeumba kerül, úgyhogy olvasni fogtok róla, ahogy az előző cikkben szereplő kollégáról is, mert ez a szerkezet depó szedésben [is!] verhetetlen. ^:)^
Még nem publikus az ügy, a múzeum malmai lassan őrölnek. Ami több száz és ezer évet kibírt a föld alatt, az kibír még nehány hónapot, mondják. :) Annyira én nem vagyok ott mélykereső ismeretben, de az "öregek" szerint ez mindent visz, a gépem mindennel, mélykeresőkkel is átnézett helyeken is talált és nem is akárhogy! Van egy dolog amit évtizedek óta sejtenek hogy ott van és minden eszközzel kutatták és ezzel lett meg!
A gépezetről annyit, hogy nagy dicséret jár a készítőnek, mert a Magnum egy kivételes "mindent visz" kombó, mert a kézi száras Magnum is önmagában is kivételes, a legjobb érméző gép. Számos próba és összevetés igazolja akár sokkal drágább gépekkel. Jellemző a több jó és kevesebb szemét az összesítésnél. A gép könnyű és jól kiegyensúlyozott is, ami külön nagyon jó huzamos "kaszáló" aktivitás esetén. Ehhez és ahhoz képest, hogy hazai gyártmány, eléggé alul reprezentált szerintem, ami elég érthetetlen a képességei fényében. A csapatban és ismerősök között van még egy Magnumos, ő volt aki ajánlotta, és egy Cobrás, de a többi import gép, pedig még a legdrágább se tudja ezt. ;-)
Az enyém egy újabb szériás, sötét szürke Brutus és az alap 28 centis fejes "kaszáló". Külön van egy kicsi 19 centis fej is a feltárás közbeni besegítésekhez és extra szemetes, hulladékos helyszínek kutatására.
Szia! A Brutuszt mennyire nehéz hordozni a súly miatt? És meddig tart betanulni? Ajánlották, élőben nem próbáltam még ki hogy milyen, de nem vagyok egy Swarzi és állítólag nem könnyű. "Kaszálós" Magnumom már van és a mélykereső is működik, de gondolom sokkal jobb Brutusszal? Szép napot!
Nem könnyű, de nem is mondanám nehéznek, kivéve ha pánt nélkül, csak ha kézben viszem. Van hozzá vállra akasztható vállpánt és az tartja a súlyt. Ha egész nap használjuk, szoktam néha a jobb oldalról a bal oldalra áttenni, mivel ugyanúgy használható ott is és én se vagyok egy izomember. Ásót és más fémet nemigen lehet azzal együtt vinni, tehát vagy kell egy társ, vagy bejelölöd a jó helyet és elmész az ásóért. Elég pontos a behatárolása, de nem árt ásáshoz egy kézi gép is.
A betanulás olyan, hogy két órán belül már tudtam elég jól használni, harmadik alkalommal már rutinosan.



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2023. július 26., szerda 17:43

Teebee írta:
2023. július 25., kedd 9:17
Ilyet találtam hirdetve a Facebookon. Mindkettő Magnumnak van mondva, de eléggé mások. Akkor most több fajta van vagy ez valami utángyártás? Vagy többféle szárral és fejjel van? Az enyém olyan mint a jobb oldali, két hónapja vettem újonnan. Ez most mi? Mert van kolléga, aki szintén venne és talán egy használt is oké volna neki, de csak eredetit.

Kép
Mind a kettő eredeti Magnum, ami a fejegységet illeti. A bal oldali szárat és a 3 nagy keresőfejet ul69 fórumtárs készítette, azok a gyártótól függetlenek.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2023. július 26., szerda 19:21

Nem eredeti a másolat fejegysége se, az is másolat. ;-)
Magyar gép fan vagyok és őszintén megmondva annak jobban örülnék, ha ul69 ezt meg tudja csinálni, akkor inkább egy új Feri és Bandi volna és egy kitűnő saját magyar géppel rukkolna elő. A kopírozás, pláne ha eredeti néven adja, visszás dolog szerintem.
Korábban egy másik kép volt a Facebookon és azon teljesen látszott, hogy a fejegység része se olyan. Próbál csak hasonlítani. Ahogy a hamis Omega és Rolex másolatokat is fel lehet ismerni, ezt is. Az itteni képen is látszik, csak tudni kell mit nézzen az ember.
Az a tavalyi posztom teljesen passzol ide, amit a szintén másolat hamis Cobráról írtam, és a Magnumról is és be is másolom. Nem véletlen hogy ezeket és nem Noktát XP-t, Golden Maskot és hasonlókat hanem pont a Cobra és a Magnum a célpont, mert ezek tudása világelső.

"Ami az egészről beugrott az ez a hatéves poszt a "hamis", másolt Cobráról.
Valamit elmond a gépről az is, hogy ha koppintják. Az a jobb dolgokra jellemző. ;-) Ha aktív keresős valaki és műszakilag hozzáértő az nem fog komoly energiát befektetni akármibe és ezt egy ilyen követte el, aki tudta mit csinál. A másik aminek van ilyen koppintása, a Magnum.
Nekem is volt jó egynehány nagyon futó csúcs gépem, pl. kétféle Deus, Nox 800 is és tervezek mást is, de ami marad az a három magyar: Delta, Cobra és Magnum. És a mélység nagyon is számít és a magyarok ebben (is) jobbak! Nem egy embert ismerek, aki nem akar ásónyom alá menni, lusta ásni, csak kapargatós érmézés, ami rendben is van, de a mélységinek nagyonis van értelme. Mondjuk a depószedés. Ami nem olyan sűrű dolog, de annál jobb. Horgászni is lehet kis sneciket és keszegeket meg nagy pontyot vagy harcsát is. :mrgreen: "
Kép


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2023. július 27., csütörtök 9:42

"Nem eredeti a másolat fejegysége se, az is másolat. ;-) "

Arról nincs tudomásom, hogy a fejegység is másolat lenne. Pár éve, amikor ul69-el beszéltem nagy fejjel kapcsolatban, akkor ő csak plusz fejek gyártásával próbálkozott. Küldött is egy nagy fejet tesztelésre, ami egészen jól működött. Ferinél, akkor még nem volt elérhető nagy fej a Magnumhoz.



Útkaparó
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2017. április 13., csütörtök 7:31
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Útkaparó » 2023. július 27., csütörtök 11:00

Ez azért egy igazi, keserves, ízig-vérig magyar és kelet-európai történet. :lol: Akkor jól meg kell nézni most már a Magnumban is, mit vesz az ember? A képről én nem mondanám meg, de élőben azért biztosan észrevenném a különbséget. A hamis Cobrás sztorit korábban is hallottam. :D Olyan ez mint a sötétben keresőzés és hasonlók ami nyugaton nemigen szokás. Németországban és Ausztriában is dolgozom, és itt elképzelhetetlen ilyesmi, kivéve törököknél és más keleti bevándorlóknál. A törökök kopizták pl. a legdrágább Minelabokat, amit egy magyar kereskedő is terjesztett. Eredetiként persze. :lol:
Aki tényleg profin és élesben keresőzik, az tudja értékelni, hogy melyik gép az igazán jó és addig logikus is, miért azt másolja. De valóban visszás is, mert pont a másik magyart? Ha ennyire tud, akkor tényleg miért nem egy másik saját márkát csinál? A népszerű márkákhoz sokan gyártanak kereső fejet és kiegészítőket és ez jól is van, de más pl. Detech fejet venni egy géphez és más magából a gépből utánzatot venni.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2023. július 27., csütörtök 21:15

Útkaparó írta:
2023. július 27., csütörtök 11:00
Ez azért egy igazi, keserves, ízig-vérig magyar és kelet-európai történet. :lol: Akkor jól meg kell nézni most már a Magnumban is, mit vesz az ember? A képről én nem mondanám meg, de élőben azért biztosan észrevenném a különbséget. A hamis Cobrás sztorit korábban is hallottam. :D Olyan ez mint a sötétben keresőzés és hasonlók ami nyugaton nemigen szokás. Németországban és Ausztriában is dolgozom, és itt elképzelhetetlen ilyesmi, kivéve törököknél és más keleti bevándorlóknál. A törökök kopizták pl. a legdrágább Minelabokat, amit egy magyar kereskedő is terjesztett. Eredetiként persze. :lol:
Aki tényleg profin és élesben keresőzik, az tudja értékelni, hogy melyik gép az igazán jó és addig logikus is, miért azt másolja. De valóban visszás is, mert pont a másik magyart? Ha ennyire tud, akkor tényleg miért nem egy másik saját márkát csinál? A népszerű márkákhoz sokan gyártanak kereső fejet és kiegészítőket és ez jól is van, de más pl. Detech fejet venni egy géphez és más magából a gépből utánzatot venni.
nem értem mi ez a nyafogás..persze csináltam más fejeket és szárat ami nem koppintás ha nem saját,igen lemásoltam a dobozt is amibe különböző gyártók alakatrészeit próbáltam ki,..ki is nyírtam vagy 4-5 procit meg két marék mindenféle alkatrészt míg kisérleteztem vele.a szoftwert Feri töltötte fel az ö tudtával csináltam men a háta mögött söt azt is mosndtam neki hogy a fölösleges gépeket eladom mert mondta h készül a Magnum 2.persze az már régóta készül minden esetre lett fölöslegben 3 gép ami eladó.ez ennyi nem több



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2023. július 28., péntek 13:11

ul69 írta:
2023. július 27., csütörtök 21:15
Útkaparó írta:
2023. július 27., csütörtök 11:00
Ez azért egy igazi, keserves, ízig-vérig magyar és kelet-európai történet. :lol: Akkor jól meg kell nézni most már a Magnumban is, mit vesz az ember? A képről én nem mondanám meg, de élőben azért biztosan észrevenném a különbséget. A hamis Cobrás sztorit korábban is hallottam. :D Olyan ez mint a sötétben keresőzés és hasonlók ami nyugaton nemigen szokás. Németországban és Ausztriában is dolgozom, és itt elképzelhetetlen ilyesmi, kivéve törököknél és más keleti bevándorlóknál. A törökök kopizták pl. a legdrágább Minelabokat, amit egy magyar kereskedő is terjesztett. Eredetiként persze. :lol:
Aki tényleg profin és élesben keresőzik, az tudja értékelni, hogy melyik gép az igazán jó és addig logikus is, miért azt másolja. De valóban visszás is, mert pont a másik magyart? Ha ennyire tud, akkor tényleg miért nem egy másik saját márkát csinál? A népszerű márkákhoz sokan gyártanak kereső fejet és kiegészítőket és ez jól is van, de más pl. Detech fejet venni egy géphez és más magából a gépből utánzatot venni.
nem értem mi ez a nyafogás..persze csináltam más fejeket és szárat ami nem koppintás ha nem saját,igen lemásoltam a dobozt is amibe különböző gyártók alakatrészeit próbáltam ki,..ki is nyírtam vagy 4-5 procit meg két marék mindenféle alkatrészt míg kisérleteztem vele.a szoftwert Feri töltötte fel az ö tudtával csináltam men a háta mögött söt azt is mosndtam neki hogy a fölösleges gépeket eladom mert mondta h készül a Magnum 2.persze az már régóta készül minden esetre lett fölöslegben 3 gép ami eladó.ez ennyi nem több
Akkor jól láttam, hogy az se eredeti...


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2023. július 29., szombat 6:49

Darwin írta:
2023. július 28., péntek 13:11
ul69 írta:
2023. július 27., csütörtök 21:15
Útkaparó írta:
2023. július 27., csütörtök 11:00
Ez azért egy igazi, keserves, ízig-vérig magyar és kelet-európai történet. :lol: Akkor jól meg kell nézni most már a Magnumban is, mit vesz az ember? A képről én nem mondanám meg, de élőben azért biztosan észrevenném a különbséget. A hamis Cobrás sztorit korábban is hallottam. :D Olyan ez mint a sötétben keresőzés és hasonlók ami nyugaton nemigen szokás. Németországban és Ausztriában is dolgozom, és itt elképzelhetetlen ilyesmi, kivéve törököknél és más keleti bevándorlóknál. A törökök kopizták pl. a legdrágább Minelabokat, amit egy magyar kereskedő is terjesztett. Eredetiként persze. :lol:
Aki tényleg profin és élesben keresőzik, az tudja értékelni, hogy melyik gép az igazán jó és addig logikus is, miért azt másolja. De valóban visszás is, mert pont a másik magyart? Ha ennyire tud, akkor tényleg miért nem egy másik saját márkát csinál? A népszerű márkákhoz sokan gyártanak kereső fejet és kiegészítőket és ez jól is van, de más pl. Detech fejet venni egy géphez és más magából a gépből utánzatot venni.
nem értem mi ez a nyafogás..persze csináltam más fejeket és szárat ami nem koppintás ha nem saját,igen lemásoltam a dobozt is amibe különböző gyártók alakatrészeit próbáltam ki,..ki is nyírtam vagy 4-5 procit meg két marék mindenféle alkatrészt míg kisérleteztem vele.a szoftwert Feri töltötte fel az ö tudtával csináltam men a háta mögött söt azt is mosndtam neki hogy a fölösleges gépeket eladom mert mondta h készül a Magnum 2.persze az már régóta készül minden esetre lett fölöslegben 3 gép ami eladó.ez ennyi nem több
Akkor jól láttam, hogy az se eredeti...
direkt más színű a matrica más fej más szár..nem kellett hozzá egyetem meglátni..honnan számít valami eredetinek?



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Timber » 2023. július 29., szombat 13:45

ul69 írta:
2023. július 29., szombat 6:49
Darwin írta:
2023. július 28., péntek 13:11
ul69 írta:
2023. július 27., csütörtök 21:15
Útkaparó írta:
2023. július 27., csütörtök 11:00
Ez azért egy igazi, keserves, ízig-vérig magyar és kelet-európai történet. :lol: Akkor jól meg kell nézni most már a Magnumban is, mit vesz az ember? A képről én nem mondanám meg, de élőben azért biztosan észrevenném a különbséget. A hamis Cobrás sztorit korábban is hallottam. :D Olyan ez mint a sötétben keresőzés és hasonlók ami nyugaton nemigen szokás. Németországban és Ausztriában is dolgozom, és itt elképzelhetetlen ilyesmi, kivéve törököknél és más keleti bevándorlóknál. A törökök kopizták pl. a legdrágább Minelabokat, amit egy magyar kereskedő is terjesztett. Eredetiként persze. :lol:
Aki tényleg profin és élesben keresőzik, az tudja értékelni, hogy melyik gép az igazán jó és addig logikus is, miért azt másolja. De valóban visszás is, mert pont a másik magyart? Ha ennyire tud, akkor tényleg miért nem egy másik saját márkát csinál? A népszerű márkákhoz sokan gyártanak kereső fejet és kiegészítőket és ez jól is van, de más pl. Detech fejet venni egy géphez és más magából a gépből utánzatot venni.
nem értem mi ez a nyafogás..persze csináltam más fejeket és szárat ami nem koppintás ha nem saját,igen lemásoltam a dobozt is amibe különböző gyártók alakatrészeit próbáltam ki,..ki is nyírtam vagy 4-5 procit meg két marék mindenféle alkatrészt míg kisérleteztem vele.a szoftwert Feri töltötte fel az ö tudtával csináltam men a háta mögött söt azt is mosndtam neki hogy a fölösleges gépeket eladom mert mondta h készül a Magnum 2.persze az már régóta készül minden esetre lett fölöslegben 3 gép ami eladó.ez ennyi nem több
Akkor jól láttam, hogy az se eredeti...
direkt más színű a matrica más fej más szár..nem kellett hozzá egyetem meglátni..honnan számít valami eredetinek?
Ha nem te gyártod a gépet és nem is a gyártó megbízásából csinálod ezeket hát akkor ezen el lehet filózni mennyire eredeti. Mondjuk "eredeti ul gyártmány". :) De ha az eredeti márkanév van egy másolt terméken az már nem hogy nem eredeti, de hamis. És még a szériaszám is ott van rajta. De mért nem csinálsz valami tényleg eredeti gépet és akkor nincs ebből gond?



Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2023. július 29., szombat 14:15

Ez volt az első hozzászólásom. :D Az ok ami miatt ez az egész cécó megy szerintem, amit már akkor felhoztam, hogy a gép igen jó, sokan ismerik, sokan használják annak ellenére, hogy nincs jó marketingje, ezért megéri tartozékokat csinálni hozzá. Mondjuk az enyém biztos eredeti, de szerintem nem baj, ha más is csinál ilyeneket.

"Egy javaslat: jobban kéne reklámozni, hype-olni. Nekem se volt igazán képben, gondoltam erre is, de nem elsősorban. Előbb is olvastam az egyik FB csoportban, hogy más, jó drága gépek mennyire agyon vannak reklámozza, mind a legeslegjobb. :D Profi képek, videók. A leletek persze, hogy csakis pont a videó forgatása közben jöttek és nem a reklám kedvéért ásták el oda :lol: , a híres fémkeresők is jó pénzért persze hogy azt tartják a legjobbnak stb.
Ehhez képest amikor megkérdeztem embereket hogy Equinox vagy Deus, esetleg Magnum vagy AT Pro, fordult a kocka, a legtöbb a Magnumot mondta. Akinek nem az volt, az is ajánlotta. De kb. úgy ám, hogy persze, ez a tuti, hogyhogy nem tudom? :D Ezek után most már nagyon kíváncsi vagyok rá."



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2023. július 30., vasárnap 14:24

Ez van, ami jó azt utánozzák. :))@ Meglepő? A plusz kereső fejek, szondák, szárak, szerintem színesítik a palettát és jók nekünk, ahogy az említett Detech fejek is és a többi, de a központi fejegység, a gép lelkének kopizása már aggályos szerintem is.
Cirka 7 éve van meg, más gépeim is voltak, de ez a fix alap gép nálam. Azóta egy kis panel lett beszerelve és a szoftver lett többször frissítve, ami jelentősen dobott még rajta de sajnos azóta kevés alkalmam volt gépezni. A héten vettem elő megint, a csákányozós száraz földön aztán eszembe jutott, hogy ez nem hal meg a száraz földtől mint mások. A nagy Equinox-láz :lol: is eszembe jutott, majdnem rábeszéltek egyre amikor mindenki azt sztárolta, de a Magnum még a 3 vonalasban is, a frissítés előtt is megverte.

Teebee, nem nagyon nehéz, de a vállhevedert azért nem jó otthon felejteni. ;-) Ez a Brutus is nagyon jó hogy van hozzá, ami unikális dolog, más detektoroknál nem szokás a mélykereső szonda és 2x hasznosabb tőle a gép.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma