Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DELTA

Fémkereséshez való eszközök
Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2016. március 27., vasárnap 10:41

Én tudom milyen :-) Nekem volt elöszőr. Neki is álltam reklámozni. Teszteket csináltam,videókat
Aztán betaláltak mindenféle okoskodó manusok,hogy nemjól csinálom a tesztet meg ez meg az... Jöttek az okoskodó üzenetek privában...nevetséges volt.De nagy fejet senki sem vett,csak okoskodott. Persze magáért beszél a nagy fej. Aztán úgy voltam vele hogy hagyom a fa...ba,mit érdekel engem. Töröltem a videókat is. H G-nek még elege lett. Mert "soha"nem volt jó amit csinált. (És ez nem a fej hibája volt)
Nomeg ha valakinek 3-4szer kell postázni mert elégedetlen,akkor oda a haszon is....



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. március 27., vasárnap 11:14

Aki akart egyet, az már úgyis megcsináltatta. Már csak azzal megyek, ha a terep engedi. Szeretem.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. március 27., vasárnap 11:33

talentum írta:Aki akart egyet, az már úgyis megcsináltatta. Már csak azzal megyek, ha a terep engedi. Szeretem.
Na ...... akkor csak összejött :-)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. március 27., vasárnap 11:37

Petrvs írta:Én tudom milyen :-) Nekem volt elöszőr. Neki is álltam reklámozni. Teszteket csináltam,videókat
Aztán betaláltak mindenféle okoskodó manusok,hogy nemjól csinálom a tesztet meg ez meg az... Jöttek az okoskodó üzenetek privában...nevetséges volt.De nagy fejet senki sem vett,csak okoskodott. Persze magáért beszél a nagy fej. Aztán úgy voltam vele hogy hagyom a fa...ba,mit érdekel engem. Töröltem a videókat is. H G-nek még elege lett. Mert "soha"nem volt jó amit csinált. (És ez nem a fej hibája volt)
Nomeg ha valakinek 3-4szer kell postázni mert elégedetlen,akkor oda a haszon is....

Ezeknek a új fejeknek sajnos két nagy vesztese van Bandi és H.G , rengeteg idő , pénz , energia és idegeskedés , pedig pont ők azok akik ezt nem érdemelték volna szerintem .



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. március 27., vasárnap 14:37

Április úr írta:Amúgy mennyibe kerül 1 vadi új Delta nagy fejjel?
106 ezer az új Argus a szokásos 30 cm-es fejjel, akku csomag nélkül. Nagyobb fejet HG készített hozzá de mint hallom már befejezte sajnos. Deltát úgy tudom, hogy már nem gyárt Bandi.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. március 27., vasárnap 15:29

zoli írta:
Petrvs írta:Én tudom milyen :-) Nekem volt elöszőr. Neki is álltam reklámozni. Teszteket csináltam,videókat
Aztán betaláltak mindenféle okoskodó manusok,hogy nemjól csinálom a tesztet meg ez meg az... Jöttek az okoskodó üzenetek privában...nevetséges volt.De nagy fejet senki sem vett,csak okoskodott. Persze magáért beszél a nagy fej. Aztán úgy voltam vele hogy hagyom a fa...ba,mit érdekel engem. Töröltem a videókat is. H G-nek még elege lett. Mert "soha"nem volt jó amit csinált. (És ez nem a fej hibája volt)
Nomeg ha valakinek 3-4szer kell postázni mert elégedetlen,akkor oda a haszon is....

Ezeknek a új fejeknek sajnos két nagy vesztese van Bandi és H.G , rengeteg idő , pénz , energia és idegeskedés , pedig pont ők azok akik ezt nem érdemelték volna szerintem .
Kíváncsi lennék mibe kötöttek bele és miért nem volt jó némelyeknek H.G által készített fej, mikor vettem elmagyarázta és láttam is hogyan készül, ha valaki precízen gyártott Ő igen. %%-



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. március 27., vasárnap 16:24

zoli írta:
talentum írta:Aki akart egyet, az már úgyis megcsináltatta. Már csak azzal megyek, ha a terep engedi. Szeretem.
Na ...... akkor csak összejött :-)
Hm...persze hogy összejött :shock: ha valaki lemaradt róla : bocs hogy nem voltam egyértelmű, az első fej próbálkozás azért volt rossz , mert hozzá még át kellett alakítani az elektronikát is... Utána már megjavult a rendszer :!: Egy hátránya van: nagyobb tárgyaknál gyakran melléások, a pointer nélkül már el sem indulok sehova...egyszerűen annyira messziről érzékeli a nagyobbat oldalról is, hogy már durva...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. március 27., vasárnap 16:39

Sokan nem ismerik el, hogy nem a gép ill. a fej a hibás!
Ahogy Bandi hozzá állította az elektronikát egész más lett! A beállítások is! Nálam is!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. március 27., vasárnap 20:00

00fonix írta:Sokan nem ismerik el, hogy nem a gép ill. a fej a hibás!
Ahogy Bandi hozzá állította az elektronikát egész más lett! A beállítások is! Nálam is!
Nekem HG nem álított semmit az elektronikán hanem az elektronikához készítette a nagyfejet, használhattam mindkettőt felváltva csodálatosan működtek. %%-



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. március 27., vasárnap 20:05

talentum írta:
zoli írta:
talentum írta:Aki akart egyet, az már úgyis megcsináltatta. Már csak azzal megyek, ha a terep engedi. Szeretem.
Na ...... akkor csak összejött :-)
Hm...persze hogy összejött :shock: ha valaki lemaradt róla : bocs hogy nem voltam egyértelmű, az első fej próbálkozás azért volt rossz , mert hozzá még át kellett alakítani az elektronikát is... Utána már megjavult a rendszer :!: Egy hátránya van: nagyobb tárgyaknál gyakran melléások, a pointer nélkül már el sem indulok sehova...egyszerűen annyira messziről érzékeli a nagyobbat oldalról is, hogy már durva...
Az nekem is előfordul , de már kitapasztaltam , hogy a fej első részét kell megközepelni és tuti a találat :-) Egyébként a pointer alapból nagy segítség ennél a gépnél :-)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. március 27., vasárnap 20:40

Garou írta:
00fonix írta:Sokan nem ismerik el, hogy nem a gép ill. a fej a hibás!
Ahogy Bandi hozzá állította az elektronikát egész más lett! A beállítások is! Nálam is!
Nekem HG nem álított semmit az elektronikán hanem az elektronikához készítette a nagyfejet, használhattam mindkettőt felváltva csodálatosan működtek. %%-
Nekem is szerencsém volt , csak a potikat kellet máshova állítani és csodálatosan működik azóta is :-)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 31., csütörtök 12:34

Kép
Kép
elkészült Ede Argusának átépítése :D



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. március 31., csütörtök 14:42

Jól néz ki! Mennyi így a teljes hossz?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 31., csütörtök 16:11

kopasz79 írta:Jól néz ki! Mennyi így a teljes hossz?
igy fejjel együtt 78cm.ja és 1.74kg az egész.6dekával lett könnyebb ami semmi de legalább nem nehezebb :lol:



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. április 4., hétfő 19:14

Annó én is csináltam hozzá 3 részes,gyorsrögzítős aluszárat.Meg külső hangszórót is amit könnyen el lehet távolítani és akkor fülessel is ok.Vagy benthagyva nyélben és fülessel :)
Le karbon fóliáztam a könyök részt is.Szerintem így jobb mint szürkén.Egyébként eladó (nem minden áron)esetleg csere.Ha érdekel valakit.
http://kepfeltoltes.hu/view/160403/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160403/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160403/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160404/IMG_ ... es.hu_.jpg



papai
Százados
Százados
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 11:22
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: papai » 2016. április 14., csütörtök 18:25

Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata vezetéknélküli fejhalgatórol működne a deltához? Előre is köszönöm.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. április 14., csütörtök 21:45

papai írta:Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata vezetéknélküli fejhalgatórol működne a deltához? Előre is köszönöm.

Kérdezd H G- t talán van ötlete



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. április 14., csütörtök 22:18

papai írta:Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata vezetéknélküli fejhalgatórol működne a deltához? Előre is köszönöm.
Persze, hogy működik. Régebben én is raktam fel. Csak ne bluetooth-ost tegyél fel mert késik a jel.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. április 14., csütörtök 22:21

zoli írta:
papai írta:Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata vezetéknélküli fejhalgatórol működne a deltához? Előre is köszönöm.

Kérdezd H G- t talán van ötlete
Van akinek nem működött, van, akinek igen.
Szerencsére nem nehéz átalakítani(pár forrasztás a jack aljzatnál), ha mégsem szólalna meg a rendszer.
Ja, Eugen papa le is rajzolta .


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

papai
Százados
Százados
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 11:22
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: papai » 2016. április 17., vasárnap 19:18

talentum írta:
zoli írta:
papai írta:Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata vezetéknélküli fejhalgatórol működne a deltához? Előre is köszönöm.

Kérdezd H G- t talán van ötlete
Van akinek nem működött, van, akinek igen.
Szerencsére nem nehéz átalakítani(pár forrasztás a jack aljzatnál), ha mégsem szólalna meg a rendszer.
Ja, Eugen papa le is rajzolta .
köszi minden infót!



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. április 19., kedd 14:51

Kép Kezében, lábán is!
:D



indián
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. április 24., vasárnap 10:21
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: indián » 2016. április 25., hétfő 16:35

Üdv.mindenkinek!
Eladó deltát keresek.0630 306 6931



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: negimen » 2016. április 25., hétfő 18:46

indián írta:Üdv.mindenkinek!
Eladó deltát keresek.0630 306 6931
Szia,

"Kossuth"-nak van egy az eladó topicban a 39. oldalon.

" Eladó 2012. decemberi gyártású DELTA fémkereső!

Nem az eredeti nyéllel van szerelve, hanem külön lett hozzá vásárolva Cobra fémkereső nyél, mert ezzel stabilabb. Plusz én még erre rászereltem egy tripod állványt, hogyha lerakom a szántón, akkor ne a földön legyen a gép. Ez a képeken is látható, amennyiben a következő tulajnak nincs rá szüksége, gond nélkül eltávolítható.
A nyél felső szorító csavarja elromlott, ezért két átmenő csavarral oldottam meg a rögzítést. Szükség esetén oldható és szétszedhető. Én mindig horgászbottartó zsákban hordtam, amiben szétszedés nélkül is elfér. Ezt a zsákot is adom a gép mellé. Használt már, de még bőven használható. Ez azért is jó, mert ha látják vele az embert, azt hiszik, hogy csak horgászni megy :)

Ez a Delta 14 khz-es. Tavaly volt a gyártónál kábel cserén, mert valamivel megvágtam. Akkor Bandi, a gyártó azt mondta rá, hogy ennél a gépnél valamit nagyon eltalált, mert nagyon jó mélységet tud.

Használt gép, ez látszik is rajta, de tökéletesen működik. Ár-érték arányban nem igazán van ennél jobb fémkereső.
Adok hozzá 8 db. alig használt Tronic akkumulátort és egy töltőt.
Adok még mellé egy jó minőségű AKG fejhallgatót is.

Én tökéletesen meg voltam vele elégedve. Azért adom el, mert vettem egy Magnumot, így ezt már nem használom, ahhoz pedig túl jó gép, hogy csak itthon porosodjon :)

Ára: 65.000 forint.

Személyesen megtekinthető/átvehető lakhelyemen, de előre utalást követően akár postázom is.

http://kepfeltoltes.hu/view/160413/9124 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160413/2_ww ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160413/3_ww ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160413/4_ww ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160413/5_ww ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160413/6_ww ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160413/7_ww ... es.hu_.jpg

üdv."



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. április 25., hétfő 19:32

negimen írta:
indián írta:Üdv.mindenkinek!
Eladó deltát keresek.0630 306 6931
Szia,

"Kossuth"-nak van egy az eladó topicban a 39. oldalon.

Köszönöm Negimen, de már elkelt a Delta, csak elfelejtettem kiírni.



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. április 25., hétfő 19:34

Az általam korábban hirdetett Delta elkelt!



indián
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. április 24., vasárnap 10:21
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: indián » 2016. április 26., kedd 15:44

Üdv Negimen.Azért köszönöm a fáradozást.Még várok.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. április 26., kedd 15:50

indián írta:Üdv Negimen.Azért köszönöm a fáradozást.Még várok.

Tessék itt egy delta: http://www.jofogas.hu/zala/Delta_femker ... tm?first=1

Szivesen!



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. április 26., kedd 15:52

buszos írta:
indián írta:Üdv Negimen.Azért köszönöm a fáradozást.Még várok.

Tessék itt egy delta: http://www.jofogas.hu/zala/Delta_femker ... tm?first=1

Meg egy másik delta: http://www.jofogas.hu/pest/Delta_Argus_ ... 573558.htm

Van itt gép csak keresni kell ;)

Szivesen!



indián
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. április 24., vasárnap 10:21
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: indián » 2016. május 2., hétfő 14:39

Már megvan a deltám:)
Kösz a segítséget



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 2., hétfő 14:40

indián írta:Már megvan a deltám:)
Kösz a segítséget

Nincs mit!
Jól döntöttél!



csokis
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 3:05
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: csokis » 2016. május 5., csütörtök 0:52

Sziasztok. Azt hiszem meg tudom oldani az aksik töltését, anélkül, hogy ki kelljen venni őket. meg van hozzá az áramkör két három ezer froncsi. Viszont kellene egy elektronikai zseni aki jelentkezik, és elmondom az ötletet, véleményezze.
Ha jol számolom az aksik sorba kötve 9,6 v.os-ak (8x1.2). Tehát kb 11.5-12 v kellene tölteni. 2500 Ma az áram, annak az egy tizedével kellene tölteni az kb 250 MA.
Na szoval kellene egy táp fesz ami kb 11-12 v al tölt, és kb 250-Ma el. Jol gondolom?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. május 5., csütörtök 1:54

csokis írta:Sziasztok. Azt hiszem meg tudom oldani az aksik töltését, anélkül, hogy ki kelljen venni őket. meg van hozzá az áramkör két három ezer froncsi. Viszont kellene egy elektronikai zseni aki jelentkezik, és elmondom az ötletet, véleményezze.
Ha jol számolom az aksik sorba kötve 9,6 v.os-ak (8x1.2). Tehát kb 11.5-12 v kellene tölteni. 2500 Ma az áram, annak az egy tizedével kellene tölteni az kb 250 MA.
Na szoval kellene egy táp fesz ami kb 11-12 v al tölt, és kb 250-Ma el. Jol gondolom?
Szia csokis!
Nem mondod, hogy újra Delta! :) :)
Sajnos nem vagyok elektronikai zseni, de azért írok, hátha tudok segíteni.
Igen, alapvetően jól számoltad, 11,5 -12 v-os stabkockával meg tudod oldani, a mA lehet több is, nem kell feltétlen ragaszkodni a 1/10-es töltésáramhoz, de ha van idő a töltésre ,(14 óra a teljes lemerülés esetén,)akkor miért is ne. ( Kb. 35 %-os "túltöltés" kell a veszteségek miatt.)
Ok, mondjuk a delta nem engedi ennyire leszívni őket , legyen 10 óra a töltésidő. 500 mA-es áramnál akkor a fele, és nem lesz problémája.

Van gyorstöltőm, ami 1000 mA-el tölt, na az többéves akksinál problémás, meg nyári melegben is.

Amúgy a cellánkénti töltésnél jobb nincs, kár a kényelemért feladni a biztonságot szerintem. A gyengébb minőségű akksik sorosan töltve hamarabb behalnak. De te tudod.
Sok sikert!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. május 5., csütörtök 12:11

D E L T A ELADÓ OLCSÓN!


Alu szárral "S" alakú,két részre szedhető-jobb,mint a gyári-,2012-es,két potis,14KHz-es,mélyen lát!
Adok hozzá 8 db Tronic akkut(ezekkel kb.7-max.10 órát bír)
+töltőt
+fülest

Ára: 65 e

Hibátlanul működik ,szépen teszi a dolgát! Másik gép mellé kellett,de most inkább a pénz kell...
Bandival átnézetve!
Jobban használható szántáson,mint a drága Deus és picivel mélyebbre is lát nála.Ennyi pénzért ajándék!



csokis
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 3:05
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: csokis » 2016. május 5., csütörtök 19:53

talentum írta:
csokis írta:Sziasztok. Azt hiszem meg tudom oldani az aksik töltését, anélkül, hogy ki kelljen venni őket. meg van hozzá az áramkör két három ezer froncsi. Viszont kellene egy elektronikai zseni aki jelentkezik, és elmondom az ötletet, véleményezze.
Ha jol számolom az aksik sorba kötve 9,6 v.os-ak (8x1.2). Tehát kb 11.5-12 v kellene tölteni. 2500 Ma az áram, annak az egy tizedével kellene tölteni az kb 250 MA.
Na szoval kellene egy táp fesz ami kb 11-12 v al tölt, és kb 250-Ma el. Jol gondolom?
Szia csokis!
Nem mondod, hogy újra Delta! :) :)
Sajnos nem vagyok elektronikai zseni, de azért írok, hátha tudok segíteni.
Igen, alapvetően jól számoltad, 11,5 -12 v-os stabkockával meg tudod oldani, a mA lehet több is, nem kell feltétlen ragaszkodni a 1/10-es töltésáramhoz, de ha van idő a töltésre ,(14 óra a teljes lemerülés esetén,)akkor miért is ne. ( Kb. 35 %-os "túltöltés" kell a veszteségek miatt.)
Ok, mondjuk a delta nem engedi ennyire leszívni őket , legyen 10 óra a töltésidő. 500 mA-es áramnál akkor a fele, és nem lesz problémája.

Van gyorstöltőm, ami 1000 mA-el tölt, na az többéves akksinál problémás, meg nyári melegben is.

Amúgy a cellánkénti töltésnél jobb nincs, kár a kényelemért feladni a biztonságot szerintem. A gyengébb minőségű akksik sorosan töltve hamarabb behalnak. De te tudod.
Sok sikert!
Na szeva! Látom te is itt nyomod még :)
A héten az Expi ll búcsúzik, ismét megpróbálok egy deltát (argus). Félek egy kicsit a döntéstől, el tudom most cserélni a gépet rá. Az egy éves 13 khz.
Az expi egy nagyon nyugodt, stabil, kicsit öreguras gép. Itt az udvarban meg sem nyikkan delta meg őrjöng. Szóval félek tőle.
Már sok mindent felejtettem vele kapcsolatban, az biztos hogy kk-ban az Expi hihetetlen jo volt, viszont lomán kicsit visszafogottnak éreztem .
Amikor kezembe került az Argus, kimentünk gyakorolni egy semmit mondó erdőbe fél óra múlva kiszedtem egy aranygyűrűt. (Modern jegygyűrű, de basszus , akkor is arany) Mi ez ha nem egy égi jel.??? Aztán meg egy szép kora kk nyílhegy.
A töltéssel kapcsolatban: Lehet kapni egy gyufásdoboznyi panelt, rajt két kijelző és potik. Az egyik az áramot szabályozza o-5 A ig, a másik a feszkot o-3o v- ig. Ezt akartam volna használni.
Két kérdésem lenne...A 13 kHz mivel rosszabb, és mivel előnyösebb mondjuk a 14 körülinél? Húzassam Bandival feljebb? Van értelme?
A másik gondom, hogy kétszer elkezdett cinceregni, mintha a piros poti nem lenne eléggé feltekerve. egy percig bármit csináltam hisztizet, aztán abba hagyta.
Várom a válaszokat, amit előre is köszönök! :)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. május 5., csütörtök 21:38

csokis írta:
talentum írta:
csokis írta:Sziasztok. Azt hiszem meg tudom oldani az aksik töltését, anélkül, hogy ki kelljen venni őket. meg van hozzá az áramkör két három ezer froncsi. Viszont kellene egy elektronikai zseni aki jelentkezik, és elmondom az ötletet, véleményezze.
Ha jol számolom az aksik sorba kötve 9,6 v.os-ak (8x1.2). Tehát kb 11.5-12 v kellene tölteni. 2500 Ma az áram, annak az egy tizedével kellene tölteni az kb 250 MA.
Na szoval kellene egy táp fesz ami kb 11-12 v al tölt, és kb 250-Ma el. Jol gondolom?
Szia csokis!
Nem mondod, hogy újra Delta! :) :)
Sajnos nem vagyok elektronikai zseni, de azért írok, hátha tudok segíteni.
Igen, alapvetően jól számoltad, 11,5 -12 v-os stabkockával meg tudod oldani, a mA lehet több is, nem kell feltétlen ragaszkodni a 1/10-es töltésáramhoz, de ha van idő a töltésre ,(14 óra a teljes lemerülés esetén,)akkor miért is ne. ( Kb. 35 %-os "túltöltés" kell a veszteségek miatt.)
Ok, mondjuk a delta nem engedi ennyire leszívni őket , legyen 10 óra a töltésidő. 500 mA-es áramnál akkor a fele, és nem lesz problémája.

Van gyorstöltőm, ami 1000 mA-el tölt, na az többéves akksinál problémás, meg nyári melegben is.

Amúgy a cellánkénti töltésnél jobb nincs, kár a kényelemért feladni a biztonságot szerintem. A gyengébb minőségű akksik sorosan töltve hamarabb behalnak. De te tudod.
Sok sikert!
Na szeva! Látom te is itt nyomod még :)
A héten az Expi ll búcsúzik, ismét megpróbálok egy deltát (argus). Félek egy kicsit a döntéstől, el tudom most cserélni a gépet rá. Az egy éves 13 khz.
Az expi egy nagyon nyugodt, stabil, kicsit öreguras gép. Itt az udvarban meg sem nyikkan delta meg őrjöng. Szóval félek tőle.
Már sok mindent felejtettem vele kapcsolatban, az biztos hogy kk-ban az Expi hihetetlen jo volt, viszont lomán kicsit visszafogottnak éreztem .
Amikor kezembe került az Argus, kimentünk gyakorolni egy semmit mondó erdőbe fél óra múlva kiszedtem egy aranygyűrűt. (Modern jegygyűrű, de basszus , akkor is arany) Mi ez ha nem egy égi jel.??? Aztán meg egy szép kora kk nyílhegy.
A töltéssel kapcsolatban: Lehet kapni egy gyufásdoboznyi panelt, rajt két kijelző és potik. Az egyik az áramot szabályozza o-5 A ig, a másik a feszkot o-3o v- ig. Ezt akartam volna használni.
Két kérdésem lenne...A 13 kHz mivel rosszabb, és mivel előnyösebb mondjuk a 14 körülinél? Húzassam Bandival feljebb? Van értelme?
A másik gondom, hogy kétszer elkezdett cinceregni, mintha a piros poti nem lenne eléggé feltekerve. egy percig bármit csináltam hisztizet, aztán abba hagyta.
Várom a válaszokat, amit előre is köszönök! :)
Hali !
Hát ha feladod a nyugodt lovagi tornát és vívást , :) és a sok ásást választod, lelked rajta! :)
Á, nem lehet sarkítani hogy melyik jobb a 13 ,vagy 14 kHz.
Talán amelyiket jobban eltalálta Bandi. Egy kicsit begerjedt a géped , közeli vezeték , akármi stb, ne is törődj vele. A töltésvezérlőd jól hangzik próbáld ki. De mindenek előtt a deltát mielőtt megveszed.Este írok privit.
Amúgy sok régi itt van ám, főleg új nicken...Szia


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

peti1#
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 7:38
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: peti1# » 2016. május 8., vasárnap 16:16

Csokis!
Nekem a Deltám töltése hasonlóképpen volt megoldva, igaz, mindenféle vezérlő berendezés nélkül :)
Töltése egy 9,6v os adapterrel volt megoldva, aminek a feszültsége le volt véve 210mAh-ra. (Bandi adta a töltőt a géphez)
Egyszerűen csak össze kellett dugni a gépel az adaptert, és viszont látásra.
Jó minőségű aksikkal (nekem GP Recyko volt) évekig gond nélkül használható.
Én 4 évig töltöttem vele az aksijaimat úgy, hogy ha nem is volt teljesen lemerülve és hosszabb útra indultam, egy éjszakát rádugtam, és még így is bírta a 8-10 óra használatot.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. május 10., kedd 21:32

Leopold írta:D E L T A ELADÓ OLCSÓN!


Alu szárral "S" alakú,két részre szedhető-jobb,mint a gyári-,2012-es,két potis,14KHz-es,mélyen lát!
Adok hozzá 8 db Tronic akkut(ezekkel kb.7-max.10 órát bír)
+töltőt
+fülest

Ára: 65 e

Hibátlanul működik ,szépen teszi a dolgát! Másik gép mellé kellett,de most inkább a pénz kell...
Bandival átnézetve!
Jobban használható szántáson,mint a drága Deus és picivel mélyebbre is lát nála.Ennyi pénzért ajándék!
Csatolmányok
DSC02694.JPG
Levegőteszt.Járólap méret:30 x 30 cm
DSC02694.JPG (341.29 KiB) Megtekintve 22816 alkalommal



mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: mauser » 2016. június 18., szombat 14:53

Sziasztok!
Ha valakinek lenne eladó nagy feje kérem írjon egy üzit! Argusra kellene!

üdv



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. június 18., szombat 23:03

mauser írta:Sziasztok!
Ha valakinek lenne eladó nagy feje kérem írjon egy üzit! Argusra kellene!

üdv
Elvileg ha eléggé passzol a frekvencia, akár lehetséges is lenne a művelet, de elég kevés legyártott van belőle, pláne ami eladó is... géppel együtt kellene inkább keresni egyet, talán úgy esélyesebb. Vagy H.G. Zolit újból beszervezni :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

csokis
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 3:05
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: csokis » 2016. június 19., vasárnap 0:09

Nem elég ha stimmel a freki...össze kell hangolni.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma